• Zamestnanecká skúsenosť ako konkurenčná výhodaSkúsenosti zamestnancov sú základom výkonnosti firmy. V čase, keď peniaze už nie sú hlavným motivačným faktorom, je zameranie na zamestnaneckú skúsenosť najsľubnejšou konkurenčnou výhodou, ktorú môžu organizácie využiť v pomyselnom boji o talenty. Viac o tom, ako zamestnanci a ich skúsenosti môžu – pozitívne aj negatívne, ovplyvniť to, ako tvrdo budú pracovať, ako veľmi budú spolupracovať alebo a či budú investovať do zlepšovania osobnej, tímovej a celofiremnej výkonnosti, píše v článku pre InStore Ladislava Molnárová, Amrop Jenewein Talent Acquisition Partner.
  Čítať ďalej...
 • Ako vyzerá slovenské podnikanie? Pozrite si, kto je najväčší v bizniseViac ako 500 oslovených firiem a inštitúcií vyplnilo dotazníky pre ročenku Najväčší v biznise, ktorá vyšla aj ako samostatná príloha denníka SME. Rebríčky prinášajú hodnotenie v 50 rôznych kategóriách a zároveň ukazujú, ktoré sektory a spoločnosti rástli aj napriek pandémii. V prehľadných tabuľkách sú v tlačenej verzii o firmách uvedené nielen ich ekonomické výsledky, ale aj kontaktné údaje a oblasti, ktorým sa venujú. V článku sú zverejnené všetky najvyššie umiestnené spoločnosti vrátane značiek patriacich do Jenewein Group, ktoré bodovali v sektore Executive Search a Business Consulting.
  Čítať ďalej...
 • We found out who the largest in business are in SlovakiaMore than 500 companies filled out the questionnaire for the Largest in Business yearbook. This article, as well as the yearbook, provides information not only about the largest companies in 50 categories but also specifies which sectors were successful during the pandemic and which companies were able to grow in challenging conditions. In this article, the names of all top-ranked companies are published. The detailed results with comprehensive information about all listed companies as well as the names of their head representatives are available in the Largest in Business yearbook.
  Čítať ďalej...
 • Disconnected Data: The Case for Wisdom in Leadership AssessmentPri získavaní a riadení talentov vo firmách je dôležité správne a včas rozpoznať vodcovský potenciál. Práve táto schopnosť je jednou z výhod poradenských spoločností zameraných na vyhľadávanie a výber kľúčových manažérov. Autori tohto článku – Juliana John a Igor Šulík, obaja lídri Amrop Global Leadership Services Practice, upozorňujú, že „múdre“ riadenie treba čoraz väčšmi integrovať do procesov súvisiacich so získavaním, s riadením a ďalším rozvojom ľudského kapitálu.
  Čítať ďalej...
 • Sú už lídri v on-line svete udomácnení?Dáta sa stali novou svetovou komoditou, náš obraz na sociálnych sieťach stúpa po rebríčku významnosti a umelú inteligenciu využívame nielen v biznise, ale aj v osobných životoch. Naozaj nás však posledné dva roky posunuli v oblasti digitalizácie ďalej? Môžeme za skutočný pokrok považovať zmenu komunikačných kanálov smerujúcich čoraz viac do on-line sveta? A – ak zacielime na komerčný sektor: ako sú na digitálnu disrupciu pripravené správne orgány a vedenia firiem? Matej Taliga, Amrop Jenewein Client Partner v článku pre InStore ponúka odpovede podložené zaujímavými zisteniami globálnej štúdie od Amropu.
  Čítať ďalej...
 • Stať sa skutočným lídrom je umenieTak ako mnohé iné zručnosti, aj schopnosť byť strategickým lídrom sa treba naučiť. V prevažnej väčšine prípadov totiž neprichádza prirodzene. Preto je dôležité vedieť čo najviac o vlastnostiach, vďaka ktorým sa úspešní manažéri stávajú strategickými lídrami. Martin Krekáč, Chairman & Founding Partner Jenewein Group, predstavuje niekoľko charakteristík, ktoré musia stelesňovať ľudia, ak sa chcú stať skutočnými lídrami. Osvojte si sedem predpokladov úspešného strategického vodcovstva vo svete korporácií i v rodinnom podnikaní!
