• Prepravu mám pod palcom/Porota HN hodnotí Renátu, ktorá by rada organizovala prepravuHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Krikom ľudí len „zabijete"V čase koncoročných hodnotiacich rozhovorov sa denník Hospodárske noviny v prílohe Kariéra venoval otázkam komunikácie nadriadených s podriadenými-najmä negatívnej a pozitívnej spätnej väzbe. Iný pohľad, než servírujú zaužívané postupy a manažérske poučky, predstavil niekoľkými vstupmi Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Amrop Seeliger Y Conde Named Best Spanish Company in the USAmrop Seeliger Y Conde has been named 2011´s Best Spanish Company in the United States by the Spanish-American Chamber of Commerce.
  Čítať ďalej...
 • Nemám trému z kamery/Porota HN hodnotí Richarda, ktorý si hľadá miesto v éteriHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Veľký šéf" všetko vidí. PozorHospodárske noviny sa v pravidelnej prílohe Kariéra venujú otázke zneužívania firemného internetu či počítačov na súkromné účely a prípadným obmedzeniam, resp. trestom, ktoré pri porušení interných predpisov alebo prekročení prijateľnej miery zamestnávatelia vyvodzujú voči zamestnancom. K téme sa vyjadruje aj Marek Hradílek, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Chcem by som vyberať ľudí/Porota HN hodnotí Rastislava, ktorý chce prejsť z retailu do HRHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Líder som dobrý, chcem prax/Porota HN hodnotí Ivanu, ktorú priťahuje práca na projektochHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Mám 25. A chcem riadiť ľudí/Porota HN hodnotí Tomáša, ktorému sú blízke sklady a preprava tovaruHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Anketa: Naplnil sa odkaz 17. novembra?Hospodárske noviny venovali pri príležitosti 22. výročia nežnej revolúcie niekoľko strán spomienke na 17. november. V rámci tejto témy redakcia pripravila aj anketu, v ktorej sa spolu s prezidentom Ivanom Gašparovičom, premiérkou Ivetou Radičovou, predsedom strany Smer-SD Robertom Ficom a ďalšími respondentmi vyjadruje aj Martin Krekáč, vedúci partner JENEWEIN GROUP a prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska.
  Čítať ďalej...
 • Pre prácu odídem zo školy/Porota HN hodnotí Evu, ktorá chce začať ako asistentka riaditeľaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Pri odchode z firmy neutekajteNebaví vás práca? Otravujú vás kolegovia? Nedokážete seba ani ich naštartovať k lepšiemu výkonu? Tak čo tam ešte robíte? Takýmito vetami uviedol svoj článok v denníku Hospodárske noviny redaktor Vladimír Vanko pripravujúci pravidelnú štvrtkovú prílohu Kariéra. Do mozaiky názorov prispel niekoľkými vyjadreniami a zopár radami aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Etikou proti podvodomNepriaznivý vývoj hospodárskej situácie na Slovensku podmienil pomerne častú prítomnosť nekalých praktík v podnikateľskom prostredí. Tento vývoj nielenže spôsobuje škody štátnemu hospodárstvu, ale aj demotivuje slušných podnikateľov a poškodzuje imidž celého podnikateľského stavu. O konkrétnych krokoch, s ktorými v tejto súvislosti prišla Podnikateľská aliancia Slovenska, hovorí v rozhovore poskytnutom exkluzívne pre mesačník Eurobiznis jej prezident a vedúci partner Jenewein Group Martin Krekáč.
  Čítať ďalej...
