• Vianočný večierok v Dunakiliti
  Tradičný vianočný večierok pre zamestnancov a ostatných pracovníkov poradenskej skupiny AJG-Amrop Jenewein Group sa tentoraz uskutočnil 20. decembra 2006 v susednom Maďarsku. Romantická atmosféra a výzdoba hotela Princess Palace v Dunakiliti navodili hneď na začiatku spolu s príhovorom vedúceho partnera a spoluzakladateľa AJG Martina Krekáča slávnostnú náladu, ktorú umocnilo aj bohaté menu. Syrová terina s lesným ovocím, kačacia polievka s rozmarínom, kuracie prsia plnené syrom a brokolicou či vyprážaný camembert v mandľovom cestíčku a ryžou dochutenou materinou dúškou a hríbmi pre vegetariánov sa stali základom pravej vianočnej pohody: hojnosti v mysliach i žalúdkoch. Nasledovali rozhovory pri pohári vína a sladkých i slaných chuťovkách, tanec s domácim DJ, tombola, v ktorej každý niečo daroval a niečo dostal, polnočné halászlé... skvelá zábava trvala takmer do rána. Bodka za úspešným rokom pre ľudí, ktorých srdcia spájajú značky AJG a Jenewein, dopadla viac ako úspešne.

  Fotogaléria...
 • Mikulášske posedenie
  Ako býva v dobrých spoločnostiach dobrým zvykom, aj sídlo poradenskej skupiny AJG-Amrop Jenewein Group 6. decembra 2006 navštívil Mikuláš so sprievodom. Obsahom riadne naplneného vreca potešil nielen zamestnancov AJG, ale najmä takmer dvadsiatku potomkov niektorých z nich. Večné prekáranie láskavého anjela a prísneho čerta (akoby z oka vypadli senior konzultantkám Janke Krajčovičovej a Andrejke Rečkovej) vyriešil rozvážny Mikuláš (mimochodom, nápadne sa podobal na partnera AJG Igora Šulíka) a všetky deti za krátke vystúpenie odmenil sladkým balíčkom. Kým deti sledovali čarovný film Polárny expres a pochutnávali si na pripravených dobrotách, ostatní si pri šumivom prípitku a chutnom pohostení na chvíľu oddýchli od pracovného a predvianočného zhonu.

  Fotogaléria...
 • Ľudské zdroje na Slovensku
  Ľudské zdroje na Slovensku boli ústrednou témou stretnutia Frankofónneho strediska obchodu (Carrefour Francophone des Affaires), ktoré organizovala Francúzsko-slovenská obchodná komora 14. novembra 2006 v bratislavskom hoteli Danube. Hosťom večera bol Igor Šulík, partner poradenskej skupiny AJG-Amrop Jenewein Group. Jeho prezentácia odštartovala neformálnu diskusiu spojenú so vzájomnou výmenou poznatkov a skúseností a s ochutnávkou gurmánskych špecialít.

 • AmCham Human Resources Conference 2006
  Strategická úloha ľudských zdrojov v dynamicky sa meniacom prostredí bola hlavnou témou 5. ročníka jednodňovej regionálnej AmCham HR Conference, ktorú koncom októbra v Bratislave zorganizovala Americká obchodná komora v SR. Jej hlavným zámerom bolo oboznámiť účastníkov s aktuálnymi trendmi z oblasti ľudských zdrojov prostredníctvom prezentácií zahraničných a domácich prednášajúcich, diskusie, pracovných seminárov a praktických cvičení. Na AmCham HR Conference 2006 vystúpili okrem domácich odborníkov aj viacerí zahraniční hostia. Igor Šulík, partner poradenskej skupiny AJG-Amrop Jenewein Group, hovoril o úlohe líderstva a manažmente zmien pri rozvoji organizácie. Vo svojom vystúpení okrem iného zdôraznil, že prioritou súčasnosti sa v tejto súvislosti javí potreba presunu od manažmentu zmien (Change Management) k vedomému vedeniu zmien (Conscious Change Leadership).

  Viac informácií ...
  Prezentácia I. Šulíka ...
  Fotoreportáž ...
 • Predlžený víkend v Bruseli
  Keďže pomerne veľká časť aktivít poradenskej skupiny AJG-Amrop Jenewein Group sa týka európskych záležitostí, bol najvyšší čas, aby si všetci zamestnanci zblízka prezreli neoficiálne hlavné mesto Európskej únie, Európsky parlament či AJG Európsku kanceláriu v Bruseli. Hoci pre väčšinu z nich sa výlet začal už v piatok 13. októbra 2006 večer nastúpením do autobusu, ktorý celú noc putoval do cieľa, hlavný program otvorila až sobotná prehliadka Bruselu-veľký okruh autobusom a malý peší okruh. V nedeľu boli v programe Antverpy, v pondelok komplex budov Európskeho parlamentu, v ktorom „výletníci" absolvovali aj odbornú prednášku. Spoločenskú časť, ktorá tvorila pevnú súčasť predĺženého víkendu, zameraného aj na upevnenie vzťahov a spolupráce v tíme AJG, zavŕšili posedenia v čarovných bruselských kaviarničkách a obchodných strediskách.

