• Amrop predstavuje By Role špecializácie
  Svet práce sa rýchlo mení: nožnice medzi dopytom a ponukou na pracovnom trhu sú v niektorých prípadoch čoraz roztvorenejšie a iné sú aj požiadavky na potenciálnych zamestnancov. Amrop vďaka jedinečnej 3D špecializácii (By Industry – By Ownership – By Role) veľmi dobre rozumie nielen špecifickým kontextom jednotlivých sektorov, vplyvu typu vlastníctva na potreby a fungovanie organizácií, ale aj poslaniu a vlastnej podstate typizovaných a špecializovaných pozícií. A práve By Role špecializácia sa stala podnetom na vytvorenie seriálu, v ktorom konzultanti Amropu postupne predstavia deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene uspejú. Na prezentovanie jednotlivých častí smerom k odbornej verejnosti okrem vlastných webových stránok a sociálnych sietí využijeme aj mediálnu spoluprácu s časopisom InStore Slovakia, v ktorej rámci sa Amrop Slovakia stala exkluzívnym partnerom rubriky People.


  I. Šulík: CEO & Board...
  M. Lukáč: Digital & Technology Officers...
  L. Nacíková: Human Resources Officer...
  L. Molnárová: Communications & Public Affairs Officer...
 • Strategic Talent Acquisition opäť s HRcomm
  Amrop Slovakia spolu so Stredoslovenským regionálnym klubom HRcomm a spoločnosťou Poradca podnikateľa pripravil ďalšie zo série podujatí s názvom Strategic Talent Acquisition alebo Ako získať správnych ľudí na pozície budúcnosti?. Uskutočnilo sa 4. apríla 2019 vo vydavateľskom a vzdelávacom dome Poradcu podnikateľa v Žiline. Súčasťou programu bolo vystúpenie Igora Šulíka, Managing Leadership Partnera v Amrope a panelová diskusia na tému Strategický prístup k získavaniu talentov alebo Ľudí treba poznať skôr, ako ich potrebujeme získať. Pozvanie Amropu na účasť v paneli prijali: Zuzana Bodzanová, HR Manager SK, CZ & HU, Metsa Tissue Slovakia, Gabriela Kadlečíková, HR Manager, Schaeffler Kysuce a Michal Britvík, generálny riaditeľ, Ryba Žilina. Stretnutie a diskusiu viedla Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner v Amrope.

  Viac informácií...
  Pozvánka...
  Fotogaléria...
 • Amrop spolu s OZ Divé maky v Prezidentskom paláci
  V Amrope nám záleží na vytváraní férového pracovného prostredia, ktoré nediskriminuje uchádzačov o zamestnanie na základe národnostnej príslušnosti, farby pleti či iných kritérií, preto sme rozhodli stať jedným z hlavných partnerov kampane prijatelni.sk na podporu zamestnanosti Rómov, ktorú v polovici februára tohto roka spustilo OZ Divé maky. Vďaka tejto odvážnej iniciatíve dostávajú mladé rómske talenty šancu na vzdelanie a rozvoj svojich daností. Do projektu prijatelni.sk Amrop vstúpil spolu s ďalšími partnermi – veľkými zamestnávateľmi, ktorých pre túto aktivitu nadchol a s ktorými ho spájajú nielen pracovné väzby, ale najmä spoločné hodnoty a zodpovedné správanie. Okrem pozitívneho prijatia odbornou i širokou verejnosťou kampaň prijatelni.sk ocenil aj prezident SR Andrej Kiska. Zástupcov kampane vrátane partnerky Amropu Ladislavy Molnárovej prijal 20. marca 2019 v Prezidentskom paláci v Bratislave. S prezidentom o. i. hovorili aj o konkrétnych krokoch, ktoré povedú k búraniu predsudkov, eliminovaniu diskriminácie na trhu práce a zvýšeniu zamestnanosti rómskej menšiny.

  Viac informácií...
 • NEMÁ DO 2 – odborná konferencia o ekonomike, biznise a osobnom rozvoji
  Skutočne bohatý program pripravili organizátori regionálnej konferencie NEMÁ DO 2 pre účastníkov, spíkrov i partnerov. Od skorého rána do večera bol 20. marca 2019 hotel Chateau Appony v Oponiciach naplnený témami vzťahujúcimi sa k ekonomike, biznisu a osobnému rozvoju. Keďže veľa sa hovorilo a diskutovalo aj o mobilite, talentoch a efektivite, svoje miesto si v programe našla aj kampaň OZ Divé maky prijatelni.sk, do ktorej sa aktívne zapojila aj poradenská spoločnosť Amrop Slovakia. V rámci prezentácie zameranej na lámanie predsudkov voči zamestnávaniu Rómov vystúpila aj Ladislava Molnárová, Talent Acquisition Partner v Amrope.

  Program konferencie...