 • K práci snov cez výpoveď/Porota HN hodnotí Barboru, ktorá hľadá uplatnenie v chariteHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Nebojím sa zlého počasia/Porota HN hodnotí Petra, ktorý chce preraziť v stavebníctveHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Mením pracovnú pozíciu „mama"/Porota HN hodnotí Janku, ktorá hľadá prácu v administratíveHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Hrnce predávať nechcem/Porota HN hodnotí Jakuba, ktorý si plánuje kariéru obchodníkaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Pre džob som ochotný zísť na 2 000 eur/Porota HN hodnotí Jaroslava, ktorý má problém s návratom do sveta ITHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Nechcem len zarábať/Porota HN hodnotí Stanislava, ktorý hľadá uplatnenie vo svete právaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Na odchod do penzie som ešte primladý/Porota HN hodnotí Eduarda, ktorý by chcel pôsobiť v oblasti bezpečnostiHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • TV ŠportTelevízia Ružinov v relácii TV Šport informovala o charitatívnom behu 21 km pre deti, ktorý sa uskutočnil 11. septembra 2011 na Partizánskej lúke v Bratislave. V reportáži Daniela Súkupa úspešné podujatie, ktoré iniciatívou HR deťom. ĎAKUJEME! podporila aj poradenská spoločnosť Amrop Slovakia, sa o svojich pocitoch okrem iných vyjadril aj Michal Lukáč, konzultant v Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti Amrop Hever Slovakia. Jeho odpoveď na otázku Je podľa vás rozdielny názor na euroval dôvodom, pre ktorý by súčasná vláda nemala pokračovať? redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do printovej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • TeleránoV raňajšom magazíne Teleráno TV Markíza Eva Dzurindová, riaditeľka Linky detskej istoty, a Mario Fondati, partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia a koordinátor iniciatívy HR deťom. ĎAKUJEME!, hovorili o charitatívnom behu 21 km pre deti a iniciatíve komunity z oblasti ľudských zdrojov, ktorej cieľom je získať pre beh čo najviac účastníkov, a tým aj finančných prostriedkov.
  Čítať ďalej...
 • Amrop's Preety Kumar Appointed to the Board of The Energy and Resources InstituteAESC member Amrop, recently announced the appointment of Preety Kumar to the Board of The Energy & Resources Institute (TERI) based out of India. Preety Kumar is the founding partner of Amrop in India and a member of Amrop's global Board.
  Čítať ďalej...
 • Zaujíma ma jedine kariéra/Porota HN hodnotí Denisu, ktorá by chcela pracovať ako náborová špecialistkaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Finančníci sú najštedrejšíDenník Hospodárske noviny v špecializovanej prílohe Najlepšie platy zverejnil výsledky vlastného prieskumu o priemerných mesačných platoch v roku 2010 vo firmách a v úradoch na Slovensku. K aktuálnym trendom v mzdovej politike zamestnávateľov, najmä hlavným faktorom vplývajúcim na výšku miezd, sa v hlavnom článku vyjadruje aj Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Hasila som „vojnu" kultúr/Porota HN hodnotí Irenu, ktorá by chcela pracovať ako projektová manažérkaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Túžim po dátových skladoch/Porota HN hodnotí Jozefa, ktorý by chcel pracovať v oblasti dátových skladovHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Škola bez praxe mi nestačí/Porota HN hodnotí Igora, ktorý by sa chcel vrátiť k práci sieťového administrátoraHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Vaše „know-how" ochráni zákonníkOchrana know-how firiem dostala vďaka novele Zákonníka práce jasné pravidlá. Konkurenčná doložka totiž zabezpečí, aby zamestnanec maximálne rok po skončení pracovného pomeru nevykonával činnosť, ktorá má voči jeho súčasnému zamestnávateľovi konkurenčný charakter. K téme sa pre prílohu Podnikanie denníka Hospodárske noviny vyjadruje aj Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • ITčkár hľadá zmenu. Súrne/Porota HN hodnotí Ľuboša, ktorý by sa chcel vrátiť k práci sieťového administrátoraHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Prácu si cením na 1 000 eur/Porota HN hodnotí Romana, ktorý hľadá prepojenie IT, financií a projektového manažmentuHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Práca pre „ajťáka"? Pohoda/Porota HN hodnotí Annu, ktorá by si chcela nájsť prácu v ITHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa tentoraz na festivale Bažant Pohoda stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Ťahám ľudí dopredu/Porota HN hodnotí Tomáša, ktorý by chcel skĺbiť obchod s organizáciou eventovHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Amrop Announces Awards at General Assembly MeetingAESC member Amrop, recently presened its annual Amrop Awards at its Annual General Assembly meeting in Istanbul, Turkey. The 2010 Chairman´s Award for outstanding contribution was awarded to Nanno de Vries. The 2010 Anthony Saxton Award was awarded to Günther Tengel, Managing Partner of Amrop Jenewein in Austria.
