• AnketaPravidelnú prílohu denníka Hospodárske noviny na sklonku roku 2010 otvára anketa s jedinou, avšak o to aktuálnejšou otázkou: Objavili ste v súčasnej hospodárskej kríze aj niečo pozitívne? Jedným zo šestice respondentov je aj Martin Novotný, spoluzakladateľ a spolupredseda Správnej rady JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • Životopis bez mena môže aj škodiťPodľa francúzskeho vzoru sa podpredsedníčka KDH Jana Žitňanská inšpirovala anonymnými životopismi. Chce, aby ľudia na pohovoroch nemuseli uvádzať meno či pohlavie, aby si zamestnávatelia mohli vyberať len na základe odbornosti. K téme sa pre prílohu Kariéra denníka SME vyjadruje aj Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Strašiak nezamestnanosti/Kde čaká dobrá prácaNezamestnanosť tak skoro neklesne, avšak to neznamená, že nájsť si dobrú prácu je nemožné. Vo výhode sú však zamestnávatelia, ktorí si môžu diktovať podmienky a ponúkať nižšie platy. Musia ich ľudia akceptovať alebo je spôsob, ako si aj v ťažkých časoch presadiť svoje? K téme sa pre týždenník Žurnál vyjadruje aj Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Kríza: viac príležitostí ako hroziebFakty a percentá hovoria za všetko. Kým ešte pred rokom dopyt po kvalifikovaných (neskôr aj nekvalifikovaných) pracovníkoch presahoval ponuku, počas ostatných mesiacov sa karta obrátila. Aktuálnu situáciu a očakávania na trhu práce pre špecializovanú prílohu Malé a stredné podnikanie, ktorá vyšla ako súčasť denníka Pravda, opisuje Martin Novotný, senior partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Zmeniť džob? Občas sa to vyplatí/Prečo menia?Svet sa rýchlo mení a s ním sa menia aj potreby a požiadavky pracovného trhu. To, čo sa nedávno zdalo príťažlivé, o pár rokov už také zaujímavé nie je. A tak vyše polovica absolventov slovenských vysokých škôl nepracuje v odbore, ktorý vyštudovali. Publicista Ján Blažej sa v téme čísla magazínu Profit venuje otázke, prečo sa niektorí ľudia skôr či neskôr začnú obzerať po inom odbore. V samostatnom rozhovore sa k téme vyjadruje Radomír Mako, senior partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Nájsť kvalitných ľudí bude ešte ťažšieZískavanie kvalitných ľudí na kľúčové pozície bude v nasledujúcich piatich rokoch ešte ťažšie ako počas nedávneho obdobia vysokých rastov. Odhaduje to takmer polovica respondentov prieskumu The Amrop Hever Group v strednej a vo východnej Európe. K téme sa pre prílohu Kariéra denníka SME vyjadruje aj Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Bráňte sa proti vyhoreniu rovnováhou v živote aj v práciSyndróm vyhorenia sa spája najmä s profesiami, ktoré sú náročné na komunikáciu a empatiu, avšak nevyhýba sa ani manažérom. Sprevádza ho zvyčajne psychické, emočné a fyzické vyčerpanie, strata entuziazmu, sebadôvery či osobných záujmov. Viac v rozhovore s Evou Slobodovou, senior konzultantkou poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, ktorý uverejnil mesačník Personálny manažment.
  Čítať ďalej...
 • HR challenges for the next five yearsIn July and August 2009, The Amrop Hever Group surveyed the HR agenda of main investors already established and operating in the Central & Eastern Europe and/or the Commonwealth of Independent States. This survey aimed at comparing their last five years' key priorities with today's main concerns, ambition and targets by 2014.
  Čítať ďalej...
