• Netradičný Mikuláš a tradičné Vianoce
  Tohtoročný sviatok sv. Mikuláša mal v sídle JENEWEIN GROUP a jej spoločností tak trochu netradičný priebeh, pretože sme darčeky nedostali, ale dávali. Klasické Mikulášske posedenie vystriedala Mikulášska burza pripravená z iniciatívy recepčnej Kataríny Báčikovej. Jej základ tvoria plyšové hračky, ktoré na sklonku roka hľadajú nových majiteľov. Ak sa im to nepodarí do konca adventu v rámci Jenewein Group, spoločne poputujú na charitatívne účely, aby urobili radosť deťom, ktoré to najviac potrebujú. Okrem tradičnej vianočnej výzdoby (vrátane krásneho stromčeka) i nálady prišla Katka s ďalšou novinkou-vo firemnom informačnom systéme si všetci zamestnanci môžu pustiť XMAS SONGS-špeciálne zostavený mix vianočných hitov, a aj týmto spôsobom sa počas posledných pracovných dní roku 2009 naladiť na očakávané sviatočné chvíle. ŠŤASTNÉ A VESELÉ!

  PF 2010
 • Günther Tengel verzus Dominika Cibulková
  Martin Novotný a jeho kolegovia z poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia v júni tohto roka venovali Güntherovi Tengelovi pri príležitosti 30. výročia založenia rakúskej poradenskej spoločnosti Jenewein & Partner/AMROP HEVER, ktorej je managing partnerom, originálny dar. Ako bývalého aktívneho tenistu ho na oslave v zámockej záhrade paláca Schönburg potešili pozvánkou na exhibičné stretnutie s Dominikou Cibulkovou-v súčasnosti 30. hráčkou rebríčka WTA. Tenisový zápas sa presne podľa plánu stal realitou v sobotu 14. novembra 2009 v klube Penati. Hoci výsledok 2:0 (po setoch 6:1 a 6:1) znamenal víťazstvo Dominiky Cibulkovej, konečné poradie hráčov nebolo pri tejto vydarenej akcii podstatné. Skvelé športové výkony na obidvoch stranách, charitatívny rozmer-Dominika svoj honorár venovala na dobročinné účely, a najmä povzbudzovanie a následné spoločné posedenie skutočne zapálených tímov tenisových priaznivcov zo spoločností Jenewein & Partner/AMROP HEVER a AMROP HEVER Slovakia ju posunuli do kategórie zážitkov, na ktoré sa tak ľahko nezabúda.

  Fotogaléria...
 • Jenewein Chess Match 2009
  Tretí ročník medzištátneho šachového stretnutia českých a slovenských manažérov, ktorý je od roku 2008 vďaka generálnemu partnerstvu s JENEWEIN GROUP známy ako JENEWEIN Chess Match, sa uskutočnil 6. a 7. novembra 2009 v bratislavskom Art Hoteli William. Top manažérov z Čiech a Moravy viedol na prvej šachovnici dlhoročný člen českej reprezentácie, veľmajster Vlastimil Babula. Lídrom slovenského tímu bol tak ako vlani najlepší slovenský hráč, veľmajster Sergej Movsesjan. V minulých ročníkoch boli so šachovou bohyňou Caissou spriaznenejší slovenskí manažéri, ktorí v roku 2007 vyhrali obidve kolá (10:5 a 11:4) a v roku 2008 prvé kolo (6:14 a 12:8). Tento rok sa hralo na štyri kolá, pričom formu, v akej do Bratislavy prišli obidva tímy, predznamenal už piatkový podvečer, keď si českí i slovenskí manažéri zahrali alternatívnu simultánku proti dvojici veľmajstrov Sergej Movsesjan a Vlastimil Babula. Hra trvala 5,5 hodiny a veľmajstri vyhrali 18 partií, v troch remizovali a jednu prehrali. Hlavný zápas v tzv. rýchlom šachu vyhrali presvedčivo českí reprezentanti 3 : 1 (na partie 39,5 : 28,5), čím celkové skóre vyrovnali na 4 : 4. Veľmajstrovský duel na prvej šachovnici dopadol v prospech slovenského reprezentanta, keď Sergej Movsesjan porazil Vlastimila Babulu 3 : 1.

