• Vianočný výlet do veľhôr
  Tento rok sme si na tradičný Vianočný večierok dopriali naozaj dostatok času-celé dva dni. Po náročnom roku sme si to všetci zaslúžili, a tak tímy poradenských spoločností Jenewein Group, Amrop a Fipra a analytického inštitútu EPPP 13. decembra 2012 nasadli na bratislavskej Hlavnej stanici do vlaku a cez Poprad-Tatry sa odviezli do Nového Smokovca. Vo Ville Siesta na nás čakalo príjemné ubytovanie, skvelá strava a najmä veľa zábavy, ktorú sme prekladali prechádzkami a pobytom na čerstvom tatranskom vzduchu. Čas na tanec, rozhovory a gurmánske špeciality sme využili do poslednej chvíle-niektorí takmer do piatkového odchodu vlaku a návratu domov. Nechýbala vianočná tombola, v ktorej každý niečo dal a každý niečo dostal. A je zbytočné pripomínať, že-hoci sme si vlani mysleli, že ďalej sa ísť nedá, sme prekonali doterajšie maximum dobrej nálady a už teraz sa tešíme, čo nám prinesie rok 2013...

  Pozvánka a menu...
  Fotogaléria...
  PF 2013...
 • Svetlo porozumenia zasvietilo aj vďaka Amropu
  Slovenský a český Amrop sa stali jedným z hlavných partnerov jedinečného koncertu Svetlo porozumenia, ktorý sa uskutočnil 7. novembra 2012 súbežne v Španielskej synagóge a Kostole Svätého Ducha v Prahe. Ideovým otcom a organizátorom podujatia, ktorého ambíciou je prostredníctvom hudby otvárať priestor pre nové otázky a postoje týkajúce sa spoločenských hodnôt, je Peter Gyori, hudobník a duchovný Španielskej synagógy v Prahe, rodák z Košíc. Koncert na oslavu ľudskej pospolitosti a solidarity sa v svätostánkoch dvoch najväčších európskych monoteistických náboženstiev organizuje iba raz do roka. Jeho výnimočnosť určuje nielen miesto konania, ale aj zloženie účinkujúcich z rôznych žánrov od klasickej hudby cez folklór až po džez. Medzi interpretmi sa tento rok objavili mená ako Yair Dalal, Ridina Ahmedová, Katarína Hasprová, Robert Fischmann, Radek Krampl, Jan Jakubec, Pavel Razim, Veronika Vítová, Stanko & Matuš Kohútek, Michal Caba, Tomáš Reindl, Anežka Hessová a ďalší. Na koncerte sa každý rok na základe osobných pozvánok zúčastňujú členovia diplomatického zboru i poprední predstavitelia kultúrneho, spoločenského a podnikateľského života. Záznam z koncertu Svetlo porozumenia, ktorý moderoval herec Jan Potměšil a Peter Gyori, uviedla v predvianočnom čase Česká televízia.

  Pozvánka…
  Záverečná skladba…
 • Amrop University/Researchers & Associates Campus Session
  Po minuloročnom Amsterdame sa Researchers & Associates Campus Session ako súčasť Amrop University, vzdelávacieho programu určeného pre rozvoj Amrop profesionálov, tento rok presunul do talianskej metropoly. Rešeršéri, konzultanti a analytici z Executive Search spoločností pôsobiacich na trhu pod spoločnou značkou Amropu v Ríme strávili štyri dni-od 24. do 27. októbra 2012. Program bol podobne ako v predchádzajúcich desiatich ročníkoch zameraný prioritne na profesionálny tréning a výmenu skúseností. Pod vedením najlepších lektorov sa hovorilo napríklad o špecifických črtách na kontextoch založenom prístupe k Executive Search, ktorým sa Amrop odlišuje od konkurencie, o nadštandardnom a na vysokých etických princípoch založenom prístupe ku klientom a kandidátom a o skúmaní kvalít ľudského potenciálu. Okrem nových vedomostí a zručností si účastníci z Amrop University odniesli aj zážitky zo spoločenskej časti programu-Rím ponúka nespočetné možnosti. Za slovenský Amropu sa na konferencii zúčastnil senior konzultant Marek Hradílek.
 • Automotive & Industrial Practice Group v Bruseli
  Od 12. do 14. októbra 2012 sa v Bruseli uskutočnilo celosvetové stretnutie Automotive & Industrial Practice Group Amropu, na ktorom sa zúčastnilo 18 partnerov z prevažne európskych krajín. Ako povedal Mario Fondati, ktorý zastupoval slovenskú kanceláriu, míting iniciovali nemeckí kolegovia, ktorí ako zástupcovia najsilnejšej európskej ekonomiky a automobilovej veľmoci nedávno prevzali vedenie tejto pracovnej skupiny. Účastníci stretnutia sa venovali najdôležitejším témam súčasnosti, avšak diskutovali aj o ďalšom strategickom smerovaní priemyselného sektora, ktorý tvorí najväčší podiel v rámci poradenského pôsobenia Amropu. Dohodli sa na konkrétnych úlohách, ktoré smerujú nielen k zlepšeniu poskytovania služieb pri meniacich sa potrebách klientov (ďalší spoločný postup v prípade globálnych klientov či prípadné rozšírenie portfólia služieb), ale aj k zefektívneniu vnútornej komunikácie medzi partnerskými firmami. Najbližšie stretnutie Automotive & Industrial Practice Group sa uskutoční v januári 2013 na výročnej EMEA konferencii Amropu v nemeckom Tegernsee.

