• Vyhliadky sú zlé. Ale výnimky budúHospodárske noviny sa na sklonku roka 2012 v prílohe Moja kariéra venovali očakávaniam na trhu práce v nadchádzajúcom roku. Pri jej príprave oslovili viacero profesionálov z oblasti human resources i analytikov pracujúcich pre renomované banky. Hneď v úvode sa vyjadril Igor Šulík, Managing Partner Amropu, podľa ktorého bude rok 2013 rokom úsporných opatrení a odkladania investičných rozhodnutí.
  Čítať ďalej...
 • Context Driven Leadership AssessmentAmrop predstavil špecifický nástroj na komplexné posúdenie manažérov a lídrov-inovovanú službu Context Driven Leadership Assessment. Viac sa dozviete z vyjadrení Igora Šulíka, managing partnera poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, uverejnených v Ročenke inovácií-súhrne najvýznamnejších noviniek na zvýšenie efektívnosti, produktivity a úsporu nákladov za rok 2012, ktoré v mesačníku Revue priemyslu spolu s Amropom predstavili spoločnosti ako Stredoslovenská energetika, SAP, Gigaset, Commander Systems, KIA Motors Slovakia a pod.
  Čítať ďalej...
 • Poznanie mysle pomáha manažéromEmócie a pocity zohrávajú kľúčovú rolu v schopnosti človeka robiť rozhodnutia. Neuroleadership a poznatky neurovedy odhaľujú vplyv emócií a pocitov a vedú k presnejším záverom pri vedení a riadení ľudí. Článok Juraja Púchla v magazíne InStore je inšpirovaný inovovanou službou Amropu Context Driven Leadership Assessment a informáciami získanými od Igora Šulíka, Managing Partnera poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Context Driven Leadership AssessmentNajnovšie poznatky neurovedy ponúkajú možnosť pozrieť sa na niektoré zaužívané manažérske postupy z odlišného uhla. Keďže takéto vnímanie môže výrazne ovplyvniť fungovanie organizácií a ich lepšie zosúladenie s ľuďmi, ktorí v nich pracujú, nové pohľady poradenská spoločnosť Amrop Slovakia zakomponovala do inovovanej služby Context Driven Leadership Assessment. Viac sa dozviete v článku Igora Šulíka, managing partnera poradenskej spoločnosti Amrop, pripraveného pre Flash News Slovensko-rakúskej obchodnej komory.
  Čítať ďalej...
 • Trainee je najlepšie lepidlo na talentyTrainee programy pre končiacich vysokoškolákov alebo čerstvých absolventov sa na Slovensko importovali z USA a zo západnej Európy. Sú fenoménom najmä vo veľkých firmách a medzi mladými ľuďmi sú vyhľadávané, pretože sú zárukou sľubného rozbehu kariéry. K téme sa pre prílohu Moja kariéra denníka Hospodárske noviny vyjadruje aj Marek Hradílek, senior konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v zimnom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, senior manažérky v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, na čitateľskú otázku týkajúcu sa základných pravidiel potrebných pri uchádzaní sa o voľné miesto na trhu práce a ďalšom budovaní kariéry.
  Čítať ďalej...
 • Anketa: Prečo čítam magazín Prečo nie?!Na anketovú otázku denníka Hospodárske noviny, ktorú redakcia položila vybraným respondentom počas špeciálneho diskusného fóra HNClubu organizovaného pri príležitosti 5. výročia magazínu Prečo nie?!, odpovedal aj Mario Fondati, partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Crisis generates demand for interim managersThe concept of interim management was relatively unknown in Slovakia just a few years ago. However, Slovak companies hit by the financial and economics crisis have increased their demand for interim managers. Editors of the weekly The Slovak Spectator put into a patchwork of different perspectives on this issue in the supplement Careers also ideas of Marek Hradílek, consultant at the consulting company Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Titul získate aj cez internetHospodárske noviny sa v hlavnom článku prílohy Moja kariéra venujú on-line štúdiu ako novej frome štúdia, ktorá je dostupná nielen v zahraničí, ale aj na niektorých slovenských vysokých školách a v iných vzdelávacích inštitúciách. K téme sa vyjadruje aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Nehrajte „divadielko". Odhalia vásHospodárske noviny pokračujú v prázdninovom seriáli Letná škola pohovoru. Témou prvého augustového pokračovania bola prezentácia na vstupnom pohovore. Michal Lukáč, senior konzultant poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, v ňom radí, ako môže uchádzač zaujať, zanechať dobrý dojem a predstaviť svoje silné stránky v pozitívnom svetle.
  Čítať ďalej...