  Tlačová informácia...
  Fotogaléria...
  Výsledky...
 • Pracovné raňajky Fóra donorov
  Fórum donorov pripravilo pre riaditeľov a manažérov svojich členských organizácií pracovné raňajky s názvom Všetko je o ľuďoch alebo správni ľudia na správnych miestach. Hlavným cieľom stretnutia bolo poskytnúť predstaviteľom najvýznamnejších nadácií na Slovensku podstatné informácie dôležité pri manažovaní ľudského kapitálu. Odborné odporúčania účastníkom bez nároku na honorár poskytla Alexandra Lichvárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia. V následnej diskusii boli hlavnými témami personálny audit v organizácii, kľúčoví ľudia, motivácia a hodnotenie zamestnancov, hľadanie a prijímanie nových zamestnancov, zlučovanie funkcií a prerozdelenie práce v čase hospodárskej krízy.

  Tlačová informácia...
 • Držiteľ Nobelovej ceny E. C. Prescott o kríze a vyhliadkach SR
  V utorok 22. septembra 2009 mal na pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave prednášku nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Edward C. Prescott. 68-ročný akademik v prednáške a počas nadväzujúceho workshopu hovoril o hospodárskych cykloch, súčasnej kríze i ekonomickej integrácii suverénnych štátov s dopadom na ich rozvoj. Vystúpenie profesora E. C. Prescotta si so záujmom vypočula aj Ladislava Chvostaľová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, a Martin Toman, partner v poradenskej spoločnosti FIPRA Slovakia.

  Fotogaléria...
 • AMROP HEVER opäť v La Clusaz
  Už po tretí raz sa na sklonku leta v turistickom stredisku La Clusaz vo Francúzskych Alpách stretli zástupcovia Executive Search spoločností z regiónu strednej a východnej Európy pôsobiacich na trhu pod spoločnou značkou Amrop Hever. Slovenskú kanceláriu zastupoval Igor Šulík, Managing Partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia. Tretí ročník už tradičného podujatia sa uskutočnil od 11. do 14. septembra 2009 a jeho program bol opäť vydarenou kombináciou pracovnej a spoločensko-športovej časti. Hlavným cieľom stretnutia bolo okrem ďalšieho prehlbovania spolupráce partnerských kancelárií, upevňovania siete kontaktov a výmeny skúseností koordinovanie komunikačnej stratégie v rámci regiónu a zdokonaľovanie praktík smerujúcich k poskytovaniu ešte lepších služieb klientom. Z teambuildingových aktivít mal medzi účastníkmi úspech najmä adrenalínový kaňoning a návšteva ľadovej jaskyne. Peknou bodkou za každým dňom boli spoločenské večery v alpských horských chatách.
 • Výročná konferencia The Amrop Hever Group
  Tradičné výročné stretnutie The Amrop Hever Group (TAHG), geograficky najväčšej siete Executive Search spoločností na svete, sa tento rok po prvý raz uskutočnilo v strednej Európe, to znamená v regióne, kde skupina dlhodobo dosahuje vynikajúce výsledky. Hlavné mesto Českej republiky Praha v dňoch 18. až 21. júna 2009 hostilo partnerov jednotlivých členských organizácií z celého sveta. Mottom tohtoročnej konferencie bolo Creating Cohesion, teda posilňovanie súdržnosti. Na podujatí sa zúčastnil aj Radomír Mako, Senior Partner, a Igor Šulík, Managing Partner AMROP HEVER Slovakia, ktorí sa tak ako po minulé roky aktívne zapojili do práce jednotlivých pracovných a regionálnych skupín. Jedným z výsledkov konferencie bola voľba nového chairmana-na ďalšie trojročné funkčné obdobie sa ním stal Ulrich Dade z Nemecka. TAHG ohlásila aj prijatie nového člena, ktorý bude pokrývať región Slovinska, Chorvátska a Srbska. Konferenciu ukončila slávnostná večera podávaná v Majakovského sále v Národnom dome, kde ocenili vybraných partnerov AMROP HEVER za ich prínos pre skupinu.

