Meet the new chiefs
Miroslav Kočan a Martin Kohút
Ďalšie podujatie zo série Meet the new chiefs sa uskutočnilo 5. apríla 2017 v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave. Poradenská spoločnosť Amrop tentoraz privítala a pozvaným účastníkom predstavila inšpiratívne príbehy ďalších dvoch lídrov: Miroslava Kočana, generálneho riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne, a Martina Kohúta, prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja. Moderovanú diskusiu vedenú Jurajom Porubským, šéfredaktorom slovenského vydania magazínu Forbes, odštartovala hlavná otázka večera: Ako sa darí korporátnym manažérom vo verejnom sektore?. V príjemnom a otvorenom rozhovore hostia hovorili aj o tom, čo ich k zmene od PRIVATE k PUBIC viedlo, o motivácii, zodpovednosti, emóciách či kvalite života. Ak vďaka výbornému moderátorovi pozornému publiku predviedli, že aj o vážnych veciach možno hovoriť s vtipom a nadhľadom.

Pozvánka…
Fotogaléria…Meet the new chiefs
José Ignacio Leyún
Na tradičnom podujatí Meet the new chiefs slovenský Amrop tentoraz domácej CEO komunite predstavil globálneho CEO Amropu, ktorý prijal naše pozvanie a počas dvojdňového pobytu v Bratislave obohatil program ďalšieho z radu našich výročných stretnutí. José Ignacio Leyún je vyhľadávaný a rešpektovaný profesionál, ktorý osobne radí mnohým vrcholovým manažérom a členom správnych orgánov medzinárodných spoločností v otázkach líderstva. Okrem prehliadky mesta a interných rokovaní absolvoval aj stretnutia s pozvanými hosťami a médiami – bol hosťom moderátora Petra Bielika v relácii Téma dňa na TA 3 a poskytol exkluzívne interview mesačníku Forbes na Slovensku, ktoré s ním viedol šéfredaktor Juraj Porubský.

Pozvánka…
Fotogaléria…
Téma dňa na TA3 s J. I. Leyúnom…
Exkluzívne interview J. I. Leyúna pre Forbes…
Rozhovor s J. I. Leyúnom pre Career and Employment Guide…
Blahoželanie J. I. Leyúna k 25. výročiu…Meet the new chiefs
Regina Ovesny-Straka a Michal Liday
Inšpiratívne príbehy dvoch vrcholových manažérov prepojené s dvoma finančnými inštitúciami aktívne pôsobiacimi na Slovensku i v Rakúsku slovenský Amrop predstavil na stretnutí Meet the new chiefs. Podujatie, ktoré pripravil v spolupráci so Slovensko-rakúskou obchodnou komorou (SROK), sa uskutočnilo 3. júna 2015 v Slovenskom inštitúte vo Viedni. Amrop v roku osláv 25. výročia pôsobenia na slovenskom trhu, na ktorý vstúpil v roku 1990 ako pôvodom rakúska spoločnosť Jenewein & Partners, pozvaným hosťom z radov vlastníkov, členov správnych orgánov, top manažérov, personálnych manažérov a finančných riaditeľov a členom SROK umožnil zoznámiť sa s novými šéfmi významných spoločností pôsobiacich v oblasti Financial Services – Reginou Ovesny-Straka, generálnou riaditeľkou a predsedníčkou predstavenstva poisťovne Kooperativa, a Michalom Lidayom, generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Tatra banky. Sme hrdí, že prijali naše pozvanie a že obohatili program ďalšieho z radu našich výročných stretnutí. Je nám cťou, že sme mohli privítať aj mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Rakúskej republiky na Slovensku Helfrieda Carla a mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Slovenskej republiky v Rakúskej republike Juraja Macháča. Stretnutie otvorila Alena Heribanová, riaditeľka Slovenského inštitútu vo Viedni, moderátorom rozhovoru hlavných hostí bol Juraj Porubský, šéfredaktor časopisu Forbes na Slovensku.

Pozvánka…
Fotogaléria…
Obsah podujatia v skratke…