• Strategic Talent Acquisition na konferencii New Visions in HR 2017
  Igor Šulík, Managing Leadership Partner v slovenskom Amrope, ako skúsený profesionál v oblasti strategického poradenstva pre nastavovanie a realizovanie programov v oblasti Talent Acquisition a Leadership Services prijal pozvanie a stal sa jedným z prednášateľov, ktorí v hlavnom programe vystúpili na konferencii New Visions in HR 2017. V prednáške s názvom Strategic Talent Acquisition – ľudí treba poznať skôr, ako ich potrebujeme získať, hovoril aj o tom, že systematické spoznávanie talentu človeka je predpokladom posunu od reaktívneho k proaktívnemu spôsobu získavania správnych ľudí v potrebnom čase. V poradí desiaty ročník konferencie organizovala spoločnosť In Form Slovakia a uskutočnila sa 13. septembra 2017 v Bratislave. Jedným z troch generálnych partnerov podujatia bol i4 Neuroleader Model, ktorý na slovenskom i širšom stredoeurópskom trhu predstavila a s úspechom aplikuje spoločnosť Amrop Slovakia.

  Viac informácií...
  Prezentácia I. Šulíka...
 • Firmy deťom. ĎAKUJEME! – Pomáhajme pomáhať
  V nedeľu 10. septembra sme bežali deťom na pomoc. Slovenský Amrop opäť aktívne podporil jedno z nosných podujatí Linky detskej istoty, n. o. – beh 21 km pre deti. Už po ôsmy raz sme počas leta cielene oslovili našich partnerov, klientov a širokú verejnosť, aby sme ich pod logom Firmy deťom. ĎAKUJEME! spojili pre dobrú vec. Okrem toho sme sa dobrovoľníckymi aktivitami zapojili do prípravy a organizácie podujatia. Beh 21 km pre deti má totiž športový, spoločensko-rodinný, no najmä charitatívny rozmer – všetky peniaze získané zo štartovného alebo z darov sú každý rok priamo použité na činnosť Linky detskej istoty. Aj tento rok sa iniciatíva Firmy deťom. ĎAKUJEME! stala súčasťou Európskeho týždňa športu, ktorý vyhlásila Európska komisia. Jej cieľom je mobilizovať čo najviac Európanov k aktívnemu pohybu, a tak ich motivovať k pravidelnému športovaniu a zdravšiemu životnému štýlu. Pripojiť sa k nám bolo možné nielen v Bratislave na Partizánskej lúke, ale aj kdekoľvek na Slovensku, stačilo podporiť Linku detskej istoty na diaľku a venovať jej bežecký tréning alebo firemné bežecké podujatie. Pomáhajme pomáhať.

  Pozvánka...
  Bežecké propozície...
  Tlačová informácia...
  Partneri...
  Viac informácií a výsledky...
  Fotogaléria...
  Facebook...
  Európsky týždeň športu...
 • Amrop podporuje projekt BIG STEP na tému Inovácie
  Amrop ako člen Aliancie pre mladých aktívne podporuje jej aktuálny projekt BIG STEP určený pre študentov vysokých škôl. Úvodná časť sa uskutoční 3. a 4. októbra 2017 a bude zameraná na inovácie. Šesť významných spoločností (Matador Group, Nestlé, IBM, Dell, Slovak Telekom a Billa) pôsobiacich na Slovensku, rovnako ako Amrop členovia Aliancie, v rámci projektu pripraví interaktívne workshopy, diskusie a exkurzie, jednoducho zaujímavý program pre štyridsiatich vybraných účastníkov. Študenti budú mať počas dvoch dní jedinečnú príležitosť spoznať rôzne odvetvia, nazrieť do zákulisia úspešných firiem, ktoré sú lídrami vo svojich odboroch, a pozrieť sa, ako sa rodia dobré nápady a napĺňajú ciele.

