• Gurmánsky vianočný večierok
  Ešte sa nestalo, že by sa Vianočný večierok zamestnancov, spolupracovníkov a priateľov JENEWEIN GROUP a spoločností v jej portfóliu nevydaril. Tento rok sa uskutočnil 19. decembra 2011 v reštaurácii Barrique v bratislavskej Dúbravke a niesol sa v znamení hesla Čo si navaríme, to si aj zjeme. Pod vedením skúseného šéfkuchára Michala Anyalaia sme si v troch tímoch pripravili gurmánske menu sami-a špeciality to boli naozaj vyberané. Spoznali sme nové chute, zaujímavé kombinácie a netradičné postupy, popri tom sme sa zabávali, rozprávali i tancovali. Prestávku v ochutnávaní vlastnoručne uvarených lahôdok vyplnila tradičná vianočná tombola, v ktorej sme sa navzájom obdarovali milými darčekmi. Večierok sa určite zaradí medzi top udalosti odchádzajúceho roka-tento rok sme latku dobrej nálady posunuli poriadne vysoko...

  Pozvánka a menu...
  Fotogaléria...
  PF 2012
 • Coffee time with Amrop
  V príjemných klubových priestoroch v sídle JENEWEIN GROUP sa 8. decembra 2011 uskutočnilo úvodné podujatie zo série Coffee time..., tentoraz ako Coffee time with Amrop. Pozvaní hostia-top manažéri významných spoločností, odborníci z oblasti ľudských zdrojov, novinári a študenti, pri šálke gurmánskej kávy s odborníkmi z poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia diskutovali na tému Retained (a ostatné) Executive Search spoločnosti v SR. Diskusia vedená v neformálnej atmosfére vychádzala zo štúdie Retained and Contingency Executive Search: The Key Differences, ktorú vypracovala Asociácia Executive Search konzultantov (AESC). Partnerom série podujatí sa stala sieť predajní Casa del Caffé, pričom servírovanú kávu osobne predstavil a pripravil Michal Šturc-azda najuznávanejší špecialista na kávu na Slovensku.

  Pozvánka…
  Prezentácia…
  Fotogaléria…
 • Mikulášske posedenie
  Ako každý rok, aj v roku 2011 do sídla JENEWEIN GROUP a spoločností v jej portfóliu zavítal Mikuláš. S anjelom a čertom prišiel až na tretie zavolanie, čím sa značne zvýšilo radostné očakávanie takmer dvadsiatky prítomných detí (teší nás, že sa úspešne rozrastáme...). O čo menej Mikuláš a jeho sprievod rozprával, o to boli štedrejší. Za každú básničku či pesničku sa odmenili veľkým balíčkom. Keď Mikuláš odišiel za ďalšími povinnosťami, deti si spolu s rodičmi a príbuznými pozreli zimnú rozprávku a pochutnali na pripravenom občerstvení. Torta sa však 6. decembra v JENEWEIN GROUP slávnostne krájala aj presne napoludnie-oslavovali sme totiž prvý rok strávený v nových priestoroch. V dobrej nálade sme odštartovali predvianočné obdobie...

  Pozvánka…
  Fotogaléria…
 • Benefičný vianočný stromček
  Počas celého adventu je súčasťou Vianočných trhov na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave Benefičný vianočný stromček Linky detskej istoty. Jeho ozdobami sú špeciálne vianočné gule venované hlavnými sponzormi a podporovateľmi, medzi ktorými nechýbame ani tento rok. Vianočná guľa s naším logom Amrop je symbolom vianočného darčeka pre Linku detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF-finančného príspevku vo výške 444 eur. Stromček sme slávnostne rozsvietili 3. decembra 2011, pričom súčasťou slávnosti boli aj vystúpenia malých i dospelých spevákov a súťaž osobností v predávaní vianočného punču 116 111-čo je číslo bezplatnej telefonickej linky dostupnej v čase núdze pre deti z celého Slovenska. Teší nás, že sme sa opäť pripojili k myšlienke, že advent je nielen časom radosti, pokoja a očakávania, ale aj dobročinnosti a obdarúvania...