  Čítať ďalej...
 • Amrop Announces New Management BoardAESC member Amrop, recently announced a new board of directors after its General Assembly meeting in Istanbul, Turkey. Amrop appointed Sabine von Anhalt, Preety Kumar and Svein Ruud. All were elected to the global Management Board.
  Čítať ďalej...
 • Chcel by riadiť výrobu/Porota HN hodnotí Jána, ktorý by chcel zúročiť technické vzdelanieHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner JENEWEIN GROUP. Jeho odpoveď na otázku Súhlasíte s názorom, že generácia nastupujúca do profesionálneho života je lenivejšia? redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do printovej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • Budúcnosť vidím v reklame/Porota HN hodnotí Jarmilu, ktorá sa chce presadiť vo svete marketinguHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Chcem učiť podnikateľov etiku. Za 700 eur/Porota HN hodnotí Máriu, ktorá chce po skončení vysokej školy pracovať ako personalistkaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Po vysokej škole za prácou do Nemecka/Porota HN hodnotí Igora, ktorý chce v Nemecku pracovať ako daňový poradcaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • S cestou nadol musíte súhlasiťTémou prílohy Kariéra denníka Hospodárske noviny je tentoraz preradenie zamestnanca na nižšiu pracovnú pozíciu-nielen fakty vychádzajúce z jednotlivých článkov Zákonníka práce, ale aj mnohé ďalšie aspekty vplývajúce nielen na ďalšie pracovné nasadenie, ale aj na psychiku daného zamestnanca. K téme sa vyjadruje aj Marek Hradílek, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Psom a deťom vstup zakázaný/Pri oblečení už firmy nie sú také prísneOranžové pančuchy, vodenie detí do práce či používanie USB kľúča na počítači. Firmy môžu a svojim zamestnancom aj často zakazujú rôzne veci. Dôvodom nie je len dodržiavanie Zákonníka práce či bezpečnostných predpisov, ale aj imidž, ktorý je pre konečný úspech dôležitý. K téme sa pre denník SME vyjadruje aj Marek Hradílek, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Prehnané ambície a rifle nechajte domaMnohí čerství absolventi neuspeli na pohovoroch pre prehnané ambície. Hospodárske noviny v prílohe Kariéra prinášajú prehľad top 10 dôvodov, prečo mladí ľudia nedokážu získať prácu. Na tvorbe článku sa niekoľkými poznámkami podieľala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Predaj poistiek mám už za sebou. Mierim vyššie/Porota HN hodnotí Antona, ktorý chce prácu poistného analytikaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • HR experts see promiseThe Slovak economy is showing clear signals of recovery and this has been reflected in the labour market and in more business for companies that are active in executive search, personnel audits, consultancy and other fields of human resources. The Slovak Spectator spoke with seven executives of HR firms-one of them was Igor Šulík, Managing Partner of the consulting company Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Chcem riadiť a motivovať ľudí/Porota HN hodnotí Lenku, ktorá chce odštartovať kariéru v manažmente ľudských zdrojovHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Boj o talenty sa nekončí!Vyše 24 % opýtaných spoločností považuje Talent Management za rozvoj zamestnancov, za ním nasleduje nástupníctvo, ktoré ako výklad označilo takmer 19 % spoločností. Len sedem subjektov vníma manažment talentov ako nástroj