  Video o projekte...
  Viac informácií...
 • Jaguar Land Rover Final Challenge 2017
  Poradenská spoločnosť Amrop, súčasť Jenewein Group, sa rovnako ako vlani stala jedným z troch hlavných partnerov záverečného golfového turnaja organizovaného v rámci golfových túr Jaguar a Land Rover Golf Tour 2017. Turnaj sa pod názvom JAGUAR LAND ROVER FINAL CHALLENGE 2017 uskutoční 28. septembra 2017 na ihrisku Heritage Course v exkluzívnom Penati Golf Resort v Senici, ktoré patrí do prvej stovky najlepších golfových ihrísk v Európe. V predvečer golfového turnaja sa hráči a ďalší pozvaní hostia stretnú na pozvanie hostiteľov na Opening party, kde si okrem zaujímavého programu budú môcť vyskúšať najnovšie modely automobilov značky Jaguar a Land Rover.
 • Zdravý pohyb pre zdravý chrbát – joga s Ninou Menkynovou
  V rámci športového teambuildingu a firemného benefitu zároveň sme všetci dostali jedinečnú príležitosť urobiť niečo pre svoje zdravie. Naša Office & Happiness manažérka Kristína Panušková sa podpísala pod organizáciu zaujímavého voľnočasového podujatia – lekcie jogy s uznávanou lektorkou Ninou Menkynovou. Cvičenie nazvané Zdravý pohyb pre zdravý chrbát sa uskutoční v utorok 19. septembra 2017. Týmto podujatím sa Jenewein Group spolu s Amropom, Fiprou a EPPP pod heslom BeActive zapája do Európskeho týždňa športu, ktorý vyhlásila Európska komisia. Jej cieľom je mobilizovať čo najviac Európanov k aktívnemu pohybu, a tak ich motivovať k pravidelnému športovaniu a zdravšiemu životnému štýlu.

  Pozvánka...
 • Svetová konferencia The Amrop Group v znamení 40. výročia skupiny
  V Aténach sa za účasti viac ako stovky partnerov z celého sveta v dňoch 19. a 20. júna 2017 uskutočnila výročná konferencia The Amrop Group. Rešpektované fórum zamerané na upevnenie spolupráce a výmenu najlepších praktík globálnej siete líderských Executive Search spoločností bolo už tradične spojené s valným zhromaždením Amrop Partnership. Hlavnou témou, ktorá sa premietla takmer do všetkých bodov programu konferencie, bola oslava 40. výročia pôsobenia Amropu ako globálneho poskytovateľa služieb v oblasti Executive Search. Obzretie za minulosťou účastníkom konferencie sprostredkovali bývalí chairmani a súčasní členovia Dozornej rady Ulrich Dade a Luis Conde. K rozprávaniu o prítomnosti si José Ignacio Leyún, súčasný CEO a chairman Správnej rady, pozval Ángela Cano Fernándeza, prezidenta a COO BBVA, globálnej finančnej skupiny založenej v roku 1857. Budúcnosť a očakávané trendy sa stali obsahom vystúpení predstaviteľov úspešných start-upov – Johna Doxarasa, CEO zo spoločnosti Warply a Roopeho Heinilä, CEO zo spoločnosti SMARP. Za slovenský Amrop sa na konferencii zúčastnil Igor Šulík. Ako Co-Leader prvýkrát viedol pracovné stretnutie globálnej Industrial Practice Group, ktorá spolu s ostatnými regionálnymi a sektorovými pracovnými skupinami zasadala v dňoch predchádzajúcich hlavnému programu konferencie. Budúcoročná svetová konferencia Amropu sa uskutoční o rok v New Yorku.
 • Igor Šulík ako prvý v Európe získal titul Master Trainer pre i4
  Po jarnom predstavení modelu i4 Neuroleader na slovenskom trhu poradenská spoločnosť Amrop, ktorá je súčasťou Jenewein Group, naďalej intenzívne rozvíja túto časť svojho portfólia, aby manažérom ešte lepšie pomáhala v profesijnom i osobnostnom raste. V druhej polovici júna sa Amrop stal oficiálnym partnerom The About My Brain Institute a Igor Šulík ako jediný Európan získal titul Master Trainer pre model i4. Igor Šulík je spolu s Mariom Fondatim certifikovaným konzultantom modelu i4 Neuroleader na Slovensku. Počas pobytu v Londýne svoj certifikát posunul o úroveň vyššie – stal sa jedným z tucta najvyššie hodnotených odborníkov na model i4, pričom ako jediný z nich pôsobí v Európe.

