• Strategický prístup k získavaniu talentovÚspešný koncept strategického prístupu k získavaniu talentov Amrop aplikuje v takmer celom portfóliu svojich služieb. O jeho prieniku do sveta rodinných firiem píše Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner v Amrope v stĺpčeku, ktorý je súčasťou štvrtej série seriálu Rodinné firmy. Uverejňuje ho týždenník Trend opäť v odbornom partnerstve so slovenským Amropom.
  Čítať ďalej...
 • Ako manažovať spokojnosť a šťastieChápať prácu ako nevyhnutné zlo a od začiatku pracovného času čakať na chvíľu, keď sa za nami zatvoria dvere na pracovisku? Takéto nastavenie neprináša veľa dobrého. V prvom rade zásadne ovplyvňuje pracovný výkon i duševné zdravie. Múdri zamestnávatelia sa aj v tomto smere snažia o maximum – napríklad aj tým, že v organizačnej štruktúre vytvoria pozíciu Happiness Managera. Viac k téme v článku Martina Krekáča, chairmana Jenewein Group napísaného pre magazín InStore.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v jesennom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, senior manažérky v poradenskej spoločnosti Amrop, na čitateľskú otázku Čo robiť, keď ma osloví headhunter? Vo svojej rade sa Ladislava venuje aj tomu, prečo sa pri budovaní kariéry dobré umiestnenie v hľadáčiku skúseného headhuntera oplatí.
  Čítať ďalej...
 • Dopyt po koučingu musí prísť zdolaVýmena zahraničných manažérov za Slovákov v nadnárodných spoločnostiach zvýšila záujem o služby koučov. Koučing prišiel na Slovensko asi pred desiatimi rokmi a dnes ho personalisti bežne odporúčajú na ďalší rozvoj. Aj Amrop sa spojil s osvedčenými koučmi a funguje ako ich partner pre celý rad klientov – povedal pre Trend Igor Šulík, Managing Leadership Partner v Amrope.
  Čítať ďalej...
 • Slovenské super biznisyV téme vydania sa týždenník Trend venuje svetu najziskovejších slovenských podnikov a biznisov – tentoraz však nie cez absolútnu hodnotu ziskov, ale cez čo najvyššiu efektivitu. Odborný komentár k výbornému analytickému textu Ivana Haluzu poskytol aj Marek Hradílek, manažér v Amrope a Head of Investment Advisory Services v Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vyše stovky vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, chairman a vedúci partner Jenewein Group. Jeho odpoveď na otázku Míňate v súčasnosti viac peňazí na zážitky než na veci?, redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do tlačenej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v letnom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, senior manažérky v poradenskej spoločnosti Amrop, na čitateľskú otázku, ktorá sa viac či menej dotýka takmer každého pracujúceho človeka: Ako nájsť rovnováhu medzi prácou a osobným životom alebo jednoduchšie: Ako stihnúť viac za krátky čas?
  Čítať ďalej...
 • Vybudujte svojich ľudí a oni vám vybudujú firmuV júnovom vydaní sa mesačník Forbes opäť venoval téme Rodinné firmy. Okrem tradičného rebríčka TOP 20 najúspešnejších rodinných firiem na Slovensku priniesol aj ďalšie články – niekoľko príbehov stálic i nováčikov v rebríčku a zopár užitočných rád. Keďže v slovenských rodinných firmách sa v súčasnosti čoraz častejšie hovorí o odovzdávaní podniku mladšej generácii, priestor dostal aj Mario Fondati, partner z Amropu, ktorý sa téme nástupníctva venuje dlhodobo. Prečítajte si, ako pripraviť dedičov na prevzatie rodinnej firmy.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vyše stovky vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, chairman a vedúci partner Jenewein Group. Jeho odpoveď na otázku Ako vnímate blízky vzťah niektorých politikov k firmám a biznisu?, redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do tlačenej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • Európsky týždeň mozguKedy nám mozgové závity hrdzavejú a aké je prostredie priaznivé pre rozvoj mozgu doma i vo firmách? V závere Týždňa mozgu (13. až 19. marec) Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop, v zaujímavom vstupe vo veľkých Novinách na TV JOJ (v archívnom zázname 18.33 minúta). Redaktor Anton Adamčík predstavil aj horúcu novinku od Amropu – Model i4 Neuroleader.