na realizáciu stratégie. Dvojtýždenník Profit sa úlohe, ktorú v konkurenčnom boji zohrávajú talentovaní ľudia, venuje v článku, do ktorého niekoľkými myšlienkami prispel aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • V školstve už svoju budúcnosť nevidím/Porota HN hodnotí Janku, ktorá chce prejsť zo školstva do korporátnej sféryHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Ako produktový manažér budem najlepší/Porota HN hodnotí Petra, ktorý si hľadá prácu produktového manažéraHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Cesta za prácou ešte nie je bez prekážokPo sedemročnom čakaní padli posledné bariéry, ktoré Slovákom bránili voľne vstúpiť na nemecký či rakúsky pracovný trh. Kto tu chce od 1. mája pracovať, už nepotrebuje pracovné povolenie. Stačí, ak uzatvorí pracovnú zmluvu priamo so zamestnávateľom. K téme sa pre prílohu Poradca denníka Hospodárske noviny vyjadruje aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Od mája za prácou bez povoleniaUž žiadne vybavovanie pracovného povolenia, od mája budú môcť Slováci uzavrieť pracovnú zmluvu so zamestnávateľom v Nemecku či Rakúsku a hneď začať pracovať. O tom, či motívom prípadnej zmeny zamestnania budú aj vyššie zárobky a vyššia životná úroveň, pre časopis Personálny a mzdový poradca podnikateľa hovorí Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Chcem voziť manažérov"/Porota HN hodnotí uchádzača Vladimíra, ktorá chce robiť blízko áutHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Personálky hľadajú aj na FacebookuSociálne siete hýbu pracovným trhom. Nájsť si prostredníctvom nich prácu môže byť niekedy ľahšie ako obiehať pracovné agentúry či poradenské spoločnosti. Rovnako aj zamestnávatelia pri vyhľadávaní nových ľudí berú sociálne siete, najmä LinkedIn a Twitter, ako jeden zo zdrojov dôležitých informácií. K téme a najmä k aktuálnym trendom v tejto oblasti sa pre denník SME vyjadruje aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Druhá maturita zvýši vašu cenuV servisnej prílohe sa redakcia denníka SME zaoberá otázkou pomaturitného a nadstavbového štúdia. O tom, či majú absolventi stredných škôl s vyšším odborným vzdelaním alebo dvojnásobnou maturitou vyššie šance pri uplatnení na trhu práce, sa v Ankete vyjadruje aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Banka či škola, váha Erika/Porota HN hodnotí Eriku, ktorá by raz chcela viesť univerzituHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Chcem sa vrátiť do biznisu"/Porota HN hodnotí Jozefa, ktorý hľadá obchodnícku prácuHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Ako urobiť rýchlu kariéruKeď sa povie raketová kariéra, predstavíme si mladého človeka okolo tridsiatky, v pomerne vysokej funkcii a s tučným kontom. Už málokto vidí, že taký človek začal pracovať skôr ako ostatní, mal víziu do budúcnosti, v prvých rokoch robil dvanásť i viac hodín denne a neustále má potrebu vzdelávať sa. O tom, ako sa stať jedným z nich, pre dvojtýždenník Profit hovorí aj Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Portrét Martina KrekáčaTelevízia TA3 v relácii Portrét pravidelne prináša rozhovory s významnými osobnosťami Slovenska v ich pracovnej, rodinnej i relaxačnej podobe. Jedným z hostí, s ktorými sa v štúdiu rozpráva moderátorka Andrea Vadkerti, bol aj Martin Krekáč, vedúci partner JENEWEIN GROUP a prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska.
  Čítať ďalej...