  Model i4 Neuroleader – viac informácií...
 • Onboarding alebo ako privítať nového člena na palube
  Lucia Nacíková, konzultantka v personálnej spoločnosti Amrop, bola jedným z trojice odborníkov, ktorí svoje myšlienky a skúsenosti predstavili účastníkom workshopu nazvaného Onboarding alebo ako privítať nového člena na palube. Podujatie sa uskutočnilo 20. júna 2017 v Banskej Bystrici a organizátorom bol Stredoslovenský regionálny klub HRcomm a Kancelária HRcomm – Združenia pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov, ktorého je Amrop Slovakia členom. Hovorilo sa o znižovaní fluktuácie zamestnancov počas prvého roka po nástupe, komunikácii s novými zamestnancami, plánovaní procesu onboardingu či efektívnom využívaní rôznych technológií. Lucia Nacíková vniesla do hlavnej problematiky stretnutia pohľad personálneho poradcu, ktorý firmám i nastupujúcim manažérom dokáže pomôcť pripraviť sa na tento proces ešte pred nástupom na novú pozíciu.

  Viac informácií...
 • Diskusné fórum Potraviny 2017+ v réžii Fipry a Amropu
  Keďže potravinársky sektor je významnou a neobyčajne dynamickou súčasťou národného i európskeho hospodárstva, poradenské spoločnosti Fipra a Amrop z portfólia Jenewein Group prepojili svoje jedinečné know-how, aby spoločne pripravili diskusné fórum Potraviny 2017+ s podtitulom Budúcnosť potravinárskeho biznisu – koncepty, príležitosti a riziká. Uskutočnilo sa 21. júna 2017 v Bratislave a jeho hosťami boli predstavitelia potravinárskeho sektora predovšetkým na úrovni majiteľov, top manažmentu a manažérov regulačných záležitostí. Cieľom diskusného fóra bolo vyzdvihnúť potenciál potravinárskeho sektora v kontexte rastu, inovácií a nových možností, poukázať na riziká súvisiace s regulačnými snahami na domácej i európskej pôde a zdôrazniť význam rodinného podnikania v tomto sektore najmä z hľadiska transferu poznatkov medzi generáciami a zatraktívnenia potravinárstva medzi mladými.

  Pozvánka...
  Obsah podujatia v skratke...
 • Aj my sme mali rande s Naším Mestom
  Keďže nám záleží na Bratislave, meste, v ktorom sme sa narodili alebo ktoré si mnohí z nás vybrali za nový domov, Jenewein Group sa spolu so spoločnosťami Amrop a Fipra a nezávislým inštitútom EPPP stala súčasťou najväčšej akcie firemného dobrovoľníctva – podujatia Naše Mesto. Tento rok sme sa rozhodli, že aj touto formou utužíme naše vzťahy mimo kancelárie a zároveň pomôžeme tam, kde to najviac treba. Na piatok 9. júna 2017 si náš tím z bohatej ponuky Nadácie Pontis ako aktivitu vybral natieranie dlhého hrdzavého plota okolo materskej školy na Kríkovej ulici v mestskej časti Bratislava-Vrakuňa. Sme hrdí, že patríme k takmer10 000 dobrovoľníkom, ktorí sa do projektu Naše Mesto zapojili tento rok. Dobrovoľnícke tímy vyčistili 177 parkov, záhrad či športovísk, namaľovali vyše 7 000 plotov a stien a umyli približne 900 okien.

  Viac informácií...
  Fotogaléria...
  Video...
 • Jenewein Group podporila projekt Misia – osobnosti kuriérmi
  Vyše päťdesiat osobností vyštartovalo 7. júna 2017 do ulíc Bratislavy v úlohe špeciálnych cyklokuriérov, aby pomohli tam, kde to najviac treba. Tento rok peniaze, ktoré takto vyzbierajú, poputujú k deťom postihnutým mozgovou obrnou – Alexovi, Tatiane, Jakubovi a Miške. Jenewein Group podporila túto aktivitu a ako kuriérku si objednala Máriu Vaškovičovú, predsedníčku správnej rady Nadácie Krištáľové krídlo. Okrem nej sa medzi jazdcami objavila Anka Šišková, Danica Jurčová, Marcel Forgáč, Marián Labuda ml., Robo Jakab, Martin Mňahončák, Lucia Hablovičová, Jaro Bekr a ďalší. Okrem umelecky stvárneného certifikátu od Petra Stankoviča máme radosť najmä z toho, že sme ďalším konkrétnym krokom naplnili naše motto roku 2017 – Pomáhajme pomáhať.

