• Nový pohľad na rolu CEO a správnych orgánovOd najvyšších výkonných manažérov a štatutárnych riaditeľov sa už roky očakáva to isté: maximálny zisk a dlhodobý úspech. Niečo sa však zmenilo dramaticky: podmienky, v akých majú tieto úlohy splniť. A tak je iný aj náhľad na rolu CEO a členov správnych orgánov. O nových pohľadoch a prístupe píše viac Igor Šulík, Managing Leadership Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Jenewein, v texte napísanom špeciálne pre týždenník Trend. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • New Adventurous LeadershipThis report is about mega trends, future rules of business and building new leadership teams that will create exponential growth in a world of endless business opportunities. Amrop Denmark and consulting futurist Nils Elmark have identified five megatrends that will be the driving forces for the future. These trends are interconnected and form part of a unified business movement.
  Čítať ďalej...
 • Miroslav Jankovič: Dve tretiny HR manažérov hovoria o podceňovaní leadershipuO líderstve, lídroch a úlohe HR manažérov v súčasnom „VUCA“ svete s redakciou odborného mesačníka Profi HR diskutoval Miroslav Jankovič, Jenewein Group Senior Client Partner & Board Member. Nech je situácia na trhu práce akákoľvek, s aktuálnym i očakávaným nedostatkom líderských talentov sa totiž musia vážne zaoberať takmer všetky súkromné i verejné organizácie. Na ceste k úspechu, uznaniu a prosperite ide o absolútnu nevyhnutnosť. Nečudo, že dopyt po informáciách, technikách a stratégiách budovania líderstva či riešenia problému chýbajúcich lídrov je čoraz väčší a intenzívnejší.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (5)Firmy sa odjakživa predbiehajú v tom, kto príde s pútavejšou, šokujúcejšou či veľkolepejšou reklamou zacielenou na čo najväčšiu skupinu potenciálnych zákazníkov. Píšeme však rok 2019 a tak, ako rýchlo sa mení a modernizuje svet okolo nás, sa ruka v ruke menia aj trendy v marketingu a rola ľudí pracujúcich v tejto oblasti na rôzne označovaných pozíciách. Často spadajú pod krídla Chief Marketing Officers, a práve nim venujeme piatu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (4)V seriáli, v ktorom Amrop predstavuje deväť pre organizácie zásadných pozícií, v máji pokračujeme funkčnou skupinou pozícií CEO & Board. Úloha najvyšších výkonných manažérskych, výkonných odborných a štatutárnych riaditeľov v podobe maximalizácie zisku a budovania dlhodobo úspešných organizácií sa síce nemení, avšak podmienky, v akých sa snažia uspieť, sa menia dramaticky. Nielen klasické ekonomické cykly, ale aj globalizácia, narastajúca neistota v spoločnosti, znížená predpovedateľnosť prostredia, ťažko odhadnuteľné externé vplyvy a podobne sú faktormi, ktoré zásadne ovplyvňujú ich úspech. Prečítajte si, ako veľmi.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (3)Každá firma sa stáva digitálnou firmou. V každom odvetví sa tradičné biznis modely a procesy transformujú rozširovaním nových technológií a nárastom rôznych, predovšetkým bezpečnostných ohrození a opatrení. Vplyv digitálnych technológií je jednoducho určujúci. Zásadne mení podmienky, v ktorých pôsobia firmy a ich ľudia. A na toto všetko potrebujú špecialistov, ktorí dokážu zachytiť a využiť každú vlnu digitálnych zmien. V seriáli, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií, pokračujeme skupinou Digital & Technology Officers. Zároveň prinášame prehľad oblastí, v ktorých je potreba digitálnych lídrov najväčšia.
  Čítať ďalej...
 • Executive Placement: Amrop našiel výkonnú riaditeľku pre Slovenskú nadáciu pre UNICEFUNICEF Slovensko a jeho zamestnanci, vyslanci dobrej vôle, ambasádori, dobrovoľníci a ďalší spolupracovníci hľadajú tie najlepšie cesty ako propagovať víziu UNICEF-u. A možno viac ako inde sú všetci títo ľudia – ich osobná a kolektívna oddanosť – piliermi práce tejto medzinárodnej organizácie. Amrop to vie a v krátkom čase sa opäť podpísal pod úspešný projekt v neziskovom sektore, keď pomohol obsadiť pozíciu výkonnej riaditeľky pre Slovenský výbor pre UNICEF. Spoluprácu rozšíril aj o poradenstvo pri transformácii tohto občianskeho združenia na Slovenskú nadáciu pre UNICEF.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (2)Vo svete práce je kľúčová schopnosť vyrovnať sa s neistotou, nejednoznačnosťou a nestálosťou podnikateľského prostredia. Zmenou prechádza aj poslanie útvarov ľudských zdrojov – Human Resources Manager je vnímaný ako strategický partner top manažmentu. Zároveň musí byť spojkou medzi vedením a zamestnancami. A to má vplyv aj na očakávania kladené na personálne oddelenia i ich šéfov. V seriáli, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia, pokračujeme skupinou HR Officers & Professionals.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (1)Svet práce sa mení. Firmy sa snažia držať krok s turbulenciou digitálnej éry a nožnice medzi dopytom a ponukou sú v niektorých prípadoch čoraz roztvorenejšie. Iné sú požiadavky na potenciálnych zamestnancov – vedomosti a zručnosti už nie sú hlavným kritériom. Pracovný deň a úlohy vyzerajú inak ako pred pár rokmi. Kto sa v tom má vyznať? Náš seriál vnesie do tejto témy viac svetla – v magazíne InStore postupne predstavíme deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia. Prvá časť: Communications & Public Affairs Officer.
  Čítať ďalej...