• 21 km pre detiPoradenská spoločnosť Amrop Slovakia, člen JENEWEIN GROUP, sa v rámci dlhodobého partnerstva s Linkou detskej istoty pri Slovenskom výbore pre UNICEF rozhodla podporiť druhý ročník charitatívneho behu 21 km pre deti. Metropolitan Tribune bol spolu s portálom Profesia.sk mediálnym partnerom iniciatívy HR deťom. ĎAKUJEME!.
  Čítať ďalej...
 • Dobrý životopis je vstupenka na pohovorHospodárske noviny v rámci dlhodobého projektu Nájdite si prácu s HN na sklonku roka zhrnuli pracovné osudy jednotlivých respondentov-uchádzačov o voľnú pracovnú pozíciu a ich cestu k úspešnej kariére. Niekoľko praktických informácií a rád o tom, ako by mal vyzerať životopis a ako vystupovaťž na pohovore, redakcii poskytla aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „V obchode som žralok"/Porota HN hodnotí Mareka, ktorá by rád predával technikuHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Láka ma verejná mienka/Porota HN hodnotí Katarínu, ktorá by chcela pracovať v PR agentúreHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Učiteľka, ktorú láka aj kuchyňa/Porota HN hodnotí Agátu, ktorá by chcela pracovať ako učiteľka na strednej školeHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Chémia je dobrodružstvo/Porota HN hodnotí Vladimíra, ktorý by chcel pracovať v oblasti biotechnológiíHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa tentoraz stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Keď v práci hustne vzduchKonflikty v práci nás oberajú nielen o duševnú pohodu, ale neraz aj o existenčnú istotu. Určite je dobré naučiť sa ich zvládať. K téme sa pre magazín SMEženy niekoľkými myšlienkami a skúsenosťami z poradenskej praxe vyjadruje Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Sen o vlastnom penzióne/Porota HN hodnotí uchádzača o prácu JánaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Nájdite si prácu s HN/Porota HN hodnotí Michaela, ktorý chcel prácu portfólio manažéraHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Od konca mája každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • English required for more than half of advertised jobs/FLUENT: Language skills boots job prospectsA decade ago applicants who in addition to their mother tongue were fluent in English or German enjoyed a competitive advantage in the labour market. Yet two decades after Russian was scratched from the list of mandatory classes at elementary and high schools, it seems that speaking English is no longer competitive advantage but in many cases a basic requirement fot getting certain jobs. Editors of the weekly The Slovak Spectator put into in an article also ideas of Martin Krekáč, co-founder and chairman of consulting company JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • Cítim šancu vo farmabiznise/Porota HN hodnotí Katarínu, ktorá hľadá prácu v zdravotníctveHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Od konca mája každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Láka ma arabský svet"/Porota HN hodnotí Martina, ktorý sa rozhoduje medzi politikou a biznisomHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členkami odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa tentoraz stali aj Eva Slobodová, konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, a Jana Plankenauerová, konzultantka v poradenskej spoločnosti FIPRA Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Markets recovering but concerns still remainAlthough there are more people on the market looking for a job than there were before the crisis, the pool of true talent does not grow proportionally. Moreover, the current business climate, affected by the recession, radically changed the expectations from managers and leaders. Igor Šulík, Managing Partner of consulting company Amrop Slovakia, gave his opinion on this topic in an article for magazine Connection.
  Čítať ďalej...
 • Obavy prvoligistovVplyvom krízy zmenená ekonomická situácia poznačila aj spôsob, akým sa dnes hľadajú ľudia do najvyšších pozícií. Zmenila nielen prístup firiem, ktoré potrebujú obsadiť vrcholové posty, ale aj správanie vhodných kandidátov. Pre týždenník Trend sa v téme čísla Manažment/Headhunting k aktuálnej situácii na trhu vyjadruje aj Martin Krekáč, vedúci partner JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • „Pod 1 500 eur ísť nechcem"/Porota HN hodnotí Milana, ktorý hľadá prácu v oblasti informačných technológiíHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa tentoraz stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Hľadáme ľudí: Zn.: pevné nervy, slušnosť a odvahaMario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, v článku pre prílohu denníka SME Poradenstvo hľadá odpovede najmä na dve otázky: Ako ekonomické prostredie výrazne poznačené recesiou zmenilo požiadavky na riadiacich pracovníkov? a Sú náročnejšie len preto, že voľných síl je na trhu práce viac?
  Čítať ďalej...
