• Rodinné podnikanie a tri kľúčové dohodyTak ako pri každom inom podnikaní, aj pri rodinnom členovia rodiny zažívajú dobré i náročné chvíle. Počas obchodne alebo sociálne vypätejšieho obdobia firmám previazaným rodinnou majiteľskou štrukútrou pomôže, ak majú vopred spísané tri kľúčové dohody. O ich obsahu si viac prečítajte v stĺpčeku Mareka Hradílka, managera v Amrope, ktorý je súčasťou seriálu Rodinné firmy II uverejňovaného v týždenníku Trend.
  Čítať ďalej...
 • Vianoce top manažérovV decembrovom vydaní magazínu Formen redakcia oslovila inšpiratívnych ľudí, aby čitateľom prezradili, ako prežívajú Vianoce, čím zvyknú potešiť seba i svojich blízkych, a poradili aj skvelý tip na vianočný darček. Jedným z respondentov sa stal aj Martin Krekáč, zakladateľ a chairman Jenewein Group. Prečítajte si, aké je jeho odporúčanie na prekvapenie pod vianočný stromček.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v jesennom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, senior manažérky v poradenskej spoločnosti Amrop, na čitateľskú otázku týkajúcu sa potreby, resp. nevyhnutnosti budovania dobrého mena a pozitívneho imidžu aj v prípade malých rodinných podnikov.
  Čítať ďalej...
 • Zaužívané šablóny vyšli z módy, firmy inovujúTýždenník Trend sa v seriáli Ľudské zdroje venuje novým, netradičným postupom pri obsadzovaní voľných pracovných miest. Ako konštatuje redaktor Tomáš Nejedlý, prázdnotou zívajú náborové miestnosti firiem v mnohých odvetviach slovenského priemyslu i služieb. K otázke, či rozbehnutá ekonomika vysala z trhu práce takmer všetkých voľných ľudí ochotných pracovať, sa vyjadruje aj Lucia Nacíková, konzultantka v Amrope.
  Čítať ďalej...
 • Dediči najväčších biznis impériíNajvplyvnejší slovenskí biznismeni začali svoje dnes už objemné a pestré podnikateľské zoskupenia budovať pred štvrťstoročím. Teraz už mnohí vekom atakujú dôchodkové roky, a tak musia na čelá biznisov posúvať deti. Téme Dediči impérií venoval týždenník Trend niekoľko strán. Myšlienkami a skúsenosťou z praxe do obsahu prispel aj Mario Fondati, partner a Family Business Practice Leader v poradenskej spoločnosti Amrop.
  Čítať ďalej...
 • Včera lákadlo, dnes samozrejmosťMnohé slovenské firmy sa v poslednom čase pustili do experimentov s benefitmi pre zamestnancov. Ekonomika je v konjunktúre, na trhu práce je preto nedostatok pracovnej sily. Zamestnávatelia, ktorí si chcú udržať súčasných pracovníkov a získať nových, musia ponúknuť niečo extra. K otázke benefitov sa pre týždenník Trend vyjadruje aj Mario Fondati, partner v poradenskej spoločnosti Amrop.
  Čítať ďalej...
 • Objavte svoj talent, uľaví sa vámViete, na čo máte talent a na akú prácu sa najlepšie hodíte ? Odpoveď na túto otázku pomáha nájsť aj Andrea Vadkerti, trénerka a koučka top manažérov, ktorá je spolupracovníčkou Amropu. Magazín Profit sa s ňou ako s držiteľkou celosvetovej licencie konzultanta Talent Dynamics a priekopníčkou tohto singapurského Business Development modelu v regióne strednej a východnej Európy rozprával na tému Talenty do firmách.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v letnom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, senior manažérky v poradenskej spoločnosti Amrop, na čitateľskú otázku týkajúcu sa budovania kariéry – jednoducho cesty za vyššou pracovnou pozíciou a lepším finančným ohodnotením.
  Čítať ďalej...
 • Z nového úspešnéDenník SME sa v rámci pravidelných stredajších príloh tentoraz venoval téme Ako sa menilo Slovensko s podtitulom 25 rokov, ktoré ovplyvnli život krajiny a jej obyvateľov. Keďže zmeny, ktoré sa udiali za ostatné štvrťstoročie, zásadne ovplyvnili aj svet firiem a ľudí, ktoré ich tvoria a riadia, súčasťou prílohy je aj rozhovor s Martinom Krekáčom, majiteľom a chairmanom Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • O čom všetkom treba hovoriťNastavenie spolupráce medzi majiteľom rodinného podniku a externým manažérom je dôležitý proces s viacerými špecifikami. Jeho zvládnutie je jedným zo základných predpokladov budúcej úspešnej spolupráce a rozvoja rodinného podniku. Viac si prečítajte v stĺpčeku Maria Fondatiho, partnera v Amrope, ktorý je súčasťou záverečného dielu seriálu Rodinné firmy uverejňovaného v týždenníku Trend.