 • „Chcem rásť vo svete peňazí"/Porota HN hodnotí Martina, ktorý hľadá svoj džob v oblastí financiíHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Aj na "big bossa" existuje recept„Jednou z najhorších vlastností šéfov je, ak ich emócie v určitých situáciách potlačia racionalitu a ak nepripúšťajú otvorenú diskusiu podloženú argumentmi," povedala pre denník Hospodárske noviny Eva Slobodová, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia. Viac informácií o vzťahoch nadriadený verzus podriadený a päť základných typológií šéfov možno nájsť v pravidelnej prílohe Kariéra.
  Čítať ďalej...
 • Rakúsko a Nemecko otvárajú pracovný trh, chcú aj SlovákovRakúsko a Nemecko od 1. mája 2011 otvárajú pracovné trhy pre sedem nových členských krajín Európskej únie z bývalého postkomunistického bloku. Táto zmena sa týka aj Slovákov. Tlačová agentúra SITA spravodajsky zachytila aktuálne informácie k tejto téme zverejnené na tlačovej konferencii, na ktorej vystúpil aj Martin Krekáč, prezident Podniakteľskej aliancie Slovenska a vedúci partner JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • No money, no funny. Na reklamu sme nemali peniazePribližne mesiac pred majstrovstvami sveta v hokeji, ktorých organizátorom je v roku 2011 Slovenská republika, bola hlavnou témou stretnutia HNClubu príprava najmä mieste Bratislava a Košice na „športovú udalosť roka". O tom, či využijeme šancu ukázať sa svetu v najlepšom svetle, na pôde klubu Hospodárskych novín, ktoré túto udalosť spravodajsky zaznamenali, diskutoval aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Bez kontaktov sa nepohneteNajlepších z najlepších v odbore, špičkových manažérov, absolútne talenty i ďalšie extrémne dobre ohodnotené pozície v ponukách pracovných portálov nenájdete. Dôvodov je viacero. O niektorých z nich pre prílohu Kariéra denníka Hospodárske noviny hovorí aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia. Článok ilustruje niekoľko odporúčaní Amropu s nadpisom Keď vás osloví headhunter...
  Čítať ďalej...
 • „Vidím sa pri čistení vôd"/Porota HN hodnotí Csillu, ktorá chce prejsť z katedry do praxe v oblasti čistenia odpadových vôdHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Životopis šite firme na mieruPri uchádzaní sa o voľné pracovné miesto je v hre veľmi veľa faktorov. Vzhľadom na vysokú mieru nezamestnanosti je pozvánka na ústny pohovor, na ktorom možno druhú stranu najlepšie presvedčiť o vlastných kvalitách, je výsada pár vyvolených. Niekoľko rád a odporúčaní k tejto téme pre prílohu Kariéra denníka Hospodárske noviny poskytla aj Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Klient má právo kričať"/Porota HN hodnotí Ákosa, ktorý chce pokračovať v kariére projektového manažéraHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Otvorenie trhu nebúra všetky bariéryOd mája 2011 budú môcť občania Slovenskej republiky pracovať v Nemecku aj Rakúsku bez pracovného povolenia. K otázke, či otvorenie pracovného trhu bude mať zásadný význam aj pre skupinu kvalitných a profesionálnych manažérov a špecialistov, sa pre prílohu denníka SME Poradenstvo vyjadruje aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Pridajte sa k nám!Poradenská spoločnosť Amrop Slovakia, člen JENEWEIN GROUP, v rámci dlhodobého partnerstva s Linkou detskej istoty pri Slovenskom výbore pre UNICEF podporuje aj tretí ročník charitatívneho behu 21 km pre deti. Výzvu Pridajte sa k nám! v prílohe denníka SME Poradenstvo bližšie predstavil Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, hlavný koordinátor iniciatívy.
  Čítať ďalej...
 • Koniec príkazov? Prichádza revolúcia v manažmenteKým nespoznáme, čo sa deje v ľudskom mozgu v rôznych situáciách a ako ľudský mozog a myseľ vlastne fungujú, nemôžu si byť manažéri istí tým, čo funguje pri snahe dosiahnuť zlepšenie vlastnej výkonnosti a výkonnosti celých organizácií. Viac o aplikácii nových zistení neurovedy v manažérskej práci si možno prečítať v článku Igora Šulíka, Managing Partnera v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, ktorý napísal pre prílohu denníka SME Poradenstvo.
