• Family Governance – aby rodina a jej podnikanie fungovali v súladeVytvorenie efektívnej rodinnej ústavy predstavuje proces vo vývoji. Pri jej definovaní a vytváraní treba zobrať do úvahy široké spektrum premenných, takže proces vytvárania takéhoto modelu si vyžaduje trpezlivosť, vytrvalosť a odhodlanie každého člena rodiny. Aj pri takejto kľúčovej akcii vedia byť nápomocní konzultanti z oblasti rodinných firiem a rodinného podnikania. Viac si prečítajte v článku Mateja Taligu, COO & Private Client Partnera v Jenewein Group. Článok je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom sa stala aj Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (8)Chief Operating Officer je kľúčovým členom vrcholového manažmentu. V mnohých prípadoch drží ruku na pulze biznisu a ako efektívny líder zodpovedá za väčšinu každodennej prevádzky. Hoci táto pozícia nie je v našich končinách v súčasnosti úplne bežná, určite patrí medzi priority, ktorými sa organizácie – ak chcú uspieť – musia v budúcnosti zaoberať. Aj preto sme jej venovali ôsmu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • Wise Leadership & AI: Making Friends with the MachinesOnly 28% of digital executives recently surveyed by Amrop agree their boards fully understand the meaning and scope of digital — let alone AI. Yet digital leaders know that the relationships between humans and AI have vast potential. Getting it right will mean better using the strengths of each and optimizing the synergies between them.
  Čítať ďalej...
 • Ako nájsť vhodného riaditeľa pre vašu rodinnú firmuJeden z kľúčových riaditeľov vašej rodinnej firmy prijal atraktívnejšiu ponuku z inej spoločnosti. Ako osoba zodpovedná za napĺňanie úloh a cieľov ucítite nával paniky. Vaša rodinná firma predsa nemôže fungovať bez jedného z riaditeľov, a preto je na vás vyvinutý tlak, aby ste čím skôr našli náhradu – najlepšieho a najvhodnejšieho kandidáta. Čo robiť v takejto situácii? Prečítajte si odporúčania Martina Krekáča, zakladajúceho partnera a chairmana Jenewein Group, napísané špeciálne pre Trend. Článok je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom sa stala aj Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • Budúcnosť Family Offices je tu už dnesNapriek tomu, že niektoré rodinné firmy sa veľkosťou a finančnými ukazovateľmi približujú k najväčším subjektom v biznise, vo svojom jadre sú riadené či už užšou alebo širšou rodinou. Pre potreby, ktoré sa v takýchto rodinných firmách objavujú, vznikli tzv. Family Offices – privátne vlastnené a komerčne riadené organizácie, ktoré sa starajú o majetné rodiny, rodinné firmy a ich aktíva. Viac o budúcnosti Family Offices na Slovensku napísal pre Trend Matej Taliga, COO & Private Client Partner v Jenewein Group. Článok je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom sa stala aj Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • The view from the frontlines. Digitization on boards 3rd editionAs digitization is reshaping business in the most fundamental ways, there are major gaps between knowing and doing. Especially in non-tech organizations, digital representation at board level has remained low over the past few years. And in the background, young, agile digital organizations will continue to consume the market share of legacy players.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (7)Aj úloha finančných riaditeľov sa v súčasnom nestálom svete postupne vyvíja a mení. Aj keď, samozrejme, musia byť v prvom rade schopní plánovať a riadiť finančné záležitosti a zabezpečiť finančnú stabilitu organizácie a analyzovať výsledky jej hospodárenia, dnes sa od nich očakáva aj schopnosť úspešne nastavovať a viesť celý rad ďalších procesov. Tento posun je taký výrazný, že tejto skupine sme venovali siedmu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • Zodpovedným vlastníctvom k zodpovednému podnikaniuAj z úspešných vlastníkov slovenských rodinných podnikov vyrastajú bohaté rodiny so silným lokálnym, ba až medzinárodným vplyvom a pôsobnosťou. Hoci proces nástupníctva je už v plnom prúde, ešte vždy je aktuálne, aby sa zakladatelia z prvej generácie naučili zvládať dvojrolu majiteľa, ktorý firmu zároveň aj riadi, a pochopili hlavné rozdiely v týchto polohách. Viac o zachovaní línie zodpovedného prístupu k vlastnému podnikaniu napísal pre Trend Igor Šulík, Managing Leadership Partner v Amrop Jenewein. Článok je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom sa stala aj Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (6)Riadenie obchodnej stratégie, plnenie obchodných plánov a dosahovanie pozitívnych hospodárskych výsledkov si vyžaduje lídrov, ktorí disponujú excelentnými komunikačnými a prezentačnými zručnosťami a analytickými a logickými schopnosťami, sú vytrvalí, dokážu sa rýchlo adaptovať na neustále zmeny a nechýba im ťah na bránku. Ľudia pohybujúci sa na špičke obchodno-strategickej funkčnej úrovne sa najčastejšie označujú ako Chief Commercial Officers. Práve nim venujeme šiestu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • Wise Leadership & AI: Behind the Scenes of the MachinesNeural networks, inspired by our brain’s architecture, are scoring spectacular successes in gaming and pattern recognition. If you’re an iPhone X or advanced Android user, you’ll already find it pretty normal that the device can actually identify your face. This is just one example of ‘principal component analysis’ – using data to classify people, rather than human preconceptions. And thanks to machine learning, computers are getting smarter by the day. What’s ahead for Artificial General Intelligence?
