• Manažérov si vie firma vychovať. Alebo musí vedieť, ako a kde ich má hľadaťPodľa štúdie AESC budú o päť rokov kľúčovým prvkom konkurencieschopnosti firiem lídri novej generácie a kultúra inovácií. Ciest, ako hľadať budúcich manažérov a lídrov, je viacero – veľa organizácií si ich vychováva samo v rámci talentových programov, iné hľadajú v externom prostredí. Pri druhej voľbe môžu dôležitú rolu zohrať aj personálne agentúry či poradenské firmy. Trend sa podrobnejšie pozrel na obe možnosti – najmä na ich rozdiely a prínosy. Článok vyšiel v rámci seriálu Ľudské zdroje, ktorého odborným partnerom je Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Top manažérov máme dosť, ale chýbajú im príležitostiMnohí lídri dnes dúfajú, že sa už nikdy nevrátia k spôsobu práce spred koronakrízy. Požiadavky, ktoré sú na nich kladené, neustále rastú. Dôležitú úlohu pri ich rozvoji bude čoraz väčšmi zohrávať neuroveda, pričom líder budúcnosti sa bude viac opierať o poznanie vlastnej biológie, hovorí Igor Šulík, Managing Leadership Partner z Amrop Jenewein. V rozhovore pre Trend rozpráva aj o výchove a hľadaní manažérskych talentov, trhu Executive Search či o motivácii najvyšších manažérov zmeniť kariéru. Interview vyšlo v rámci tretej časti seriálu Ľudské zdroje.
  Čítať ďalej...
 • Best of Man: Martin KrekáčMesačník Goldman, ktorý vychádza s dovetkom – nič pre priemerných, pri príležitosti pätnásťročnej prítomnosti na mediálnom trhu pripravil prémiové vydanie Best of Man. Čitateľom v ňom prináša dvadsaťtri najlepších mužských portrétov z obdobia rokov 2002 až 2017. Do výberu najlepších z najlepších editor zaradil aj interview s Martinom Krekáčom, zakladateľom a chairmanom Jenewein Group, ktoré Goldman uverejnil v roku 2016. Martin Krekáč v aktualizovanom rozhovore odpovedá nielen na otázky týkajúce sa začiatku úspešného príbehu Jenewein Group spred 30 rokov, ale aj ďalších úspechov a budúcich plánov v pracovnom i osobnom živote. Zaujímavý obsah rovnako ako pred štyrmi rokmi ilustrujú skvelé fotografie Jozefa Barinku.
  Čítať ďalej...
 • Bariéry rodinného podnikania na SlovenskuS cieľom na základe analýzy zhrnúť odporúčania vedúce k zmierneniu bariér, s ktorými sa v súčasnosti stretávajú rodinné podniky na Slovensku, pripravila Slovak Business Agency štúdiu Bariéry rodinného podnikania na Slovensku. Takmer osemdesiatstranová publikácia má šesť kapitol, v ktorých sa autori venujú manažmentu rodinných podnikov, generačnej výmene, majetkovému nástupníctvu, deleniu rodinného podniku a pod. Na dosiahnutie cieľa okrem teoretických podkladov využili aj rozhovory so zástupcami rodinných ponikov a s odborníkmi poskytujúcimi poradenské služby rodinným podnikom. Záverečné kapitoly obsahujú závery a odporúčania nielen pre rodinné podniky, ale aj pre tvorcov hospodárskej politiky v oblasti rodinného podnikania.
  Čítať ďalej...
 • Pre väčší výkon zapojte – mozogOrganizácie a ich ľudia neustále pátrajú po tom, aké atribúty by mala mať ich kultúra, aby čo najlepšie plnili svoje poslanie. Pomerne veľa rokov sa zmena firemnej kultúry spájala predovšetkým so zmenou správania ľudí, čo následne viedlo k transformácii celej organizácie. S rastom poznatkov neurovedy dnes vieme, že mnohé je úplne inak... Prečítajte si viac v článku Igora Šulíka napísanom pre časopis InStore – Amrop Jenewein je partnerom jeho rubriky People.
  Čítať ďalej...
 • Tracking down talents or filling positionsMost top managers and HR professionals, as well as business families and their companies, know that strategic executive search and leadership services are typically employed to fill key management and specialised positions. And yet many assign a task of finding suitable candidates to recruitment agencies. It may seem that the difference between a recruitment agency and executive search company is just a matter of how and how much a client will pay for the service. But how does it work in real life? More about this topic writes in an article for annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator Martin Krekáč, Chairman & Founding Partner at Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Mnoho rodinných firiem nemá premyslený plán a na náhlu krízu reagujú spontánne. Väčšinou nesprávne...Mnoho firiem si uvedomí nedostatočnú pripravenosť, až keď kríza nastane. Preto je dôležité zamyslieť sa nad tým, ako sa na kritické obdobia čo najlepšie pripraviť včas a aj tieto aspekty zahrnúť do strategického plánovania. Aj o tomto hovoria zakladajúci členovia združenia Partneri Rodinných Firiem Michal Kukula, Managing Partner z nebotra consulting a Rastislav Mackanič, Client Partner z Amrop Jenewein v rozhovore pre Forbes Slovensko. Združenie Partneri Rodinných Firiem je partnerom špeciálneho júnového vydania zameraného na tému Rodinné firmy.

  Plná verzia...
  Čítať ďalej...