  Obrazový záznam...
  Čítať ďalej...
 • Aj mozog potrebuje cvičiťUprostred Týždňa mozgu (13. až 19. marec) si redakcia pripravujúca Noviny o 12.00 hod. v TV JOJ do štúdia pozvala Igora Šulíka, Managing Partnera v poradenskej spoločnosti Amrop. Hovorili nielen o aktivitách prospešných pre rozvoj mozgu a jeho udržanie v skvelej kondícii, ale aj o tom, ako možno vo firmách aplikovať najnovšie poznatky neurovied do manažérskej praxe.

  Obrazový záznam...
  Čítať ďalej...
 • Rádio Regina: Túto hudbu mám rádHosťom pravidelnej relácie Túto hudbu mám rád bol Martin Krekáč, ktorý sa v rozhovore s redaktorom Vladom Francom vrátil aj k organizovaniu hudobných podujatí a skupín, ktorému sa venoval počas vysokoškolského štúdia, či nedávnemu návratu speváčky Mariky Gombitovej na koncertné pódiá. Hovoril o talentoch v hudbe i vo firmách a poslucháčom predstavil obľúbené skladby a ich interpretov.

  Zvukový záznam...
  Čítať ďalej...
 • Creating Brain Friendly Culture with Leaders for What´s NextAmrop continuously expands the portfolio of its Leadership Consulting Services and brings the most up-to-date and edge services. It is known for integrating the latest findings in cognitive social neuroscience into the leadership field to reflect what science can tell us about how to improve the performance of a leader, and therefore we are happy to bring another exceptional programme, i4 Neuroleader developed by Silvia Damiano, Leadership Expert and Founder & CEO of The About my Brain Institute.
  Čítať ďalej...
 • Foreigners could fill job gaps, but not permanentlyHR experts say shortage of labour will continue to be the main labour market challenge. Editors of annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator spoke about current trends on the labour market and the challenges that employers are facing when seeking people to fill their vacant job positions also with Martin Krekáč, chairman and owner of Jenewein Group and Igor Šulík and Mario Fondati – both human resources professionals from consulting company Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • A firm´s owner can impede generational succcessionAbout seven key ways to deal with transition of a family business writes in an article for annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator Mario Fondati, partner and Family Business Practice Leader at Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Najlepšie rady na rozvoj rodinných firiemTýždenník Trend desať týždňov v seriáli Rodinné firmy II prinášal ich príbehy a skúsenosti. V záverečnej časti projekt vytvorený v partnerskej spolupráci aj s Amropom uzatvára radami a odporúčaniami skúsených expertov. Jedným z nich je Mario Fondati, partner a Family Business Practice Leader v poradenskej spoločnosti Amrop. Prečítajte si, ako možno podporiť rozvoj domáceho rodinného podnikania.
  Čítať ďalej...
 • Deväť zásad úspešného prechodu rodinných firiem na ďalšiu generáciuDiskusné fórum s názvom Ako udržať a zveľadiť firmu v rukách rodiny, ktoré na sklonku roku 2016 zorganizoval Trend, prilákalo takmer stovku podnikateľov. Kľúčových rád pre rozvoj rodinných podnikov na fóre zaznelo niekoľko. Mnohé z nich redakcia zhrnula do samostatného článku, v ktorom sa objavili aj vyjadrenia partnerov a panelistov. Jedným z nich bol aj Mario Fondati, partner a Family Business Practice Leader v poradenskej spoločnosti Amrop.
  Čítať ďalej...
 • Sebareflexia majiteľa je pre rozvoj rodinného podniku nevyhnutnáV každej rodine, v každej firme, v každom tíme sa môže nachádzať čierna ovca. Väčšinou ide o negatívny jav – v prípade rodinného podnikania tým skôr, ak je príťažou samotný majiteľ firmy. Viac o tejto zaujímavej téme píše Mario Fondati, partner v Amrope, v stĺpčeku, ktorý je súčasťou seriálu Rodinné firmy II uverejňovaného v týždenníku Trend.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vyše stovky vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, chairman a vedúci partner Jenewein Group. Jeho odpoveď na otázku týkajúcu sa očakávaní, s ktorými firmy vstupujú do roku 2017, redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do tlačenej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...