  Čítať ďalej...
 • Digitálny prievan vo svete HRRozumieť digitálnym prístupom v HR je kľúčové a pre získavanie ľudského kapitálu a vykonávanie úspešného headhuntingu nevyhnutné. V každom segmente (či už v oblasti služieb alebo produktov pre HR) sa dejú väčšie či menšie zmeny. Prispôsobiť sa pritom treba nielen novým technologickým trendom, ale aj zmenám v ľudskom správaní a návykoch. Ako to všetko vplýva na boj o talenty? Prečítajte si viac v Trende od Mareka Hradíleka, Client Partnera v Amrop Jenewein. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Ako ste pripravení na digitálnu prívalovú vlnu?Oblasť informačných technológií a inovácií sa za posledné obdobie rozvinula oveľa rýchlejšie a agresívnejšie než ktorékoľvek iné odvetvie. Dáta sa stali novou svetovou komoditou, náš obraz na sociálnych sieťach stúpa po rebríčku významnosti a umelú inteligenciu využívame nielen v biznise, ale aj v osobných životoch. Matej Taliga, COO & Private Client Partner a Digital Practice Leader v Jenewein Group pre Trend napísal o tom, ako sú na tieto zmeny pripravené firmy a ich lídri. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Automatizácia – hrozba alebo príležitosť pre trh práce?Automatizácia je realitou – je všade okolo nás a bude súčasťou našej budúcnosti. Hoci nevieme predpovedať, ako bude pracovný trh vyzerať o dvadsať rokov, môžeme pozorne sledovať zmeny, ktoré sa dejú už dnes. Jedno je viac ako isté – automatizácia ovplyvní naše pracovné miesta a naše životy. Viac k téme si prečítajte v magazíne Trend v článku Michala Lukáča, Client Partnera v Amrop Jenewein. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Nový pohľad na rolu CEO a správnych orgánovOd najvyšších výkonných manažérov a štatutárnych riaditeľov sa už roky očakáva to isté: maximálny zisk a dlhodobý úspech. Niečo sa však zmenilo dramaticky: podmienky, v akých majú tieto úlohy splniť. A tak je iný aj náhľad na rolu CEO a členov správnych orgánov. O nových pohľadoch a prístupe píše viac Igor Šulík, Managing Leadership Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Jenewein, v texte napísanom špeciálne pre týždenník Trend. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • New Adventurous LeadershipThis report is about mega trends, future rules of business and building new leadership teams that will create exponential growth in a world of endless business opportunities. Amrop Denmark and consulting futurist Nils Elmark have identified five megatrends that will be the driving forces for the future. These trends are interconnected and form part of a unified business movement.
  Čítať ďalej...
 • Miroslav Jankovič: Dve tretiny HR manažérov hovoria o podceňovaní leadershipuO líderstve, lídroch a úlohe HR manažérov v súčasnom „VUCA“ svete s redakciou odborného mesačníka Profi HR diskutoval Miroslav Jankovič, Jenewein Group Senior Client Partner & Board Member. Nech je situácia na trhu práce akákoľvek, s aktuálnym i očakávaným nedostatkom líderských talentov sa totiž musia vážne zaoberať takmer všetky súkromné i verejné organizácie. Na ceste k úspechu, uznaniu a prosperite ide o absolútnu nevyhnutnosť. Nečudo, že dopyt po informáciách, technikách a stratégiách budovania líderstva či riešenia problému chýbajúcich lídrov je čoraz väčší a intenzívnejší.
  Čítať ďalej...
 • Wise Leadership & AI: Can We Trust AI to Tame Complexity?A runaway streetcar is moving towards five people lying on the track. You can choose to re-direct it to a side-track, killing one person who is lying on the side-track, and saving the five, or do nothing. What happens when a self-driving car, meeting an unavoidable collision, has to algorithmically choose whether to sacrifice its occupants or risk fatally harming others?