  Čítať ďalej...
 • Management Buy-InHoci proces Management Buy-In je známy skôr vo finančníctve, aj mnohé rodinné podniky si z trhu pozývajú externých poradcov, ktorí majú s ním a zároveň s náročnosťou rodinného podnikania bohaté skúsenosti. O základných pravidlách i príkladoch z praxe si prečítajte viac v stĺpčeku Mareka Hradílka, senior konzultanta v Amrope, ktorý je súčasťou seriálu Rodinné firmy uverejňovaného v týždenníku Trend.
  Čítať ďalej...
 • Dôvera a lojalita sú základAk v rodinnom podniku zakladateľ nemá vhodného nástupcu v rámci rodiny alebo vo firme neexistuje iný manažér vhodný na prebratie hlavného kormidla, neostáva nič iné, len siahnuť po profesionálnom manažérovi z externého prostredia. O špecifikách riešenia takejto situácie si prečítajte viac v stĺpčeku Maria Fondatiho, partnera v Amrope, ktorý je súčasťou seriálu Rodinné firmy uverejňovaného v týždenníku Trend.
  Čítať ďalej...
 • Transatlantický obchod nielen pre veľkýchChargé d´Affaires Veľvyslanectva USA v Bratislave Liam Wasley v komentári pre Hospodárske noviny v súvislosti s rokovaniami medzi EÚ a USA o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve, známom ako TTIP, spomína aj projekt Transatlantický obchod: nové príležitosti pre slovenské spoločnosti, ktorý Európske partnerstvo pre verejné startégie (EPPP) pripravilo v spolupráci s poradenskou spoločnosťou Fipra Slovakia a s podporou Veľvyslanectva USA v Bratislave.
  Čítať ďalej...
 • Nástupníctvo – interne či externe?Nástupníctvo možno v rodinnom podniku riešiť dvoma spôsobmi. Prvým je výchova a vhodný rozvoj rodinného príslušníka, ktorý v správnom okamihu nahradí majiteľa, resp. zakladateľa, druhou možnosťou je spolupráca s externým profesionálnym manažérom. O výhodách i nevýhodách oboch z nich si prečítajte viac v stĺpčeku Maria Fondatiho, partnera v Amrope, ktorý je súčasťou seriálu Rodinné firmy uverejňovaného v týždenníku Trend.
  Čítať ďalej...
 • Employee education has benefits (BONUS: Language, IT courses sought)Gaining new skills that enhance chances for career growth is one thing that younger workers appreciate from their employer. By providing such benefits, employers gain not just more qualified workers but also gain more loyalty. Also Lucia Nacíková, Consultant at consulting company Amrop and one from five HR experts in the supplement Human Resources of The Slovak Spectator gave her opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Investujem predovšetkým do vzťahovMesačník Goldman, ktorý vychádza s dovetkom – nič pre priemerných, v májovom čísle uverejnil veľké interview s Martinom Krekáčom, zakladateľom a chairmanom Jenewein Group. Redaktor Tomáš Szmrecsányi sa v rozhovore pýtal nielen na začiatky úspešného príbehu Jenewein Group spred 27 rokov, ale aj na budúce plány v pracovnom i osobnom živote. Zaujímavý obsah ilustrujú tradične skvelé fotografie Jozefa Barinku.
  Čítať ďalej...
 • Keď si rodina nevie radyRodinné podniky na Slovensku dozrievajú, zakladatelia potrebujú vyriešiť celý rad otázok ako nástupníctvo, správa a distribúcia rodinného majetku či zverenie firmy externému manažmentu. O tom, čo rodinné firmy riešia a ako je vhodné postupovať v rôznych situáciách, sa magazín Forbes porozprával s dvojicou odborníkov. Jedným z nich je Mario Fondati, partner a Family Business Practice Leader v poradenskej spoločnosti Amrop. Celý rozhovor si môžete prečítať v májovom vydaní magazínu Forbes.
  Čítať ďalej...