 • Rady poroty vám naštartujú kariéruKto chce zmeniť prácu alebo kto skončil vysokú školu a nevie, ako ďalej, môže sa prihlásiť do seriálu denníka Hospodárske noviny Nájdite si prácu s HN. Odborná porota v ňom jednotlivým respondentom poradí, ako si zlepšiť šance na trhu práce a pri trochu šťastia im novú prácu rovno „dohodí". V hodnotiacom pokračovaní uvádza niekoľko rád aj jeden z členov poroty-Michal Lukáč, senior konzultant poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • New Offices, New ConsultantsAESC member Amrop, recently announced the appointment of two new Board members.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v jesennom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, senior manažérky v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, na čitateľskú otázku týkajúcu sa základných pravidiel potrebných pri uchádzaní sa o voľné miesto na trhu práce a ďalšom budovaní kariéry.
  Čítať ďalej...
 • Top džob vám zabezpečia headhunteriSte úspešný manažér strednej alebo top kategórie? Vynikáte v úzko špecializovanom odbore? Ak áno, existuje veľká šanca, že vás s ponukou na novú prácu osloví headhunterská spoločnosť. Špičkoví ľudia si totiž často prácu cez inzerát nehľadajú. K téme Executive Search sa pre denník Hospodárske noviny vyjadruje aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Zamestnávatelia mladých nechcúPodľa niektorých prieskumov majú zamestnávatelia pri obsadzovaní voľných pozícií najmenší záujem o vekovú kategóriu 17- až 20-ročných. Vzhľadom na vysoký dopyt po práci si firmy môžu takýchto ľudí dovoliť odmietnuť. K téme sa niekoľkými myšlienkami vyjadruje aj Michal Lukáč, senior konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Iba každá tretia zmena je prínosomV poslednom čase až príliš často a zľahka hovoríme o zmenách... Že sú potrebné, je objektívna nevyhnutnosť-avšak treba ich vedieť riadiť a v správnom okamihu aj vyvolať. Zmena totiž musí byť synonymom nových príležitostí, cieľov a stratégií, firemnej kultúry či lojálnych ľudí i zákazníkov a-úspechov, inak nemá zmysel. Viac v článku Martina Krekáča, vedúceho partnera Jenewein Group, uverejnenom na portáli HRclub.sk.
  Čítať ďalej...
 • Ťažké časy prajú pripravenýmV ostatnom období sme na Slovensku zaregistrovali viaceré zaujímavé zmeny na top pozíciách v oblasti riadenia ľudských zdrojov. Je to náhoda alebo trend? Viac k tejto téme čítajte v článku Maria Fondatiho, partnera v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, ktorý napísal pre prílohu Ľudský kapitál denníka Hospodárske noviny.
  Čítať ďalej...
 • Šéfov lovíme v cudzineSlovenský výrobca televízorov hľadá nových vrcholových manažérov a špecialistov pomocou inzerátov uverejnených v prestížnych svetových médiách-Financial Times a Economist. K profesionálom hľadajúcim odpoveď na otázku, či na Slovensku chýbajú špičkoví ľudia, sa v článku denníka Hospodárske noviny pripája aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Kontakty už nemám. Ani prácu/Šikovný animátor Valeri zapustil korene na Slovensku pred rokmiHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Vojaci ma naučili disciplíne/HN pomáhali nájsť prácu svedomitému Pavlovi z LehotyHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Chcem tri a pol tisíca a mám životopis len v angličtine/Ambiciózny Tomáš z Bratislavy zaskočil porotuHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Nechcem vypadnúť z rytmu/Jozef z Bratislavy si plánuje spraviť pedagogické minimum a učiťHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner JENEWEIN GROUP. Jeho odpoveď na otázku Máte pocit, že ľudia, s ktorými robíte biznis, majú radi svoju prácu? redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do printovej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • HN našli človeka, ktorému chýbali k práci kilometre/Dominika je pre porotu ideálny kandidátHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Čaplovič sets new goals for schoolsHuman resources and education professionals say that Education Minister Dušan Čaplovič faces a very complex situation and are urging reform to secure better quality training, a revamp of the vocational training system, and a focus on foreseeing the needs of the labour market. Editors of weekly The Slovak Spectator put into a patchwork of more perspectives on this issue also ideas of Martin Krekáč, chairman of Jenewein Group and president of the Business Alliance of Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Odkaz uchádzačovi o prácu: Nepresvedčili ste ma/HN hľadali prácu Máriovi z RohožníkaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Marek Hradílek, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Práca dorazila aj na východ SlovenskaVýchodné Slovensko sa dočkalo-pracovných miest tam od začiatku roka pribudlo a v ďalších mesiacoch má ich počet ešte vzrásť. Na druhej strane pracovné ponuky v Bratislave začínajú mierne stagnovať. Ako aktuálnu situáciu na trhu práce vidia pracovné agentúry a poradenské spoločnosti? Medzi prognózami pripravenými pre Hospodárske noviny možno nájsť aj vyjadrenie z poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • „Firmy chcú iba mladých"/HN hľadali prácu skúsenému Mariánovi z BratislavyHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Marek Hradílek, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • New Offices, New ConsultantsAESC member Amrop, recently announced the addition of four new Partners and Consultants to its global network.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v letnom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, senior manažérky v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, na čitateľskú otázku týkajúcu sa základných pravidiel potrebných pri uchádzaní sa o voľné miesto na trhu práce a ďalšom budovaní kariéry.
