• Trend/BarometerNa hlasovaní vyše stovky vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, chairman a vedúci partner Jenewein Group. Jeho odpoveď na otázku Myslíte si, že firmy, štát a sami ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?, redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do tlačenej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (2)Vo svete práce je kľúčová schopnosť vyrovnať sa s neistotou, nejednoznačnosťou a nestálosťou podnikateľského prostredia. Zmenou prechádza aj poslanie útvarov ľudských zdrojov – Human Resources Manager je vnímaný ako strategický partner top manažmentu. Zároveň musí byť spojkou medzi vedením a zamestnancami. A to má vplyv aj na očakávania kladené na personálne oddelenia i ich šéfov. V seriáli, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia, pokračujeme skupinou HR Officers & Professionals.
  Čítať ďalej...
 • Podnikajte.sk: Generačná výmena – užitočné tipy ako zvládnuť podnikateľský dôchodokProcesom generačnej výmeny prechádza v našich končinách čoraz viac rodinných podnikov založených najmä v deväťdesiatych rokoch, ktorých zakladatelia postupne odchádzajú do dôchodku. Ako však pristupovať ku generačnej výmene s chladnou hlavou a ako ju zvládnuť bez rodinných drám? Ako sa pripraviť na podnikateľský dôchodok? Pre portál podnikajte.sk sa k téme vyjadruje aj Mario Fondati, Amrop Managing Client Partner a garant spolupráce s rodinnými podnikmi.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vyše stovky vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, chairman a vedúci partner Jenewein Group. Jeho odpoveď na otázku Je podľa vás prijateľné, ak predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmieta zverejniť svoj životopis?, redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do tlačenej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (1)Svet práce sa mení. Firmy sa snažia držať krok s turbulenciou digitálnej éry a nožnice medzi dopytom a ponukou sú v niektorých prípadoch čoraz roztvorenejšie. Iné sú požiadavky na potenciálnych zamestnancov – vedomosti a zručnosti už nie sú hlavným kritériom. Pracovný deň a úlohy vyzerajú inak ako pred pár rokmi. Kto sa v tom má vyznať? Náš seriál vnesie do tejto témy viac svetla – v magazíne InStore postupne predstavíme deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia. Prvá časť: Communications & Public Affairs Officer.
  Čítať ďalej...
 • 2019: The peak is over, tension on the market will easeSlovakia´s GDP grew by 4,3 % in 2018. In February, FinMin analysts estimated 2019´s growth at 4 %, down by 0,5 percentage points compared to the previous prognosis. Real wages are expected to grow by 4 %, while the unemployment rate should decrease to 6 %. This should reduce the pressure posed by the lack of a labour force, the most frequently cited problém employers faced in 2018, along with legislative changes that increased costs and red tape. Also, Igor Šulík, Managing Leadership Partner at Amrop and Miroslav Jankovič, Senior Client Partner of Jenewein Group gave in annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator their opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • More attractive salaries and benefits can offset an insufficient labour forceThe current lack of workers is forcing HR professionals to look abroad, not just to geographically close countries but also further east. At the same time, experts on the labour market believe there are still enough people in the local market, they only need the right motivation to take up a job. The Slovak Spectator (for Career and Employment Guide) asked professional from leading HR companies in Slovakia about the changes on the labour market. Also, Lucia Nacíková, Senior Consultant at Amrop was one of them.
  Čítať ďalej...
 • Podnikajte.sk: Generačnej výmene v rodinných firmách predchádzajú roky prípravyh firmách predchádzajú roky prípravyPodľa dostupných štatistík tvoria rodinné firmy viac ako polovicu všetkých malých a stredných podnikov na Slovensku. Generačná výmena alebo nástupníctvo je ich prirodzenou súčasťou – ide o dlhodobý proces, v ktorom vedenie firmy prevezmú nastupujúci členovia rodiny. Nástup novej generácie do rodinnej firmy však v sebe nesie aj určité riziká. Aké nástrahy čakajú na zakladateľa firmy a jeho nástupcov a ako sa na ne pripraviť? Pre portál podnikajte.sk sa k téme vyjadruje aj Mario Fondati, Amrop Managing Client Partner a garant spolupráce s rodinnými podnikmi.
  Čítať ďalej...