• Vítané výhybky na vašej kariérnej cesteČo znamená pojem „úspešná kariéra“? Podmienky, v ktorých žijeme, nás smerujú do určitých vzorcov, podľa ktorých v ideálnom prípade plynie všetko v rovnakej postupnosti. Úspešné štúdium a následná voľba vysnívaného povolania, ktoré nám dá dostatok kvalitnej skúsenosti na to, aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky, prípadne vrcholové pozície. Za posledné roky sa však naše priority diametrálne zmenili. A tak daná cesta nemusí byť taká jednoduchá, ako sa môže na prvý pohľad zdať... Prečítajte si článok, ktorý pre InStore napísala Patrícia Lofajová, Amrop Jenewein Junior Research Consultant.
  Čítať ďalej...
 • Zistili sme, kto je najväčší v slovenskom bizniseViac ako päťsto oslovených firiem a inštitúcií vyplnilo dotazníky pre ročenku Najväčší v biznise 2020. V SME sa dočítate aj o tom, ktoré najväčšie nákupné centrum na Slovensku má rozlohu väčšiu ako 15 futbalových ihrísk či ako Lidl dobieha Tesco. Z rozhovorov s odborníkmi sa podarilo zistiť aj to, koľko si priemerne berú headhunteri za nájdenie nového šéfa... V článku sú zverejnené všetky najvyššie umiestnené spoločnosti vrátane spoločnosti Amrop Jenewein, ktorá dosiahla prvé miesto v sektore Executive Search, a celej skupiny spoločností Jenewein Group, ktorá sa v sektore Business Consulting ocitla na zdieľanom 8. a 9. mieste.
  Čítať ďalej...
 • Úspech v podnikaní je drina, ale dá sa mu pomôcťNa Slovensku máme za uplynulých tridsať rokov pomerne veľa úspešných podnikateľských príbehov. Ich spoločnou črtou je súhra vízie, dôvery v ponúkaný produkt alebo službu a vytrvalosť. O všeobecne platnom recepte na úspech sa hovoriť nedá, experti zo združenia Partneri Rodinných Firiem (PRF) však v rozhovore pre Trend rozprávali o princípoch úspechu v podnikaní. Interview s expertmi združenia Erikou Matwij (Human Inside), Michalom Kukulom (nebotra consulting) a Rastislavom Mackaničom (Amrop Jenewein) vyšlo v rámci seriálu Rodinné firmy, ktorého odborným partnerom je aj Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Dobre riadený onboarding môže zvýšiť výkon až o 70 %Onboarding alebo ako plynulo a efektívne dostať nové talenty a úspešných manažérov do firmy? Čo nastaviť, aby v čo najkratšom čase dosahovali plnohodnotný výkon? Aké jednotlivé etapy si tento proces vyžaduje? A ako súvisí z hľadiska aktuálnej vojny o talenty s čoraz častejšie diskutovanou Employee Experience? A vôbec – čo s úspešným nástupom na palubu urobila éra práce z domu, zrýchlený nástup digitalizácie a pandemické opatrenia, ktoré zmenili takmer všetko okolo nás? Odpovede na tieto i iné otázky nájdete v článku, ktorý pre InStore napísal Michal Lukáč, Amrop Jenewein Client Partner.
  Čítať ďalej...
 • Ako som prežila koronu...Pracovať v oblasti ľudských zdrojov znamená o ľudí sa zaujímať, o ľudí sa starať a s ľuďmi sa stretávať. Takto to v článku pre jesenné vydanie Woman magazínu napísala Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner v Amrop Jenewein. V HR branži sa pohybuje od roku 2002 a situáciu z jari tohto roka, keď sa pandémia spojená so šírením ochorenia COVID-19 rozbehla naplno, považuje v mnohých ohľadoch za výnimočnú s príležitosťou na veľké zmeny v spôsobe práce nielen pre HR profesionálov.
  Čítať ďalej...