 • Agilita ako jeden z účinných liekovNový koronavírus zasiahol všetky oblasti. Hoci sa náš boj ešte neskončil, jedno je viac-menej isté: svet bude iný ako dosiaľ. Vo firmách je stratégia prežitia a vnímania krízy ako príležitosti zväčša na pleciach majiteľov a výkonného manažmentu, avšak mnohé závisí aj od postoja zamestnancov. Od toho, nakoľko sú pre firmu „zapálení“. Ak jej dostatočne neprejavujú podporu, ide o jasný dôkaz toho, že je najvyšší čas vylepšiť systém firemného fungovania a prístupu. Prečítajte si viac v článku Lucie Országhovej napísanom pre časopis InStore – Amrop Jenewein je partnerom jeho rubriky People.
  Čítať ďalej...
 • Aj rodinné firmy potrebujú lídrovVo svojej poradenskej praxi sa poradcovia venujúci sa rodinnému podnikaniu často stretávajú s podceňovaním prípravy na nástupníctvo. Jednu z chýb je to, že lídri podnikateľských rodín sa snažia nájsť samých seba, len v mladšom vydaní. Managing Leadership Partner Amrop Jenewein Igor Šulík v spoločnom rozhovore s majiteľkou a CEO spoločnosti Human Inside Erikou Matwij pre týždenník Trend rozprával nielen o rodinných firmách, ale aj o lídroch a nových trendoch v leadership manažmente. Rozhovor je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom je Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Kríza neúprosne preverí kvalitu riadenia firiemSúčasná kríza, ktorej hĺbku ešte nepoznáme, zasiahne všetkých – rodinné firmy nevynímajúc. Kľúčové pre ne bude nájsť rovnováhu medzi krátkodobými opatreniami a dlhodobou perspektívou. O poučení, preventívnych opatreniach a nevyhnutnosti rozvíjať stratégiu pre krízové situácie v týždenníku Trend hovorí Matej Taliga, COO & Private Client Partner Jenewein Group a Michal Kukula, Managing Partner z nebotra consulting. Rozhovor otvára nový seriál Rodinné firmy, ktorého partnerom je Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Joining a Storm-hit Crew – Tips for Managing the Executive's OnboardingSurprising though it may seem at the current time, senior executives are continuing to accept job offers, and are getting to sit in their new chairs for the first time. This said, they are more likely to be occupying their old chairs at home, preparing meals and homeschooling the kids. How can we manage onboarding in these circumstances?
  Čítať ďalej...
 • The Short Term Is the New Long TermThe world of disruption we are living in means CEOs need to engage in ‘live planning’, allowing their company to adapt to change rather than fading away, Federico Cúneo, Chairman of Global Amrop, tells Semana Económica.
  Čítať ďalej...
 • Vybudoval som úspešnú rodinnú firmu..., komu ju zverím?Politické zmeny z konca minulého storočia priniesli nielen slobodu, ale pre mnohých ľudí aj nové príležitosti na podnikanie a budovanie vlastných firiem. Väčšinu skúseností a poznatkov sme získavali takpovediac „za pochodu“, avšak mnohým sa podarilo vybudovať úspešné rodinné firmy, ktoré tvoria jeden z dôležitých pilierov ekonomiky. Veľa majiteľov a lídrov rodinných firiem z prvej generácie však v poslednom čase prichádza do veku, keď sa vážne zamýšľajú nad rôznymi otázkami... Na mnohé z nich, najmä tie, ktoré sa týkajú manažmentu talentu a rodinnej ústavy, odpovedá v článku pre InStore Rastislav Mackanič, Amrop Jenewein Client Partner.
  Čítať ďalej...
 • Self Isolation – Letting the Light into the RoomAre you or your staff in isolation? As the coronavirus escalates, let’s take a look at what being grounded might be doing to your mood, and how to lighten the mental load. Here are some key points that we invite you to read and share with your colleagues, staff and wider entourage.
  Čítať ďalej...
 • Remotely Possible – Top 10 Tips for Video InterviewsAs the first country to be hit by Covid-19, and having experienced an intensive lockdown, China has taken the lead in finding ways to keep key activities running. This extends to Executive Search, interviewing and hiring. How can we push forward with candidate interviewing through these difficult times? Amrop China's Andrew Thomson gives his top 10, tried and tested tips.
  Čítať ďalej...
 • Ako zvládnuť pocit neistoty počas pandémie COVID-19Sme sprievodcami vo chvíľach strategického rozhodovania a vždy sa snažíme pomáhať v kľúčových momentoch podnikania. Aj my uvažujeme o tom, ako sa zachovať v súčasnej situácii s COVID-19. Zostavili sme 10 praktických krokov, pričom sme využili naše vlastné poznatky, skúsenosti a odborné znalosti z voľne dostupných zdrojov. Tento text široko zdieľame ako našu pozornosť a veríme, že pre vás bude užitočný. Zostaňte zdraví a buďte optimistickí!

  Čítaj ďalej...
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (9)Úspech výrobných spoločností čoraz viac závisí od zvládnutia celého radu procesov v rôznych oblastiach, čo si vyžaduje profesionálov so špecifickými vlastnosťami i znalosťami, ktorí majú pozitívny prístup k moderným technológiám, prehľad o trhu, rozvinuté podnikateľské myslenie a schopnosť učiť sa a napredovať. Reč je o Operations Officers, ktorým sme venovali deviatu – záverečnú časť seriálu, v ktorom sme postupne predstavili deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...