 • V poradenstve sa menia prístupy a vzťahyNestálosť a nepredvídateľnosť-takéto slová sa udomácnili v mysliach manažérov i majiteľov poradenských firiem v čase, keď sa trhy takmer denne presúvali od optimizmu k dvojnásobne hlbokej depresii a prepadu. Viac túto tému pre prílohu denníka SME Poradenstvo rozvinul Igor Šulík, Managing Partner poradenskej skupiny Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Myslením i skutkami sme ďaleko za krízouDvadsať rokov. Presne toľko je na slovenskom poradenskom trhu prítomná značka Jenewein. Tzv. ďalší krížik na chrbte býva v ľudskom živote dôvodom na bilancovanie. Martin Krekáč, spoluzakladateľ a vedúci partner poradenskej skupiny Jenewein Group, sa v rozhovore pre prílohu denníka SME Poradenstvo zamýša nad tým, či to platí aj v prípade globálnych poradenských značiek Amrop-Jenewein-Fipra, ktoré Jenewein Group na Slovensku zastrešuje.
  Čítať ďalej...
 • „Úrad, banka, beriem všetko"/Porota HN hodnotí Zuzanu, ktorú zaujíma práca v štátnej správe aj v bizniseHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa tentoraz stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Vo svete akcií som doma"/Porota HN hodnotí Martina, ktorý chce obchodovať na svetových trhoch s akciamiHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa tentoraz stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Budeme mať zlaté sukne?Muži postupne strácajú ekonomickú moc, podľa niektorých však príliš pomaly. Urýchliť by to mali-zatiaľ len dobrovoľné-kvóty na zvýšenie počtu žien vo vysokých funkciách významných firiem. K otáznikom, ktoré sa vynárajú v súvislosti so stratégiou podpredsedníčky Európskej komisie Viviane Redingovej zameranej na dosiahnutie rovnosti medzi mužmi a ženami na pracovnom trhu, sa v hlavnej téme .týždňa vyjadruje aj Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Kristíne učarovali kone/Porota HN hodnotí Kristínu, ktorá chce skĺbiť obchod a vášeň pre jazdectvoHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Porota HN hodnotí Katarínu, ktorá zvažuje právo a projektový manažmentHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stala aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, a Rastislav Káčer, chairman v poradenskej spoločnosti FIPRA Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Čo nás motivuje?To, či sa nám chce alebo nechce pracovať, ovplyvňuje viacero faktorov. Peniaze, vzťahy na pracovisku, nové výzvy, zmysel práce i dostatok voľného času. K téme sa pre magazín SMEženy niekoľkými myšlienkami a skúsenosťami z poradenskej praxe vyjadruje Eva Slobodová, senior konzultantka poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Túžim presadiť svoj názor"/Porota HN hodnotí Petra, ktorý chce preraziť v medzinárodných vzťahochHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stala aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, a Rastislav Káčer, chairman v poradenskej spoločnosti FIPRA Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Mám nápady pre reklamu"/Porota HN hodnotí uchádzača Petra, ktorý sa chce živiť reklamouHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Vaša cena je otázkou ponuky a dopytuV pravidelnej rubrike Cesta na vrchol Hospodárske noviny predstavili Maria Fondatiho, partnera poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia. Bývalý športovec začínal ako učiteľ matematiky a telesnej výchovy a skúsenosti z biznisu zbieral vo viacerých medzinárodných spoločnostiach...
  Čítať ďalej...
 • „Mám červený diplom"/Porota HN hodnotí Daniela, ktorý hľadá prácu konštruktéraHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Som technik, nemám džob/Porota HN hodnotí Matúša, ktorý hľadá prácu v strojárskom priemysleHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Štátna správa je istota”/Porota HN hodnotí Annu, ktorá chce pracovať v štátnej správeHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členkou odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Srdce ma ťahá tvoriť hry/Porota HN hodnotí Lukáša, ktorý chce pracovať na vývoji počítačových hierHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členkou odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa po druhý raz stala aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Budem roznášať aj kávu!"/Porota HN hodnotí Ladislava, ktorý sa chce presadiť v médiáchHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členkou odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa tentoraz stala aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Dve školy. Ale nejasný džob/Porota HN hodnotí projektového manažéra TomášaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Od konca mája každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Právnici to už majú ťažké/Porota HN hodnotí budúceho právnika JánaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Od konca mája každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Komunikácia ma baví/Porota HN hodnotí uchádzača LukášaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Od konca mája každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Priority pre lepšie podnikateľské prostredieHlavné očakávania kladené podnikateľmi na vládu premiérky Ivety Radičovej sú vyššie ako obyčajne nielen pre vrcholiacu krízu, ale aj pre trvalo klesajúcu kvalitu podnikateľského prostredia. Konkrétne priority a očakávané kroky bližšie v rubrike Názory mesačníka Revue priemyslu predstavuje Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • Talenty urýchlia liečbu šoku z krízyPodľa prvých signálov sa začal ďalší ostrý boj o talenty. Medzinárodná štúdia The Human Resources Agenda for CEE & CIS realizovaná spoločnosťou Amrop poukázala na to, že strategické plánovanie ľudských zdrojov sa spoločne s identifikovaním a využitím talentov stáva v očiach top manažmentu čoraz dôležitejšie. Viac v článku Pohľad odborníka v špecializovanej prílohe denníka Pravda Efektivita v podnikaní.