  Čítať ďalej...
 • Chcú nás šéfovia opäť v kancelárii?Pandémia ochorenia COVID-19 ovplyvnila ekonomiku celého sveta. Na základe opatrení sa viaceré pracoviská zatvorili alebo presunuli do súkromia a nastavili sa iné pravidlá fungovania organizácií a ich riadenia. Pokles počtu pozitívnych a hospitalizovaných priviedol mnohých lídrov k úvahám nad možnosťou návratu ich tímov do kancelárií. Povolať všetkých späť na stále pracoviská, nechať ich pracovať z domu alebo vytvoriť nový model, ktorý by kombinoval obe možnosti? Rastislav Mackanič, Amrop Jenewein Client Partner, v článku napísanom pre magazín InStore načrtol odpovede aj na tieto otázky.
  Čítať ďalej...
 • The Amrop Talent ObservatoryWhat motivates leaders to join one kind of organization, and avoid another? What are their deeper criteria for career decisions? What sources are they using to ‘audit’ potential employers, and what are their attitudes to the use of AI in the hiring process? To find out, Amrop personally approached senior executives from across the world who had recently been shortlisted for a senior position with a hiring organization. As such, they were in a reflective and ‘organization-assessing’ state of mind. The global study followed a central hypothesis: that their needs are profoundly changing.
  Čítať ďalej...
 • The Keys to High Performance. Digitization on Boards 4th EditionDigital leaders are key members of executive teams. As such we can consider them jointly responsible for organizational growth. Our 4th edition of Digitization on Boards looks into the keys to digital performance. Examining digitization through the eyes of digital leaders from High and Low Performing Organizations, we ask: What are successful digital executives (and their organizations) doing better? Where can digital executives and non-executive boards focus – and win? Our report surfaces a ‘virtuous circle’ of confidence, competence and outcomes in digital leaders and their High Performing Organizations.
  Čítať ďalej...
 • Hľadá sa optimálne organizačné usporiadanie! Ako na to?Ak existuje jedna vec, ktorej naozaj nie je nedostatok, tak sú to rady v oblasti riadenia. Teórií je mnoho – od taylorizmu cez byrokratické organizácie či behavioristické teórie až po moderné prístupy empirického manažmentu, štíhlych organizácií, agilných tímov a podobne. Tento príliv teórií ponúka dva postrehy – jeden je úplne jasný, druhý menej, avšak napriek tomu je rovnako dôležitý. Igor Šulík, Amrop Jenewein Managing Partner, sa v článku napísanom pre magazín InStore pozrel na obe možnosti a ďalšie súvislosti podrobnejšie.
  Čítať ďalej...
 • IN-BIZNIS – časopis nielen pre podnikateľovSlovak Business Agency sa venuje aj podpore rodinného podnikania. V roku 2018 – počas úvodnej výzvy – individuálnymi konzultáciami podporila 19 rodinných firiem, o dva roky neskôr až 31 podnikov. Niekoľko úspešných príbehov predstavilo aj prvé tohtoročné vydanie online magazínu In-Biznis zamerané práve na rodinné firmy. O. i. obsahuje aj rozhovor s Jánom Solíkom, prezidentom Združenia podnikateľov Slovenska, ktorého súčasťou je aj Platforma pre rodinné podniky. Od vzniku v roku 2020 k nej patrí aj skupina Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • Seeking and Finding Leaders for What´s NextAs the current global situation presents many challenges on all fronts, everyone needs to accommodate and even reinvent their operating models. The executive search profession is no different. It has already changed, but further professionalisation is needed and complacency must give way to transparency and measurable results. Headhunters need to respond better to change in the management and governance of companies. More about this topic writes Igor Šulík, Managing Partner at Amrop Jenewein in an article for the Career and Employment Guide 2020 yearbook (published by The Slovak Spectator).
  Čítať ďalej...
