• Kto by nechcel mať za kolegov klaunovMať za kolegov viac ako šesťdesiat klaunov – to už je niečo! Na prvý pohľad sa môže zdať, že nájsť do takéhoto tímu nového človeka nebude nič zložité. Ako to už v živote býva (a v tom pracovnom to platí viacnásobne), opak je pravdou. Amrop to však zvládol a má za sebou projekt, ktorého cieľom bolo obsadiť pozíciu riaditeľky pre strategickú komunikáciu a darcovstvo pre OZ ČERVENÝ NOS Clowndoctors. O tom, ako to presne bolo a čo si myslia hlavní aktéri, si môžete prečítať aj na portáli webnoviny.sk.
  Čítať ďalej...
 • S digitálnym životopisom sa nijaký talent nestratíInovácie v HR postupujú pomaly. Práve tento fakt spôsobuje mnohým spoločnostiam vrásky na čele – každý deň musia prichádzať s novými prístupmi a postupmi na identifikáciu a prilákanie nových zamestnancov. Jedným z možných inovatívnych riešení, vďaka ktorým môže firma odhaliť aj skryté talenty a najmä ich prilákať, je digitalizácia recruitingu. Prečítajte si článok na podnikam.sk, ktorý predstavuje slovenský startup CapaCV. Práve on ako prvý vykročil na cestu blízkej budúcnosti.
  Čítať ďalej...
 • Zisk manažment: Keď šéf brzdí vlastnú firmu, je čas povolať koučaMnohí majitelia úspešných firiem často sami seba označujú za brzdu vlastného podniku. V práci trávia dlhé hodiny vrátane víkendov. Obetujú jej voľný čas i rodinný život. Chcú byť pri každom rozhodnutí manažérov a o všetkom rozhodovať... Čo v takýchto prípadoch radia kouči? Prečítajte si, ako to vidí Mario Fondati, Managing Client Partner v Amrope. S podporou Ladislavy Molnárovej, partnerky pre strategické získavanie talentov sa s niekoľkými odporúčaniami podelil s magazínom Zisk manažment.
  Čítať ďalej...
 • Zisk manažment: Dostaňte firmu z červených čísel. Pomôže krízový manažérKaždá firma sa môže z času na čas dostať do problémov, ktoré ohrozujú jej každodenné fungovanie. Redakcia magazínu Zisk manažment sa tejto otázke rozhodla venovať podrobne, pričom na spracovanie témy krízový manažment si prizvala dvoch odborníkov. Jedným z nich je Michal Lukáč, Manager pre segment Digital & Technology z poradenskej spoločnosti Amrop.
  Čítať ďalej...
 • Zásobáreň plná talentovNie zriedka firmy stoja pred úlohou nájsť ľudí ako Chief Futurist, Marketing Creator, Sales Creator ci Workplace Futurist... Nejde o postavy zo sci-fi filmu, ale o konkrétne pracovné miesta, ktoré si vyžadujú úplne iný prístup ako dosiaľ. Jednoducho: pracovné pozície i požiadavky na ľudí sa menia a posúvajú sa aj časové horizonty – už dnes potrebujeme vedieť nájsť ľudí pre zajtrajšok. Viac Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner v Amrope pre mesačník InStore.
  Čítať ďalej...
 • Motivujúce zosúladenie pracovného a osobného životaPlat, mobilný telefón, notebook a auto. Pred rokmi štvorica motivátorov, ktorá znamenala určitý status a pre väčšinu ľudí na kariérnom rozhraní hrala rozhodujúcu rolu. Časom k hlavným tromfom pribúdali ďalšie a ich sila postupne slabla. Ľudia reagovali viac na obsah, rozvoj a postup, pracovné prostredie či medziľudské vzťahy. A kde sme dnes? Čo rozhoduje o tom, či v maximálnom nasadení a spokojnosti zotrváme na pracovnom mieste alebo či prijmeme novú ponuku? Porovnanie súčasnosti so situáciou na prelome storočí je viac ako zaujímavé. Prečítajte si článok, ktorý Marek Hradílek, Client Partner v Amrope, napísal pre mesačník InStore.
  Čítať ďalej...
 • Ako rozhodujú lídri? Viac ako 70 percent urobilo neetické rozhodnutieVýkonní riaditelia a generálni manažéri čelia často rozhodnutiam, na ktorých stojí či padá ich biznis. Podľa najnovšej správy poradenskej spoločnosti Amrop muselo až 71 percent z nich za posledné tri roky prijať rozhodnutie, ktoré bolo v rozpore s ich etickými hodnotami. A najčastejšími dôvodom boli peniaze, kultúra firmy alebo požiadavky spolupracovníkov. Aj napriek tomu však 82 percent z nich verí, že biznis by mal byť postavený na najvyšších morálnych hodnotách. Forbes prináša prehľad najzaujímavejších zistení rozsiahlej štúdie o lídroch, ich rozhodovaní a motiváciách.
