• 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (6)Riadenie obchodnej stratégie, plnenie obchodných plánov a dosahovanie pozitívnych hospodárskych výsledkov si vyžaduje lídrov, ktorí disponujú excelentnými komunikačnými a prezentačnými zručnosťami a analytickými a logickými schopnosťami, sú vytrvalí, dokážu sa rýchlo adaptovať na neustále zmeny a nechýba im ťah na bránku. Ľudia pohybujúci sa na špičke obchodno-strategickej funkčnej úrovne sa najčastejšie označujú ako Chief Commercial Officers. Práve nim venujeme šiestu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • Digitálny prievan vo svete HRRozumieť digitálnym prístupom v HR je kľúčové a pre získavanie ľudského kapitálu a vykonávanie úspešného headhuntingu nevyhnutné. V každom segmente (či už v oblasti služieb alebo produktov pre HR) sa dejú väčšie či menšie zmeny. Prispôsobiť sa pritom treba nielen novým technologickým trendom, ale aj zmenám v ľudskom správaní a návykoch. Ako to všetko vplýva na boj o talenty? Prečítajte si viac v Trende od Mareka Hradíleka, Client Partnera v Amrop Jenewein. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Ako ste pripravení na digitálnu prívalovú vlnu?Oblasť informačných technológií a inovácií sa za posledné obdobie rozvinula oveľa rýchlejšie a agresívnejšie než ktorékoľvek iné odvetvie. Dáta sa stali novou svetovou komoditou, náš obraz na sociálnych sieťach stúpa po rebríčku významnosti a umelú inteligenciu využívame nielen v biznise, ale aj v osobných životoch. Matej Taliga, COO & Private Client Partner a Digital Practice Leader v Jenewein Group pre Trend napísal o tom, ako sú na tieto zmeny pripravené firmy a ich lídri. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Automatizácia – hrozba alebo príležitosť pre trh práce?Automatizácia je realitou – je všade okolo nás a bude súčasťou našej budúcnosti. Hoci nevieme predpovedať, ako bude pracovný trh vyzerať o dvadsať rokov, môžeme pozorne sledovať zmeny, ktoré sa dejú už dnes. Jedno je viac ako isté – automatizácia ovplyvní naše pracovné miesta a naše životy. Viac k téme si prečítajte v magazíne Trend v článku Michala Lukáča, Client Partnera v Amrop Jenewein. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Nový pohľad na rolu CEO a správnych orgánovOd najvyšších výkonných manažérov a štatutárnych riaditeľov sa už roky očakáva to isté: maximálny zisk a dlhodobý úspech. Niečo sa však zmenilo dramaticky: podmienky, v akých majú tieto úlohy splniť. A tak je iný aj náhľad na rolu CEO a členov správnych orgánov. O nových pohľadoch a prístupe píše viac Igor Šulík, Managing Leadership Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Jenewein, v texte napísanom špeciálne pre týždenník Trend. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • New Adventurous LeadershipThis report is about mega trends, future rules of business and building new leadership teams that will create exponential growth in a world of endless business opportunities. Amrop Denmark and consulting futurist Nils Elmark have identified five megatrends that will be the driving forces for the future. These trends are interconnected and form part of a unified business movement.
  Čítať ďalej...