 • How to find excellent senior leadersFour out of five leaders would prefer to use Executive Search rather than an in-house recruitment process to fill senior management and specialist positions in the next five years. That stems from the global study mapping the current and future use of an executive search as a strategic service, carried out in 2020 by the independent company Censuswide on a sample of 677 business and HR leaders in 13 countries. More about this topic writes Martin Krekáč, Chairman & Founding Partner at Jenewein Group in an article for the Career and Employment Guide 2020 yearbook (published by The Slovak Spectator).
  Čítať ďalej...
 • Podať výkon a ne(z)ničiť si telo ani dušuPokiaľ ide o spôsob práce, predovšetkým po marci 2020 možno v pracovných tímoch vo všeobecnosti vnímať dva základné typy ľudí. K prvému patria tí, ktorým viac vyhovuje klasická práca na stálom pracovnom mieste so všetkým, čo k tomu patrí. Druhú skupinu tvoria tí, ktorí potrebujú väčšiu flexibilitu a uprednostňujú prácu so vzdialeným prístupom, tzv. Remote Work. V čom sa tieto dva modely líšia a ako možno v skratke opísať ich výhody a nevýhody? A ako to celé ovplyvnila pandémia? Prečítajte si článok, ktorý pre InStore napísal Michal Lukáč, Amrop Jenewein Client Partner. Okrem zaujímavých informácií obsahuje aj niekoľko odporúčaní na zvýšenie efektivity pri súčasnom zachovaní fyzického i duševného zdravia.
  Čítať ďalej...
 • Stabilita rodiny a ochrana majetku sú predpokladom zachovania rodinných hodnôtV posledných rokoch sa v rodinných firmách do popredia dostáva téma nástupníctva. Zrenie nástupcu urýchlil aj externý tlak spôsobený koronakrízou – v mnohých firmách pomohol uvedomiť si potrebu usporiadania vzťahov vo firme i v rodine. Aktuálne témy v rodinnom podnikaní v týždenníku Trend priblížili Erika Matwij a Martin Kiňo, experti zo združenia Partneri Rodinných Firiem. Interview vyšlo v rámci seriálu Rodinné firmy, ktorého odborným partnerom je aj Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Pandémia zvýraznila slabiny rodinných firiemVeľa firiem sa pod vplyvom krízy spôsobenej pandémiou začalo poctivo venovať rozvojovej stratégii. Stále však platí, že pevný čas na tvorbu a vyhodnocovanie stratégie má vyčlenený len málo majiteľov rodinných firiem. Viac v rozhovore pre Trend hovorí client partner z Amrop Jenewein Rastislav Mackanič a managing partner z nebotra consulting Michal Kukula, ktorí sú zároveň expertmi združenia Partneri Rodinných Firiem. Interview vyšlo v rámci seriálu Rodinné firmy, ktorého odborným partnerom je aj Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Digitalizácia mení zákazníkov, značky i celý trhSvet sa mení a so zmenami prichádzajú nové objavy, možnosti, technológie. Pred mnohými rokmi sa spoločnosť posúvala dopredu obrovskými krokmi po desaťročiach či storočiach, tak sa objavovali veľké veci. Dnes môžeme polemizovať o tom, ako sa svet mení doslova v každom okamihu a či sú prevratné objavy z minulosti v porovnaní s transformáciou dnešných dní naozaj také veľké. Prečítajte si článok, ktorý o svete neustálych zmien a digitálnej disrupcie pre InStore napísala Patrícia Lofajová, Amrop Jenewein Research Consultant.
  Čítať ďalej...
 • Za chyby pri výbere manažérov sa platíVäčšina top manažérov a personálnych šéfov vo firmách i v podnikateľských rodinách vie, že pri obsadzovaní kľúčových manažérskych a špecializovaných pozícií sa obvykle využívajú strategické personálnoporadenské služby. A aj tak nimi mnohí poverujú personálne agentúry. Jedným z dôvodov je, že pojem Executive Search si do svojho portfólia „zaraďuje“ väčšina z nich. V prezentačných materiáloch to vyzerá výborne, avšak v praxi je to väčšinou inak. Viac v článku Martina Krekáča, chairmana a zakladajúceho partnera skupiny Jenewein Group.
  Čítať ďalej...