• Vybudoval som úspešnú rodinnú firmu..., komu ju zverím?Politické zmeny z konca minulého storočia priniesli nielen slobodu, ale pre mnohých ľudí aj nové príležitosti na podnikanie a budovanie vlastných firiem. Väčšinu skúseností a poznatkov sme získavali takpovediac „za pochodu“, avšak mnohým sa podarilo vybudovať úspešné rodinné firmy, ktoré tvoria jeden z dôležitých pilierov ekonomiky. Veľa majiteľov a lídrov rodinných firiem z prvej generácie však v poslednom čase prichádza do veku, keď sa vážne zamýšľajú nad rôznymi otázkami... Na mnohé z nich, najmä tie, ktoré sa týkajú manažmentu talentu a rodinnej ústavy, odpovedá v článku pre InStore Rastislav Mackanič, Amrop Jenewein Client Partner.
  Čítať ďalej...
 • Self Isolation – Letting the Light into the RoomAre you or your staff in isolation? As the coronavirus escalates, let’s take a look at what being grounded might be doing to your mood, and how to lighten the mental load. Here are some key points that we invite you to read and share with your colleagues, staff and wider entourage.
  Čítať ďalej...
 • Remotely Possible – Top 10 Tips for Video InterviewsAs the first country to be hit by Covid-19, and having experienced an intensive lockdown, China has taken the lead in finding ways to keep key activities running. This extends to Executive Search, interviewing and hiring. How can we push forward with candidate interviewing through these difficult times? Amrop China's Andrew Thomson gives his top 10, tried and tested tips.
  Čítať ďalej...
 • Ako zvládnuť pocit neistoty počas pandémie COVID-19Sme sprievodcami vo chvíľach strategického rozhodovania a vždy sa snažíme pomáhať v kľúčových momentoch podnikania. Aj my uvažujeme o tom, ako sa zachovať v súčasnej situácii s COVID-19. Zostavili sme 10 praktických krokov, pričom sme využili naše vlastné poznatky, skúsenosti a odborné znalosti z voľne dostupných zdrojov. Tento text široko zdieľame ako našu pozornosť a veríme, že pre vás bude užitočný. Zostaňte zdraví a buďte optimistickí!

  Čítaj ďalej...
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (9)Úspech výrobných spoločností čoraz viac závisí od zvládnutia celého radu procesov v rôznych oblastiach, čo si vyžaduje profesionálov so špecifickými vlastnosťami i znalosťami, ktorí majú pozitívny prístup k moderným technológiám, prehľad o trhu, rozvinuté podnikateľské myslenie a schopnosť učiť sa a napredovať. Reč je o Operations Officers, ktorým sme venovali deviatu – záverečnú časť seriálu, v ktorom sme postupne predstavili deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...