  Viac informácií...
 • Coffee time with Amrop
  V príjemných priestoroch Body Energy Clubu na Einsteinovej ulici v Bratislave sa 9. októbra 2012 uskutočnilo ďalšie zo série podujatí Coffee time with Amrop. Pozvaní hostia-top manažéri významných spoločností, odborníci z oblasti ľudských zdrojov a novinári, sa pri šálke kávy rozprávali s odborníkmi z poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia. Téma stretnutia súvisela s predstavením inovovanej služby Context Driven Leadership Assessment, ktorú Amrop už roky úspešne realizuje na trhu. Aktuálne však do nej zahrnul aj prvky inšpirované neurovedou, aby klientom ponúkol skutočne komplexné hodnotenie ich manažérov.

  Pozvánka…
  Výber z prezentácie…
  Tlačová informácia…
  Fotogaléria…
 • HR deťom. ĎAKUJEME!
  V rámci dlhodobého partnerstva s Linkou detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF poradenská spoločnosť Amrop, člen Jenewein Group, podporila aj štvrtý ročník charitatívneho behu 21 km pre deti. Náš prínos spočíva v troch hlavných bodoch: v pomoci pri organizácii a propagácii podujatia, ktoré sa ako príjemná športovo-spoločenská akcia dostalo do kalendára mnohých Bratislavčanov, vo vytvorení iniciatívy HR deťom. ĎAKUJEME!, v ktorej rámci oslovujeme a spájame širokú komunitu v oblasti ľudských zdrojov a z jednotlivých spoločností do behu zapájame čo najviac aktívnych účastníkov, a v postavení vlastného bežeckého družstva na štart. Teší nás, že tento rok sme vo všetkých smeroch obstáli ešte lepšie ako vlani-Linka detskej istoty si po behu, ktorý sa tento rok uskutočnil v nedeľu 9. septembra opäť na Partizánskej lúke, pripísala na účet 16 475 eur! V súťaži firemných tímov Amrop podporený bežcami z Jenewein Alumni obsadil 2. miesto, keď dvanásť členov nášho tímu zabehlo spolu 92 km pre deti. Samozrejme, prirátať k nim treba početné zastúpenie v Rodinnom behu a diváckej kulise umocňujúcej príjemný zážitok z letného nedeľného predpoludnia. ĎAKUJEME!

  Pozvánka...
  Amrop iniciatíva...
  Leták...
  Partneri...
  Bežecké propozície...
  Viac informácií a výsledky...
  Fotogaléria...