  Viac informácií...
  Certifikát...
  Fotografia...
 • Nástupníctvo v rodinných podnikoch témou diplomovej práce
  Zakladatelia mnohých rodinných podnikov na Slovensku sa dnes blížia k dôchodkovému veku, a tak je téma plánovania nástupníctva v rodinách viac ako aktuálna. Často sa o nej diskutuje v médiách i na odborných fórach vrátane akademickej pôdy. V diplomovej práci sa na ňu počas štúdia zamerala Magdaléna Majorošová, v súčasnosti už úspešná absolventka Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave. Hlavným cieľom jej práce bolo analyzovanie procesu plánovania nástupníctva a jeho napĺňania v rodinných podnikoch na Slovensku. Následne preskúmala pripravenosť rodinných podnikov a ich členov na transfer podniku na mladšiu generáciu. Keďže téma nástupníctva v rodinných podnikoch je dlhé roky v centre záujmu poradenskej spoločnosti Amrop, Mario Fondati, garant spolupráce s lokálnymi a rodinnými podnikmi, sa stal odborníkom, ktorý diplomantke poskytol nielen cenné skúsenosti, ale aj kontakty a možnosť zúčastniť sa na viacerých podujatiach venovaných rodinnému podnikaniu. Aj vďaka nemu práca prináša praktické výstupy a zaujímavé výsledky.

  Plánovanie nástupníctva v rodinných podnikoch...
 • HR pohoda
  Májová HR pohoda sa už po tretí raz úspešne uskutočnila v réžii poradenskej spoločnosti Amrop. Rovnako ako po minulé ročníky sa jej dejiskom stala reštaurácia Pohoda v bratislavskom Horskom parku, tento rok pripadla na stredu 31. mája. Pozvanie Amropu opäť smerovalo ku všetkým manažérom, špecialistom i odborným pracovníkom, ktorí sa profesijne pohybujú vo svete HR oddelení. Podujatie patrí k skvelým a vyhľadávaným after work párty v meste – je jedinečnou príležitosťou zabaviť sa s priateľmi a kolegami z HR branže, porozprávať a spoznať nových ľudí bez odborných tém, prezentácií a produktov. Na počúvanie i do tanca nám tento rok hrali a spievali Katka Ščevlíková & Friends a skupina Who’s Got TIME. K tomu slané i sladké pohostenie (ďakujeme Katie Frost Bakery), ochutnávka nápojov od St. Nicolaus i tombola, ktorej desiatka cien potešila nielen vyžrebovaných hostí, ale aj partnerov, ktorí ceny s radosťou venovali. Rozhovory, zábava a tanec trvali do hlbokej noci. Tento rok nás podporilo aj počasie, aj vďaka ktorému tretia HR pohoda dopadla na výbornú.

  Pozvánka...
  Fotogaléria...
  Video...
 • Jenewein opäť na troch jarných bratislavských behoch
  Beh sa v Jenewein Group spája predovšetkým s charitatívnou činnosťou, avšak súčasne patrí k obľúbeným mimopracovným či teambuildingovým aktivitám. Náš firemný bežecký tím zložený z individuálne trénujúcich bežcov ako celok na veľkých súťažiach dosahuje výborné výsledky. Už niekoľko rokov sa pod hlavičkou Jenewein Group zúčastňuje na Národnom behu Devín – Bratislava. Jubilejný 70. ročník tohto medzinárodného podujatia určeného pre všetky vekové a výkonnostné kategórie sa uskutočnil 9. apríla 2017. Naši bežci opäť nesklamali a v pätici zdolali trať A s dĺžkou 11 625 metrov so štartom pod hradom Devín, pričom v cieli v centre Bratislavy ich podporili kolegovia zastupujúci všetky naše značky: Jenewein – Amrop – Fipra – EPPP. Ešte predtým naše tentoraz štvorčlenné družstvo 2. apríla 2017 zaznamenalo skvelé umiestnenie aj na štafetovom behu (spolu 21,098 km) družstiev Johnson Controls & Adient (86. miesto z vyše 530 tímov), ktorý bol sprievodným bežeckým podujatím 12. ročníka tradičného behu ČSOB Bratislava Marathon. Koncom mája sa značka Jenewein objavila v štartovej listine aj na 6. ročníku najväčšieho štafetového behu na Slovensku. Pod názvom Volkswagen Slovakia Run & Fun sa uskutočnil 20. mája 2017 so štartom i cieľom pri Eurovei. Veľmi dobre sme obstáli v štafete 3 x 4 km i v hlavnom behu podujatia – Kráľovskej štafete 3 x 8 km. Presne v duchu motta tohto behu: Jeden tím, jedna duša, jeden sen.