  Viac informácií…
  Partneri...
 • Seeliger y Conde Group ocenila mladé talenty
  Pod taktovkou poradenskej skupiny Seeliger y Conde Group (Amrop Seeliger y Conde je členom The Amrop Group) sa 28. novembra 2011 uskutočnil tretí ročník slávnosti Seeliger y Conde Awards for Young Talent. Prestížne ocenenia sa každoročne udeľujú najvýznamnejším španielskym vedúcim pracovníkom mladším ako 40 rokov. Udalosť sa konala v Palacio de Congresos de Catalunya, pričom záštitu nad slávnostným udeľovaním cien mal španielsky následník trónu Felipe de Borbón y Grecia, princ astúrsky. Cenu za rok 2011 získali: Cristian Gaju, generálny riaditeľ spoločnosti Abantia; Ana Ponzoda, finančná riaditeľka spoločnosti Astrazeneca Pharmaceuticals Spain; Santiago Mier, generálny marketingový manažér spoločnosti Danone; Alejo Beleta, manažér výrobného inžinierstva spoločnosti Mercedes Benz, Carlos Domingo, generálny riaditeľ spoločnosti Telefonica I+D a Javier Simon, HR manažér spoločnosti Sovereign Bank. Pred začiatkom slávnosti sa účastníci stretli pri okrúhlom stole, pri ktorom niekoľko rečníkov z rôznych odvetví španielskej ekonomiky diskutovalo na tému Transformácia v čase krízy.
 • Amrop University/Researchers & Associates Campus Session
  Už po desiaty raz sa v dňoch 26. až 29. októbra 2011 uskutočnila Researchers & Associates Campus Session ako súčasť Amrop University, vzdelávacieho programu určeného pre rozvoj Amrop profesionálov. Miestom svetového stretnutia rešeršno-analytickej komunity z Executive Search spoločností pôsobiacich na trhu pod spoločnou značkou Amrop bol Amsterdam. Program zameraný prioritne na profesionálny tréning, výmenu skúseností a bližšie spoznanie bol rozdelený na tri hlavné témy-Communication in a Faceless World, Time Management a Mindmapping. Jednotlivé semináre a praktické cvičenia viedli skúsení lektori-jedni z najlepších vo svojej oblasti. Okrem nových vedomostí a zručností si takmer šesťdesiat účastníkov z 28 krajín z Amrop University odnieslo aj zážitky zo spoločenskej časti programu-výletu loďou po amsterdamských kanáloch či spoločnej slávnostnej večere v reštaurácii Van Puffelen. Za Amrop Slovakia sa na konferencii zúčastnil konzultant Michal Lukáč.
 • Značky Amrop a Jenewein aj v sociálnych sieťach
  Poradenská spoločnosť JENEWEIN GROUP začína komunikovať aj prostredníctvom sociálnych sietí. Od začiatku jesene postupne vytvárame a napĺňame oficiálne stránky spoločností Jenewein Group, Amrop Slovakia a Jenewein Slovakia na LinkedIne, Twitteri a Facebooku. Cielené budovanie ďalšieho komunikačného kanála je v súlade s naším prístupom k zodpovednému podnikaniu, v ktorého rámci ochotne zdieľame vlastné poznanie a skúsenosti a publikujeme články, štúdie a analýzy na rôzne témy, ktoré zaujímajú nielen odbornú, ale aj širšiu verejnosť. A tak sa popri letnej tohtoročnej novinke-štvrťročníku JeneweinQuarterlyNEWSletter, stávajú sociálne siete ďalšou platformou na výmenu a zdieľanie informácií, praktických skúseností, noviniek a zaujímavostí aj medzi virtuálnou komunitou. Staňte sa našimi fanúšikmi už dnes!
 • Stali sme sa signatárom Etického kódexu proti nekalému podnikaniu
  Podnikateľská aliancia Slovenska (PAS) spolu s Unicreditbank zorganizovala v hoteli Austria Trend Hotel Bratislava konferenciu Transparentné podnikanie. Hlavným mottom podujatia, ktoré sa uskutočnilo 11. októbra 2011, bolo heslo „ako zabezpečiť stabilné prostredie a férové pravidlá pre rozvoj vašej firmy". V rámci odborného programu na konferencii vystúpili viacerí predstavitelia verejného i súkromného sektora. Súčasťou Panelu 1-Transparentnosť po slovensky-kde sme a kam chceme ísť, Róbert Kičina, výkonný riaditeľ PAS, predstavil projekt Zamedzenie nekalého podnikania. Súčasťou konferencie bola aj tlačová beseda PAS, na ktorej Martin Krekáč, prezident PAS a vedúci partner JENEWEIN GROUP, a Róbert Kičina prezentovali zástupcom médií hlavné výsledky projektu Zamedzenie nekalého podnikania vrátane najčastejších nekalých praktík a opatrení na ich zamedzenie a Etický kódex PAS proti nekalému podnikaniu, ktorého signatárom sa stala aj JENEWEIN GROUP a spoločnosti v jej portfóliu.