 • Hľadá sa inštalatér, skladník a automechanikZáujem o odborné vzdelanie klesá, niektoré učilištia majú problém naplniť stavy. Ako sa darí ich študentom počas krízy nájsť si prácu? Niektorým horšie, niektoré profesie však aj počas krízy chýbajú. O ktoré konkrétne ide, pre prílohu Profesia denníka Pravda vysvetľuje aj Michal Lukáč, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Searching for talentThe global economic decline has changed the job market for middle and top managers as well as for executive search firms-pushing them to look for new ways to meet the needs of their clients. The threat of unemployment has increased the loyalty of employees and executive search firms have needed to adopt their own costsaving measures and to offer new types of services. The Slovak Spectator spoke also with Igor Šulík, managing partner of consulting company AMROP HEVER Slovakia to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Pomoc pri prepúšťaní je draháOtázka prepúšťania je stále aktuálna, kríza zasiahla naplno aj Slovensko, a tak sa spomalenie, resp. výrazné pribrzdenie rastu prejavilo aj na nevyhnutnosti znižovať stavy zamestnancov. Aj preto sa denník Pravda v prílohe Profesia venuje téme outplacementu. Odbornými komentármi do redakčného článku vstupuje Eva Slobodová, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Len titul a vzdelanie na získanie práce nestačiaPríloha Profesia denníka Pravda sa na piatich redakčných stranách venuje študijným programom Master of Business Administration (MBA) a najmä otázke, či je získanie titulu MBA automatickou vstupenkou medzi manažérsku elitu. K téme sa v samostatnom rozhovore vyjadruje aj Pavol Tóth, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Európske rodinné podniky to majú ťažkéRodinné podniky tvoria tri štvrtiny európskych firiem. Sieť EurActiv aj preto skúmala najväčšie výzvy, ktorým čelia malé a stredné podniky, pokiaľ chcú ostať v rukách rodinných príslušníkov. K situácii na Slovensku sa vyjadril aj Radomír Mako, senior partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Firmy si môžu z ľudí vyberaťSeptember je tradične mesiac, v ktorom sa na pracovnom trhu pravidelne nachádza množstvo voľných absolventov a ľudí vracajúcich sa z letných brigád zo zahraničia. Ako pre prílohu Kariéra denníka Hospodárske noviny povedal Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, tento rok je to s hľadaním práce ešte ťažšie, pretože voľných miest je menej ako inokedy...
  Čítať ďalej...
 • Neviete jazyky? Vysoký plat nečakajteAspoň jeden cudzí jazyk, ešte lepšie dva. Zamestnávatelia si na pracovnom trhu majú z čoho vyberať, ich nároky na potenciálnych zamestnancov sú preto vysoké. O tom, akú majú personálni konzultanti skúsenosť s úlohou cudzích jazykov vo výberovom procese, hovorí pre denník Pravda aj Alexandra Lichvárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Zachovanie pracovných miest vo firmách je výzvouPrideľovanie práce zamestnancom v prípade, ak je zákaziek pomenej, platobná neschopnosť firiem stúpa a zlepšenie je v nedohľadne, nie je pre zamestnávateľov jednoduché. Na otázku Ako sa v praxi dajú zachovať pracovné miesta, ak sa firma doslova „drží nad vodou"?, sa pre mesačník Personálny manažment snažia nájsť odpoveď Radomír Mako, senior partner, a Pavol Tóth, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Korporátne bubnovanie ako nový trend pri budovaní a rozvoji tímovHoci v čase krízy mnohí zamestnávatelia ako prvé znižujú výdavky na nefinančné zamestnanecké výhody, najčastejšie rôzne vzdelávacie, teambuildingové a iné voľno časové aktivity, pozitívne účinky týchto benefitov sú v menej priaznivých časoch oveľa potrebnejšie ako v období prosperity. O nových trendoch v tejto oblasti píše Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, v autorskom tandeme s riaditeľom projektu Original Rhythm Team.
  Čítať ďalej...
 • 17 chýb: Na čom môžete pri hľadaní práce pohorieťNapriek tomu, že situácia na pracovnom trhu je vplyvom krízy vážna a voľných pracovných miest je nedostatok, pri hľadaní práce ľudia neustále opakujú niektoré chyby. Tri odborníčky vrátane Evy Slobodovej, senior konzultantky poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, zostavili pre denník Pravda rebríček sedemnástich najčastejších chýb, ktoré sa opakujú pri hľadaní práce.
  Čítať ďalej...