  Amrop iniciatíva v médiách... >>>
 • V La Clusaz aj o budovaní značky Amrop
  V polovici septembra sa v turistickom stredisku La Clusaz vo Francúzsku opäť stretli zástupcovia Retained Executive Search spoločností z regiónu strednej a východnej Európy pôsobiacich na trhu pod spoločnou značkou Amrop. Slovenskú kanceláriu zastupoval partner Mario Fondati. V poradí šiesty ročník podujatia sa uskutočnil v dňoch 14. až 17. septembra 2012, pričom program bol tradične rozdelený na pracovnú a teambuildingovú časť. Jadro odbornej časti tvorili workshopy, počas ktorých sa jednotlivé pracovné tímy zaoberali možnosťami ďalšieho zdokonaľovania marketingovej a komunikačnej stratégie Amropu. Počas formálnych i neformálnych stretnutí sa hovorilo aj o prehlbovaní spolupráce partnerských kancelárií, upevňovaní siete kontaktov, výmene skúseností a zdokonaľovaní praktík smerujúcich k poskytovaniu čo najlepších služieb. V rámci spoločensko-oddychovej časti si účastníci mohli vybrať medzi adrenalínovým paraglidingom a výletom loďou.
 • Svetová konferencia The Amrop Group
  Výročná svetová konferencia The Amrop Group spojená s valným zhromaždením Amrop Partnership, tradičné fórum na upevnenie spolupráce a výmenu najlepších praktík globálnej siete líderských Executive Search spoločností z 57 krajín celého sveta, sa uskutočnila 24. až 27. júna 2012 v prímorskom stredisku Da Nang vo Vietname. Ústrednou témou konferencie bol Partnership in Action, v ktorej rámci sa hovorilo najmä o dlhodobej stratégii rastu siete Amrop. Za Amrop Slovakia sa na podujatí zúčastnil Managing Partner Igor Šulík, ktorý sa aktívne zapojil do práce jednotlivých pracovných a regionálnych skupín. V programe valného zhromaždenia medzi hlavné body patrila voľba členov Správnej rady, na ktorej čele bude aj ďalšie dva roky stáť Ulrich Dade (Nemecko). Dôležitou časťou bolo predstavenie nových partnerov, ktorí budú pod značkou Amrop Augmentum reprezentovať Amrop v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska. Konferenciu ukončil slávnostný gala večer, na ktorom udelili výročné Amrop Awards-cenu Anthony Saxton Award za rok 2011 obhájil Günther Tengel, Managing Partner Amrop Jenewein (Rakúsko) a Chairman Amrop CEE, ktorý zároveň získal aj Chairman Award za dlhoročný prínos pre Executive Search a značku Amrop. Tradične sa udeľovali aj ocenenia za kvalitu, ktoré si tento rok za služby najvyššej triedy odniesli predstavitelia členských spoločností z Rakúska, Francúzska, zo Švédska, z Turecka a zo Slovenska.

  Ocenenie za kvalitu...
  Viac informácií...
  Fotogaléria...
 • Pracovali (a jazdili) sme pre radosť
  Poradenská spoločnosť Amrop Slovakia sa s nasadením sebe vlastným pred pár týždňami zapojila do súťaže Rádia Expres Pracuj pre radosť!. Hoci hlavnú cenu sa súťažnému tímu za originálne video nakrútené vo firemných priestoroch nepodarilo vyhrať, ako prekvapenie sme od BMW Group Slovensko získali špeciálny darček-nové BMW radu 1 sme testovali celý týždeň. Pozoruhodné jazdné vlastnosti priniesli všetkým, ktorí nové auto vyskúšali, čistú radosť z jazdy. Povzbudení odmenou sa do súťaže chystáme zapojiť opäť.

  Viac informácií...
 • Jenewein Alumni - prvé spoločné stretnutie
  Klub Jenewein Alumni pripravil prvé spoločné stretnutie oslovených bývalých zamestnancov a spolupracovníkov Jenewein Group a spoločností v jej portfóliu-Amrop Slovakia, Jenewein Slovakia, Fipra Slovakia a EPPP analytický inštitút. Uskutočnilo sa 18. júna 2012 v štýlovej japonskej reštaurácii Benihana. Neformálny originálny večer naplnili nielen spomienky na spoločné projekty realizované v minulosti (v niektorých prípadoch pred viac ako dvadsiatimi rokmi!), ale najmä upevňovanie väzieb a kontaktov medzi ľuďmi, ktorí väčšiu či menšiu etapu svojej profesijnej kariéry spojili so značkou Jenewein.

  Pozvánka...
  Menu s programom…
  Fotogaléria...
 • Igor Šulík členom správnej rady OZ Človek v ohrození
  Igor Šulík, Managing Partner v poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia, sa stal členom správnej rady občianskeho združenia Človek v ohrození. Spolu s predsedníčkou Beátou Drobovou a druhou členkou správnej rady Irmou Chmelovou chce do združenia priniesť predovšetkým skúsenosti zo súkromného a z verejného sektora, osvedčené praktiky z oblasti dobrej správy spoločností a nové formy financovania. Človek v ohrození je nezisková mimovládna organizácia, ktorej misiou je podporovať humanitu a ľudský rozvoj v znevýhodnených krajinách sveta a na Slovensku. Jej poslaním je účinne pomáhať ľuďom, ktorí trpia dôsledkami vojnových konfliktov, prírodných katastrof a autoritárskych režimov. Vzdelávacími a osvetovými aktivitami sa snaží prispieť k budovaniu otvorenej, tolerantnej a solidárnej spoločnosti. Poradenská spoločnosť Amrop Slovakia so združením Človek v ohrození spolupracovala v roku 2011, keď preň zrealizovala projekt Zhodnotenie stratégie spolupráce s ľudskými zdrojmi.