 • Trh práce prechádza prestavbouHome office už nie je zamestnanecký benefit, ale „nový normál”. Kancelárie vrátane open space priestorov čaká generálna prestavba. Mnohé firmy budú pravdepodobne prehodnocovať aj prácu na plný úväzok… Koronakríza zatriasla trhom práce, ktorý bez akejkoľvek prípravy prechádza v tomto roku bleskovou transformáciou. Zamestnávatelia aj zamestnanci museli zo dňa na deň prehodiť výhybku a zvyknúť si na neraz úplne nový system práce. O zmenách na pracovnom trhu v novom nastavení pre prílohu Zamestnávatelia denníka SME rozprávali aj viacerí partneri poradenskej spoločnosti Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Ako viesť niečo, čo sa riadi samoPojem samoriadiaci tím (Self-Managed Team) nie je nový. V poslednom čase však na trhu opäť zarezonoval aj v súvislosti s aktuálnou pandémiou. Manažmenty analyzujú svoje operatívne modely riadenia a snažia sa nájsť najefektívnejší spôsob ako a s akými nástrojmi povedú svojich ľudí. Keďže firmu ako celok tvoria oddelenia a jednotlivé oddelenia zasa vytvárajú jednotlivé tímy, je nevyhnutné pozrieť sa na to, ako tieto tímy a ľudia v nich fungujú. Jedným z modelov takéhoto fungovania je vybudovanie samoriadiacich tímov. Pre mnohých ide na prvý pohľad o niečo lákavé, avšak pre dosiahnutie konečného úspechu je potrebné prihliadať na viacero kľúčových faktorov. Viac o nich v článku pre InStore Matej Taliga, Amrop Jenewein Client Partner & Chief Operating Officer. Amrop Jenewein je partnerom rubriky People.
  Čítať ďalej...
 • Top manažérov máme dosť, ale chýbajú im príležitostiMnohí lídri dnes dúfajú, že sa už nikdy nevrátia k spôsobu práce spred koronakrízy. Požiadavky, ktoré sú na nich kladené, neustále rastú. Dôležitú úlohu pri ich rozvoji bude čoraz väčšmi zohrávať neuroveda, pričom líder budúcnosti sa bude viac opierať o poznanie vlastnej biológie, hovorí Igor Šulík, Managing Leadership Partner z Amrop Jenewein. V rozhovore pre Trend rozpráva aj o výchove a hľadaní manažérskych talentov, trhu Executive Search či o motivácii najvyšších manažérov zmeniť kariéru. Interview vyšlo v rámci tretej časti seriálu Ľudské zdroje.
  Čítať ďalej...
 • Koronakríza radikálne preverí schopnosti manažérovUdalosti z prvého polroka priniesli do biznisu neistotu a radikálnym spôsobom zmenili fungovanie firiem. Ovplyvnili aj štýl riadenia či požiadavky na manažérov a lídrov. Nový normál v riadení, ku ktorému sa biznisový svet približoval dlhodobo, pandémia výrazne urýchlila. Kríza sa tak stala výzvou, ako sa zbaviť zlozvykov a nefunkčných procesov a zároveň riadenie posilniť novými prvkami. Túto tému rozvíja článok, ktorým Trend otvára seriál Ľudské zdroje. Amrop Jenewein je jeho odborným partnerom a Martin Krekáč, chairman a founding partner Jenewein Group jedným z odborníkov, ktorí pri tvorbe prvej časti prispeli svojimi skúsenosťami a odporúčaniami.
  Čítať ďalej...
