• Akú váhu má zamestnávateľská značka? Ťažkotonážnu!Na čo by sa mal zameriavať HR marketing z pohľadu firemnej kultúry a kto je jeho súčasťou? Čo všetko je dôležité zobrať do úvahy a na čo lídri najúspešnejších firiem nikdy nezabúdajú? Poznať odpovede na tieto otázky je viac ako dôležité, pretože každá organizácia potrebuje pre efektívne fungovanie a ďalšie napredovanie angažovaných, výkonných a odborne i ľudsky najlepších zamestnancov. Prečítajte si, ako to vníma a čo odporúča Michal Lukáč, Amrop Client Partner.
  Čítať ďalej...
 • Podmienkou úspechu firiem je rôznorodosť pracovných tímovNemálo predstaviteľov top manažmentu trávi viac ako polovicu svojho pracovného času tímovými aktivitami. Tímovú spoluprácu považujú za nevyhnutný predpoklad riešenia čoraz náročnejších úloh v dnešnom prostredí. Čím je zaujímavý náš trh z hľadiska skladby pracovných tímov? V rubrike Perosnalistika a riadenie sa redakcia časopisu Zisk manažment snažila nájsť odpoveď nielen na túto otázku, pričom ruku k dielu priložil aj Marek Hradílek a Michal Lukáč, obaja client partneri v Amrope.
  Čítať ďalej...
 • Generačná výmena v rodinných podnikoch je v plnom prúde. Alebo že by nie?Takmer tridsať rokov súkromného podnikania na Slovensku prinieslo na stôl aktuálnu tému generačnej výmeny. Zakladatelia firiem z deväťdesiatych rokov minulého storočia postupne prichádzajú do dôchodkového veku a zamýšľajú sa nad tým, komu odovzdajú žezlo vo svojich firmách. Všetko včas plánujú a komunikujú v dostatočnom predstihu. Vyzerá to v slovenských rodinných podnikoch skutočne tak alebo je realita odlišná od ideálneho scenára? – konštatuje a zároveň sa pýta Mario Fondati, Amrop Managing Client Partner a garant spolupráce s rodinnými podnikmi v článku napísanom špeciálne pre magazín InStore.
  Čítať ďalej...
 • Päť faktov o nových lídroch v rodinných podnikochO rodinných podnikoch sa v poslednom čase hovorí pomerne dosť. Experti radia ako zvládnuť aktuálny problém číslo jeden, ktorým je proces nástupníctva, a upozorňujú, na čo nezabudnúť. Ako to však vyzerá v reálnej praxi? Aká je nastupujúca generácia vlastníkov slovenských rodinných firiem? Sú pripravení prevziať žezlo po rodičoch? Ako sa na to pripravujú a kto ich pri tom sprevádza? Päť faktov o nových lídroch pre Trend komentuje Mario Fondati, Managing Client Partner v Amrope, ktorý sa dlhodobo venuje spolupráci s rodinnými podnikmi.
  Čítať ďalej...
 • Slovenské firmy sa boja riskovaťV aktuálnom Globálnom indexe konkurencieschoposti Svetového ekonomického fóra sa Slovensko ocitlo na 41. mieste, pričom najslabší sme v prístupe k riziku. Podľa najnovšej analýzy to vyzerá tak, že Slováci zväčša uveria negatívnemu scenáru a rizikovým aktivitám sa vyhýbajú. Výsledkom, ktoré sme ako krajina dosiahli, sa podrobne venuje denník Hospodárske noviny – k téme sa vyjadruje aj Mario Fondati, Managing Client Partner v Amrope.
  Čítať ďalej...
 • Chyťte ďalšiu vlnu. Vyrovnajte sa so zmenou kariéry/Je čas na zmenu… Dobrý nápad, alebo nereálna utópia?Kariérna zmena nemusí byť postrachom. Veľa ľudí toto rozhodnutie odkladá na neurčito, hoci sú v súčasnej práci nespokojní a cítia sa zaseknutí v jednom bode. Ako si zabezpečiť vytúženú zmenu v rytme pracovného trhu? Veľkú tému čísla v októbrovom vydaní magazínu Zisk manažment redakcia spracovala v úzkej spolupráci s Ladislavou Molnárovou, partnerkou pre strategické získavanie talentov v Amrope. Súčasťou článku je aj rozhovor s Ladislavou ako expertkou z praxe.
  Čítať ďalej...