  Viac informácií a program…
  Tlačová informácia…

  Tlačová konferencia v médiách... >>>
 • Amrop po piaty raz v La Clusaz
  Na sklonku leta sa v turistickom stredisku La Clusaz vo Francúzskych Alpách opäť stretli zástupcovia Executive Search spoločností z regiónu strednej a východnej Európy pôsobiacich na trhu pod spoločnou značkou Amrop. Slovenskú kanceláriu zastupovali Igor Šulík, Managing Partner, a Michal Lukáč, konzultant. Piaty ročník podujatia sa uskutočnil od 16. do 19. septembra 2011 a rovnako ako dosiaľ bol jeho program rozdelený na pracovnú a spoločensko-športovú časť. Jadro prvej časti tvorila podnikateľská herná simulácia, ktorej cieľom bolo upozorniť na dôležitosť odlíšenia od konkurencie a tvorbu a realizáciu úspešnej stratégie. Ďalšou pracovnou témou boli sociálne médiá a ich využitie v personálnom poradenstve. Hovorilo sa aj o prehlbovaní spolupráce partnerských kancelárií, upevňovaní siete kontaktov, výmene skúseností, koordinácii komunikačnej stratégie a zdokonaľovaní praktík smerujúcich k poskytovaniu čo najlepších služieb. V rámci spoločensko-športovej časti mal medzi účastníkmi úspech adrenalínový kaňoning a jazda motorovým člnom na jazere Annecy.

  Fotogaléria…
 • HR deťom. ĎAKUJEME!
  Poradenská spoločnosť Amrop Slovakia, člen Jenewein Group, v rámci dlhodobého partnerstva s Linkou detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF aktívne podporuje charitatívny beh 21 km pre deti. Okrem toho, že Amrop na trať každý rok postaví vlastné bežecké družstvo (tento rok mal tím Amropu 9 členov a spolu zabehol viac ako 80 km!), spolupodieľa sa na organizácii a propagácii podujatia a dobrovoľníckymi prácami zabezpečuje i hladký priebeh vlastnej súťaže v deň D, dal si za cieľ osloviť a pre dobrú vec spojiť širokú komunitu v oblasti ľudských zdrojov a z jednotlivých spoločností zapojiť do behu čo najviac aktívnych účastníkov. Vďaka tomu je pomoc deťom v núdzi ešte výraznejšia, pretože všetky finančné prostriedky získané zo štartovného a príspevky, ktoré zozbierajú dobrovoľní fundraiseri, venujeme Linke detskej istoty. Tretí ročník súťažno-zábavného podujatia sa uskutočnil 11. septembra 2011 v amfiteátri na Partizánskej lúke v Bratislave. Každý účastník si mohol vybrať trať podľa svojich schopností-21 km, 7 km, 3 km alebo Rodinný beh pre rodičov s deťmi. Kým výsledná suma za rok 2010 bola 5 268,02 eur, tento rok sa podarilo vyzbierať viac ako 10 000 eur! Na štart prišlo 166 bežcov a spolu nabehali 1 640 km pre deti. ĎAKUJEME!

  Viac informácií a výsledky 2011...
  Partneri 2011...
  Amrop iniciatíva 2011...
  Tlačová informácia 2011...
  Pozvánka 2011...
  Leták 2011...
  Bežecké propozície 2011...
  Fotogaléria 2011...
  Fotogaléria 2010...

  Amrop iniciatíva v médiách... >>>
 • Nájdite si prácu s HN
  Denník Hospodárske noviny v rámci úspešného projektu Nájdite si prácu s HN aj v roku 2011 každý týždeň uverejňuje príbehy uchádzačov-čerstvých absolventov-o voľnú pracovnú pozíciu, ich životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Ako členovia odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa na základe spolupráce s redakciou do projektu postupne zapájajú aj odborníci z poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia. Špeciálne vydanie seriálu sa v júli pripravovalo aj na letnom festivale Bažant Pohoda. V stane Hospodárskych novín si záujemcovia pod mottom Práca sa dá nájsť aj na Pohode. S HN mohli vyskúšať pracovný pohovor s odborníkmi na trh práce, poradiť sa, v akom odvetví hľadať uplatnenie i koľko si za prácu pýtať peňazí. Amrop na mimoriadne úspešnom podujatí, ktoré vyvolalo nadšený záujem publika, zastupoval konzultant Michal Lukáč.