 • Nenechajte ich v pozícii samorastuSpolupráca talentovaných ľudí so skúsenými by mala byť prioritou každej organizácie. Ako sa píše v úvode ďalšieho pokračovania seriálu Firemné mozgy v prílohe Kariéra denníka Hospodárske noviny, je dôležité udržať si v tíme kľúčových ľudí i tých, ktorí sa na výsledkoch a ziskoch budú podieľať v blízkej budúcnosti. K téme sa vyjadruje aj Michal Lukáč, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Prečo je dôležité nerušiť ľuďom benefityV prílohe Kariéra denníka Hospodárske noviny v rámci seriálu Robte to ako ja vrcholní manažéri poskytujú rady pri riešení každodenných problémov, s ktorými sa čitatelia stretávajú vo svojich organizáciách. V aktuálnom pokračovaní Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, píše o tom, prečo je aj v čase krízy dôležité „nerušiť ľuďom benefity".
  Čítať ďalej...
 • V kríze sa prispôsobujú dopytuJednotný recept ako v kríze prepúšťať a kde ušetriť peniaze neexistuje. Každá organizácia si musí vedieť spočítať, koľko ľudí produkuje aký výkon, a tak pri prepúšťaní musia zodpovední manažéri v prvom rade vychádzať z poklesu dopytu. Viac k téme pre denník SME hovorí Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • DrancovačkaŠtát sa zmieta v kríze a kým súkromný sektor začal na manažérskych platoch šetriť už vlani, v štátnych podnikoch sa nič výraznejšie nedeje. V médiách a následne v celej spoločnosti sa horlivo diskutuje o platoch mnohých štátnych manažérov... O tom, ako sa hospodárska kríza dotkla príjmov vrcholových manažérov v súkromných firmách, pre Žurnál hovorí Radomír Mako, senior partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Kouč dáva správne otázky, nie správne odpovedeKrátky príspevok rozvíjajúci tému koučing a tútorstvo, ktorej sa ako hlavnej venuje jedno z vydaní prílohy Kariéra denníka Hospodárske noviny, napísal Radomír Mako, Senior Partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Personalisti zlacňujú aj zanikajúVoľných pracovných pozícií je vplyvom súčasnej finančnej a hospodárskej krízy málo. Oproti vlaňajšiu sa ich počet v niektorých oblastiach znížil o 20, v iných aj o 60 percent. O tom, ako sa personálne agentúry a personálnoporadenské spoločnosti snažia zvládnuť neľahkú situáciu, pre prílohu Kariéra hovorí aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Potreba zmienHospodárska kríza môže okrem už notoricky známych negatívnych následkov a v prípade, ak sa nenaplnia extrémnejšie predpovede, priniesť aj niečo pozitívne. Okrem reálneho uvedomenia si základných hodnôt sa môže stať impulzom na zavedenie efektívnych programov sledujúcich dosiahnutie potrebných zmien. Viac v stĺpčeku Martina Novotného, spoluzakladateľa a spolupredsedu Správnej rady JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • Pýtajte sa na počet "dohodených"Executive Search je profesionálne poradenstvo v oblasti vyhľadávania a výberu zamestnancov pre vyšší a stredný manažment a špecializované pozície. Ide o mimoriadne efektívnu metódu, avšak nie všetky firmy v tejto oblasti ponúkajú rovnako profesionálne služby. K téme sa v rámci seriálu Personality pre Hospodárske noviny vyjadruje aj Martin Novotný, vedúci partner a spoluzakladateľ poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Firmy chcú lekárov, účtovníkov a IT expertovVoľných pracovných miest je na trhu menej ako záujemcov o prácu. Ktoré pozície finančná a ekonomická kríza postihla najviac? Kto sa o pracovné miesto nemusí báť? Odpovede na tieto a ďalšie otázky pre denník Pravda pomáha nájsť aj Pavol Tóth, konzultant v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Dobrý vodca musí byť tímu aj oporouKríza mnohým firmám zamiešala karty. Znižuje sa počet pracovných miest, klesá objem zákaziek, viaceré organizácie fungujú na „polovičný plyn"... Redakcia mesačníka Personálny manažment si v tejto súvislosti položila otázku: Dokáže vzniknuté problémy riešiť skôr líder alebo manažér? K téme sa vyjadruje Martin Novotný, spoluzakladateľ a vedúci partner, a Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Teraz je príležitosť na ozdravenie tímovUž Winston Churchill svojho času povedal, že pesimista vidí ťažkosti v každej príležitosti, kým optimista vidí príležitosti v každej ťažkej situácii... Takou nepochybne je aj hospodárska kríza, ktorá v takej veľkej miere zasiahla slovenskú ekonomiku po prvý raz.