 • Špecifiká vzťahov vlastník – manažér – rodinaKaždý firemný organizmus je spleťou vzťahov rôznej intenzity a kvality. V pracovnej hierarchii sa navyše vyskytujú rôzne pozície a rôzne roly. Kým vo firmách s viacerými akcionármi či v globálnych korporáciách kótovaných na burze je to predovšetkým o vzťahoch manažment – zamestnanci, rodinné podniky majú v tomto smere viaceré špecifiká. Viac si prečítajte v stĺpčeku Maria Fondatiho, partnera v Amrope, ktorý je súčasťou seriálu Rodinné firmy uverejňovaného v týždenníku Trend.
  Čítať ďalej...
 • Lovcom mozgov rastie digitálna konkurenciaZískať manažéra pre veľkú americkú banku je ako výhra v lotérii. Finančné inštitúcie za Atlantikom sú ochotné za obsadenie strategickej pozície zaplatiť “lovcom mozgov” státisíce dolárov. Týždenník Trend predstavuje nápad slovenského softvérového inžiniera, ktorý si v Executive Search biznise trúfa na revolúciu. O tom, či jeho softvér dokáže pri vyhľadávaní a výbere kandidátov nahradiť človeka, hovorí aj Mario Fondati, partner v Amrope.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v jarnom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, senior manažérky v poradenskej spoločnosti Amrop, na čitateľskú otázku týkajúcu sa prejavovania uznania za odvedenú prácu zo strany nadriadených.
  Čítať ďalej...
 • Už zpívá na večírcích!Najväčšia slovenská spevácka hviezda Marika Gombitová to s comebackom myslí vážne. Zatiaľ čo dosiaľ vystupovala iba na charitatívnych projektoch, teraz začala vystupovať s polhodinovým blokom – výberom z dlhého radu najväčších hitov. Prvý takýto recitál venovala Jenewein Group a spoločným priateľom. V článku uverejnenom v českom týždenníku Sedmička o tejto udalosti hovorí aj Martin Krekáč, zakladateľ a chairman Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • Už spieva na večierkoch!Naša najväčšia spevácka hviezda Marika Gombitová to s comebackom myslí vážne. Zatiaľ čo dosiaľ vystupovala iba na charitatívnych projektoch, teraz začala vystupovať s polhodinovým blokom – výberom z dlhého radu najväčších hitov. Prvý takýto recitál venovala Jenewein Group a spoločným priateľom. V článku uverejnenom v týždenníku Exkluziv o tejto udalosti hovorí aj Martin Krekáč, zakladateľ a chairman Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • Lack of skilled labour main challengeWith a gradual decline in the unemployment rate and steady rise of the number of jobs to choose from Slovakia´s labour market experienced a successful year in 2015. But the new situation on the market has underlined the paradox that employers struggle with: despite its gradual decline, the unemployment rate remains high, while employers complain about the shortage of qualified and skilled labour. Also Martin Krekáč, chairman and owner of Jenewein Group and senior partner of Amrop and Mario Fondati, Partner of Amrop gave in annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator their opinions to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Stemming brain drainEditors of annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator put into a patchwork of different comments about the situation in Slovakia in which the number of people in productive age who left the country is higher than of those arriving also ideas of Igor Šulík and Mario Fondati – human resources professionals from consulting company Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Leaders for What´s Next Need to Be Agile, Innovative and FlexibleAs part of our 25th anniversary celebration Amrop Global CEO José Ignacio Leyún accepted our invitation to celebrate this milestone in Bratislava. We are honoured that this exceptional professional and trusted advisor to many international CEOs and boards congratulated us personally on our anniversary that also marks 25 years of human capital consulting in Slovakia. During his visit J. I. Leyún was the guest of honor at our traditional Meet the New Chiefs event. We are happy to share the main ideas from his interview with a focus on Future Leaders and what distinguishes them in a world with so many variables.
  Čítať ďalej...
 • Universities also have to cooperate with companiesNot only secondary school students, but also young people at universities need to spend some time directly in companies to obtain some practical experiences. Also Andrej Hutta, special advisor of European Pulbic Policy Partnership afrees and gave in annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator his opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • HR requires creative approachWith an improving economy, the labour market is reviving, posing new challenges for employers. The lack of qualified labour force on one hand, and the growing requirements on the part of potential employees on the other create unique challenges. Editors of annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator spoke about these and other issues that HR experts currently face also with Martin Krekáč, chairman and owner of Jenewein Group and Igor Šulík and Mario Fondati – human resources professionals from consulting company Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Succession planning is a necessitySuccessful succession in family businesses is a key pat of the strategic planning process – and it is often overlooked. More about this long-term process writes in an article for annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator Mario Fondati, partner and family business practice leader at Amrop.
  Čítať ďalej...