  Čítať ďalej...
 • Vrátime sa do školských lavíc?Podľa OECD sa v starých členských krajinách EÚ po skončení štúdia ďalej vzdeláva každý štvrtý človek v produktívnom i poproduktívnom veku. Ako pre prílohu denníka Pravda Efektivita v podnikaní napísal Martin Krekáč, spoluzakladateľ a vedúci partner poradenskej skupiny JENEWEIN GROUP a prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska, na Slovensku je pre ďalší vývoj spolu s nedostatočným legislatívnym rámcom rozhodujúcou otázkou najmä zvyšovanie motivácie.
  Čítať ďalej...
 • Viac pružnosti, menej experimentovJednou z tém v prílohe denníka Pravda Efektivita v podnikaní bola aj novelizácia Zákonníka práce. Ako v redakčnom článku konštatuje Martin Krekáč, spoluzakladateľ a vedúci partner poradenskej skupiny JENEWEIN GROUP a prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska, čaká nás viacero pozitívnych zmien, medzi iným väčšia voľnosť a zníženie nepríjemnej byrokracie. Hovorí sa však aj o tézach, ktoré podnikateľov znepokojujú...
  Čítať ďalej...
 • Volím logistiku alebo audit/Porota HN hodnotí Katarínu, ktorá by chcela pracovať v auditeHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Peniaze? Radšej výskum"/Porota HN hodnotí Petra, ktorý hľadá uplatnenie v oblasti farmácieHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa v špeciálnom vydaní seriálu stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia. Tento diel seriálu redakcia doplnila článkami 7 krokov, ako sa dostať k práci a 7 krokov, ako prácu nezískať, na ktorých formulovaní sa podieľali aj Igor Šulík, Ladislava Molnárová, Ivan Tomko a Michal Lukáč z Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Pred kamerou mi bude najlepšie/Porota HN hodnotí Lenku, ktorá sníva o práci televíznej moderátorkyHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Nemáte prax? Urobte z toho vašu výhoduRedaktor prílohy Kariéra v denníku Hospodárske noviny sa opäť vrátil k téme zamestnávania čerstvých absolventov škôl, teda ľudí s minimálnymi, resp. nijakými pracovnými skúsenosťami a praxou v odbore. K tejto otázke sa spolu s ďalšími odborníkmi vyjadril aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Výber štátnych nominantovJednou z tém, ktorým sa venovala redakcia Hlavných správ Televízie TA3, bol aj problém dosadzovania ľudí blízkych koalícii do štátnych podnikov. Napriek sľubom o zmene neprišla zatiaľ ani jedna z doterajších vlád s účinným riešením. Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, v tejto súvislosti hovoril o možnosti spolupráce s nezávislým externým poradcom pri riešení tohto problému.
  Čítať ďalej...