 • Máte už manažéra zákazníckej skúsenosti?Oblasť zákazníckej skúsenosti sa čoraz častejšie dostáva do centra záujmu lídrov stojacich na čele retailových organizácií. Vážnosť, s akou pristupujú k tejto otázke, je jednou z kľúčových kompetencií, ktoré u manažérov v tomto sektore posudzujeme. Výnimočná zákaznícka skúsenosť dáva organizácii výnimočnú konkurenčnú výhodu. Cesty k tomu, ako sa k nej prepracovať, sú však mnohoraké. A práve toto nás v Amrope zaujímalo, a tak sme sa to rozhodli preskúmať – konštatuje Igor Šulík, Managing Leadership Partner v Amrope, v úvode článku napísaného špeciálne pre mesačník InStore.
  Čítať ďalej...
 • New generations enter job marketThe youngest generation is bringing new approaches to the labour market, along with new requirements. This is true for Generation Y, or Millennians, which have already entered the labour market, but also for Generation Z, which is just arriving. Companies should be prepared, warn HR experts in supplement Career of magazine The Slovak Spectator. Also Katarína Polakovičová and Lucie Országhová, Research Consultants at Amrop gave their opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Rules for hiring foreigners are simpler. For exceptionsIf a citizen of a country outside the European Union, like Ukraine, wants to obtain residence or a work permit in Slovakia, they need to wait for at least three months. Though the state has adopted some changes aimed to help firms recruit such workers quicker, observers say it is still not enough since the process remains very long and administratively difficult. Also Martin Krekáč, founding partner at Amrop and chairman of Jenewein Group gave his opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Attract a future employer with a digital CVWriting a CV that catches the attention of a possible employer can be hard, especially when many applicants are competing for the same position. A strong skill-set is a must for employers, but the way these skills are presented can also make a difference when attracting the right people. “Present yourself in the most unique way ever,” is the motto of Slovak start-up CapaCV, the first digital CV. Also Marek Hradílek, Client Partner at Amrop gave for the supplement of The Slovak Spectator, which was focused on Human Resources his opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Happiness Manager: celý deň rozdáva úsmevNemusia ľudí na pracovisku rozveseľovať, ale dávajú im pocit, že môžu ovplyvňovať chod firmy, samostatne sa rozhodovať, jednoducho, sú pre zamestnávateľa dôležití. Veria, že šťastní zamestnanci sú lepší, výkonnejší a spokojnejší. Naprogramovať si takýto stav pomáhajú manažéri šťastia. Ako túto pozíciu vníma Martin Krekáč, chairman a zakladateľ Jenewein Group? Prečítajte si v septembrovom magazíne Zisk manažment.
  Čítať ďalej...
 • Pracujte pre nás. Zn.: Za lepší plat a výhodyKde zohnať správnych ľudí do tímu? Toto je otázka, ktorá trápi nejednu firmu. Ak chce zohnať zamestnanca na voľné miesto, musí neraz okrem dobrého platu siahnuť aj po zaujímavých benefitoch. To, čo bolo pred pár rokmi samozrejmosťou, už dnes nestačí… K téme sa pre septembrové vydanie magazínu Zisk manažment vyjadruje aj Lucia Nacíková, konzultantka a Lucie Országhová, reseršná konzultantka v Amrope.
  Čítať ďalej...
 • Ako zachrániť rodinné firmyŠtát sa rozhodol pomôcť rodinným firmám. Dotlačil ho k tomu fakt, že väčšina rodinných podnikov na Slovensku bola založená po roku 1989 a v súčasnosti alebo v najbližších rokoch ju čaká generačná výmena. Slovenské zákony na túto situáciu nie sú pripravené. Prijatý súbor opatrení prináša niektoré potrebné riešenia, no ďalšie zostávajú otázne. V téme čísla sa tejto problematike venuje aj týždenník Trend. Redakcia si k príprave článku prizvala viacerých expertov, medzi nimi aj Maria Fondatiho, Managing Client Partnera v Amrope a garanta spolupráce práve s rodinnými podnikmi.
  Čítať ďalej...
 • Kto by nechcel mať za kolegov klaunovMať za kolegov viac ako šesťdesiat klaunov – to už je niečo! Na prvý pohľad sa môže zdať, že nájsť do takéhoto tímu nového človeka nebude nič zložité. Ako to už v živote býva (a v tom pracovnom to platí viacnásobne), opak je pravdou. Amrop to však zvládol a má za sebou projekt, ktorého cieľom bolo obsadiť pozíciu riaditeľky pre strategickú komunikáciu a darcovstvo pre OZ ČERVENÝ NOS Clowndoctors. O tom, ako to presne bolo a čo si myslia hlavní aktéri, si môžete prečítať aj na portáli webnoviny.sk.