 • Miroslav Jankovič: Dve tretiny HR manažérov hovoria o podceňovaní leadershipuO líderstve, lídroch a úlohe HR manažérov v súčasnom „VUCA“ svete s redakciou odborného mesačníka Profi HR diskutoval Miroslav Jankovič, Jenewein Group Senior Client Partner & Board Member. Nech je situácia na trhu práce akákoľvek, s aktuálnym i očakávaným nedostatkom líderských talentov sa totiž musia vážne zaoberať takmer všetky súkromné i verejné organizácie. Na ceste k úspechu, uznaniu a prosperite ide o absolútnu nevyhnutnosť. Nečudo, že dopyt po informáciách, technikách a stratégiách budovania líderstva či riešenia problému chýbajúcich lídrov je čoraz väčší a intenzívnejší.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (5)Firmy sa odjakživa predbiehajú v tom, kto príde s pútavejšou, šokujúcejšou či veľkolepejšou reklamou zacielenou na čo najväčšiu skupinu potenciálnych zákazníkov. Píšeme však rok 2019 a tak, ako rýchlo sa mení a modernizuje svet okolo nás, sa ruka v ruke menia aj trendy v marketingu a rola ľudí pracujúcich v tejto oblasti na rôzne označovaných pozíciách. Často spadajú pod krídla Chief Marketing Officers, a práve nim venujeme piatu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (4)V seriáli, v ktorom Amrop predstavuje deväť pre organizácie zásadných pozícií, v máji pokračujeme funkčnou skupinou pozícií CEO & Board. Úloha najvyšších výkonných manažérskych, výkonných odborných a štatutárnych riaditeľov v podobe maximalizácie zisku a budovania dlhodobo úspešných organizácií sa síce nemení, avšak podmienky, v akých sa snažia uspieť, sa menia dramaticky. Nielen klasické ekonomické cykly, ale aj globalizácia, narastajúca neistota v spoločnosti, znížená predpovedateľnosť prostredia, ťažko odhadnuteľné externé vplyvy a podobne sú faktormi, ktoré zásadne ovplyvňujú ich úspech. Prečítajte si, ako veľmi.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (3)Každá firma sa stáva digitálnou firmou. V každom odvetví sa tradičné biznis modely a procesy transformujú rozširovaním nových technológií a nárastom rôznych, predovšetkým bezpečnostných ohrození a opatrení. Vplyv digitálnych technológií je jednoducho určujúci. Zásadne mení podmienky, v ktorých pôsobia firmy a ich ľudia. A na toto všetko potrebujú špecialistov, ktorí dokážu zachytiť a využiť každú vlnu digitálnych zmien. V seriáli, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií, pokračujeme skupinou Digital & Technology Officers. Zároveň prinášame prehľad oblastí, v ktorých je potreba digitálnych lídrov najväčšia.
  Čítať ďalej...
 • Executive Placement: Amrop našiel výkonnú riaditeľku pre Slovenskú nadáciu pre UNICEFUNICEF Slovensko a jeho zamestnanci, vyslanci dobrej vôle, ambasádori, dobrovoľníci a ďalší spolupracovníci hľadajú tie najlepšie cesty ako propagovať víziu UNICEF-u. A možno viac ako inde sú všetci títo ľudia – ich osobná a kolektívna oddanosť – piliermi práce tejto medzinárodnej organizácie. Amrop to vie a v krátkom čase sa opäť podpísal pod úspešný projekt v neziskovom sektore, keď pomohol obsadiť pozíciu výkonnej riaditeľky pre Slovenský výbor pre UNICEF. Spoluprácu rozšíril aj o poradenstvo pri transformácii tohto občianskeho združenia na Slovenskú nadáciu pre UNICEF.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (2)Vo svete práce je kľúčová schopnosť vyrovnať sa s neistotou, nejednoznačnosťou a nestálosťou podnikateľského prostredia. Zmenou prechádza aj poslanie útvarov ľudských zdrojov – Human Resources Manager je vnímaný ako strategický partner top manažmentu. Zároveň musí byť spojkou medzi vedením a zamestnancami. A to má vplyv aj na očakávania kladené na personálne oddelenia i ich šéfov. V seriáli, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia, pokračujeme skupinou HR Officers & Professionals.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (1)Svet práce sa mení. Firmy sa snažia držať krok s turbulenciou digitálnej éry a nožnice medzi dopytom a ponukou sú v niektorých prípadoch čoraz roztvorenejšie. Iné sú požiadavky na potenciálnych zamestnancov – vedomosti a zručnosti už nie sú hlavným kritériom. Pracovný deň a úlohy vyzerajú inak ako pred pár rokmi. Kto sa v tom má vyznať? Náš seriál vnesie do tejto témy viac svetla – v magazíne InStore postupne predstavíme deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia. Prvá časť: Communications & Public Affairs Officer.
  Čítať ďalej...