  Čítať ďalej...
 • Ako nájsť ľudí, ktorí budú realizovať váš jedinečný start-up?Mnoho skvelých nápadov stroskotá práve na tom, že ste nedokázali nájsť vhodný tím a jedho vedenie, ktoré zrealizuje vaše vízie. To však nie je prípad spoločnosti vacatuner a ich originálneho start-upového projektu. Prečítajte si úspešnú story, v ktorej jednu z hlavných úloh zohral Amrop – špecializovaná Executive Search spoločnosť.
  Čítať ďalej...
 • Ako zažiť celkom nové zážitky na dovolenke? Stačí vám k tomu mobilAj vy patríte k tým, ktorí používajú mobil aj počas dovolenky? Aj pre vás je potom určená nová aplikácia vacatuner, ktorá predstavuje personalizovaného sprievodcu šitého na mieru práve pre vás a vaše potreby a predstavy. Amrop prispel k jej úspešnému štartu – ako špecializovaná Executive Search spoločnosť pomohol nájsť nového CEO na jej realizáciu.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v zimnom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, Talent Acquisition Partner v poradenskej spoločnosti Amrop, na čitateľskú otázku týkajúcu sa trendov v zariaďovaní firemných priestorov. Práve pracovné podmienky a kvalita pracovného života sú totiž v súčasnosti jednou z podstatných súčastí tzv. employer brandingu.
  Čítať ďalej...
 • Presun firmy na deti treba riešiť aj so širšou rodinouKomunikácia s celou rodinou je pri medzigeneračnom presume rodinnej firmy extrémne dôležitá. A ideálne je, ak sa spolu s delením firmy so širšou rodinou rieši aj ostatný majetok… Aj takéto závery a odporúčania zazneli na decembrovej konferencii Trendu Pestré cesty k naozaj dobrému rodinnému podnikaniu. Jej partnerom bol Amrop, ktorý na podujatí i v článku (prvom z trojdielnej série) mapujúcom hlavné trendy reprezentoval Mario Fondati, ktorý sa téme nástupníctva venuje dlhodobo.
  Čítať ďalej...
 • Shortfall of qualified workers depresses the Slovak labour marketIn early 2018 the flow of good news about the arrivals of new foreign investors in Slovakia was interrupted by the South Korea company Samsung announcing the closure of one its two local plants in the Trnava Region, citing the lack of workers and intensifying pressure on raising wages as the reason. Expert find a way out… Also, Mario Fondati, Managing Client Partner and Marek Hradílek, Client Partner at Amrop gave in annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator their opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Career counselling lags in schoolsSlovakia is likely to return millions of euros to the European Union´s coffers if it fails to meet its goal of enrolling at least 12,000 students in the dual education system by 2020, employers´representatives warn… Also Lucia Nacíková, Consultant at Amrop and one from five HR experts in annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator gave her opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Cure for lack of workers: foreigners and automationCompanies will continue to struggle with hiring qualified people for certain positions this year, HR experts addressed by The Slovak Spectator agree. Editors of annual publication, the Career and Employment Guide, spoke about the problems and expectations of the labour market in 2018 also with Martin Krekáč, chairman and founding partner, Mario Fondati, Managing Client Partner and Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner – all human resources professionals at Amrop.
  Čítať ďalej...
 • Automation – an opportunity or a threat?Automation is happening. It´s all around us and will be part of our future which has always been unpredictable. More about its impact on our jobs and on our lives write in an article for annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator Igor Šulík, Managing Leadership Partner/Global Industrial Practice Group Leader and Michal Lukáč, Manager/Supply Chain & Operations Officers Practice Group Leader at Amrop.
  Čítať ďalej...
 • Múdrym rozhodovaním k prosperiteDynamika zmien, vzájomná prepojenosť sveta a fungovanie 24/7 aj majiteľov rodinných firiem podrobujú mnohým skúškam. V takejto situácii nie je jednoduché prijímať rozhodnutia, ktoré možno označiť nielen ako dobré, ale navyše aj ako múdre, konštatuje Igor Šulík, Managing Leadership Partner v Amrope v stĺpčeku, ktorý je súčasťou štvrtej série seriálu Rodinné firmy. Uverejňuje ho týždenník Trend opäť v odbornom partnerstve so slovenským Amropom.
  Čítať ďalej...
 • Systém verzus ľudiaNa čo vsadiť pri budovaní či rozvoji firmy? Na premyslený systém alebo na talentovaných ľudí? O tom, že správna je kombinácia oboch možností, píše Mario Fondati, Managing Client Partner v Amrope v stĺpčeku, ktorý je súčasťou štvrtej série seriálu Rodinné firmy. Uverejňuje ho týždenník Trend opäť v odbornom partnerstve so slovenským Amropom.
  Čítať ďalej...