  Čítať ďalej...
 • S digitálnym životopisom sa nijaký talent nestratíInovácie v HR postupujú pomaly. Práve tento fakt spôsobuje mnohým spoločnostiam vrásky na čele – každý deň musia prichádzať s novými prístupmi a postupmi na identifikáciu a prilákanie nových zamestnancov. Jedným z možných inovatívnych riešení, vďaka ktorým môže firma odhaliť aj skryté talenty a najmä ich prilákať, je digitalizácia recruitingu. Prečítajte si článok na podnikam.sk, ktorý predstavuje slovenský startup CapaCV. Práve on ako prvý vykročil na cestu blízkej budúcnosti.
  Čítať ďalej...
 • Keď šéf brzdí vlastnú firmu, je čas povolať koučaMnohí majitelia úspešných firiem často sami seba označujú za brzdu vlastného podniku. V práci trávia dlhé hodiny vrátane víkendov. Obetujú jej voľný čas i rodinný život. Chcú byť pri každom rozhodnutí manažérov a o všetkom rozhodovať... Čo v takýchto prípadoch radia kouči? Prečítajte si, ako to vidí Mario Fondati, Managing Client Partner v Amrope. S podporou Ladislavy Molnárovej, partnerky pre strategické získavanie talentov sa s niekoľkými odporúčaniami podelil s magazínom Zisk manažment.
  Čítať ďalej...
 • Dostaňte firmu z červených čísel. Pomôže krízový manažérKaždá firma sa môže z času na čas dostať do problémov, ktoré ohrozujú jej každodenné fungovanie. Redakcia magazínu Zisk manažment sa tejto otázke rozhodla venovať podrobne, pričom na spracovanie témy krízový manažment si prizvala dvoch odborníkov. Jedným z nich je Michal Lukáč, Manager pre segment Digital & Technology z poradenskej spoločnosti Amrop.
  Čítať ďalej...
 • Zásobáreň plná talentovNie zriedka firmy stoja pred úlohou nájsť ľudí ako Chief Futurist, Marketing Creator, Sales Creator ci Workplace Futurist... Nejde o postavy zo sci-fi filmu, ale o konkrétne pracovné miesta, ktoré si vyžadujú úplne iný prístup ako dosiaľ. Jednoducho: pracovné pozície i požiadavky na ľudí sa menia a posúvajú sa aj časové horizonty – už dnes potrebujeme vedieť nájsť ľudí pre zajtrajšok. Viac Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner v Amrope pre mesačník InStore.
  Čítať ďalej...
 • Motivujúce zosúladenie pracovného a osobného životaPlat, mobilný telefón, notebook a auto. Pred rokmi štvorica motivátorov, ktorá znamenala určitý status a pre väčšinu ľudí na kariérnom rozhraní hrala rozhodujúcu rolu. Časom k hlavným tromfom pribúdali ďalšie a ich sila postupne slabla. Ľudia reagovali viac na obsah, rozvoj a postup, pracovné prostredie či medziľudské vzťahy. A kde sme dnes? Čo rozhoduje o tom, či v maximálnom nasadení a spokojnosti zotrváme na pracovnom mieste alebo či prijmeme novú ponuku? Porovnanie súčasnosti so situáciou na prelome storočí je viac ako zaujímavé. Prečítajte si článok, ktorý Marek Hradílek, Client Partner v Amrope, napísal pre mesačník InStore.
  Čítať ďalej...
 • Ako rozhodujú lídri? Viac ako 70 percent urobilo neetické rozhodnutieVýkonní riaditelia a generálni manažéri čelia často rozhodnutiam, na ktorých stojí či padá ich biznis. Podľa najnovšej správy poradenskej spoločnosti Amrop muselo až 71 percent z nich za posledné tri roky prijať rozhodnutie, ktoré bolo v rozpore s ich etickými hodnotami. A najčastejšími dôvodom boli peniaze, kultúra firmy alebo požiadavky spolupracovníkov. Aj napriek tomu však 82 percent z nich verí, že biznis by mal byť postavený na najvyšších morálnych hodnotách. Forbes prináša prehľad najzaujímavejších zistení rozsiahlej štúdie o lídroch, ich rozhodovaní a motiváciách.
  Čítať ďalej...
