• Family Governance – aby rodina a jej podnikanie fungovali v súladeVytvorenie efektívnej rodinnej ústavy predstavuje proces vo vývoji. Pri jej definovaní a vytváraní treba zobrať do úvahy široké spektrum premenných, takže proces vytvárania takéhoto modelu si vyžaduje trpezlivosť, vytrvalosť a odhodlanie každého člena rodiny. Aj pri takejto kľúčovej akcii vedia byť nápomocní konzultanti z oblasti rodinných firiem a rodinného podnikania. Viac si prečítajte v článku Mateja Taligu, COO & Private Client Partnera v Jenewein Group. Článok je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom sa stala aj Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v zimnom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, Talent Acquisition Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, na čitateľskú otázku týkajúcu sa otázok budovania vlastnej kariéry – konkrétne obavám z práce v pestrom medzinárodnom kolektíve a odporúčaniam na ich zvládnutie.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (8)Chief Operating Officer je kľúčovým členom vrcholového manažmentu. V mnohých prípadoch drží ruku na pulze biznisu a ako efektívny líder zodpovedá za väčšinu každodennej prevádzky. Hoci táto pozícia nie je v našich končinách v súčasnosti úplne bežná, určite patrí medzi priority, ktorými sa organizácie – ak chcú uspieť – musia v budúcnosti zaoberať. Aj preto sme jej venovali ôsmu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • Showbiz – Predstavili zaujímavé projektyV úvodnej časti relácie Showbiz, ktorá je pevnou súčasťou programu televízie TA3, dostali priestor najzaujímavejšie startupy zrodené na Slovensku. Jedným z predstavených projektov bol aj digitálny životopis CapaCV, jedinečná aplikácia, za ktorej vznikom stojí aj spoločnosť Amrop Jenewein. Marek Hradílek – jeden zo spoluautorov a zároveň Client Partner v Amrop Jenewein, v rozhovore vyjadril radosť z toho, že CapaCV zaujala a zo stovky prihlásených postúpila medzi osem najzaujímavejších startupov, ktorým sa v najbližíšch deviatich mesiacoch bude venovať akcelerátor Perry Talents.
  Čítať ďalej...
 • Ako nájsť vhodného riaditeľa pre vašu rodinnú firmuJeden z kľúčových riaditeľov vašej rodinnej firmy prijal atraktívnejšiu ponuku z inej spoločnosti. Ako osoba zodpovedná za napĺňanie úloh a cieľov ucítite nával paniky. Vaša rodinná firma predsa nemôže fungovať bez jedného z riaditeľov, a preto je na vás vyvinutý tlak, aby ste čím skôr našli náhradu – najlepšieho a najvhodnejšieho kandidáta. Čo robiť v takejto situácii? Prečítajte si odporúčania Martina Krekáča, zakladajúceho partnera a chairmana Jenewein Group, napísané špeciálne pre Trend. Článok je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom sa stala aj Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • Slovaks introduce the first digital CV appCapaCV allows job seekers to record videos for their self-presentation. Companies will be able to significantly reduce time spent on the selection process before inviting jobseekers to interview in the near future. A group of Slovaks has introduced a new innovation to HR management: the first digital CV in the form of an app and online platform.
  Čítať ďalej...
 • Startitup.sk: Slováci predstavili prvý digitálny životopis, kandidátov predselektuje až o 80 % efektívnejšieVerejnosti predstavili novinku v oblasti HR manažmentu – prvý digitálny životopis. Nápad na jeho vytvorenie vznikol ako odpoveď na hlavný problém predselekčného výberu vhodných kandidátov na otvorenú pozíciu. Podľa skúseností autorov totiž firmy investujú množstvo času a ľudských kapacít do hľadania kvalitných ľudí. CapaCV v tomto procese úspešne pomáha nielen ľuďom, ktorí sa uchádzajú o zamestnanie, ale aj firmám hľadajúcim kvalitných spolupracovníkov.