  Čítať ďalej...
 • Nedostatok inej roboty zatraktívni štátnu správuV porovnaní s minulým rokom inzerujú ministerstvá a iné štátne úrady približne rovnaký počet voľných pracovných pozícií. Počet uchádzačov, ktorí reagujú na verejne vypísanú pozíciu, je však asi päťnásobne vyšší. O tom, či je práca v štátnej správe atraktívnejšia, o výberových procesoch a rozdieloch medzi zamestnancami vo verejnom a v súkromnom sektore pre prílohu denníka SME Kariéra hovorí aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Nenechajte so sebou manipulovaťÚlohou Executive Search poradcov, ktorí pre klientov v rámci poradenského riešenia hľadajú optimálnych kandidátov na voľné pracovné pozície, je dodať čo „najkvalitnejší tovar". Ako pripomína v článku pre Hospodárske noviny Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, oslovení manažéri a špecialisti však nie sú bábkami v ich rukách. Aké sú ich práva?
  Čítať ďalej...
 • Zorientujú vás na trhuV rámci seriálu Personality sa redakcia Hospodárskych novín v prílohe Kariéra tentoraz venovala základným rozdielom medzi pracovnými a personálnymi agentúrami a personálno-poradenskými spoločnosťami. K téme sa vyjadruje Martin Novotný, vedúci partner a spoluzakladateľ poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Top džob? Pán tropického ostrovaNajlepším džobom sveta sa pýši 34-ročný Brit Ben Southall. Stal sa víťazom unikátnej reality šou, ktorej hlavnou cenou je polročné miesto správcu tropického ostrova. Za vysnívaný život v luxusnom plážovom dome dostane plat 85 000 eur. O iných „exotických" pozíciách z domácej praxe hovorí pre Hospodárske noviny aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Nová CI pre JeneweinMesačník Stratégie sa v rubrike Marketing venuje novej Corporate Identity strategickej holdingovej spoločnosti JENEWEIN GROUP, ktorej cieľom bolo komunikačne zastrešiť premenu poradenskej skupiny AJG-Amrop Jenewein Group. K nosným myšlienkam viac ako ročného procesu sa vyjadruje Martin Krekáč, spoluzakladateľ JENEWEIN GROUP, a Milan Šemelák, Brand Advisor.
  Čítať ďalej...
 • Kríza: Nie všetko je iba zléNárast nezamestnanosti, krachy firiem, problémy ľudí so splácaním hypotéky. To budú v najbližších mesiacoch titulkové témy našich novín a otváracie šoty televíznych správ. Hospodárska kríza, na ktorej dno, najmä na Slovensku, ešte nevidieť, má však okrem prevažujúcich negatív aj zopár plusov. K téme vydania sa pre .týždeň vyjadruje aj Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Lojálnych prepúšťajú imidžovoFirmy sú aj v čase hospodárskej krízy ochotné zaplatiť z vlastného vrecka peniaze na programy, ktoré majú ich prepusteným ľuďom uľahčiť hľadanie novej práce. K otázke úspešnosti outplacementu sa pre prílohu Kariéra denníka SME vyjadruje aj Alexandra Lichvárová, senior manažérka poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Čo urobí múdry zamestnávateľOutplacement je znamením vyspelosti a kvality zamestnávateľa, ktorý musel siahnuť po prepúšťaní. Je pridanou hodnotou, ktorú možno poskytnúť bývalým zamestnancom. Viac o využívaní tejto služby, jej kvalite a potenciáli, pre prílohu Hospodárske noviny Ľudský kapitál hovorí Eva Slobodová, senior konzultantka poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Zárobky klesli, prišiel čas na návrat domovŠtatistiky potvrdzujú, že na Slovensko sa zo zahraničia vracia čoraz viac ľudí-nielen tí, ktorí si šli do cudziny cielene zarobiť, ale aj tí, ktorí tam vykonávali kvalifikovanú prácu. Aké pracovné možnosti nachádzajú doma, ako na nich reagujú zamestnávatelia a aké sú požiadavky oboch strán? Na tieto a ďalšie otázky odpovedá aj Pavol Tóth, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Dnes na aktuálnu tému: Corporate GovernanceSúčasná kríza nastoľuje mnohé vážne otázky, ba dilemy. Jednou z nich je, či môže byť východiskom tvrdá regulácia a čoraz výraznejšia ingerencia štátu alebo skôr vyváženosť medzi zásahmi štátu a podnikateľskou slobodou... Princípy Corporate Governance sa snažia pri hľadaní odpovede na túto otázku o určitú dávku komplexnosti a flexibilnosti. O tejto téme a jej súvislostiach viac v rozhovore pre časopis Finančný manažér hovorí Radomír Mako, senior partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia a podpredseda Správnej rady CECGA.