  Jednotlivé diely seriálu Nájdite si prácu s HN v roku 2011... >>>
 • Výročná konferencia The Amrop Group
  Výročné valné zhromaždenie a svetová konferencia The Amrop Group, tradičné fórum na posilnenie spolupráce a výmenu ideí globálnej siete pokrývajúcej 55 krajín z celého sveta, sa tento rok uskutočnilo v dňoch 25. až 28. júna 2011 v tureckom Istanbule za účasti 135 partnerov jednotlivých členských organizácií. Ústrednou témou stretnutia bol Amrop 2020, a tak účastníci diskutovali najmä o dlhodobej stratégii rastu siete Amrop v meniacom sa prostredí, v ktorom funguje celé Executive Search odvetvie. Za Slovensko sa na podujatí zúčastnil Igor Šulík, Managing Partner Amrop Slovakia, ktorý sa aktívne zapojil do práce jednotlivých pracovných a regionálnych skupín. V programe valného zhromaždenia bola aj voľba nových členov globálnej Správnej rady-stali sa nimi Sabine von Anhalt (Nemecko), Preety Kumar (India) a Svein Ruud (Švédsko), ktorí doplnili už existujúcich členov Správnej rady. Konferenciu ukončil slávnostný gala večer, na ktorom udelili výročné Amrop Awards-cenu Anthony Saxton Award za rok 2010 získal Günther Tengel, Managing Partner Amrop Jenewein (Rakúsko).

  Viac informácií/Správna rada…
  Viac informácií/Amrop Awards…
 • Voltížne preteky v Čiernej Vode
  V Jazdeckom klube TJ Elán Čierna Voda sa 7. mája 2011 uskutočnili voltížne preteky. Voltížne jazdenie je akrobatické a gymnastické cvičenie predvedené na cválajúcom koni, ktoré sa v roku 1983 stalo jednou zo siedmich jazdeckých disciplín. Preteky sa organizujú pod záštitou predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša. Súčasťou celodenného programu je aj súťaž Voltiž deťom. Keďže voltížne jazdenie ideálnym spôsobom spája záujem detí a mládeže o kone so všestrannou pohybovou výchovou, JENEWEIN GROUP sa nielen pre motív koňa vo svojom logu, ale predovšetkým v súlade s princípmi spoločenskej zodpovednosti a odhodlaním podporiť kvalitu života spoločnosti i vlastných zamestnancov a ostatných spolupracovníkov a ich rodín stala jedným z partnerov podujatia.

  Pozvánka...
  Viac informácií...
 • BestGuest
  Poradenská spoločnosť Amrop Slovakia, člen JENEWEIN GROUP, ako súčasť dlhodobého partnerstva s Uni2010 podporuje nosný projekt Rozbehni sa!, v ktorého rámci na sociálnej sieti Facebook vznikla komunita rozbiehačov-tvorcov. Okrem vzájomnej podpory a pomoci pre všetkých, ktorí „niečo rozbiehajú, chcú rozbehnúť alebo sa k tomu nakopnúť", organizuje na vysokých školách na celom Slovensku pod hlavičkou BestGuest sériu interaktívnych prednášok úspešných podnikateľov. Ústrednou postavou jednej zo sto prednášok plánovaných na tento rok bol 14. apríla 2011 v priestoroch Ekonomickej univerzity v Bratislave aj Martin Krekáč, spoluzakladateľ poradenských spoločností Amrop-Jenewein-Fipra a vedúci partner JENEWEIN GROUP. Názov jeho prednášky znel: Aká je tvoja vôľa niečo dokázať?.