  Čítať ďalej...
 • STARTUPY – Slováci predstavili novinku v oblasti HR manažmentu, prvý digitálny životopisSkupina Slovákov aj s podporou slovenského Amropu predstavila novinku v oblasti HR manažmentu, prvý digitálny životopis. Startup CapaCV reaguje na negatívne javy na trhu práce, ako sú vysoká fluktuácia či odchod zo zamestnania už počas skúšobnej doby. Nápad vytvoriť digitálny životopis vznikol ako odpoveď na hlavný problém predselekčného výberu vhodných kandidátov na otvorenú pozíciu. Jeho autori by okrem slovenského trhu radi expandovali aj na trhy EÚ, resp. na ďalšie trhy, ktoré sú digitálnym riešeniam naklonené.
  Čítať ďalej...
 • Digitálny životopis by mal zefektívniť prácu HR manažmentuAj keď je na Slovensku vysoká zamestnanosť, pracovný trh sa vyznačuje viacerými negatívnymi špecifikami. Vysoká fluktuácia, odchod zo zamestnania už počas skúšobnej doby, mladí ľudia bez práce – to sú iba niektoré z negatívnych javov. Na tieto problémy reaguje startup CapaCV – prvý digitálny životopis, ktorý prináša zásadné zmeny do celého HR manažmentu. Benefity prináša nielen ľuďom, ktorí sa uchádzajú o zamestnanie, ale aj firmám hľadajúcim kvalitných spolupracovníkov.
  Čítať ďalej...
 • Budúcnosť Family Offices je tu už dnesNapriek tomu, že niektoré rodinné firmy sa veľkosťou a finančnými ukazovateľmi približujú k najväčším subjektom v biznise, vo svojom jadre sú riadené či už užšou alebo širšou rodinou. Pre potreby, ktoré sa v takýchto rodinných firmách objavujú, vznikli tzv. Family Offices – privátne vlastnené a komerčne riadené organizácie, ktoré sa starajú o majetné rodiny, rodinné firmy a ich aktíva. Viac o budúcnosti Family Offices na Slovensku napísal pre Trend Matej Taliga, COO & Private Client Partner v Jenewein Group. Článok je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom sa stala aj Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (7)Aj úloha finančných riaditeľov sa v súčasnom nestálom svete postupne vyvíja a mení. Aj keď, samozrejme, musia byť v prvom rade schopní plánovať a riadiť finančné záležitosti a zabezpečiť finančnú stabilitu organizácie a analyzovať výsledky jej hospodárenia, dnes sa od nich očakáva aj schopnosť úspešne nastavovať a viesť celý rad ďalších procesov. Tento posun je taký výrazný, že tejto skupine sme venovali siedmu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • Zodpovedným vlastníctvom k zodpovednému podnikaniuAj z úspešných vlastníkov slovenských rodinných podnikov vyrastajú bohaté rodiny so silným lokálnym, ba až medzinárodným vplyvom a pôsobnosťou. Hoci proces nástupníctva je už v plnom prúde, ešte vždy je aktuálne, aby sa zakladatelia z prvej generácie naučili zvládať dvojrolu majiteľa, ktorý firmu zároveň aj riadi, a pochopili hlavné rozdiely v týchto polohách. Viac o zachovaní línie zodpovedného prístupu k vlastnému podnikaniu napísal pre Trend Igor Šulík, Managing Leadership Partner v Amrop Jenewein. Článok je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom sa stala aj Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • Boj firiem o kvalitných odborníkov v praxiUmenie zamestnávateľov získať kvalitných ľudí do svojich firiem je v súčasnosti pomerne ťažkým orieškom. Firmy hľadajú potenciálnych zamestnancov tradičnými cestami, pričom čoraz viac sa do popredia dostáva priame oslovenie prostredníctvom headhuntingových spoločností. Redakcia online magazínu