  Národný beh Devín – Bratislava – výsledky...
  Fotografia...
  ČSOB Bratislava Marathon – výsledky...
  Fotografia...
  Volkswagen Slovakia Run & Fun – výsledky...
  Fotografia 1...
  Fotografia 2...
  Fotografia 3...
  Fotografia 4...
 • Koncert Chyťme sa za ruky opäť s podporou Jenewein Group
  Poradenská spoločnosť Jenewein Group sa aj tento rok delí o dosiahnutý úspech a rôznymi formami podporuje viaceré projekty. Jedným z nich je v poradí ôsmy ročník benefičného podujatia Chyťme sa za ruky, ktoré sa uskutočnilo 23. apríla 2017 v Dome kultúry v Galante pre približne 600 mentálne a zdravotne postihnutých detí z 27 ústavov a zariadení pre osoby so zdravotným postihnutím zo západného Slovenska. Mentálne postihnuté deti a ostatní pacienti podľa vyjadrenia organizátora, ktorým je Občianske združenie Milan Štefánik pri ústavoch pre zdravotne a mentálne postihnutých, nemajú možnosť zúčastniť sa na väčšine hudobných koncertov a podujatí. Občianske združenie preto pre nich každý rok organizuje benefičný koncert, do ktorého sa aj deti samy aktívne zapoja s vlastným programom. Na koncerte bez nároku na honorár tradične vystupujú viacerí speváci a skupiny vrátane hostí zo zahraničia. Pripravené boli aj rôzne workshopy, lekcie latinskoamerickej zumby a salsa tancov, maľovanie na tvár i horúcim voskom na papier, prútikárstvo, tradičná lukostreľba či maľovanie na plátno. Cieľom podujatia je podporiť integráciu mentálne postihnutých do spoločnosti a my máme trvalú radosť, že sme k tomu prispeli aj tento rok.

  Viac informácií...
 • Mario Fondati odovzdal cenu Firemný dobrovoľník roka
  Nezištná pomoc druhým priniesla dobrovoľníkom opäť verejné uznanie. Tých najlepších za rok 2016 ocenili 10. apríla 2017 v budove Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v Bratislave. Ocenenia Srdce na dlani odovzdával nielen minister Miroslav Lajčák, ale aj Mario Fondati, partner z Amropu, ktorý vyhlásil výsledky v kategórii Firemný dobrovoľník roka. Z ceny i zo slov uznania sa potešila Mária Babušová s tímom dobrovoľníkov zo spoločnosti dm-drogerie markt.

  Viac informácií...
 • Meet the new chiefs: Ako sa darí korporátnym manažérom vo verejnom sektore?
  Ďalšie podujatie zo série Meet the new chiefs sa uskutočnilo 5. apríla 2017 v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave. Poradenská spoločnosť Amrop tentoraz privítala a pozvaným účastníkom predstavila inšpiratívne príbehy ďalších dvoch lídrov: Miroslava Kočana, generálneho riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a Martina Kohúta, prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja. Moderovanú diskusiu vedenú Jurajom Porubským, šéfredaktorom slovenského vydania magazínu Forbes, odštartovala hlavná otázka večera: Ako sa darí korporátnym manažérom vo verejnom sektore?. V príjemnom a otvorenom rozhovore hostia hovorili aj o tom, čo ich k zmene od PRIVATE k PUBIC viedlo, o motivácii, zodpovednosti, emóciách či kvalite života. Ak vďaka výbornému moderátorovi pozornému publiku predviedli, že aj o vážnych veciach možno hovoriť s vtipom a nadhľadom.