  Fotogaléria...
 • 30. výročie rakúskej spoločnosti Jenewein & Partner/AMROP HEVER
  Viac ako 600 klientov, partnerov a priateľov prišlo 16. júna 2009 zablahoželať Güntherovi Tengelovi, managing partnerovi rakúskej poradenskej spoločnosti Jenewein & Partner/AMROP HEVER, a jeho spolupracovníkom k 30. výročiu jej založenia. Ako odznelo v úvodnom príhovore, história spoločnosti sa začala písať na viedenskej Schmidgasse v obývacej izbe manželov Rity a Jeana-Françoisa Jeneweinovcov. Dnes je prostredníctvom vlastných zastúpení alebo partnerských organizácií v rámci The Amrop Hever Group prítomná v 17 krajinách strednej a východnej Európy. Rovnako ako na začiatku sa aj dnes opiera o trojuholník tvorený pojmami Dôvera-Spoľahlivosť-Tím. „Tieto hodnoty môžu v súčasnosti vyznievať konzervatívne. Avšak my sme na ne hrdí," povedal G. Tengel. Na oslave v zámockej záhrade paláca Schönburg sa zúčastnili predstavitelia desiatok top rakúskych a medzinárodných spoločností. Keďže sa uskutočnila krátko pred pražskou svetovou konferenciou The Amrop Hever Group, hostiteľ privítal aj viac ako 50 vrcholných zástupcov partnerských organizácií z celého sveta. Slovensko zastupoval Martin Novotný s manželkou, Igor Šulík a Alexandra Lichvárová z poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, ktorí G. Tengelovi ako dar venovali pozvánku na tréning s Dominikou Cibulkovou, aktuálnou slovenskou tenisovou jednotkou a 12. hráčkou rebríčka WTA. G. Tengel-bývalý aktívny tenista-sa už teraz teší na jesenné exhibičné stretnutie, na ktorom ho budú povzbudzovať celé tímy spoločností Jenewein & Partner/AMROP HEVER a AMROP HEVER Slovakia.

  Viac informácií...
  Fotogaléria...
 • Pacifist Challenge '09
  Už tradične sa paintballové ihrisko pri Kútoch stalo dejiskom outdoorovej teambuildingovej akcie Pacifist Challenge ´09 poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia. Na pozvanie jej Managing Partnera Igora Šulíka, pre ktorého bolo podujatie aj oslavou 34. narodenín, sa na nej zúčastnili aj zamestnanci ostatných spoločností JENEWEIN GROUP. Po rannej káve sa účastníci obliekli do maskáčov, „vyfasovali" prilby a muníciu a rozdelili sa do dvoch tímov, v ktorých zohrali niekoľko kôl takticko-bojovej hry Capture the Flag. Hoci súperovu zástavu ako prvý získal červený tím, ako to už pri podobných podujatiach býva, zvíťazili všetci. Po „povinnej" spoločnej fotografii nasledovalo odovzdanie torty oslávencovi a zlatý klinec dňa-pečené prasiatko & co.

  Fotogaléria...
 • Original Rhythm Team s AMROP HEVER
  Na základe osobnej skúsenosti iniciovala Ladislava Chvostaľová, manažérka v poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia, nadviazanie spolupráce so spoločnosťou 1. incentivní ... královská motivace!, s. r. o., ktorá je v regióne strednej a východnej Európy autorom a realizátorom projektu Original Rhythm Team. Ide o progresívnu metódu zameranú na budovanie a rozvoj tímov, pri ktorej sa využíva tzv. korporátne bubnovanie a hra na rôzne rytmické nástroje. AMROP HEVER Slovakia chce pri svojej práci s klientmi prispieť k tomu, aby túto atavistickú a zároveň inovatívnu techniku spoznali ďalšie organizácie predovšetkým na objavenie a využívanie energetického potenciálu zamestnancov i spoločnosti ako celku, prelomenie sociálnych a emocionálnych bariér, dosiahnutie atmosféry súhry a jednoty a interakciu na vyššej úrovni. Posolstvo korporátneho bubnovania má jasné paralely s firemnými hodnotami. Jeho účastníci musia nájsť spoločný rytmus, perfektné načasovanie a súzvuk. S úspechom ho možno využiť na konferenciách, komunikačných mítingoch, firemných a teambuildingových akciách, pri tímovom koučingu a pod.