  Fotogaléria...
 • CRM tréning v Galbovom mlyne
  Od roku 2000 v rámci poradenskej skupiny AJG-Amrop Jenewein Group funguje Professional Practice Academy. Ide o vlastný systém kvalitatívneho a kontinuálneho rastu členov jednotlivých konzultantských tímov a ich certifikácie. Jednou z nosných častí akadémie sú interné tréningy, ktoré sa uskutočňujú dvakrát ročne. Zatiaľ posledný bol jesenný tréning v dňoch 5. a 6. októbra 2006 zameraný na riadenie vzťahov so zákazníkmi (CRM), ktorý zahŕňal úroveň Researcher, Junior Consultant a Consultant. Dvojdňové stretnutie sa uskutočnilo už takmer tradične v atraktívnom prostredí Galbovho mlyna vo Viničnom. Okrem teoretickej časti jeho program tvorili aj modelové situácie, brainstorming, skupinová práca či odovzdávanie skúseností zo strany partnerov a senior konzultantov. Praktická časť tréningu sa vďaka tohtoročnému dlhému babiemu letu mohla preniesť pod holé nebo, a tak uvoľnená pracovno-relaxačná atmosféra plynulo prerástla do príjemného večerného posedenia pri husacine, lokšiach a pohári vína.

  Fotogaléria...
 • Beach volley cup 2006
  Novou tradíciou vo firemnom živote poradenskej skupiny AJG-Amrop Jenewein Group sa stali teambuildingové športové akcie. Na prvej z nich sa jej zamestnanci stretli 30. júna 2006 pri Seneckých jazerách, kde sa hlavnou úvodnou aktivitou stal plážový volejbal a tenis. Štyri tímy zviedli v prvej z menovaných disciplín vyrovnané zápasy a po finálovom súboji putovnú cenu Chairmen Martin's Challenge Cup získal tím v zložení Veronika Váji Nagyová, Marián Lutovský a Róbert Durkaj. Hoci oficiálne pravidlá hry sa mierne upravili s cieľom zvýšiť atraktivitu hry pre divákov, turnaj splnil hlavné poslanie: aktívny oddych podporený radosťou z pohybu a prehĺbenia vzájomných kontaktov.

  Fotogaléria...
 • Efektívny HR Manažment
  Spoločnosť Institute for International Research pripravila v Bratislave konferenciu Efektívny HR Manažment určenú pre cieľovú skupinu personálnych riaditeľov, manažérov ľudských zdrojov a vedúcich personálnych oddelení. Jej obsahom bol 26. a 27. júna 2006 odborný program a 28. júna workshop na tému Personálna práca v čase zmien. Organizátori v snahe čo najlepšie naplniť hlavné motto podujatia-Hľadajme stopu, ktorú v profite firmy zanecháva HR manažment, pri tvorbe jeho programu oslovili aj poradenskú skupinu AJG-Amrop Jenewein Group. Výsledkom nadviazaného dialógu bolo, že počas druhého dňa konferencie okrem iných hostí vystúpil Managing Partner AJG Radomír Mako na tému Aký vplyv má úroveň systému benefitov na TOP manažment?.

  Prezentácia R. Maka ...
 • Positioning AMROP HEVER
  Positioning AMROP HEVER as a leading global organisation of professionals is seen as one of our key topics! On May 5th, 2006 Guenther Tengel, Managing Partner, Chairman Central and Eastern Europe of Jenewein & Partner / AMROP HEVER Global Executive Search, got the chance to spend the key note speech on the CEC conference in Vienna-Mobility-a key success factor towards leadership development (CEC = Confederation Europeenne des Cadres-the European organisation of managers/leaders). This conference was financed by the European Commission and hosted from the local organisation. This year's European key topic is Mobility.

  More information ...
 • Financial & Marketing Summit 2006
  INCOMA Slovakia v spolupráci so spoločnosťou GfK Slovakia usporiadala 16. marca 2006 v bratislavskom hoteli Holiday Inn 3. ročník medzinárodnej konferencie Financial & Marketing Summit 2006. Jej cieľom bolo analyzovať súčasný stav finančného sektora s dôrazom na vzťah ĽUDIA a FINANCIE, predstaviť nové možnosti finančného trhu v spojitosti s prechodom na jednotnú európsku menu a odhaliť možné nástrahy a eliminovať negatívne dopady. Pred auditóriom tvoreným vrcholovými manažérmi významných bánk, poisťovní, lízingových spoločností a IT spoločností a širokou odbornou verejnosťou vystúpil aj Igor Šulík, partner poradenskej skupiny AJG-Amrop Jenewein Group. V prednáške Význam implementácie princípov Corporate Governance z pohľadu investovania sa o. i. venoval významu a základným pilierom skvalitňovania "dobrej správy spoločnosti", ktorá je jedným z nosných predpokladov na relatívne ľahký vstup jednotlivých spoločností na kapitálové trhy.

  Viac informácií ...
 • Medzinárodný okrúhly stôl
  Koncom januára 2006 sa v priestoroch Burzy cenných papierov v Budapešti uskutočnil medzinárodný okrúhly stôl na tému Corporate Governance a jej vývoj v krajinách strednej a východnej Európy (CEE). Hlavnými témami okrúhleho stola boli: EÚ a národné vplyvy na rozvoj Corporate Governance, Súčasná prax a plán do budúcnosti pre rozvoj Corporate Governance v jednotlivých krajinách CEE, Spoločensky zodpovedné investície (SRI) a zverejňovanie pre investora dôležitých informácií v CEE regióne. Na stretnutí sa zúčastnili reprezentanti národných búrz cenných papierov a odborníci dlhodobo sa zaoberajúci témou Corporate Governance z ôsmich krajín CEE. Slovensko reprezentovali zástupcovia Stredoeurópskej asociácie správy a riadenia spoločností (CECGA) na čele s Ing. Vratkom Kaššovicom, CSc., predsedom Rady CECGA. Zo Slovenska sa do programu aktívne zapojil aj Igor Šulík, partner poradenskej skupiny AJG-Amrop Jenewein Group.