 • Best of Man: Martin KrekáčMesačník Goldman, ktorý vychádza s dovetkom – nič pre priemerných, pri príležitosti pätnásťročnej prítomnosti na mediálnom trhu pripravil prémiové vydanie Best of Man. Čitateľom v ňom prináša dvadsaťtri najlepších mužských portrétov z obdobia rokov 2002 až 2017. Do výberu najlepších z najlepších editor zaradil aj interview s Martinom Krekáčom, zakladateľom a chairmanom Jenewein Group, ktoré Goldman uverejnil v roku 2016. Martin Krekáč v aktualizovanom rozhovore odpovedá nielen na otázky týkajúce sa začiatku úspešného príbehu Jenewein Group spred 30 rokov, ale aj ďalších úspechov a budúcich plánov v pracovnom i osobnom živote. Zaujímavý obsah rovnako ako pred štyrmi rokmi ilustrujú skvelé fotografie Jozefa Barinku.
  Čítať ďalej...
 • Pre väčší výkon zapojte – mozogOrganizácie a ich ľudia neustále pátrajú po tom, aké atribúty by mala mať ich kultúra, aby čo najlepšie plnili svoje poslanie. Pomerne veľa rokov sa zmena firemnej kultúry spájala predovšetkým so zmenou správania ľudí, čo následne viedlo k transformácii celej organizácie. S rastom poznatkov neurovedy dnes vieme, že mnohé je úplne inak... Prečítajte si viac v článku Igora Šulíka napísanom pre časopis InStore – Amrop Jenewein je partnerom jeho rubriky People.
  Čítať ďalej...
 • Tracking down talents or filling positionsMost top managers and HR professionals, as well as business families and their companies, know that strategic executive search and leadership services are typically employed to fill key management and specialised positions. And yet many assign a task of finding suitable candidates to recruitment agencies. It may seem that the difference between a recruitment agency and executive search company is just a matter of how and how much a client will pay for the service. But how does it work in real life? More about this topic writes in an article for annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator Martin Krekáč, Chairman & Founding Partner at Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Coronavirus comes with an irreversible change to Slovakia's labour marketCoronavirus comes with an irreversible change. “A maximum of 150 employees will be able to work in a building in which 500 employees worked in February.“ Read more about the pandemic consequences on the Slovak labor market in an article written specifically for annual publication, the Career and Employment Guide, of The Slovak Spectator that includes interesting statements of the three partners (Igor Šulík, Managing Leadership Partner, Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner and Marek Hradílek, Client Partner) from Amrop Jenewein too!
  Čítať ďalej...
 • No home office revolution is comingThe COVID-19 response has led to a boom in remote work around the world. The economic crisis that is expected to follow could be an opportunity for the Slovak labour market, say top HR professionals in The Slovak Spectator survey for this year´s Career and Employment Guide. Also Rastislav Mackanič and Michal Lukáč, Client Partners at Amrop Jenewein and Matej Taliga, COO & Private Client Partner at Jenewein Group gave their opinion to this topic.
  Čítať ďalej...
 • Mnoho rodinných firiem nemá premyslený plán a na náhlu krízu reagujú spontánne. Väčšinou nesprávne...Mnoho firiem si uvedomí nedostatočnú pripravenosť, až keď kríza nastane. Preto je dôležité zamyslieť sa nad tým, ako sa na kritické obdobia čo najlepšie pripraviť včas a aj tieto aspekty zahrnúť do strategického plánovania. Aj o tomto hovoria zakladajúci členovia združenia Partneri Rodinných Firiem Michal Kukula, Managing Partner z nebotra consulting a Rastislav Mackanič, Client Partner z Amrop Jenewein v rozhovore pre Forbes Slovensko. Združenie Partneri Rodinných Firiem je partnerom špeciálneho júnového vydania zameraného na tému Rodinné firmy.

  Plná verzia...
  Čítať ďalej...
 • Coronavirus comes with an irreversible change to Slovakia's labour marketCoronavirus comes with an irreversible change. “A maximum of 150 employees will be able to work in a building in which 500 employees worked in February.“ Read more about the pandemic consequences on the Slovak labor market in an article written specifically for The Slovak Spectator that includes interesting statements of the three partners (Igor Šulík, Ladislava Molnárová and Marek Hradílek) from Amrop Jenewein too.