  Pozvánka...
  Fotogaléria...
 • Amrop partnerom Ceny Petra Slavomíra Kompiša pre rodinné podniky
  Mario Fondati, partner a garant spolupráce s lokálnymi a rodinnými podnikmi v Amrope sa pre viacročné skúsenosti v oblasti Family Business stal členom poroty, ktorá rozhodla o prvých držiteľoch Ceny Petra Slavomíra Kompiša. Projekt denníka Hospodárske noviny vznikol s ambíciou poukázať na slovenské rodinné podniky, ktoré pokračujú v tradícii svojich zakladateľov a ich riadenie je odovzdávané z generácie na generáciu. Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie ocenení sa uskutočnilo 30. marca 2017 v Gbeľanoch, pričom jedným z partnerov slávnostného večera organizovaného v rámci pravidelných stretnutí HNClubu sa stala aj poradenská spoločnosť Amrop. Peter Slavomír Kompiš bol majiteľom a vydavateľom Hospodárskych novín a zároveň zakladateľom moderného slovenského účtovníctva a spolutvorcom peňažníckej terminológie. V prvom ročníku sa o priazeň poroty i čitateľov Hospodárskych novín uchádzalo desať finalistov z rôznych krajov Slovenska.

  Viac informácií...
 • Stratégia Jenewein Group 2020 pod tatranskými hrebeňmi
  Tohoročnú jarnú rovnodennosť sme v poradenskej skupine Jenewein Group a spoločnostiach Amrop, Fipra a EPPP v jej portfóliu privítali na dvojdňovom teambuildingu (20. a 21. marec 2017) uprostred nízkotatranskej prírody kúsok pod Kráľovou hoľou. Čakal nás predovšetkým pracovný program a predstavenie doterajších úspešných projektov a najmä budúcich cieľov až do horizontu roku 2020. Stihli sme však oveľa viac – zapojili sme sa do zabíjačky a prípravy tzv. jozefských huriek – jednej zo špecialít spojených so sviatkami jari či s jozefskými tradíciami. Rannú turistiku v prebúdzajúcej sa prírode sme obohatili o návštevu biofarmy s predajom čerstvých mliečnych produktov z dvora a vydarený teambuilding sme zavŕšili prehliadkou liptovských zemiakových pivničiek, ktoré sú európskym unikátom.

  Fotogaléria...
 • Keď prepúšťaš a si prepustený...
  Po úspechu zaznamenanom v minulom roku sa Lucia Nacíková, konzultantka v personálnej spoločnosti Amrop, opäť aktívne zapojila do odborného programu podujatia Keď prepúšťaš a si prepustený... Hovorilo sa o okamžitom ukončení pracovného pomeru s manažérom – z pohľadu personálneho manažéra, prepusteného manažéra i personálneho poradcu – práve pohľad headhuntera, v ktorého rukách riešenie tejto situácie často končí, predstavil Amrop. Pripravených bolo aj zopár rád – na čo v tejto súvislosti myslieť a na čo nezabudnúť. Podujatie sa uskutočnilo 7. marca 2017 v Bratislave a organizátorom bol Západoslovenský regionálny klub HRcomm a Kancelária HRcomm – Združenia pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov, ktorého je Amrop Slovakia členom.

  Viac informácií...
 • Coffee time with Amrop: model i4 Neuroleader na Slovensku
  Poradenská spoločnosť Amrop už siedmy rok pokračuje v organizovaní odborných diskusných stretnutí pod hlavičkou Coffee time with Amrop. Zimná séria troch podujatí sa postupne uskutočnila v Bratislave (7. február 2017), Nitre (9. február 2017) a Košiciach (14. február 2017). Pozvaní hostia – predovšetkým top manažéri významných spoločností a odborníci z oblasti ľudských zdrojov, boli medzi prvými, komu Amrop prvýkrát na Slovensku predstavil model i4 Neuroleader vyvinutý na základe najnovších poznatkov o mozgu a jeho posilňovaní. Amrop ho na Slovensko priniesol v spolupráci s The About My Brain Institute. Na seminároch vystúpil Igor Šulík, Managing Partner v Amrope, ktorý je spolu s Mariom Fondatim, Partnerom, certifikovaným konzultantom modelu i4 Neuroleader.