Financial Report pri hľadaní odpovede na otázku, ako si zamestnávatelia dokážu vybojovať najšikovnejších ľudí z trhu, oslovila aj Mareka Hradíleka, Client Partnera z poradenskej spoločnosti Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (6)Riadenie obchodnej stratégie, plnenie obchodných plánov a dosahovanie pozitívnych hospodárskych výsledkov si vyžaduje lídrov, ktorí disponujú excelentnými komunikačnými a prezentačnými zručnosťami a analytickými a logickými schopnosťami, sú vytrvalí, dokážu sa rýchlo adaptovať na neustále zmeny a nechýba im ťah na bránku. Ľudia pohybujúci sa na špičke obchodno-strategickej funkčnej úrovne sa najčastejšie označujú ako Chief Commercial Officers. Práve nim venujeme šiestu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • PoradňaŠtvrťročník Woman magazín v jesennom vydaní okrem množstva zaujímavých informácií v rubrike Poradňa uverejňuje odpoveď Ladislavy Molnárovej, Talent Acquisition Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, na čitateľskú otázku týkajúcu sa rodinného podnikania a témy, ktorá je aktuálna vo viacerých rodinných firmách na Slovensku – generačnej výmeny a procesu nástupníctva.
  Čítať ďalej...
 • Spokojné pracovisko a nadšení zamestnanci. Aj toto dokážu vybudovať manažéri šťastiaPredstavte si atmosféru na dvoch pracoviskách. V prvých priestoroch sedia vystresovaní zamestnanci, ktorým chýba kreativita a nedokážu vzájomne spolupracovať. To druhé je zasa plné pracovníkov, ktorí sú šťastní a spokojní a ktorým nechýba tímový duch. Ktoré by ste si vybrali pre vlastnú spoločnosť? Druhá možnosť je jasnou voľbou. A takéto prostredie vo firmách budujú ľudia, ktorých pracovné pozície hovoria za všetko: manažéri šťastia. Forbes sa pri tvorbe tohto článku rozprával aj s Ingrid Svitaničovou, Office a Happiness manažérkou v Jenewein Group.
  Čítať ďalej...
 • V Košiciach sa diskutovalo o skúsenostiach so zamestnávaním RómovZástupcovia neziskových organizácií, štátnej správy a súkromného sektora sa v Košiciach stretli na diskusii Podpora zamestnanosti Rómov – úspešné príklady z praxe. Ide o pokračovanie projektu prijatelni.sk, ktorého cieľom je búrať predsudky, eliminovať diskrimináciu na trhu práce a zvýšiť zamestnanosť rómskej menšiny. V reportáži z tohto podujatia, ktoré spolu s HRcomm organizoval Amrop Jenewein, autor cituje aj Ladislavu Molnárovú, garantku spolupráce s neziskovým sektorom v Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Digitálny prievan vo svete HRRozumieť digitálnym prístupom v HR je kľúčové a pre získavanie ľudského kapitálu a vykonávanie úspešného headhuntingu nevyhnutné. V každom segmente (či už v oblasti služieb alebo produktov pre HR) sa dejú väčšie či menšie zmeny. Prispôsobiť sa pritom treba nielen novým technologickým trendom, ale aj zmenám v ľudskom správaní a návykoch. Ako to všetko vplýva na boj o talenty? Prečítajte si viac v Trende od Mareka Hradíleka, Client Partnera v Amrop Jenewein. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Ako ste pripravení na digitálnu prívalovú vlnu?Oblasť informačných technológií a inovácií sa za posledné obdobie rozvinula oveľa rýchlejšie a agresívnejšie než ktorékoľvek iné odvetvie. Dáta sa stali novou svetovou komoditou, náš obraz na sociálnych sieťach stúpa po rebríčku významnosti a umelú inteligenciu využívame nielen v biznise, ale aj v osobných životoch. Matej Taliga, COO & Private Client Partner a Digital Practice Leader v Jenewein Group pre Trend napísal o tom, ako sú na tieto zmeny pripravené firmy a ich lídri. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Automatizácia – hrozba alebo príležitosť pre trh práce?Automatizácia je realitou – je všade okolo nás a bude súčasťou našej budúcnosti. Hoci nevieme predpovedať, ako bude pracovný trh vyzerať o dvadsať rokov, môžeme pozorne sledovať zmeny, ktoré sa dejú už dnes. Jedno je viac ako isté – automatizácia ovplyvní naše pracovné miesta a naše životy. Viac k téme si prečítajte v magazíne Trend v článku Michala Lukáča, Client Partnera v Amrop Jenewein. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Nový pohľad na rolu CEO a správnych orgánovOd najvyšších výkonných manažérov a štatutárnych riaditeľov sa už roky očakáva to isté: maximálny zisk a dlhodobý úspech. Niečo sa však zmenilo dramaticky: podmienky, v akých majú tieto úlohy splniť. A tak je iný aj náhľad na rolu CEO a členov správnych orgánov. O nových pohľadoch a prístupe píše viac Igor Šulík, Managing Leadership Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Jenewein, v texte napísanom špeciálne pre týždenník Trend. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Miroslav Jankovič: Dve tretiny HR manažérov hovoria o podceňovaní leadershipuNech je situácia na trhu práce akákoľvek, s aktuálnym i očakávaným nedostatkom líderských talentov sa musia vážne zaoberať takmer všetky súkromné i verejné organizácie. O líderstve a lídroch budúcnosti pre portál etrend.sk diskutoval Miroslav Jankovič, Senior Client Partner & Board Member z poradenskej skupiny Jenewein Group. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Direktívnych riaditeľov nahrádzajú inšpiratívni lídriPsychologické profily manažérov a ich nespravodlivý prístup k podriadeným bývajú obľúbeným námetom mnohých článkov. Zovšeobecňovanie však ani v tomto prípade nie je na mieste. Hádzať všetkých do jedného vreca by bolo príliš zjednodušujúce. Redaktor týždenníka Trend Tomáš Nejedlý sa aj s podporou názorov a skúseností Ladislavy Molnárovej, partnerky pre strategické získavanie talentov z Amrop Jenewein, snaží nájsť odpoveď na otázku, ako je to s vlastnosťami a povahou manažérov v skutočnosti. Článok je súčasťou HR seriálu, ktorého partnerom sa stala poradenská spoločnosť Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • The recruiter-friendly future of talent acquistion technologyIn this installment of HRD Connect Tech Founders series, Marek Hradílek, Client Partner Amrop Jenewein a Co-Founder CapaCV, reveals how HR technology is transforming the talent acquisition process to give applicants a better shot, and recruiters an easier job.
  Čítať ďalej...
 • Miroslav Jankovič: Dve tretiny HR manažérov hovoria o podceňovaní leadershipuO líderstve, lídroch a úlohe HR manažérov v súčasnom „VUCA“ svete s redakciou odborného mesačníka Profi HR diskutoval Miroslav Jankovič, Jenewein Group Senior Client Partner & Board Member. Nech je situácia na trhu práce akákoľvek, s aktuálnym i očakávaným nedostatkom líderských talentov sa totiž musia vážne zaoberať takmer všetky súkromné i verejné organizácie. Na ceste k úspechu, uznaniu a prosperite ide o absolútnu nevyhnutnosť. Nečudo, že dopyt po informáciách, technikách a stratégiách budovania líderstva či riešenia problému chýbajúcich lídrov je čoraz väčší a intenzívnejší.
  Čítať ďalej...