  BestGuest 2011...
 • Amrop pre OZ Človek v ohrození
  Poradenská spoločnosť Amrop Slovakia, člen JENEWEIN GROUP, úspešne ukončila projekt Zhodnotenie stratégie práce s ľudskými zdrojmi pre sekciu Humanitárnej pomoci a rozvojovej spolupráce, ktorý pripravila pre občianske združenie Človek v ohrození. Jeho hlavným cieľom so zreteľom na adresnosť a efektívne využívanie zdrojov bolo zmapovať formalizovaný a zaužívaný spôsob a systém riadenia ľudských zdrojov a predložiť odporúčania zabezpečujúce profesionalizáciu, modernizáciu a zefektívnenie riadiacich procesov. Hlavné oblasti, na ktoré sa projekt sústreďoval, boli proces náboru a získavania ľudí, proces výberu a hodnotenia, proces tréningov a vzdelávania, hodnotenie kompetencií ľudských zdrojov, motivácia a manažment databázy. Tento krok je zo strany Amrop Slovakia vyjadrením podpory tretiemu sektoru, ktorý zásadným spôsobom kultivuje spoločenské hodnoty ako pomoc iným, dobročinnosť, solidarita a filantropia. Projekt sa realizoval na základe dlhoročnej skúsenosti v oblasti riadenia Human Resources procesov a politík u klientov z rôznych sektorov, realizácie množstva Management Consulting projektov a inšpirovania sa „HR best practice" projektmi z komerčného prostredia a benchmarkovania občianskeho združenia voči trhu.
 • Otvorenie pracovných trhov Nemecka a Rakúska
  Ivan Štefanec, poslanec Národnej rady SR a predseda Výboru pre európske záležitosti, organizoval 31. marca 2011 v Bratislave tlačovú konferenciu na tému Otvorenie pracovných trhov Nemecka a Rakúska pre nové členské krajiny EÚ. Keďže hlavnou témou boli možnosti uplatnenia na pracovnom trhu Nemecka a Rakúska pre slovenských odborníkov a podnikateľov, na tlačovej konferencii vystúpil aj Martin Krekáč, prezident Podnikateľskej aliancie Slovenska a vedúci partner JENEWEIN GROUP. Okrem iného hovoril aj o tom, že otvorenie trhu práce znamená nielen viac príležitostí pre pracujúcich, ale aj väčšiu konkurenciu medzi zamestnávateľmi. Z dlhodobého hľadiska ide o pozitívny krok, ktorý môže prispieť k znižovaniu nezamestnanosti na Slovensku a rýchlejšiemu napĺňaniu cieľov Stratégie Európa 2020, z ktorej má profitovať celá únia.

  Pozvánka...

  Tlačová konferencia v médiách... >>>
 • Speech & Brunch
  Novú technológiu v HD kvalite a moderné videokonferenčné zariadenie využili spoločnosti Soitron a GTS pri organizovaní osemtýždňového cyklu Speech & Brunch. Jeho podstatou je hodinové on-line stretnutie s hosťom, úspešným vo svojom odbore podnikania, ktorý prostredníctvom telekonferencie diskutuje s podnikateľmi mimo Bratislavy. Taký je aj hlavný cieľ podujatia-sprostredkovať stretnutie s úspešnými lídrami, ku ktorým podnikateľská obec mimo hlavného mesta nemá jednoduchý prístup. Jedným z hosťov inšpiratívno-motivačných stretnutí cyklu Speech & Brunch sa stal aj Martin Krekáč, vedúci partner JENEWEIN GROUP, ktorý 29. marca 2011 na diaľku absolvoval pracovno-diskusné raňajky s podnikateľmi zo Žiliny a z okolia. Hlavnou témou rozhovoru bol headhunting, čiže priame vyhľadávanie top manažérov a špecialistov metódou Executive Search a celkovo téma ľudského kapitálu...

  Pozvánka...
  Viac informácií...
 • Profesia days a Národné dni kariéry
  Na základe kvalitnej odbornej spolupráce v rámci projektu Nájdite si prácu s HN sa Ladislava Molnárová, senior manažérka v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, stala členkou hodnotiacej poroty aj pri simulovaných výberových rozhovoroch počas 3. ročníka veľtrhu práce Profesia days. Podujatie sa uskutočnilo 16. a 17. februára 2011 v areáli Incheba Expo Bratislava, pričom rozhovory s mladými ľuďmi hľadajúcimi si uplatnenie na trhu práce sa realizovali ako súčasť bohatého sprievodného programu. Amrop Slovakia prostredníctvom Ladislavy Molnárovej, ktorá sa opäť stala členkou poroty, odborne podporila aj ďalšie podobné podujatie-Národné dni kariéry, ktoré sa uskutočnili 9. a 10. marca 2011 v areáli Incheba Expo Bratislava.

  Obrazový záznam/Profesia days...