• Vítané výhybky na vašej kariérnej cesteČo znamená pojem „úspešná kariéra“? Podmienky, v ktorých žijeme, nás smerujú do určitých vzorcov, podľa ktorých v ideálnom prípade plynie všetko v rovnakej postupnosti. Úspešné štúdium a následná voľba vysnívaného povolania, ktoré nám dá dostatok kvalitnej skúsenosti na to, aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky, prípadne vrcholové pozície. Za posledné roky sa však naše priority diametrálne zmenili. A tak daná cesta nemusí byť taká jednoduchá, ako sa môže na prvý pohľad zdať... Prečítajte si článok, ktorý pre InStore napísala Patrícia Lofajová, Amrop Jenewein Junior Research Consultant.
  Čítať ďalej...
 • Zistili sme, kto je najväčší v slovenskom bizniseViac ako päťsto oslovených firiem a inštitúcií vyplnilo dotazníky pre ročenku Najväčší v biznise 2020. V SME sa dočítate aj o tom, ktoré najväčšie nákupné centrum na Slovensku má rozlohu väčšiu ako 15 futbalových ihrísk či ako Lidl dobieha Tesco. Z rozhovorov s odborníkmi sa podarilo zistiť aj to, koľko si priemerne berú headhunteri za nájdenie nového šéfa... V článku sú zverejnené všetky najvyššie umiestnené spoločnosti vrátane spoločnosti Amrop Jenewein, ktorá dosiahla prvé miesto v sektore Executive Search, a celej skupiny spoločností Jenewein Group, ktorá sa v sektore Business Consulting ocitla na zdieľanom 8. a 9. mieste.
  Čítať ďalej...
 • Leadership: Inside the Wise Leader’s BrainAmrop series: ‘Inside the Wise Leader’s Brain’ has taken a journey into the neuroscience of leadership, drawing on some of the latest findings. What makes us tick, what we have in common with AI machines, and what makes us different. How wise leaders use their brains differently, concluding with some practical ways to ‘wise up our brains.’ Here we present the full article.
  Čítať ďalej...
 • Úspech v podnikaní je drina, ale dá sa mu pomôcťNa Slovensku máme za uplynulých tridsať rokov pomerne veľa úspešných podnikateľských príbehov. Ich spoločnou črtou je súhra vízie, dôvery v ponúkaný produkt alebo službu a vytrvalosť. O všeobecne platnom recepte na úspech sa hovoriť nedá, experti zo združenia Partneri Rodinných Firiem (PRF) však v rozhovore pre Trend rozprávali o princípoch úspechu v podnikaní. Interview s expertmi združenia Erikou Matwij (Human Inside), Michalom Kukulom (nebotra consulting) a Rastislavom Mackaničom (Amrop Jenewein) vyšlo v rámci seriálu Rodinné firmy, ktorého odborným partnerom je aj Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Dobre riadený onboarding môže zvýšiť výkon až o 70 %Onboarding alebo ako plynulo a efektívne dostať nové talenty a úspešných manažérov do firmy? Čo nastaviť, aby v čo najkratšom čase dosahovali plnohodnotný výkon? Aké jednotlivé etapy si tento proces vyžaduje? A ako súvisí z hľadiska aktuálnej vojny o talenty s čoraz častejšie diskutovanou Employee Experience? A vôbec – čo s úspešným nástupom na palubu urobila éra práce z domu, zrýchlený nástup digitalizácie a pandemické opatrenia, ktoré zmenili takmer všetko okolo nás? Odpovede na tieto i iné otázky nájdete v článku, ktorý pre InStore napísal Michal Lukáč, Amrop Jenewein Client Partner.
  Čítať ďalej...
 • Ako som prežila koronu...Pracovať v oblasti ľudských zdrojov znamená o ľudí sa zaujímať, o ľudí sa starať a s ľuďmi sa stretávať. Takto to v článku pre jesenné vydanie Woman magazínu napísala Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner v Amrop Jenewein. V HR branži sa pohybuje od roku 2002 a situáciu z jari tohto roka, keď sa pandémia spojená so šírením ochorenia COVID-19 rozbehla naplno, považuje v mnohých ohľadoch za výnimočnú s príležitosťou na veľké zmeny v spôsobe práce nielen pre HR profesionálov.