 • Lov na manažérov. Čo robiť, keď sa vám ozve lovec mozgovTrend sa v článku s podtitulom Headhunter musí byť mix detektíva, umelca a tvrdého obchodníka inšpiroval príbehom knižného hrdinu Rogera Browna, ktorý vyšiel spod pera nórskeho spisovateľa Jo Nesboa. Kniha Lovci mozgov sa predala v náklade viac ako 30 miliónov výtlačkov. K nájdeniu odpovede na otázku Koľko pravdy a koľko fantázie spisovateľ vložil do fiktívnej postavy, autorovi článku Tomášovi Nejedlému skúsenosťami a myšlienkami prispela aj Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner z poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vyše stovky vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, chairman a vedúci partner Jenewein Group. Jeho odpoveď na otázku Využívate služby externých firiem (executive search) na priame oslovenie a získanie vhodných ľudí na top pozície vo vašej spoločnosti? redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do tlačenej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (5)Firmy sa odjakživa predbiehajú v tom, kto príde s pútavejšou, šokujúcejšou či veľkolepejšou reklamou zacielenou na čo najväčšiu skupinu potenciálnych zákazníkov. Píšeme však rok 2019 a tak, ako rýchlo sa mení a modernizuje svet okolo nás, sa ruka v ruke menia aj trendy v marketingu a rola ľudí pracujúcich v tejto oblasti na rôzne označovaných pozíciách. Často spadajú pod krídla Chief Marketing Officers, a práve nim venujeme piatu časť seriálu, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (4)V seriáli, v ktorom Amrop predstavuje deväť pre organizácie zásadných pozícií, v máji pokračujeme funkčnou skupinou pozícií CEO & Board. Úloha najvyšších výkonných manažérskych, výkonných odborných a štatutárnych riaditeľov v podobe maximalizácie zisku a budovania dlhodobo úspešných organizácií sa síce nemení, avšak podmienky, v akých sa snažia uspieť, sa menia dramaticky. Nielen klasické ekonomické cykly, ale aj globalizácia, narastajúca neistota v spoločnosti, znížená predpovedateľnosť prostredia, ťažko odhadnuteľné externé vplyvy a podobne sú faktormi, ktoré zásadne ovplyvňujú ich úspech. Prečítajte si, ako veľmi.
  Čítať ďalej...
 • Inkognito – Manažérka šťastiaV obľúbenej súťažno-zábavnej šou Televízie JOJ Inkognito, v ktorej osobnosti zo sveta šoubiznisu hádajú menej či viac známe povolania hostí a na záver odhaľujú identitu tajného hosťa – známej celebrity, vystúpila aj Office & Happiness manažérka Jenewein Group Ingrid Svitaničová so svojím „netradičným“ povolaním. Pod taktovkou moderátora Vlada Voštinára si súťažiaca štvorica v zložení Zdena Studenková, Michal Hudák, Marián Čekovský a Jozef Vajda s odhalením Inginej pozície neporadila.

  Obrazový záznam...
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (3)Každá firma sa stáva digitálnou firmou. V každom odvetví sa tradičné biznis modely a procesy transformujú rozširovaním nových technológií a nárastom rôznych, predovšetkým bezpečnostných ohrození a opatrení. Vplyv digitálnych technológií je jednoducho určujúci. Zásadne mení podmienky, v ktorých pôsobia firmy a ich ľudia. A na toto všetko potrebujú špecialistov, ktorí dokážu zachytiť a využiť každú vlnu digitálnych zmien. V seriáli, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií, pokračujeme skupinou Digital & Technology Officers. Zároveň prinášame prehľad oblastí, v ktorých je potreba digitálnych lídrov najväčšia.
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vyše stovky vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, chairman a vedúci partner Jenewein Group. Jeho odpoveď na otázku Myslíte si, že firmy, štát a sami ľudia na Slovensku dostatočne investujú do svojho „ľudského kapitálu“?, redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do tlačenej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (2)Vo svete práce je kľúčová schopnosť vyrovnať sa s neistotou, nejednoznačnosťou a nestálosťou podnikateľského prostredia. Zmenou prechádza aj poslanie útvarov ľudských zdrojov – Human Resources Manager je vnímaný ako strategický partner top manažmentu. Zároveň musí byť spojkou medzi vedením a zamestnancami. A to má vplyv aj na očakávania kladené na personálne oddelenia i ich šéfov. V seriáli, v ktorom predstavujeme deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia, pokračujeme skupinou HR Officers & Professionals.