  Čítať ďalej...
 • „Arogancia nemotivuje nikoho"/HN hľadali prácu šarmantnej Zuzane z Kalinkova pri ŠamoríneHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Marek Hradílek, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Podnikatelia budúcej vládeKeďže s kvalitou podnikateľského prostredia súvisí oživenie hospodárskeho rastu a tvorba nových pracovných miest, Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner Jenewein Group, pre špecializovanú prílohu denníka Pravda Efektivita v podnikaní predstavuje desať bodov „listiny želaní", ktorú PAS formulovala pred marcovými parlamentnými voľbami.
  Čítať ďalej...
 • Fixný plat mi netreba/HN hľadali prácu mladému inžinierovi Pavlovi z HumennéhoHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Ak práca, tak kreatíva/HN hľadali prácu študentke Kataríne z RužomberkaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Desatoro pre novú vláduKeďže s kvalitou podnikateľského prostredia súvisí oživenie hospodárskeho rastu a tvorba nových pracovných miest, Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner Jenewein Group, v rámci diskusie denníka Hospodárske noviny na tému Aké úlohy čakajú budúcu vládu predstavuje desať bodov „listiny želaní", ktorú PAS formulovala pred marcovými parlamentnými voľbami.
  Čítať ďalej...
 • Potrebujem kariérne rásť/HN hľadali prácu šikovnému študentovi Edgarovi z TrnavyHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stal aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Kauzy a dlhová kríza menia priority biznisu + Anketa: Aké by mali byť podľa vás priority vlády po voľbách?Pár dní pred predčasnými voľbami sa redakcia Hospodárskych novín venovala najvýraznejším požiadavkám, ktoré majú podnikatelia na novú vládu. To, že jej nebude čo závidieť, vyplýva z viacerých odpovedí. V článku redaktorky Slávky Boldockej i v ankete si možno prečítať aj názory Martina Krekáča, vedúceho partnera Jenewein Group a prezidenta Podnikateľskej aliancie Slovenska.
  Čítať ďalej...
 • Neštudoval som zbytočne/HN hľadali prácu politológovi Miroslavovi zo Zvolenskej SlatinyHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Chcete dobrú prácu? Pomôže aj holandčinaVäčšie klišé než veta „koľko jazykov ovládaš, toľkokrát si človekom" azda ani neexistuje. Napriek tomu-platí. Potvrdil to aj malý prieskum denníka Hospodárske noviny, v ktorom sa redakcia zamerala na jazykové znalosti a ich vplyv na hľadanie práce a budovanie úspešnej kariéry. K téme sa vyjadruje aj Tatiana Lopušniaková, Research Consultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Odmenu daruje chariteV jednom z príspevkov hlavnej spravodajskej relácie sa redakcia Televíznych novín TV Markíza venovala aj otázkam súvisiacim s mimoriadnymi finančnými odmenami pre manažérov štátnych inštitúcií. Z pohľadu personálneho konzultanta sa k téme vyjadril aj Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Ťahá ma to najmä do banky/HN hľadajú prácu ekonómovi Jurajovi z východného SlovenskaHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner JENEWEIN GROUP. Jeho odpoveď na otázku Spôsobili aktuálne problémy na daňových úradoch vašej firme problémy? redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do printovej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • Retained executive search is a true strategy consulting disciplineExecutive search services have been introduced to our market shortly after 1989, so we now here have more than twenty years of experience with them. One would assume that after so many years the service providers would respect how to go about providing the search service and that clients would easily distinguish between retained executive search companies and other (mostly contingency based) companies. Surprisingly there is still limited awareness of the differences on both sides-consultants as well as clients. More about this topic writes in an article Igor Šulík, Managing Partner of consulting company Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Employment law changes, but outlook remains doubtfulThe road to recovery is proving much bumpier than market watchers forecast a year ago and it is now clear that expressions such as hiring freeze, caution and stagnation will remain in use in the labour market´s vocabulary for 2012. Martin Krekáč, senior partner at consulting company Amrop Slovakia and chairman of Jenewein Group, and Igor Šulík, Managing Partner at Amrop Slovakia gave in year´s edition of the Career & Employment Guide, issued as supplement of weekly The Slovak Spectator its opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Retained executive search is a true strategy consulting disciplineExecutive search services have been introduced to our market shortly after 1989, so we now here have more than twenty years of experience with them. One would assume that after so many years the service providers would respect how to go about providing the search service and that clients would easily distinguish between retained executive search companies and other (mostly contingency based) companies. Surprisingly there is still limited awareness of the differences on both sides-consultants as well as clients. More about this topic writes in an article for year´s edition of the Career & Employment Guide, issued as