  Čítať ďalej...
 • Ako viesť niečo, čo sa riadi samoPojem samoriadiaci tím (Self-Managed Team) nie je nový. V poslednom čase však na trhu opäť zarezonoval aj v súvislosti s aktuálnou pandémiou. Manažmenty analyzujú svoje operatívne modely riadenia a snažia sa nájsť najefektívnejší spôsob ako a s akými nástrojmi povedú svojich ľudí. Keďže firmu ako celok tvoria oddelenia a jednotlivé oddelenia zasa vytvárajú jednotlivé tímy, je nevyhnutné pozrieť sa na to, ako tieto tímy a ľudia v nich fungujú. Jedným z modelov takéhoto fungovania je vybudovanie samoriadiacich tímov. Pre mnohých ide na prvý pohľad o niečo lákavé, avšak pre dosiahnutie konečného úspechu je potrebné prihliadať na viacero kľúčových faktorov. Viac o nich v článku pre InStore Matej Taliga, Amrop Jenewein Client Partner & Chief Operating Officer. Amrop Jenewein je partnerom rubriky People.
  Čítať ďalej...
 • Manažérov si vie firma vychovať. Alebo musí vedieť, ako a kde ich má hľadaťPodľa štúdie AESC budú o päť rokov kľúčovým prvkom konkurencieschopnosti firiem lídri novej generácie a kultúra inovácií. Ciest, ako hľadať budúcich manažérov a lídrov, je viacero – veľa organizácií si ich vychováva samo v rámci talentových programov, iné hľadajú v externom prostredí. Pri druhej voľbe môžu dôležitú rolu zohrať aj personálne agentúry či poradenské firmy. Trend sa podrobnejšie pozrel na obe možnosti – najmä na ich rozdiely a prínosy. Článok vyšiel v rámci seriálu Ľudské zdroje, ktorého odborným partnerom je Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Top manažérov máme dosť, ale chýbajú im príležitostiMnohí lídri dnes dúfajú, že sa už nikdy nevrátia k spôsobu práce spred koronakrízy. Požiadavky, ktoré sú na nich kladené, neustále rastú. Dôležitú úlohu pri ich rozvoji bude čoraz väčšmi zohrávať neuroveda, pričom líder budúcnosti sa bude viac opierať o poznanie vlastnej biológie, hovorí Igor Šulík, Managing Leadership Partner z Amrop Jenewein. V rozhovore pre Trend rozpráva aj o výchove a hľadaní manažérskych talentov, trhu Executive Search či o motivácii najvyšších manažérov zmeniť kariéru. Interview vyšlo v rámci tretej časti seriálu Ľudské zdroje.
  Čítať ďalej...
 • Best of Man: Martin KrekáčMesačník Goldman, ktorý vychádza s dovetkom – nič pre priemerných, pri príležitosti pätnásťročnej prítomnosti na mediálnom trhu pripravil prémiové vydanie Best of Man. Čitateľom v ňom prináša dvadsaťtri najlepších mužských portrétov z obdobia rokov 2002 až 2017. Do výberu najlepších z najlepších editor zaradil aj interview s Martinom Krekáčom, zakladateľom a chairmanom Jenewein Group, ktoré Goldman uverejnil v roku 2016. Martin Krekáč v aktualizovanom rozhovore odpovedá nielen na otázky týkajúce sa začiatku úspešného príbehu Jenewein Group spred 30 rokov, ale aj ďalších úspechov a budúcich plánov v pracovnom i osobnom živote. Zaujímavý obsah rovnako ako pred štyrmi rokmi ilustrujú skvelé fotografie Jozefa Barinku.
  Čítať ďalej...
 • Bariéry rodinného podnikania na SlovenskuS cieľom na základe analýzy zhrnúť odporúčania vedúce k zmierneniu bariér, s ktorými sa v súčasnosti stretávajú rodinné podniky na Slovensku, pripravila Slovak Business Agency štúdiu Bariéry rodinného podnikania na Slovensku. Takmer osemdesiatstranová publikácia má šesť kapitol, v ktorých sa autori venujú manažmentu rodinných podnikov, generačnej výmene, majetkovému nástupníctvu, deleniu rodinného podniku a pod. Na dosiahnutie cieľa okrem teoretických podkladov využili aj rozhovory so zástupcami rodinných ponikov a s odborníkmi poskytujúcimi poradenské služby rodinným podnikom. Záverečné kapitoly obsahujú závery a odporúčania nielen pre rodinné podniky, ale aj pre tvorcov hospodárskej politiky v oblasti rodinného podnikania.
