• Keď HR nerobí HR
  Amrop spolu so Západoslovenským regionálnym klubom HRcomm – Združenia pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov zorganizoval podujatie s názvom Keď HR nerobí HR. Uskutočnilo sa 20. júna 2018 na pôde Paneurópskej vysokej školy v Bratislave. Odborní garanti, ktorými boli Zuzana Boorová, vedúca Západoslovenského regionálneho klubu HRcomm a Mario Fondati, Managing Client Partner z Amropu, s pozvanými hosťami z rodinných firiem – Luciou Plačkovou, HR manažérkou, potraviny Malina a Elou Homolovou, spolumajiteľkou v druhej generácii, spoločnosť Homola, hľadali odpovede na otázky: Ako je to s HR v malých a rodinných firmách?, Kto robí personalistiku, mzdy, nábor a vzdelávanie, keď firme šéfuje hlava rodiny?, Kedy je ten správny čas a aká je tá správna veľkosť firmy na nastavenie HR procesov? a Ako to je v našej firme? – best practices z reálneho života rodinnej firmy.

  Viac informácií...
  Pozvánka...
  Fotografie...
 • Mario Fondati porotcom Ceny Petra Slavomíra Kompiša pre rodinné podniky
  Mario Fondati, Managing Client Partner a garant spolupráce s lokálnymi a rodinnými podnikmi v Amrope sa opäť stal členom poroty, ktorá rozhodovala o tohtoročných držiteľoch Ceny Petra Slavomíra Kompiša. Projekt denníka Hospodárske noviny vznikol s ambíciou poukázať na slovenské rodinné podniky, ktoré pokračujú v tradícii svojich zakladateľov a ich riadenie je odovzdávané z generácie na generáciu. Zároveň je prestížou a zadosťučinením tvrdej práce a budovania rodinných podnikov na úroveň, ktorá im prináleží. Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie ocenení druhého ročníka sa uskutočnilo 29. mája 2018 v hoteli Château Gbeľany. Peter Slavomír Kompiš bol majiteľom a vydavateľom Hospodárskych novín a zároveň zakladateľom moderného slovenského účtovníctva a spolutvorcom peňažníckej terminológie. Aj tento rok sa o priazeň poroty i čitateľov Hospodárskych novín uchádzalo desať finalistov z rôznych krajov Slovenska.

  Viac informácií...
 • Koncert Chyťme sa za ruky aj tento rok s podporou Jenewein Group
  Poradenská spoločnosť Jenewein Group sa aj tento rok delí o dosiahnutý úspech a rôznymi formami podporuje viaceré projekty. Jedným z nich je aj deviaty ročník benefičného podujatia Chyťme sa za ruky, ktoré sa uskutočnilo 27. mája 2018 na nádvorí neogotického kaštieľa v Galante pre približne 700 mentálne a zdravotne postihnutých detí z 27 ústavov a zariadení pre osoby so zdravotným postihnutím zo západného Slovenska. Mentálne postihnuté deti a ostatní pacienti podľa vyjadrenia organizátora, ktorým je Občianske združenie Milan Štefánik pri ústavoch pre zdravotne a mentálne postihnutých, nemajú počas roka možnosť zúčastniť sa na väčšine hudobných koncertov a podujatí. Občianske združenie preto pre nich každý rok organizuje zmysluplný benefičný koncert, do ktorého sa aj deti samy aktívne zapoja s vlastným programom. Na koncerte bez nároku na honorár tradične vystupujú viacerí speváci a skupiny vrátane hostí zo zahraničia. Pripravené sú aj rôzne workshopy, lekcie latinskoamerickej zumby a salsa tancov, maľovanie na tvár i horúcim voskom na papier, prútikárstvo, tradičná lukostreľba či maľovanie na plátno. Cieľom podujatia je podporiť integráciu mentálne postihnutých do spoločnosti a my máme trvalú radosť, že sme k tomu prispeli aj tento rok.