  Viac informácií...
  Korporátne bubnovanie v slovenských médiách...
 • Radomír Mako opäť podpredsedom Správnej rady CECGA
  Valné zhromaždenie Stredoeurópskej asociácie riadenia a správy spoločností (CECGA) opäť zvolilo Radomíra Maka, Senior Partnera poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia a člena Správnej rady JENEWEIN GROUP za spolupodpredsedu Správnej rady CECGA. Druhou podpredsedníčkou sa stala Barbora Lazárová, výkonná riaditeľa ECRAI-External Credit Rating and Assessment Institution, a. s. Novým predsedom Správnej rady CECGA sa stal Tibor Bôrik, generálny riaditeľ Union poisťovňa, a. s. Ako poznamenal Radomír Mako, aktivity asociácie v roku 2009 do určitej miery poznamená súčasná finančná a hospodárska kríza. Aj preto budú jej členovia a Správna rada klásť dôraz na partnerstvá s rôznymi organizáciami a osobnosťami, ktoré sa venujú téme Corporate Governance a vďaka svojim schopnostiam a postaveniu dokážu prispieť k jej kultivovaniu. Pokračovať budú aj snahy o praktické uvedenie Kódexu správy a riadenia spoločností na Slovensku do života.
 • Národný beh Devín - Bratislava
  Neopakovateľnú atmosféru sviatku pohybu s dlhoročnou tradíciou sa tento rok rozhodli zažiť aj členovia firemného tímu JENEWEIN GROUP, a tak sa 5. apríla 2009 zúčastnili na 62. ročníku Národného behu Devín-Bratislava. Išlo o podujatie určené pre všetky vekové a výkonnostné kategórie s medzinárodnou účasťou, do ktorého sa tradične zapája vyše 2 000 bežcov. Organizátor STARZ hl. mesta SR Bratislava s hlavným partnerom pretekov po minuloročnom úspechu vyhlásili Firemný beh na trati Hlavného behu v dĺžke 11 635 m. Práve na nej si otestovalo svoje sily a vytrvalosť aj bežecké družstvo v zložení Martin Novotný, Marek Mitošinka, Michal Lukáč, Ivan Tomko a ako hostia Tomáš Novotný a Adam Spusta.

  Viac informácií...
  Fotogaléria...
 • Ocenenie Via Bona Slovakia za rok 2008
  JENEWEIN GROUP sa v silnej konkurencii dostala až do finále 9. ročníka ocenenia Via Bona Slovakia v kategórii Hlavná cena pre malé a stredné podniky. Ide o projekt Nadácie Pontis, ktorá chce vyjadriť verejné uznanie firmám a podnikateľom, ktorí na Slovensku rozvíjajú zodpovedné podnikanie a firemnú filantropiu. Nomináciu a účasť v záverečnom dueli vnímame nielen ako príležitosť na prezentáciu našich aktivít, ale aj ako možnosť v inšpiratívnom prostredí sa porovnať s ďalšími úspešnými spoločnosťami.

  Viac informácií...
  Prezentácia...
 • Pracovné raňajky Fóra donorov
  Vplyv finančnej krízy na firemnú angažovanosť a na aktivity neziskových organizácií v SR-to bola téma pracovných raňajok, ktoré koncom marca 2009 pre top manažérov a majiteľov firiem zorganizoval Klub firemných darcov pri Fóre donorov. Účastníci otvorene hovorili aj o zmenách v tejto oblasti, ktoré boli nútení prijať do konca roku 2008. V diskusii, do ktorej sa aktívne zapojil aj Radomír Mako, Senior Partner poradenskej spoločnosti AMROP HEVER Slovakia a člen Správnej rady JENEWEIN GROUP, sa zástupcovia zúčastnených firiem zhodili, že podpora verejnoprospešných projektov formuje firemnú kultúru, spoludefinuje firemné hodnoty a prispieva k lojalite zamestnancov. Aj toto sú dôvody, prečo by sa každá firma aj napriek momentálnej nepriaznivej situácii mala snažiť zabezpečiť kontinuitu filantropických projektov.