  Čítať ďalej...
 • Ako nájsť správneho lídra do krízy?Pre organizácie je v súčasnej kríze viac ako inokedy výzvou a nevyhnutnosťou zaoberať sa líderstvom, identifikovať a podporovať správny typ lídrov, ktorí sa nielen v dobrých, ale aj v zlých časoch postavia do prvých línií a popasujú sa s aktuálnymi problémami. Viac o tejto téme píše Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, v prílohe denníka SME Personálne poradenstvo.
  Čítať ďalej...
 • Anketa: Obmedzili ste svoje výdavky kvôli kríze?V rámci seriálu Ako zvládnuť krízu, ktorý pravidelne uverejňujú Hospodárske noviny, pripravila redakcia aj anketu, v ktorej sa spolu s herečkou Dianou Mórovou a so starostkou mestskej časti Bratislava-Lamač a s političkou Oľgou Keltošovou vyjadruje aj Radomír Mako, senior partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Ako s vami môže firma skončiť pracovný pomerOd októbra 2008 do januára 2009 nahlásila hromadné prepúšťanie asi stovka zamestnávateľov. O prácu tak prišlo viac ako 10 000 ľudí. Také je konštatovanie Ladislavy Chvostaľovej, manažérky v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, v úvode servisného článku z oblasti pracovného práva.
  Čítať ďalej...
 • Ktoré pracovné pozície sú krízou ohrozené najviac?Voľných pracovných miest je na trhu menej ako záujemcov o prácu. Ktoré pozície finančná a ekonomická kríza postihla najviac? Kto sa o pracovné miesto nemusí báť? Ako postupovať pri hľadaní nového pracovného miesta? Odpovede na tieto a ďalšie otázky pre denník Pravda pomáha nájsť aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Crisis will test human capitalSince the beginning of 2009, Slovakia has been operating in what the finance minister has described as "crisis mode”. The tsunami-like economic crisis which rolled across the Atlantic last year has hit Slovakia harder than market watchers and state officials had been expecting. Martin Krekáč, co-founder of JENEWEIN GROUP gave a speech to this main topic of Carrer & Employment Guide 2009 too.
  Čítať ďalej...
 • The flexible will respond well to crisisThe Slovak Spectator spoke to Igor Šulík, Managing Partner of consultancy company AMROP HEVER Slovakia, about the challenge for the education sector to respond more effectively to the needs of the labour market, about the impacts that the economic crisis might have on HR firms and why the HR sector is experiencing a kind of renaissance.
  Čítať ďalej...
 • Ako zvládnuť pracovný pohovor?Pavol Tóth, konzultant v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, bol hosťom publicistickej relácie FOKUS venovanej otázkam trhu práce a pracovných príležitostí. V živom vysielaní hovoril aj o tom, ako čo najlepšie uspieť na pracovnom pohovore pri hľadaní nového pracovného miesta, a odpovedal na priame otázky divákov.

  Obrazový záznam...
  Čítať ďalej...
 • Firmám zákonník robí problémyZákonník práce komplikuje firmám v čase krízy život. Počas jeho novelizácie sa hovorilo o zvýšení flexibility, avšak po roku a pol firmy stále tvrdia, že pracovné právo je veľmi nepružné. K téme sa pre Hospodárske noviny vyjadruje aj Martin Krekáč, spoluzakladateľ JENEWEIN GROUP a prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska.
  Čítať ďalej...