  Čítať ďalej...
 • Letné búrky pocíti aj trh práceEšte nedávno to zamestnávatelia mali ľahké. Trh práce bol presýtený šikovnými ľuďmi, z ktorých si mohli vyberať a napĺňať často rozšafne nastavené organizačné štruktúry. Ako píše v úvodníku špecializovanej prílohy denníka Pravda Efektivita v podnikaní Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner JENEWEIN GROUP, takáto prax dnes nezodpovedá realite.
  Čítať ďalej...
 • Trh ožíva, obavy zostávajúNa trhu práce je viac ľudí, ktorí si hľadajú prácu, ako pred krízou, avšak skutočných talentov nepribúda priamoúmerne. Navyše, ekonomické prostredie poznačené recesiou radikálne mení nároky najmä na riadiacich pracovníkov. K aktuálnej téme sa pre magazín Metropolitan Tribune vyjadruje Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Musí byť vzorom pre ostatnýchHospodárske noviny v samostatnom rozhovore s Ivanom Tomkom, senior konzultantom poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, ponúkajú pohľad odborníka na to, ako by sa mal správať riadiaci pracovník spoločnosti.
  Čítať ďalej...
 • Neviem, čo chcem. Ale viem, čo nechcemV prílohe Kariéra denníka Hospodárske noviny sa redakcia opäť venuje servisu pre čerstvých absolventov stredných či vysokých škôl, ktorí na začiatku leta pravidelne prichádzajú na trh práce. K niekoľkým radám a odporúčaniam smerujúcim k úspechu prispel aj Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Absolventi si môžu pomôcťAktuálnej problematike týkajúcej sa uplatnenia čerstvých absolventov na trhu práce sa venovala aj redakcia Správ STV. Okrem nároku na podporu v nezamestnanosti sa v jednom z príspevkov v hlavnej večernej spravodajskej relácii hovorilo o kvalite mladej generácie z hľadiska profesijného uplatnenia. K téme sa vyjadrila aj Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.

  Obrazový záznam...
  Čítať ďalej...
 • Minimálny plat? 800 eur/Porota HN hodnotí absolventa priestorového plánovania MartinaV ďalšej časti seriálu Nájdite si prácu s HN denník Hospodárske noviny uverejňuje príbeh Martina-čerstvého absolventa Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner JENEWEIN GROUP. Jeho odpoveď na otázku Posilnila kríza motiváciu k opatreniam, ktoré zásadne zvýšili produktivitu vo vašej firme? redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do printovej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • Práca pre absolventov: Pozícií je na trhu viac, neváhajte všakHospodárske noviny sa aktuálne zamerali na zhodnotenie situácie na trhu práce z pohľadu absolventov, ktorí každý rok na začiatku leta končia štúdium na strednej či vysokej škole. O šanci získať zamestnanie a najčastejších chybách hovorí aj Eva Slobodová, senior konzultantka poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Ste kvalitný človek na trhu práce"/Porota HN hodnotí absolventku manažmentu BarboruHospodárske noviny spustili nový projekt Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňuje príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členmi odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa v prvej časti stali aj Igor Šulík, Managing Partner, a Ivan Tomko, konzultant poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Prichádza čas triezvosti a pokory Napriek niekoľkým optimistickým signálom a mnohým radostným reakciám je koniec krízy v nedohľadne. Oživenie však skôr či neskôr príde. O tom, aký dlhý bude čas zotavovania, a o hľadaní účinných receptov hovorí v rozhovore pre magazín Metropolitan Tribune Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • Najhoršie sa u nás podniká v GelniciPodnikatelia a ľudia v riadiacich pozíciách hodnotia podmienky na podnikanie na Slovensku negatívne. Keď mali respondenti na škále od 1 do 6 v prieskume Podnikateľskej aliancie Slovenska odpovedať, ako sa podľa nich podniká, ohodnotili podnikateľské prostredie na 3,2. K téme sa pre prílohu Poradenstvo denníka SME vyjadruje aj Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • Jobs: Over 107,000 Slovaks lost their jobs over past yearOctober of last year saw a slight decline in the jobless rate and it remained at the same level in November, but increased