  Viac informácií...
 • BeActive.sk - Future Tour
  Séria desiatich prednášok na vysokých školách po celom Slovensku (Bratislava, Nitra, Žilina, Banská Bystrica, Zvolen, Košice...) a s nimi súvisiace rozhovory so študentmi o tom, čo ich čaká po absolvovaní štúdia a úsilí uplatniť sa na trhu práce-to je jedna z nosných línií projektu BeActive.sk. Okrem hlavného partnera-finančnej skupiny Allianz Group, projekt odborne podporila aj spoločnosť JENEWEIN GROUP. Na stretnutiach so študentmi budú počas marca, apríla a mája 2009 prednášať aj Martin Krekáč, spoluzakladateľ JENEWEIN GROUP, a Igor Šulík, Managing Partner AMROP HEVER Slovakia.

  Viac informácií a termíny...
  Partneri projektu...
 • Národné dni kariéry
  Globálna, apolitická a nezávislá študentská organizácia AIESEC opäť pripravila podujatie Národné dni kariéry (NDK)-veľtrh pracovných príležitostí. Už tradične na ňom ponúkla firmám a študentom komplex služieb, ktoré pomáhajú obom stranám zorientovať sa na trhu práce. Podujatie sa uskutočnilo 12. a 13. marca 2009 v priestore výstaviska Incheba Expo Bratislava. Hlavnou témou tohtoročných NDK a celého sprievodného programu bolo ENTREPRENEURSHIP, čiže podnikavosť. Keďže rok 2009 je v EÚ rokom podnikavosti, organizátori chceli priblížiť pojem podnikavosť a aj prostredníctvom predstavenia príbehov úspešných podnikateľov pomôcť mladým ľuďom pri hľadaní vízie a cieľa v podnikaní. Jedným z hostí diskusie bol aj Martin Krekáč, spoluzakladateľ JENEWEIN GROUP a prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska, ktorý odpovedal na otázky študentov spolu s Andrejom Kiskom, zakladateľom projektu Dobrý anjel.

  Viac informácií...
  Fotogaléria...
  Záverečná správa...
 • Súťaž o najlepšiu fotku z firemnej akcie
  JENEWEIN GROUP ako spoločnosť pôsobiaca v oblasti ľudského kapitálu veľmi dobre vie, že naši ľudia sú základom našich úspechov. Aj v tejto oblasti sa preto snažíme ísť nad hranicu určenú Zákonníkom práce a ďalšími legislatívnymi normami. V rámci tohto záväzku vstupujeme do partnerstiev s niekoľkými prestížnymi podujatiami a pravidelne organizujeme vlastné teambuildingové aktivity a akcie pre rodiny našich zamestnancov. S fotografiami z minuloročnej TOP udalosti, ktorou bol Jenewein Chess Match 2008, a z Mikulášskeho posedenia sme sa prihlásili aj do druhého ročníka Súťaže o najlepšiu fotku z firemnej akcie, ktorej organizátorom je kreatívna, tréningová a produkčná agentúra Quinta Essentia.

  Viac informácií...
 • PF 2009 - Chceme stáť pri vás
  Odvážny a úspešný nový rok 13. januára 2009 počas slávnostného prípitku všetkým zamestnancom JENEWEIN GROUP a spoločností v jej portfóliu (AMROP HEVER, FIPRA, AJG consulting a EPPP) popriali členovia jej Výkonnej rady. Súčasne pripomenuli významné výročie-19 rokov, ktoré 6. januára 2009 uplynuli od chvíle, ako symbolicky na Tri krále Jean-Francois Jenewein, Martin Novotný a Martin Krekáč položili základy poradenskej spoločnosti, ktorá bola východiskovým bodom vývoja smerujúceho k dnešnej Jenewein Group. Dosiahnuté výsledky umožnili vtlačiť pečať značky Jenewein hlboko do histórie nielen slovenského, ale i stredoeurópskeho poradenstva. Zároveň sú základom optimistického pohľadu do blízkej budúcnosti a viery v ďalšie úspechy JENEWEIN GROUP a všetkých jej klientov.

  PF 2009...