  Čítať ďalej...
 • Agilita ako jeden z účinných liekovNový koronavírus zasiahol všetky oblasti. Hoci sa náš boj ešte neskončil, jedno je viac-menej isté: svet bude iný ako dosiaľ. Vo firmách je stratégia prežitia a vnímania krízy ako príležitosti zväčša na pleciach majiteľov a výkonného manažmentu, avšak mnohé závisí aj od postoja zamestnancov. Od toho, nakoľko sú pre firmu „zapálení“. Ak jej dostatočne neprejavujú podporu, ide o jasný dôkaz toho, že je najvyšší čas vylepšiť systém firemného fungovania a prístupu. Prečítajte si viac v článku Lucie Országhovej napísanom pre časopis InStore – Amrop Jenewein je partnerom jeho rubriky People.
  Čítať ďalej...
 • Aj rodinné firmy potrebujú lídrovVo svojej poradenskej praxi sa poradcovia venujúci sa rodinnému podnikaniu často stretávajú s podceňovaním prípravy na nástupníctvo. Jednu z chýb je to, že lídri podnikateľských rodín sa snažia nájsť samých seba, len v mladšom vydaní. Managing Leadership Partner Amrop Jenewein Igor Šulík v spoločnom rozhovore s majiteľkou a CEO spoločnosti Human Inside Erikou Matwij pre týždenník Trend rozprával nielen o rodinných firmách, ale aj o lídroch a nových trendoch v leadership manažmente. Rozhovor je súčasťou seriálu Rodinné firmy, ktorého partnerom je Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Kríza neúprosne preverí kvalitu riadenia firiemSúčasná kríza, ktorej hĺbku ešte nepoznáme, zasiahne všetkých – rodinné firmy nevynímajúc. Kľúčové pre ne bude nájsť rovnováhu medzi krátkodobými opatreniami a dlhodobou perspektívou. O poučení, preventívnych opatreniach a nevyhnutnosti rozvíjať stratégiu pre krízové situácie v týždenníku Trend hovorí Matej Taliga, COO & Private Client Partner Jenewein Group a Michal Kukula, Managing Partner z nebotra consulting. Rozhovor otvára nový seriál Rodinné firmy, ktorého partnerom je Amrop Jenewein.
  Čítať ďalej...
 • Vybudoval som úspešnú rodinnú firmu..., komu ju zverím?Politické zmeny z konca minulého storočia priniesli nielen slobodu, ale pre mnohých ľudí aj nové príležitosti na podnikanie a budovanie vlastných firiem. Väčšinu skúseností a poznatkov sme získavali takpovediac „za pochodu“, avšak mnohým sa podarilo vybudovať úspešné rodinné firmy, ktoré tvoria jeden z dôležitých pilierov ekonomiky. Veľa majiteľov a lídrov rodinných firiem z prvej generácie však v poslednom čase prichádza do veku, keď sa vážne zamýšľajú nad rôznymi otázkami... Na mnohé z nich, najmä tie, ktoré sa týkajú manažmentu talentu a rodinnej ústavy, odpovedá v článku pre InStore Rastislav Mackanič, Amrop Jenewein Client Partner.
  Čítať ďalej...
 • 9 pozícií, bez ktorých sa firmy dnes a ani zajtra nezaobídu (9)Úspech výrobných spoločností čoraz viac závisí od zvládnutia celého radu procesov v rôznych oblastiach, čo si vyžaduje profesionálov so špecifickými vlastnosťami i znalosťami, ktorí majú pozitívny prístup k moderným technológiám, prehľad o trhu, rozvinuté podnikateľské myslenie a schopnosť učiť sa a napredovať. Reč je o Operations Officers, ktorým sme venovali deviatu – záverečnú časť seriálu, v ktorom sme postupne predstavili deväť pre organizácie zásadných pozícií a vlastnosti optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene zahviezdia.
  Čítať ďalej...