once again in December. A total of 391,500 Slovaks were out of work in January 2010. The situation is commented by Martin Krekáč, President of the Business Alliance of Slovakia and co-founder & chairman of the JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • Flux in labour market continues in 2010 Global economic downturn will probably become less frequently used terms in upcoming business reports as the most recent figures on industrial production in Slovakia blessed market watchers, business people and ordinary citizens with the best results in many months and the economic forecasts for GDP growth in 2010 look more favourable than they have been for all of last year. The situation is in an article for Career & Employment Guide 2010 commented by Martin Krekáč, President of the Business Alliance of Slovakia and co-founder & chairman of the JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • Looking ahead with caution and a clear-headed view Despite the logical instinct to look towards the future with optimism as the contours of an economic recovery appear on the horizon, Martin Krekáč, President of the Business Alliance of Slovakia and co-founder & chairman of the JENEWEIN GROUP, in an interview for Career & Employment Guide 2010 advises to keep caution combined with a clear-headed view, especially when it comes to development in the labour market.
  Čítať ďalej...
 • Facing the challenges of changeIgor Šulík, Managing Partner of consulting company Amrop Slovakia, experienced executive in the human resources field spoke for Career & Employment Guide 2010 about the most important issues resonating in his line of work and the challenges that he expects the coming years will bring to human resources development and management.
  Čítať ďalej...
 • Survey highlights need to nurture top talentsGaining quality people for key positions will be even more difficult within upcoming five years in comparison to resent times of growth. This reflects estimation of almost half of Amrop survey's respondents within CEE and/or CIS region. Igor Šulík, Managing Partner of consulting company Amrop Slovakia, gave his opinion on this topic in an article for Career & Employment Guide 2010.
  Čítať ďalej...
 • Kto nevezme nižšiu mzdu, môže ísťPolovica ľudí je ochotná nechať si v kríze znížiť plat. Vyšlo to v českom prieskume pracovného portálu Onlineprace. Na Slovensku podľa dostupných informácií v roku 2009 mzdy neklesli, klesol najmä rast platov. K téme sa pre prílohu Kariéra denníka SME vyjadruje aj Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Čas sú peniazePlytvanie časom človeku prináša nenávratné straty. Napriek tomu sa mu mnohí nevedia vyhnúť-v pracovnom i osobnom živote. Podľa prieskumov priemerný Slovák v práci premrhá približne štvrtinu času a slovenská produktivita práce dosahuje asi 46 % produktivity v USA. K téme sa pre magazín SMEženy vyjadruje Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Zmena práce nie je o plateAj keď ich je menšina, firmy, ktoré môžu investovať do nových ľudí, majú vďaka kríze šancu získať kvalitných ľudí. Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, k téme pre denník SME dodáva, že rozumní zamestnávatelia skúsia situáciu využiť na posilnenie vlastných kľúčových pozícií.
  Čítať ďalej...
 • O ktorých absolventov je záujem?V roku 2009 vydala Akademická rakingová a ratingová agentúra ARRA v spolupráci s Profesiou štúdiu, ktorá mapovala postavenie absolventov vysokých škôl na trhu práce. K téme sa pre týždenník .týždeň vyjadruje aj Martin Krekáč, vedúci partner JENEWEIN GROUP a prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska.
  Čítať ďalej...
 • Úspešní hospodária s časom i peniazmi V prílohe Osobné financie sa redakcia denníka Hospodárske noviny venuje téme Ako zarobiť prvý milión?. Ako pripomína, najťažšie je prvý milión zarobiť, ľahšie je peniaze ďalej investovať a sledovať investičné príležitosti. O svojich začiatkoch a vzťahu k financiám hovorí po dvadsiatich rokoch podnikania aj Martin Krekáč, vedúci partner JENEWEIN GROUP a prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska.
  Čítať ďalej...