  Viac informácií...
 • Jenewein ani tento rok nevynechal tradičné jarné bratislavské behy
  Hoci vrchol našej bežeckej sezóny prichádza na jeseň, trénujeme a do rôznych bežeckých aktivít sa aktívne zapájame po celý rok. Náš firemný bežecký tím zložený z individuálne trénujúcich bežcov na veľkých súťažiach dosahuje zaznamenania hodné výsledky – hlavnou hodnotou je však radosť, zdravý pohyb a – ak sa dá – možnosť podporiť dobrý projekt. Už niekoľko rokov sa pod hlavičkou Jenewein Group zúčastňujeme na Národnom behu Devín – Bratislava. 71. ročník tohto medzinárodného podujatia určeného pre všetky vekové a výkonnostné kategórie sa uskutočnil 15. apríla 2018. Trojica našich bežcov zdolala trať A s dĺžkou 11 625 metrov so štartom pod hradom Devín a s cieľom v centre Bratislavy. Pár dní predtým naši bežci v nedeľu 8. apríla 2018 zaznamenali skvelé umiestnenie aj v hlavnej mužskej kategórii v polmaratóne 13. ročníka tradičného behu ČSOB Bratislava Marathon.

  Národný beh Devín – Bratislava – výsledky...
  Fotografia...
  ČSOB Bratislava Marathon – výsledky...
  Fotografia...
 • Slovenský jazz má skutočnú cenu
  Jenewein Group sa stala partnerom pravej jazzovej udalosti – slávnostného vyhlásenia 6. ročníka ankety o najlepší jazzový album vydaný v roku 2017 na Slovensku a odovzdávania cien Esprit. Slávnostná ceremónia bola registrovaným podujatím participujúcim na oslavách International Jazz Day. Spolu s ďalšími krajinami sveta tak v medzinárodný deň jazzu vzdalo hold tomuto žánru aj Slovensko. Program predstavil to najlepšie, čo na slovenskej scéne za posledný rok vzniklo – počas večera odohrali živé koncerty traja z nominovaných interpretov: Sisa Michalidesová, Ľuboš Šrámek & Nikolaj Nikitin a Ľubomír Gašpar. Ojedinelý jazzový večer bol okrem zhodnotenia predchádzajúceho roka príležitosťou na stretnutie milovníkov jazzu s komunitou hudobníkov. Teší nás, že sme do Divadla Aréna v Bratislave, kde sa 30. apríla 2018 uskutočnil, mohli pozvať aj našich priateľov a obchodných partnerov.

  Pozvánka...
  Plagát...
  Fotogaléria...
 • Amrop pre OZ Červený nos
  Poradenská spoločnosť Amrop úspešne rozbieha nový pro bono poradenský projekt špeciálne pripravený pre OZ Červený nos. V úvodnej etape hlavnú pozornosť kladie na identifikáciu, výber a hodnotenie talentov pre oblasť fundraising a public relations pre tretí sektor a koučing pre kanceláriu OZ. Téma strategického získavania talentov je totiž aktuálna nielen v komerčnom prostredí, ale aj v neziskových organizáciách, ktoré zásadným spôsobom kultivujú spoločenské hodnoty ako pomoc iným, dobročinnosť, solidarita a filantropia. Za projektom stojí Ladislava Molnárová, ktorej je téma firemného dobrovoľníctva a služieb verejnosti mimoriadne blízka. S projektmi pre tretí sektor má bohaté skúsenosti, pričom v tejto oblasti vníma výrazný posun k vysokej profesionalite a projektovému manažmentu. Do spolupráce s OZ Červený nos, ktoré je súčasťou Red Noses International, sa vložila s nasadením jej vlastným, pričom využíva dlhoročné praktické poznatky z oblasti riadenia ľudských zdrojov a inšpirácie z „best practice" projektov z komerčného prostredia a benchmarkovania občianskeho združenia voči trhu.

  Fotografia...
 • 13. Amrop EMEA konferencia
  Stretnutie takmer stovky partnerov Executive Search spoločností pôsobiacich pod spoločnou značkou Amrop v regióne EMEA sa opäť uskutočnilo v španielskej Barcelone v tradičnom novoročnom termíne (17. až 19. január 2018). Program v poradí 13. EMEA konferencie bol opäť predovšetkým pracovný – míting mal za cieľ upresniť smer ďalšieho rozvoja, najmä zhodnotiť stav rozpracovanosti strategických projektov pre budúcnosť Amropu a inovácie hlavného portfólia. Účastníci privítali nových partnerov globálneho Amropu z Austrálie a Južnej Afriky, čím sa opäť rozšírila sieť partnerských kancelárií a zvýšila možnosť výmeny skúseností a zdokonaľovania praktík smerujúcich k poskytovaniu čo najkvalitnejších služieb. Za slovenský Amrop sa na stretnutí zúčastnil Igor Šulík. Aktívne sa zapojil predovšetkým do programu pracovných skupín zameraných na Leadership Assessment, Marketing a CEE a ako Co-Leader viedol míting pracovnej skupiny Industrial Practice Group.