• Ako je to s ekonómiou a láskou medzi ľuďmiZdá sa, že ľudia majú viac v láske populistov a alibistov než ekonómov. Neverím však, že populisti a alibisti majú ľudí radšej než ekonómovia. Práve naopak. A práve naopak je to aj so súcitom a ochotou urobiť niečo pre iných. To je dôvod, prečo budú ekonómovia aj naďalej tvrdiť, že zdroje sú obmedzené a budú ľuďom pomáhať vyberať najlepšie cesty na ich použitie.
  Čítať ďalej...
 • Absolventi v Nemecku hľadajú prácu najradšej v Siemense, IBM, BMW a PorscheSiemens, IBM, BMW a Porsche sú najobľúbenejší zamestnávatelia u absolventov vysokých škôl. Vyplynulo to z exkluzívneho prieskumu pre nemecký Manager magazin. Najvyšší nástupný plat môžu očakávať prírodovedci a informatici.
  Čítať ďalej...
 • The Largest Search Firms in the WorldIt's that time again; search-consult's annual review of the largest retained search firms in the World. As always, we have taken the approach of measuring scale in terms of global reach. Simply put, we count the number of offices. To be more specific, we count the number of offices that are identified primarily from retained search firms and exclusively from firms that are actively involved in Human Resources. If a search business is formally a subsidiary of a larger group (i.e., A.T. Kearney Executive Search is genuinely separate to A.T. Kearney Management Consulting) then it may be included, but only those offices providing search services will be considered for the count.
  Čítať ďalej...
 • Pojmy dôležité pre personalistov a manažérovTréning a rozvoj manažérov a manažérskych schopností je už dlhší čas v popredí pozornosti personálneho riadenia. Opakovane to dokladajú prieskumy priorít personálnych riaditeľov i výška prostriedkov, ktoré na ne podniky vynakladajú. Tréningy riadiacich schopností sa v posledných rokoch rýchle rozvíjajú, a to nielen v používaných prístupoch, ale aj v pojmoch a ich významoch. Najčastejšie sa vyskytujúce termíny z tejto oblasti sú zhrnuté v tomto prehľade.
  Čítať ďalej...
 • El Personaje - Luis CondeEn un sector con pocos movimientos y a la esperada de que el temporal de la crisis amaine, Luis Conde, socio en Barcelona de Seeliger & Conde, ha logrado, por méritos propios, convertirse en uno de los personajes del ano del sector. "Ha conseguido estar en casi todas las operaciones importantes que sa han concertado este ano", apunta un consultor de la competenca. La capacidad de seducción convierte a este licenciado en Ciencias Económicas por la Universidad de Bardelona y con una amplia carrera internacional en el cazetalentos más importante del ano.
  Čítať ďalej...
 • 2004 Annual RevenuePodobne ako po minulé roky poradenská skupina AJG-Amrop Jenewein Group aj tentoraz predkladá výsledky práce, ktoré zachytávajú úsilie početného expertného tímu v uplynulom roku. Dosiahnutý úspech potvrdzuje, že AJG disponuje výnimočnými službami a jedinečnou kvalifikáciou, vďaka ktorým poskytuje najefektívnejšie riešenia v oblasti ľudského kapitálu a európskych záležitostí.
  Čítať ďalej...
 • On Becoming Company Chairman: building the complementary board Are you getting the Chairman you deserve? This report by John Roberts of the Judge Institute of Management Studies at the University of Cambridge is based on some 30 conversations conducted with chairmen, other non-executives and chief executives of FTSE companies.
  Čítať ďalej...