 • Ako nájsť ľudí, ktorí budú realizovať váš jedinečný start-up?Mnoho skvelých nápadov stroskotá práve na tom, že ste nedokázali nájsť vhodný tím a jedho vedenie, ktoré zrealizuje vaše vízie. To však nie je prípad spoločnosti vacatuner a ich originálneho start-upového projektu. Prečítajte si úspešnú story, v ktorej jednu z hlavných úloh zohral Amrop – špecializovaná Executive Search spoločnosť.
  Čítať ďalej...
 • Ako zažiť celkom nové zážitky na dovolenke? Stačí vám k tomu mobilAj vy patríte k tým, ktorí používajú mobil aj počas dovolenky? Aj pre vás je potom určená nová aplikácia vacatuner, ktorá predstavuje personalizovaného sprievodcu šitého na mieru práve pre vás a vaše potreby a predstavy. Amrop prispel k jej úspešnému štartu – ako špecializovaná Executive Search spoločnosť pomohol nájsť nového CEO na jej realizáciu.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v zimnom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, Talent Acquisition Partner v poradenskej spoločnosti Amrop, na čitateľskú otázku týkajúcu sa trendov v zariaďovaní firemných priestorov. Práve pracovné podmienky a kvalita pracovného života sú totiž v súčasnosti jednou z podstatných súčastí tzv. employer brandingu.
  Čítať ďalej...
 • Presun firmy na deti treba riešiť aj so širšou rodinouKomunikácia s celou rodinou je pri medzigeneračnom presume rodinnej firmy extrémne dôležitá. A ideálne je, ak sa spolu s delením firmy so širšou rodinou rieši aj ostatný majetok… Aj takéto závery a odporúčania zazneli na decembrovej konferencii Trendu Pestré cesty k naozaj dobrému rodinnému podnikaniu. Jej partnerom bol Amrop, ktorý na podujatí i v článku (prvom z trojdielnej série) mapujúcom hlavné trendy reprezentoval Mario Fondati, ktorý sa téme nástupníctva venuje dlhodobo.
  Čítať ďalej...
 • Shortfall of qualified workers depresses the Slovak labour marketIn early 2018 the flow of good news about the arrivals of new foreign investors in Slovakia was interrupted by the South Korea company Samsung announcing the closure of one its two local plants in the Trnava Region, citing the lack of workers and intensifying pressure on raising wages as the reason. Expert find a way out… Also, Mario Fondati, Managing Client Partner and Marek Hradílek, Client Partner at Amrop gave in annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator their opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Career counselling lags in schoolsSlovakia is likely to return millions of euros to the European Union´s coffers if it fails to meet its goal of enrolling at least 12,000 students in the dual education system by 2020, employers´representatives warn… Also Lucia Nacíková, Consultant at Amrop and one from five HR experts in annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator gave her opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Cure for lack of workers: foreigners and automationCompanies will continue to struggle with hiring qualified people for certain positions this year, HR experts addressed by The Slovak Spectator agree. Editors of annual publication, the Career and Employment Guide, spoke about the problems and expectations of the labour market in 2018 also with Martin Krekáč, chairman and founding partner, Mario Fondati, Managing Client Partner and Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner – all human resources professionals at Amrop.
  Čítať ďalej...
 • Automation – an opportunity or a threat?Automation is happening. It´s all around us and will be part of our future which has always been unpredictable. More about its impact on our jobs and on our lives write in an article for annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator Igor Šulík, Managing Leadership Partner/Global Industrial Practice Group Leader and Michal Lukáč, Manager/Supply Chain & Operations Officers Practice Group Leader at Amrop.
  Čítať ďalej...
 • Múdrym rozhodovaním k prosperiteDynamika zmien, vzájomná prepojenosť sveta a fungovanie 24/7 aj majiteľov rodinných firiem podrobujú mnohým skúškam. V takejto situácii nie je jednoduché prijímať rozhodnutia, ktoré možno označiť nielen ako dobré, ale navyše aj ako múdre, konštatuje Igor Šulík, Managing Leadership Partner v Amrope v stĺpčeku, ktorý je súčasťou štvrtej série seriálu Rodinné firmy. Uverejňuje ho týždenník Trend opäť v odbornom partnerstve so slovenským Amropom.
  Čítať ďalej...
 • Systém verzus ľudiaNa čo vsadiť pri budovaní či rozvoji firmy? Na premyslený systém alebo na talentovaných ľudí? O tom, že správna je kombinácia oboch možností, píše Mario Fondati, Managing Client Partner v Amrope v stĺpčeku, ktorý je súčasťou štvrtej série seriálu Rodinné firmy. Uverejňuje ho týždenník Trend opäť v odbornom partnerstve so slovenským Amropom.
  Čítať ďalej...