• Aktuálne príležitosti a hrozby v oblasti riadenia ľudského kapitáluTurbulencie a výkyvy na globálnych trhoch ovplyvňujú životy jednotlivcov i organizácií. Na základe aktuálneho prieskumu amrop analytics, rešeršno-analytickej jednotky poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, načrtáva obraz o tom, čo sa ich vplyvom deje v organizáciách z hľadiska ľudského kapitálu.
  Čítať ďalej...
 • Vhodným typom líderstva možno čeliť ťažkým časomAmrop analytics, rešeršno-analytická jednotka poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia zameraná na monitorovanie, skúmanie a analýzu aktuálnych otázok a najnovších trendov v oblasti ľudského kapitálu na Slovensku, spracovala a vydala druhú štúdiu s názvom Vhodným typom líderstva možno čeliť ťažkým časom.
  Čítať ďalej...
 • Vysoké školstvo na SlovenskuOdborná publikácia analytického inštitútu EPPP sa zaoberá základnými faktami a reáliami vysokého školstva na Slovensku. Ambíciou tohto materiálu je nielen oboznámiť čitateľov so základnými reáliami slovenského vysokého školstva, ale aj identifikovať problémy vysokých škôl.
  Čítať ďalej...
 • Managers in Life Science - Their Work, Needs and ExpectationsAmrop analytics, rešeršno-analytická jednotka poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia zameraná na monitorovanie, skúmanie a analýzu aktuálnych otázok a najnovších trendov v oblasti ľudského kapitálu na Slovensku, spracovala a vydala štúdiu s názvom Managers in Life Science-Their Work, Needs and Expectations.
  Čítať ďalej...
 • Firmám hrozí úbytok nadaných zamestnancovPodľa analýzy, ktorú spoločnosť Deloitte vypracovala na základe pohovorov s takmer šesťdesiatimi organizáciami s približne dvoma miliónmi zamestnancov, sa zásoba talentov v nasledujúcich 40 rokoch zmenší o 13 percent.
  Čítať ďalej...
 • V Európe nikto nehľadá talenty Kritizuje európske školstvo, prístup firiem k inováciám aj k ľuďom. Filozofiu Michaela Portera, ktorého teória sa vyučuje na každej vysokej škole manažmentu, považuje za bizarnú. Profesor Milan Zelený je viac ako štvrťstoročie šéfredaktorom globálneho žurnálu Human Systems Management. Po desaťročí na Columbia Business School v New Yorku sa stal profesorom manažérskych systémov na Fordham University. Pôsobí tiež na Xidian University v čínskom Xi'ane, Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne a v programe BiMBA na Pekinskej univerzite. Rozhovor s jedným z najcitovanejších a publikačne najaktívnejších českých ekonómov uverejnil týždenník Trend.
  Čítať ďalej...
 • Manažér v CEE: Drahý, ale vzácnyHľadanie riadiacich pracovníkov na prehriatom trhu strednej a východnej Európy kladie čoraz vyššie nároky na personálnych poradcov a koncerny. Vyžaduje si to nové stratégie a jemný cit. Zo silne obsadenej diskusie sa okrúhlym stolom v redakcii magazínu Centropolitan vyplynulo, že „boj o talenty" sa bude v nasledujúcich rokoch zostrovať. Účastníkom stretnutia bol aj Günter Tengel, konateľ spoločnosti Jenewein & Partners/The Amrop Hever Group z Rakúska.
  Čítať ďalej...
 • Najvplyvnejší headhunteri na sveteBusinessWeek uverejnil zoznam päťdesiatich najvplyvnejších headhunterov na svete. V exkluzívnej spoločnosti sa dvakrát ocitla aj značka AMROP HEVER reprezentovaná Bobom Gattiem a Soo Jin Tanom, riaditeľmi kancelárie pôsobiacej v Singapúre, Malajzii a vo Vietname.
  Čítať ďalej...
 • Slovenskí zamestnanci by ocenili vyššie príspevky na stravovanie a viac vzdelávaniaAké zlepšenia očakávajú pracujúci Slováci od zamestnávateľov v oblasti kvality pracovného života? Zaujímavé informácie vyplynuli z Barometra spokojnosti a motivácie zamestnancov v práci iniciovaného spoločnosťou Accor Services. Accor Barometer sa realizoval na reprezentatívnej vzorke ekonomicky aktívnej populácie v ôsmich krajinách Európy vrátane Slovenska.
  Čítať ďalej...