  Čítať ďalej...
 • Pre väčší výkon zapojte – mozogOrganizácie a ich ľudia neustále pátrajú po tom, aké atribúty by mala mať ich kultúra, aby čo najlepšie plnili svoje poslanie. Pomerne veľa rokov sa zmena firemnej kultúry spájala predovšetkým so zmenou správania ľudí, čo následne viedlo k transformácii celej organizácie. S rastom poznatkov neurovedy dnes vieme, že mnohé je úplne inak... Prečítajte si viac v článku Igora Šulíka napísanom pre časopis InStore – Amrop Jenewein je partnerom jeho rubriky People.
  Čítať ďalej...
 • Tracking down talents or filling positionsMost top managers and HR professionals, as well as business families and their companies, know that strategic executive search and leadership services are typically employed to fill key management and specialised positions. And yet many assign a task of finding suitable candidates to recruitment agencies. It may seem that the difference between a recruitment agency and executive search company is just a matter of how and how much a client will pay for the service. But how does it work in real life? More about this topic writes in an article for annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator Martin Krekáč, Chairman & Founding Partner at Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Mnoho rodinných firiem nemá premyslený plán a na náhlu krízu reagujú spontánne. Väčšinou nesprávne...Mnoho firiem si uvedomí nedostatočnú pripravenosť, až keď kríza nastane. Preto je dôležité zamyslieť sa nad tým, ako sa na kritické obdobia čo najlepšie pripraviť včas a aj tieto aspekty zahrnúť do strategického plánovania. Aj o tomto hovoria zakladajúci členovia združenia Partneri Rodinných Firiem Michal Kukula, Managing Partner z nebotra consulting a Rastislav Mackanič, Client Partner z Amrop Jenewein v rozhovore pre Forbes Slovensko. Združenie Partneri Rodinných Firiem je partnerom špeciálneho júnového vydania zameraného na tému Rodinné firmy.

  Plná verzia...
  Čítať ďalej...
 • Agilita ako jeden z účinných liekovNový koronavírus zasiahol všetky oblasti. Hoci sa náš boj ešte neskončil, jedno je viac-menej isté: svet bude iný ako dosiaľ. Vo firmách je stratégia prežitia a vnímania krízy ako príležitosti zväčša na pleciach majiteľov a výkonného manažmentu, avšak mnohé závisí aj od postoja zamestnancov. Od toho, nakoľko sú pre firmu „zapálení“. Ak jej dostatočne neprejavujú podporu, ide o jasný dôkaz toho, že je najvyšší čas vylepšiť systém firemného fungovania a prístupu. Prečítajte si viac v článku Lucie Országhovej napísanom pre časopis InStore – Amrop Jenewein je partnerom jeho rubriky People.
  Čítať ďalej...
 • Aj rodinné firmy potrebujú lídrovVo svojej poradenskej praxi sa poradcovia venujúci sa rodinnému podnikaniu často stretávajú s podceňovaním prípravy na nástupníctvo. Jednu z chýb je to, že lídri podnikateľských rodín sa snažia nájsť samých seba, len v mladšom vydaní. Managing Leadership Partner Amrop Jenewein Igor Šulík v spoločnom rozhovore s majiteľkou a CEO spoločnosti Human Inside Erikou Matwij pre týždenník Trend rozprával nielen o rodinných firmách, ale aj o lídroch a nových trendoch v leadership manažmente. Rozhovor je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom je Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • The Next (New) Normal – Which Leadership Model Will Win?Italy is the world’s eighth largest economy and the third-largest national economy in the European Union by nominal GDP. It was also one of the first countries to announce a national lockdown, effectively quarantining more than 60 million people. In early 2020, Amrop Italy was invited by the Rome Chapter of Bocconi Alumni to conduct a leadership survey. What changes have companies made to their leadership models and behaviours in response to Covid-19?
