• Vianočný večierok v znamení klobás a jaterníc
  Vianočné sviatky sme tento rok v JENEWEIN GROUP a spoločnostiach v jej portfóliu privítali typickou slovenskou zabíjačkou. Prostredie klubu Galloper kúsok za bratislavskou Dúbravkou, poriadna dávka snehu, teplota hlboko pod nulou a mäsiarske majstrovstvo boli základom úžasného a pre viacerých naozaj ojedinelého zážitku. Zabíjačkové špeciality, ktoré sme pomáhali pripraviť, sme ochutnávali počas celého poobedia a večera, pričom domov si každý z nás odniesol bohatú výslužku. Nechýbala tradičná vianočná tombola, v ktorej každý obdaroval i bol obdarovaný, dlhé rozhovory a veľa zábavy. Na nadchádzajúce najkrajšie sviatky v roku sme sa naladili tak dobre, ako sa len dalo.

  Menu...
  Fotogaléria...
 • Mikulášske posedenie
  JENEWEIN GROUP a spoločnosti v jej portfóliu od začiatku decembra sídlia na novej adrese. Zdá sa, že už o tom vedia naozaj všetci, pretože presne týždeň po presťahovaní na Štefanovičovu ulicu číslo 12 trafil aj Mikuláš! S anjelom a čertom po boku zavítal do čerstvou maľovkou voňajúcich priestorov krátko po štvrtej hodine popoludní. Hoci bol tak ako po minulé roky trochu skúpy na slovo, o to štedrejšie siahal do vrchovato naplneného vreca. Za každú básničku či pesničku sa odmenil sladkým balíčkom. Keď Mikuláš so sprievodom odišiel, takmer dvadsiatka detí si pozrela animovanú rozprávku a spoločne s rodičmi a ďalšími príbuznými si všetci spoločne pochutnali na pripravených dobrotách. Vianočná výzdoba i nálada v novom sídle JENEWEIN GROUP pretrvala aj do ďalších dní... ŠŤASTNÉ a VESELÉ!

  Pozvánka...
  Fotogaléria...
 • Benefičný vianočný stromček
  Od začiatku adventu až do úplného záveru roku 2010 bol súčasťou vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave Benefičný stromček Linky detskej istoty. Zdobili ho vianočné gule venované hlavnými partnermi a podporovateľmi, medzi ktorými nechýbala poradenská spoločnosť Amrop Slovakia, člen JENEWEIN GROUP. Vianočná guľa s logom Amropu symbolizovala vianočný darček pre Linku detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF-finančný príspevok vo výške 444 eur. Stromček rozsvietili 4. decembra 2010, pričom súčasťou milej slávnosti boli aj trhy pri stromčeku so zaujímavým tovarom a s gurmánskymi špecialitami a súťažný predaj Vianočného punču 116 111-čo je číslo bezplatnej telefonickej linky dostupnej v čase núdze pre deti z celého Slovenska.

  Partneri...
 • Od 1. decembra 2010 na Štefanovičovej 12!
  Presťahovali sme sa! Strategická holdingová spoločnosť Jenewein Group, s. r. o., a poradenské spoločnosti Amrop Slovakia, s. r. o., Jenewein Slovakia, s. r. o., FIPRA Slovakia, s. r. o., a EPPP-Európske partnerstvo pre verejné stratégie, o. z., ktoré sú súčasťou jej portfólia, zmenili svoje sídlo. Od 1. decembra 2010 je našou novou adresou Štefanovičova 12, 811 04 Bratislava. Ostatné kontaktné údaje (telefónne čísla, e-mailové adresy a pod.) zostávajú nezmenené.

  Nová adresa a mapa...
 • Jenewein Pétanque Turnaj
  Z poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia vyšla iniciatíva privítať tohtoročnú jeseň firemným turnajom v petangu. Skvelý nápad nezapadol prachom, a tak sa Jenewein Pétanque Turnaj uskutočnil 24. septembra 2010 v Sade Janka Kráľa za účasti športovcov i divákov zo všetkých spoločností v portfóliu JENEWEIN GROUP. Ako to už pri tejto populárnej francúzskej hre býva, aj v tomto prípade sa spojilo pravé športové zápolenie s príjemnou spoločenskou zábavou. Tešili sa všetci, z putovnej trofeje však najviac Ladislava Chvostaľová a Silvia Čižmárová, víťazky prvého ročníka.

  Fotogaléria...
 • Human Resources pre deti
  Poradenská spoločnosť Amrop Slovakia, člen Jenewein Group, sa v rámci dlhodobého partnerstva s Linkou detskej istoty pri Slovenskom výbore Unicef rozhodla aktívne podporiť 2. ročník charitatívneho behu 21 km pre deti. Súťažno-zábavné podujatie sa uskutočnilo 19. septembra 2010 v amfiteátri na Partizánskej lúke v Bratislave. Každý účastník si mohol vybrať trať podľa svojich schopností-21 km, 7 km, 3 km alebo Rodinný beh pre rodičov s deťmi. Okrem toho, že Amrop pripravil vlastné bežecké družstvo, spolupodieľal sa na organizácii a propagácii podujatia a dobrovoľníckymi prácami zabezpečil i hladký priebeh vlastnej súťaže v deň D, dal si za cieľ osloviť a pre dobrú vec spojiť širokú „human resources komunitu" a z jednotlivých spoločností zapojiť do behu čo najviac aktívnych účastníkov. Vďaka tomu bola pomoc deťom v núdzi ešte výraznejšia, pretože všetky finančné prostriedky získané zo štartovného a príspevky, ktoré zozbierali dobrovoľní fundraiseri, boli venované Linke detskej istoty. Výsledná suma za tento rok: 5 268,02 eur!