  Pozvánka...
  Model i4 Neuroleader – viac informácií...
  Fotogaléria – BA...
  Fotogaléria – NR...
  Fotografia – KE...
  I. Šulík v Novinách TV JOJ...
 • Trend: Amrop odborným partnerom seriálu Rodinné firmy
  S ambíciou pomôcť slovenským rodinným podnikom a zlepšiť priestor a podmienky na ich podnikanie a rozvoj Amrop dlhodobo podporuje tému Rodinné podnikanie. Poradenstvu určenému lokálnym firmám sa Amrop ako súčasť Jenewein Group venuje od svojho vzniku v roku 1990 po vzore Rakúska, kde má značka Jenewein svoje korene. Dlhoročné skúsenosti vlastného tímu špičkových expertov sa uplatnili aj vlani v decembri pri organizovaní podujatia Ako udržať a zveľadiť firmu v rukách rodiny. Uskutočnilo sa pod hlavičkou TREND Fórum a vystúpil na ňom aj Mario Fondati, partner a garant spolupráce s lokálnymi a rodinnými podnikmi v Amrope. Okrem tohto úspešného podujatia týždenník Trend na prelome rokov zaradil do redakčného plánu seriál Rodinné firmy II, v ktorom sa podobne ako v prvej sérii v desiatich pokračovaniach venoval príbehom úspešných slovenských rodinných podnikov a súvisiacim aktuálnym otázkam. Súčasťou niekoľkých pokračovaní seriálu sa stali aj témy zo širokého portfólia slovenského Amropu spracované špecialistami z Family Business Practice – okrem Maria Fondatiho sa k autorom zaradil aj Marek Hradílek.

  Seriál a jeho partneri...
  Kvarteto rád M. Fondatiho (Najlepšie rady na rozvoj rodinných firiem)...
  Trend 4/2017 (10. časť)...
  Trend 3/2017 (9. časť – M. Fondati na diskusom fóre Ako udržať a zveľadiť...)...
  Trend 2/2017 (8. časť)...
  Stĺpček M. Fondatiho (Sebareflexia majiteľa je pre rozvoj rodinného podniku nevyhnutná)...
  Trend 1/2017 (7. časť)...
  Stĺpček M. Hradílka (Rodinné podnikanie a tri kľúčové dohody)...
  Trend 50-51/2016 (6. časť)...
  Trend 49/2016 (5. časť)...
  Trend 48/2016 (4. časť)...
  Trend 47/2016 (3. časť)...
  Trend 46/2016 (2. časť)...
  Trend 45/2016 (1. časť)...
 • Martin Krekáč nominovaný na Krištáľové krídlo
  Martin Krekáč, zakladateľ a majiteľ Jenewein Group, sa stal jednou z troch osobností nominovaných na ocenenie Krištáľové krídlo za rok 2016 v kategórii Hospodárstvo. Odborná porota ho vybrala do finálnej trojice ako jedného z najvýraznejších odborníkov v personálnom a manažérskom poradenstve. Jeho podnikateľský príbeh, ktorý je základom úspešnej nominácie, pred časom výborne zachytil aj magazín Goldman v profilovom rozhovore s názvom Investujem predovšetkým do vzťahov. Jubilejný 20. ročník Krištáľového krídla vyvrcholil slávnostným galavečerom 29. januára 2017 v Novej budove SND. Krištáľové krídlo už dvadsať rokov oceňuje výsledky tvorivej práce najúspešnejších osobností Slovenska v rôznych oblastiach spoločenského, hospodárskeho, vedeckého, športového a kultúrneho života. Za ten čas sa stalo rešpektovaným ocenením a uznávaným indikátorom kvality. Jeho cieľom je poukázať každý rok na uznávané osobnosti a ich počiny v spoločenskom, kultúrnom či hospodárskom živote na Slovensku.

  Viac informácií...
  Nominačný list...
 • Amrop Global Strategy Meeting
  V Barcelone sa 18. a 19. januára 2017 uskutočnilo stretnutie takmer stovky partnerov Executive Search spoločností pôsobiacich pod spoločnou značkou Amrop. Pod oficiálnym názvom Amrop Global Strategy Meeting sa skrýval čisto pracovný program – moderovaný strategický míting mal za cieľ načrtnúť smer ďalšej inovácie misie, vízie a stratégie celej skupiny na obdobie do roku 2025. Za slovenský Amrop sa na stretnutí zúčastnil Igor Šulík a Mario Fondati. Účastníci medzi sebou privítali nových partnerov z Nórska a Brazílie, čím sa opäť rozšírila sieť partnerských kancelárií a zvýšila možnosť výmeny skúseností a zdokonaľovania praktík smerujúcich k poskytovaniu čo najkvalitnejších služieb. Mítingu partnerov predchádzalo stretnutie vedúcich jednotlivých globálnych pracovných skupín. Na pracovnej večeri Industrial Practice Group sa zúčastnil aj Igor Šulík, prvýkrát v pozícii Co-Leader. Inovovanú misiu, víziu a stratégiu Amrop predstaví v lete na tradičnej výročnej konferencii.