  Čítať ďalej...
 • Kríza neúprosne preverí kvalitu riadenia firiemSúčasná kríza, ktorej hĺbku ešte nepoznáme, zasiahne všetkých – rodinné firmy nevynímajúc. Kľúčové pre ne bude nájsť rovnováhu medzi krátkodobými opatreniami a dlhodobou perspektívou. O poučení, preventívnych opatreniach a nevyhnutnosti rozvíjať stratégiu pre krízové situácie v týždenníku Trend hovorí Matej Taliga, COO & Private Client Partner Jenewein Group a Michal Kukula, Managing Partner z nebotra consulting. Rozhovor otvára nový seriál Rodinné firmy, ktorého partnerom je Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Joining a Storm-hit Crew – Tips for Managing the Executive's OnboardingSurprising though it may seem at the current time, senior executives are continuing to accept job offers, and are getting to sit in their new chairs for the first time. This said, they are more likely to be occupying their old chairs at home, preparing meals and homeschooling the kids. How can we manage onboarding in these circumstances?
  Čítať ďalej...
 • The Short Term Is the New Long TermThe world of disruption we are living in means CEOs need to engage in ‘live planning’, allowing their company to adapt to change rather than fading away, Federico Cúneo, Chairman of Global Amrop, tells Semana Económica.
  Čítať ďalej...
 • Vybudoval som úspešnú rodinnú firmu..., komu ju zverím?Politické zmeny z konca minulého storočia priniesli nielen slobodu, ale pre mnohých ľudí aj nové príležitosti na podnikanie a budovanie vlastných firiem. Väčšinu skúseností a poznatkov sme získavali takpovediac „za pochodu“, avšak mnohým sa podarilo vybudovať úspešné rodinné firmy, ktoré tvoria jeden z dôležitých pilierov ekonomiky. Veľa majiteľov a lídrov rodinných firiem z prvej generácie však v poslednom čase prichádza do veku, keď sa vážne zamýšľajú nad rôznymi otázkami... Na mnohé z nich, najmä tie, ktoré sa týkajú manažmentu talentu a rodinnej ústavy, odpovedá v článku pre InStore Rastislav Mackanič, Amrop Jenewein Client Partner.
  Čítať ďalej...
 • Self Isolation – Letting the Light into the RoomAre you or your staff in isolation? As the coronavirus escalates, let’s take a look at what being grounded might be doing to your mood, and how to lighten the mental load. Here are some key points that we invite you to read and share with your colleagues, staff and wider entourage.
  Čítať ďalej...
 • Remotely Possible – Top 10 Tips for Video InterviewsAs the first country to be hit by Covid-19, and having experienced an intensive lockdown, China has taken the lead in finding ways to keep key activities running. This extends to Executive Search, interviewing and hiring. How can we push forward with candidate interviewing through these difficult times? Amrop China's Andrew Thomson gives his top 10, tried and tested tips.
  Čítať ďalej...
 • Ako zvládnuť pocit neistoty počas pandémie COVID-19Sme sprievodcami vo chvíľach strategického rozhodovania a vždy sa snažíme pomáhať v kľúčových momentoch podnikania. Aj my uvažujeme o tom, ako sa zachovať v súčasnej situácii s COVID-19. Zostavili sme 10 praktických krokov, pričom sme využili naše vlastné poznatky, skúsenosti a odborné znalosti z voľne dostupných zdrojov. Tento text široko zdieľame ako našu pozornosť a veríme, že pre vás bude užitočný. Zostaňte zdraví a buďte optimistickí!

  Čítaj ďalej...
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (9)Úspech výrobných spoločností čoraz viac závisí od zvládnutia celého radu procesov v rôznych oblastiach, čo si vyžaduje profesionálov so špecifickými vlastnosťami i znalosťami, ktorí majú pozitívny prístup k moderným technológiám, prehľad o trhu, rozvinuté podnikateľské myslenie a schopnosť učiť sa a napredovať. Reč je o Operations Officers, ktorým sme venovali deviatu – záverečnú časť seriálu, v ktorom sme postupne predstavili deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...