 • Absolventi budú mať v kríze na trhu problémČerství ľudia prichádzajúci na trh práce zo škôl v čase ekonomickej krízy to budú mať s nájdením prvého pracovného miesta ťažké. Na pár pozíciách, ktoré firmy otvoria v čase krízy, budú zamestnávatelia očakávať vysokú kvalitu. K téme sa vyjadruje aj Pavol Tóth, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • The Crisis Can Generate OpportunitiesAmrop Analytics, the Research & Analysis unit of consulting company AMROP HEVER Slovakia, conducted a survey at the end of last year asking HR professionals from top companies in Slovakia to anticipate the impact of the turbulence in global markets on their organizations in terms of human capital. The results regarding the expectations, planned and adopted measures and the roles of HR Managers in the process are presented in the study Current Opportunities and Threats in the Human Capital Management.
  Čítať ďalej...
 • The crisis can generate opportunitiesamrop analytics, the research & analysis unit of consulting company AMROP HEVER Slovakia at the end of last year conducted a survey asking HR professionals from top companies in Slovakia what impact they expect the turbulence in global markets to have on their organizations in Slovakia in terms of human capital.
  Čítať ďalej...
 • Kríza horšia ako priemernáEšte nedávno slovenskí podnikatelia nepredpokladali, že by ich svetová finančná kríza mohla nejako významnejšie postihnúť. Súčasnosť je však hrozivejšia ako pred štyrmi mesiacmi. O tom, že výnimočná situácia si aj na Slovensku vyžiada mimoriadne riešenia, píše v úvodníku mesačníka Revue priemyslu Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a spoluzakladateľ JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • Prepúšťanie v strednom a vo vrcholovom manažmenteJedným z dopadov hospodárskej krízy je nezamestnanosť a prepúšťanie, ktoré od začiatku roka ohlásili desiatky firiem pôsobiacich na Slovensku. Lavína zasahuje všetky úrovne riadenia-stredný a vrcholový manažment nevynímajúc. O aktuálnej situácii na trhu práce v relácii TA3 Firmy hovorí Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.

  Obrazový záznam...
  Čítať ďalej...
 • Je to príležitosťSúčasná situácia na globálnych trhoch ovplyvňuje jednotlivcov i spoločnosti. Krízu však treba aj napriek jej neustálemu prehlbovaniu vnímať ako príležitosť na naštartovanie budúceho rastu a rozvoja. Výnimočná situácia si však v mnohých ohľadoch vyžaduje mimoriadne riešenia... Viac pre Hospodárske noviny píše Martin Krekáč, spoluzakladateľ JENEWEIN GROUP a prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska.
  Čítať ďalej...
 • Finančnú podporu dostávajú skôr manažériStrata pracovného miesta nie je určite príjemná. Mnohokrát pomôže, ak je zamestnávateľ ochotný podať prepusteným zamestnancom pomocnú ruku-či už finančne alebo inou formou. Riešení existuje viac a úzko súvisia s firemnou kultúrou. K téme sa bližšie vyjadruje Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Manažéri bez práceSúčasná kríza a nestabilita na trhu práce ohrozuje aj ľudí s najvyšším vzdelaním. Na úradoch práce môžu skončiť aj manažéri so sľubne rozbehnutou kariérou. O tom, že počet prepustených zamestnancov môže na Slovensku dosiahnuť aj rekordné hodnoty, hovorí v relácii TV Markíza aj Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia.

  Obrazový záznam...
  Čítať ďalej...
 • Ako a kedy si vypýtať vyšší platDalibor Slávik, manažér v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, bol hosťom publicistickej relácie FOKUS venovanej otázkam trhu práce a pracovných príležitostí. V živom vysielaní hovoril aj o tom, ako a kedy si pracovník môže vypýtať vyšší plat, aký postup je optimálny a aké argumenty sú najvhodnejšie, a odpovedal na priame otázky divákov.

  Obrazový záznam...
  Čítať ďalej...
 • Anketa: Akú kávu najčastejšie pijete?Existuje málo ľudí, ktorí nepijú nijaký druh kávy. Niektorí bez nej ráno nevedia odísť do práce a sú od nej doslova závislí. Hospodárske noviny v prílohe Víkend/Životný štýl zisťovali, akú kávu má najradšej herečka Kamila Magálová, generálny riaditeľ futbalového Slovanu Dušan Tittel a úspešný podnikateľ-Martin Krekáč, spoluzakladateľ JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...