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (5)Firmy sa odjakživa predbiehajú v tom, kto príde s pútavejšou, šokujúcejšou či veľkolepejšou reklamou zacielenou na čo najväčšiu skupinu potenciálnych zákazníkov. Píšeme však rok 2019 a tak, ako rýchlo sa mení a modernizuje svet okolo nás, sa ruka v ruke menia aj trendy v marketingu a rola ľudí pracujúcich v tejto oblasti na rôzne označovaných pozíciách. Často spadajú pod krídla Chief Marketing Officers, a práve nim venujeme piatu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (4)V seriáli, v ktorom Amrop predstavuje deväť pre organizácie zásadných pozícií, v máji pokračujeme funkčnou skupinou pozícií CEO & Board. Úloha najvyšších výkonných manažérskych, výkonných odborných a štatutárnych riaditeľov v podobe maximalizácie zisku a budovania dlhodobo úspešných organizácií sa síce nemení, avšak podmienky, v akých sa snažia uspieť, sa menia dramaticky. Nielen klasické ekonomické cykly, ale aj globalizácia, narastajúca neistota v spoločnosti, znížená predpovedateľnosť prostredia, ťažko odhadnuteľné externé vplyvy a podobne sú faktormi, ktoré zásadne ovplyvňujú ich úspech. Prečítajte si, ako veľmi.
  Čítať ďalej...
 • Boardroom Talent: How Can Executive Search Do Better?Executive search consultants are extremely discreet; their clients and candidates need them to be. For Amrop’s Eelco van Eijck, one undesirable consequence is that clients lack a clear view of his profession. And that the sector feels insufficient incentive to apply professional and behavioral rules or develop its quality standard.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (3)Každá firma sa stáva digitálnou firmou. V každom odvetví sa tradičné biznis modely a procesy transformujú rozširovaním nových technológií a nárastom rôznych, predovšetkým bezpečnostných ohrození a opatrení. Vplyv digitálnych technológií je jednoducho určujúci. Zásadne mení podmienky, v ktorých pôsobia firmy a ich ľudia. A na toto všetko potrebujú špecialistov, ktorí dokážu zachytiť a využiť každú vlnu digitálnych zmien. V seriáli, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií, pokračujeme skupinou Digital & Technology Officers. Zároveň prinášame prehľad oblastí, v ktorých je potreba digitálnych lídrov najväčšia.
  Čítať ďalej...
 • Executive Placement: Amrop našiel výkonnú riaditeľku pre Slovenskú nadáciu pre UNICEFUNICEF Slovensko a jeho zamestnanci, vyslanci dobrej vôle, ambasádori, dobrovoľníci a ďalší spolupracovníci hľadajú tie najlepšie cesty ako propagovať víziu UNICEF-u. A možno viac ako inde sú všetci títo ľudia – ich osobná a kolektívna oddanosť – piliermi práce tejto medzinárodnej organizácie. Amrop to vie a v krátkom čase sa opäť podpísal pod úspešný projekt v neziskovom sektore, keď pomohol obsadiť pozíciu výkonnej riaditeľky pre Slovenský výbor pre UNICEF. Spoluprácu rozšíril aj o poradenstvo pri transformácii tohto občianskeho združenia na Slovenskú nadáciu pre UNICEF.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (2)Vo svete práce je kľúčová schopnosť vyrovnať sa s neistotou, nejednoznačnosťou a nestálosťou podnikateľského prostredia. Zmenou prechádza aj poslanie útvarov ľudských zdrojov – Human Resources Manager je vnímaný ako strategický partner top manažmentu. Zároveň musí byť spojkou medzi vedením a zamestnancami. A to má vplyv aj na očakávania kladené na personálne oddelenia i ich šéfov. V seriáli, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia, pokračujeme skupinou HR Officers & Professionals.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (1)Svet práce sa mení. Firmy sa snažia držať krok s turbulenciou digitálnej éry a nožnice medzi dopytom a ponukou sú v niektorých prípadoch čoraz roztvorenejšie. Iné sú požiadavky na potenciálnych zamestnancov – vedomosti a zručnosti už nie sú hlavným kritériom. Pracovný deň a úlohy vyzerajú inak ako pred pár rokmi. Kto sa v tom má vyznať? Náš seriál vnesie do tejto témy viac svetla – v magazíne InStore postupne predstavíme deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia. Prvá časť: Communications & Public Affairs Officer.
  Čítať ďalej...
 • Lifelong Learning: Executive Hazards Ahead – Keep your DissonanceA venerable multinational is forced to search in unusual places to reverse a creeping decline and emerges stronger than ever. After a series of painful experiences, a senior executive question his assumptions and unearths invaluable lessons. His quest for lifelong learning begins.
  Čítať ďalej...