 • „Prvý cieľ: stáž v Bogote”/Porota HN hodnotí Evu, ktorá sa chce presadiť v marketinguHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Chcem chrániť prírodu/Porota HN hodnotí Stana, ktorý chce pracovať v oblasti životného prostrediaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Eva Slobodová, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Raketová kariéra nie je len mýtusDnes radový zamestnanec, zajtra riaditeľ spoločnosti. Nemožné? Ani nie. Denník Hospodárske noviny sa v pravidelnej prílohe Kariéra venuje rýchlym skokom v profesijnom živote. K téme sa niekoľkými tipmi a odporúčaniami vyjadruje aj Ivan Tomko, senior konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Labour Code changes set to dominate 2011Slovakia has been operating in savings mode. Over the last year, expressions like downturn, closedown and hiring freeze have been gradually replaced by terms such as economic revival, trimming cure for the public sector and vitamins for the business environment. Market watchers offer neither gloomy predictions nor any miracles fot the economy in 2011. One area which certainly not escapes change is the labour market. Also Igor Šulík, Managing Partner, and Mario Fondati, Partner of consulting company Amrop Slovakia, gave in year´s edition of the Career Guide, issued as supplement of weekly The Slovak Spectator its opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Hiring freeze thaws, challenges mountThough last year brought something of a thaw to the hiring freeze, and although new jobs are now being created, a return to pre-crisis dynamics in the labour market remains a distant shore, according to human resources professionals…Editors of year´s edition of the Career Guide, issued as supplement of weekly The Slovak Spectator put into a patchwork of different perspectives on this issue also ideas of Igor Šulík, Managing Partner of consulting company Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Pioneering a new marketAfter enjoying relatively rapid growth from about mid 2000, when many of the existing market players reached maturity, the global economic downturn hit in 2008 and 2009, posing new challenges to the human resources and personnel consulting segments. Also Martin Krekáč, senior partner of Amrop Slovakia and chairman of the JENEWEIN GROUP gave in year´s edition of the Career Guide, issued as supplement of weekly The Slovak Spectator his opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Shifting the management paradigmCharles Jacobs, author of the book Management Rewired, argues that the new role of the manager in the world according to neuroscience is virtually opposite to the old one. More about this topic writes in an article for year´s edition of the Career Guide, issued as supplement of weekly The Slovak Spectator Igor Šulík, Managing Partner of consulting company Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Láska na pracoviskuAk vás trafí Amorov šíp za kancelárskym stolom, nie ste nijaká výnimka. Keďže v práci veľa ľudí trávi veľkú časť dňa, je logické, že okrem pracovných nadväzujú aj bližšie priateľské či intímne vzťahy. K téme sa odbornými radami vyjadruje Eva Slobodová, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Hľadám prácu, nie kariéru”/Porota HN hodnotí Jána, ktorý chce pracovať v obchode s autamiHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Eva Slobodová, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Vidím sa v oblasti peňazí”/Porota HN hodnotí Mateja, ktorý by chcel pracovať na finančnom oddeleníHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Ivan Tomko, senior konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Kľúčové je spoznať vlastné slabé miestaPravidlá, ktoré platili ešte nedávno, sú minulosťou, hovorí v rozhovore pre magazín Euroreport Martin Krekáč, spoluzakladateľ a vedúci partner poradenskej skupiny JENEWEIN GROUP.
  Čítať ďalej...
 • „Chcem byť opäť účtovník”/Porota HN hodnotí Petra, ktorý by sa chcel uplatniť v oblasti účtovníctvaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Baví ma hľadať iným džob”/Porota HN hodnotí Ivanu, ktorá si vyberá medzi personalistikou a bankouHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Akcie, opcie, to je môj svet”/Porota HN hodnotí Tomáša, ktorý by rád obchodoval na finančných trhochHospodárske noviny aj v roku 2011 pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača-čerstvého absolventa-o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Deti alebo kariéra - možete mať obojeAj keď Zákonník práce garantuje, že zamestnávateľ musí podľa presne špecifikovaných podmienok zamestnať rodiča po návrate z materskej, resp. rodičovskej dovolenky, nejedna najmä nastávajúca matka sa na svoju ďalšiu kariéru pozerá s určitými obavami. Niekoľko rád a tucet zlatých pravidiel manažmentu času pre zamestnaných rodičov redakcii magazínu SMEŽeny poskytla Lucia Lauková, senior konzultantka poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Január je mesiacom zmien. Aj v práciPodľa rôznych štatistických údajov si najviac ľudí hľadá prácu začiatkom roka, v januári. Druhým maximom bývajú aj mesiace jún a september. O hlavných dôvodoch, ktoré vedú k rozhodnutiu zmeniť zamestnanie, sa pre denník SME vyjadruje aj Eva Slobodová, senior konzultantka poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...