supplement of weekly The Slovak Spectator Igor Šulík, Managing Partner of consulting company Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Real income falls in 2011There was no extra spending power for most workers in 2011 as inflation ate away at nominal wage increases. The outlook for 2012 is for tamer inflation but since the Slovak economy is not expected to generate many new jobs the high level of unemployment and employers´ concerns about another economic crisis will put a brake on wage growth. Editors of year´s edition of the Career & Employment Guide issued as supplement of weekly The Slovak Spectator put into a patchwork of different perspectives on this issue also ideas of Martin Krekáč, senior partner at consulting company Amrop Slovakia and chairman of Jenewein Group, and Mario Fondati, Partner at Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Unemployment hits new highSlovakia´s unemployment rate in December 2011 hit a seven-year peak and labour market analysts´ forecasts for 2012 are rather dismal. While employers will continue to seek employees with expert skills and experienced managers who can generate genuine business growth, no effective solution has yet been found for the legions of Slovaks who have low levels of education or those who have been unemployed for a long period. Martin Krekáč, senior partner at consulting company Amrop Slovakia and chairman of Jenewein Group, Igor Šulík, Managing Partner and Mario Fondati, Partner at Amrop Slovakia gave in year´s edition of the Career & Employment Guide, issued as supplement of weekly The Slovak Spectator its opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Searching for a place in a tightening marketIt was not so long ago that businesses across Slovakia experienced a sudden drop-off in orders and were forced to lay off employees to survive. Now, despite forecasts last year that the economy would recover and the labour market would revive, the spectre of recession has returned. Professionals in the HR sector are similarly careful when it comes to making bold predictions for 2012. The Slovak Spectator spoke to them about prospects for the labour market, the changing conditions for HR firms and problems in the education system, as well as the shifting expectations of job applicants. Editors put into a patchwork of different perspectives on this issue also ideas of Martin Krekáč, senior partner at consulting company Amrop Slovakia and chairman of Jenewein Group, Igor Šulík, Managing Partner and Mario Fondati, Partner at Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • The big generational shift?Recently, we have seen the departure of several top HR managers, who were replaced in their organisations. Is this coincidence, or a trend? More about this topic writes in an article for year´s edition of the Career & Employment Guide, issued as supplement of weekly The Slovak Spectator Mario Fondati, Partner of consulting company Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Naštartujte sa!Dnešný svet chce úspešných a produktívnych ľudí, ktorí prinesú firme zisk a prestíž. Aj produktivita však má svoje hranice. Človek nedokáže neustále sypať nápady z rukáva, robiť správne rozhodnutia a prinášať kreatívne a inovatívne riešenia. O faktoroch, ktoré stoja za pracovným úspechom, hovorí pre magazín SME Ženy Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Výskum je pre mňa výzvou/Porota HN hľadá prácu Kamilovi - na veľtrhu Profesia daysHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru-tentoraz realizovaného v rámci veľtrhu Profesia days, posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa opäť stala aj Lucia Lauková, senior konzultantka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Hľadať si prácu s HN sa opatíNemáte prácu, obiehate pracovné agentúry a posielate desiatky životopisov stále bez úspechu? Hospodárske noviny ponúkajú pomoc-už niekoľko mesiacov, týždeň čo týždeň, pomáhajú mladým ľuďom v seriáli Nájdite si prácu s HN. V osobitnom článku redakcia sumarizuje výhody pre priamych aktérov i čitateľov-k téme sa vyjadruje aj Michal Lukáč, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, ktorá je partnerom projektu a pravidelne sa objavuje v odbornej porote seriálu.
  Čítať ďalej...
 • Môj sen? Práca v televízii/Porota HN hodnotí Andreu, mladú absolventku žurnalistikyHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Chcem liečiť ľudské duše/Porota HN hodnotí Simonu, mladú študentku psychológieHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Mojím cieľom je marketing/Porota HN hodnotí Cyrilu, ktorá sa chce presadiť v oblasti marketingu cestovného ruchuHospodárske noviny pokračujú v projekte Nájdite si prácu s HN. Každý týždeň uverejňujú príbeh jedného uchádzača o voľnú pracovnú pozíciu, jeho životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členom odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa stal aj Marek Hradílek, konzultant v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v jarnom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, senior manažérky v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, na čitateľskú otázku týkajúcu sa základných pravidiel potrebných pri uchádzaní sa o voľné miesto na trhu práce a ďalšom budovaní kariéry.
  Čítať ďalej...