  Viac informácií...
 • Zodpovednosť a riziká štatutárnych orgánov a riaditeľov...
  Poradenská spoločnosť Amrop Slovakia, advokátska kancelária Havel, Holásek & Partners a spoločnosť Renomia spojili odborné vedomosti a praktické skúsenosti a zorganizovali seminár na tému Zodpovednosť a riziká štatutárnych orgánov a riaditeľov a možnosti ich poistenia. Podujatie určené pre takmer šesťdesiat pozvaných hostí sa uskutočnilo 5. júna 2012 v Bratislave. Program seminára otvoril Igor Šulík, Managing Partner v Amrop Slovakia, ktorý hovoril o európskom a národnom rámci Corporate Governance, teda dobrej správy spoločností. Hoci táto téma sa postupne udomácňuje aj v spoločnostiach pôsobiacich na Slovensku, poistenie zodpovednosti za škodu členov štatutárnych a dozorných orgánov spoločnosti, ktorá vyplynula v súvislosti s výkonom týchto funkcií, je u nás na rozdiel od zahraničia ešte vždy zriedkavosťou. Potvrdil to záujem účastníkov i diskusia, ktorá sa rozvinula po skončení prezentácií zástupcov všetkých troch organizujúcich spoločností.

  Pozvánka...
  Prezentácia I. Šulíka…
  Fotogaléria...
 • 8. EMEA Regional Meeting
  V rámci The Amrop Group, geograficky najväčšej siete Executive Search spoločností na svete, sa zástupcovia členských spoločností z Európy, zo Stredného východu a z Afriky (EMEA) stretli na Malte. V poradí 8. EMEA Regional Meeting sa uskutočnil 5. až 7. marca 2012 a privítal približne sto partnerov a profesionálov z celého regiónu. Ako povedal Igor Šulík, ktorý na trojdňovom pracovnom podujatí reprezentoval poradenskú spoločnosť Amrop Slovakia, po tradičnom stretnutí jednotlivých sektorových pracovných skupín sa účastníci sústredili na diskusiu o strategických otázkach súvisiacich s budúcim rozvojom a zámermi The Amrop Group. Na programe boli aj témy súvisiace s interným vzdelávacím programom Amrop University a celkovým systémom riadenia vedomostí (Knowledge Management). Vydarenou bodkou bola teambuildingová aktivita The La Vallete Code, počas ktorej jednotlivé tímy pátrali po poklade ukrytom v historickom centre hlavného mesta Malty.
 • Narodeninová ochutnávka vína
  Tohoročný ôsmy marec patrí vo vyše dvadsaťročnej histórii JENEWEIN GROUP a spoločností v jej portfóliu k dátumom zapísaným veľkými písmenami. Väčšiu časť tohto pre nás už dnes pamätného dňa sme strávili v Modre-Harmónii a na radosť sme mali hneď niekoľko dôvodov: oslavu päťdesiatin i sedemdesiatin a nezabudli sme ani na Medzinárodný deň žien. A keďže „obyčajná" zábava nie je už tradične naším štýlom, opäť sme chceli-a aj dostali niečo viac. Naše očakávania vysoko prevýšila organizovaná ochutnávka vína v rodinnej vínnej pivnici Vinárstva Miroslav Dudo doplnená o konzumáciu modranských gurmánskych špecialít. O víne nám veselo i vážne rozprával osobne Miroslav Dudo. Dôkazom toho, že pre hostí je ochotný urobiť všetko, čo im na očiach (a chuťových pohárikoch) vidí, je nielen naša spokojnosť a fantastický zážitok, ale aj spoločná fotografia vo fotogalérii, ktorej je autorom.

  Fotogaléria...
 • Nájdite si prácu s HN
  Denník Hospodárske noviny v rámci úspešného projektu Nájdite si prácu s HN aj v roku 2012 vo štvrtkovej prílohe Kariéra každý týždeň uverejňuje príbehy uchádzačov-väčšinou čerstvých absolventov-o voľnú pracovnú pozíciu, ich životopis, fotografiu, hodnotenie a potenciálnu cestu k úspešnej kariére. Ako členovia odbornej poroty, ktorá počas simulovaného pohovoru posudzuje predpoklady a šance uplatniť sa na trhu práce, sa na základe dlhodobej spolupráce s redakciou do projektu postupne zapájajú aj odborníci z poradenskej spoločnosti Amrop Slovakia.

  Jednotlivé diely seriálu Nájdite si prácu s HN v roku 2012... >>>