  Čítať ďalej...
 • Podnikajte.sk: Generačná výmena – užitočné tipy ako zvládnuť podnikateľský dôchodokProcesom generačnej výmeny prechádza v našich končinách čoraz viac rodinných podnikov založených najmä v deväťdesiatych rokoch, ktorých zakladatelia postupne odchádzajú do dôchodku. Ako však pristupovať ku generačnej výmene s chladnou hlavou a ako ju zvládnuť bez rodinných drám? Ako sa pripraviť na podnikateľský dôchodok?
  Čítať ďalej...
 • Trend/BarometerNa hlasovaní vyše stovky vybraných osobností slovenskej ekonomiky sa pravidelne zúčastňuje aj Martin Krekáč, chairman a vedúci partner Jenewein Group. Jeho odpoveď na otázku Je podľa vás prijateľné, ak predstaviteľ štátnej inštitúcie alebo štátom ovládanej firmy odmieta zverejniť svoj životopis?, redakcia zaradila nielen na www.etrend.sk/barometer, ale aj do tlačenej podoby týždenníka Trend.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (1)Svet práce sa mení. Firmy sa snažia držať krok s turbulenciou digitálnej éry a nožnice medzi dopytom a ponukou sú v niektorých prípadoch čoraz roztvorenejšie. Iné sú požiadavky na potenciálnych zamestnancov – vedomosti a zručnosti už nie sú hlavným kritériom. Pracovný deň a úlohy vyzerajú inak ako pred pár rokmi. Kto sa v tom má vyznať? Náš seriál vnesie do tejto témy viac svetla – v magazíne InStore postupne predstavíme deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia. Prvá časť: Communications & Public Affairs Officer.
  Čítať ďalej...
 • 2019: The peak is over, tension on the market will easeSlovakia´s GDP grew by 4,3 % in 2018. In February, FinMin analysts estimated 2019´s growth at 4 %, down by 0,5 percentage points compared to the previous prognosis. Real wages are expected to grow by 4 %, while the unemployment rate should decrease to 6 %. This should reduce the pressure posed by the lack of a labour force, the most frequently cited problém employers faced in 2018, along with legislative changes that increased costs and red tape. Also, Igor Šulík, Managing Leadership Partner at Amrop and Miroslav Jankovič, Senior Client Partner of Jenewein Group gave in annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator their opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • More attractive salaries and benefits can offset an insufficient labour forceThe current lack of workers is forcing HR professionals to look abroad, not just to geographically close countries but also further east. At the same time, experts on the labour market believe there are still enough people in the local market, they only need the right motivation to take up a job. The Slovak Spectator (for Career and Employment Guide) asked professional from leading HR companies in Slovakia about the changes on the labour market. Also, Lucia Nacíková, Senior Consultant at Amrop was one of them.
  Čítať ďalej...
 • Podnikajte.sk: Generačnej výmene v rodinných firmách predchádzajú roky prípravyPodľa dostupných štatistík tvoria rodinné firmy viac ako polovicu všetkých malých a stredných podnikov na Slovensku. Generačná výmena alebo nástupníctvo je ich prirodzenou súčasťou – ide o dlhodobý proces, v ktorom vedenie firmy prevezmú nastupujúci členovia rodiny. Nástup novej generácie do rodinnej firmy však v sebe nesie aj určité riziká. Aké nástrahy čakajú na zakladateľa firmy a jeho nástupcov a ako sa na ne pripraviť?
  Čítať ďalej...