  Amrop iniciatíva...
  Partneri...
  Fotogaléria...
 • Amrop opäť v La Clusaz
  V poradí štvrtý spoločný teambuilding zástupcov Executive Search spoločností z regiónu strednej a východnej Európy pôsobiacich na trhu pod spoločnou značkou Amrop sa v turistickom stredisku La Clusaz vo Francúzskych Alpách uskutočnil v dňoch 17. až 19. septembra 2010. Slovenskú kanceláriu zastupovali Igor Šulík, Managing Partner, a Mario Fondati, Partner, poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia. Program bol opäť vydarenou kombináciou pracovnej a spoločensko-športovej časti. Pracovné stretnutia boli venované tvorbe spoločných stratégií pre ešte väčšie skvalitnenie spolupráce pri poskytovaní služieb klientom v celom regióne. Zábavný program sa niesol v znamení riešenia záhady v prostredí malebného mestečka Annecy, pričom jednotlivé aktivity obohatila plavba po jazere. Ducha tímovej súhry a spolupráce účastníci utužili pri závode dračích lodí.
 • Nájdite si prácu s HN
  Denník Hospodárske noviny v rámci úspešného projektu Nájdite si prácu s HN od konca mája uverejňuje príbehy uchádzačov-čerstvých absolventov-o voľnú pracovnú pozíciu, ich životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Členmi odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa na základe spolupráce s redakciou postupne stali aj odborníci z poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia a Fipra Slovakia.

  Vybrané diely seriálu Nájdite si prácu s HN v roku 2010... >>>
 • Rakúsky Amrop Jenewein oslavoval
  Už po tridsiaty prvý raz pozval Günther Tengel, managing partner rakúskej poradenskej spoločnosti Amrop Jenewein, obchodných partnerov, priateľov a spolupracovníkov na tradičnú narodeninovú párty v známej viedenskej reštaurácii Zum Martin Sepp. Kým okrúhle výročie oslavoval vlani ešte ako šéf spoločnosti Jenewein & Partner/Amrop Hever v zámockej záhrade paláca Schönburg, tentoraz vyše 400 pozvaných hostí oslávencovi a jeho tímu prvýkrát po zmene mena na Amrop Jenewein blahoželalo v komornejšom prostredí. Na oslave sa zúčastnili predstavitelia desiatok top rakúskych a medzinárodných spoločností. Hosťom bol o. i. aj Ulrich Dade, chairman The Amrop Group. Spoločnosť Amrop Slovakia zastupoval Mario Fondati, Igor Šulík, Soňa Szabadosová a Ladislava Chvostaľová. Ako napísali prestížne rakúske denníky, „taktik Tengel vybral na organizovanie oslavy voľný deň v kalendári tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale, a tak sa jeho hostia mohli nerušene porozprávať a zabávať do skorých ranných hodín".

  Viac informácií...
  Fotogaléria...
 • HNClub - Podnikatelia: byrokracie stále pribúda
  Slovenskí podnikatelia tvrdia, že byrokracia sa z roka na rok zvyšuje. Okrem toho malých, ale aj veľkých zamestnávateľov najviac trápi odvodové zaťaženie, pričom problémy robí i nestabilita legislatívy. Aj to je jeden zo záverov diskusného fóra HNClubu, ktorý sa uskutočnil 11. mája 2010 v Bratislave v spolupráci so spoločnosťou Deloitte. Na stretnutí sa okrem zástupcov rôznych spoločností a profesijných a záujmových združení zúčastnil aj Igor Šulík, Managing Partner, a Ivan Tomko, Consultant poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.

  Viac informácií...
 • Amrop podporil distribúciu filmu Nedodržaný sľub
  Poradenská spoločnosť Amrop Slovakia sa najmä pre vysokú kvalitu a hlboké ľudské posolstvo rozhodla podporiť distribúciu slovenského celovečerného hraného filmu Nedodržaný sľub, ktorý v apríli 2009 na plátna kín s úspechom uviedla produkčná spoločnosť GENTA FILM. Filmovú rekonštrukciu netypického, avšak skutočného vojnového príbehu Martina Friedmanna-Petráša, slovenského Žida z mestečka Bánovce nad Bebravou, si zamestnanci, spolupracovníci a hostia spoločnosti Amrop Slovakia pozreli na samostatnej projekcii v priestoroch bratislavského divadla Astorka. Po premietaní sa na pozvanie Martina Krekáča, vedúceho partnera JENEWEIN GROUP, všetci stretli na večeri v kubánskej reštaurácii Malecón. Príjemné posedenie bolo súčasťou osláv dvadsiateho výročia pôsobenia značky Jenewein na slovenskom trhu, ktoré vyvrcholia na jeseň.

  Viac informácií...
 • Preteky vo voltížnom jazdení v Čiernej Vode
  V Jazdeckom klube TJ Elán Čierna Voda sa 2. mája 2010 uskutočnili voltížne preteky. Voltížne jazdenie je akrobatické a gymnastické cvičenie predvedené na cválajúcom koni, ktoré sa v roku 1983 stalo jednou zo siedmich jazdeckých disciplín. Preteky sa konali pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša. Súčasťou celodenného programu bola aj súťaž Voltíž deťom. Keďže voltížne jazdenie ideálnym spôsobom spája záujem detí a mládeže o kone so všestrannou pohybovou výchovou, JENEWEIN GROUP sa nielen pre motív koňa vo svojom logu, ale predovšetkým v súlade s princípmi spoločenskej zodpovednosti a odhodlaním podporiť kvalitu života spoločnosti i vlastných zamestnancov a ostatných spolupracovníkov a ich rodín stala jedným z partnerov podujatia.

  Pozvánka
  Viac informácií...