• Vianočný večierok
  Po potulkách po Budapešti, Prahe a Viedni a ich čarovných vianočných trhoch sme tento rok na sklonku roka zakotvili v Bratislave. A to doslova. Vianočný večierok poradenských spoločností Jenewein Group, Amrop a Fipra a poradensko-analytického inštitútu EPPP sme si naplánovali na 14. december 2016 a ako miesto sme si zvolili loď Loďka na pravom brehu Dunaja, priamo pod Bratislavským hradom. Vianočná výzdoba sa objavila nielen v interiéri, ale aj na našom oblečení, čo už pri príchode odštartovalo pravú vianočnú náladu. Do tomboly si každý pripravil jeden nemateriálny darček – niečo, na čo pozve kolegu, alebo službu, ktorú mu daruje. V kombinácii s krátkymi hádankami, cez ktoré sme sa museli prepracovať k menu obdarovaného, sme sa pri žrebovaní skvelo zabavili. Teší nás aj to, že mnohé z darčekov sa v roku 2017 určite stanú podnetom na naše spoločné firemné aktivity. Zvyšok vianočnej párty patril ako tradične dobrému jedlu, pitiu a tanečnej zábave.

  Pozvánka...
 • Jenewein Group získala Pečať finančnej stability
  Spoločnosť Jenewein Group Národné informačné stredisko Slovenskej republiky vyhodnotilo ako „finančne stabilný podnik v segmente malých a stredných podnikov“ za rok 2015. Na základe tohto hodnotenia Jenewein Group v hodnotiacom informačnom systéme získala Pečať finančnej stability. Skutočnosť, že v roku 2015 túto pečať zo 110 336 hodnotených komerčných subjektov získalo len 4,4 percenta, je potvrdením výnimočnej kvality a zdravej finančnej kondície Jenewein Group a jej prestížneho postavenia medzi malými a stredne veľkými podnikmi pôsobiacimi na slovenskom trhu.

  Certifikát NIS SR pre Jenewein Group...
 • B:A:F: 2016 – Benefičná aukcia fotografií pre Linku detskej istoty
  Linka detskej istoty, ktorej je Amrop dlhodobým partnerom, 7. decembra 2016 zorganizovala ďalšie neformálne posedenie pre svojich priateľov a podporovateľov spojené s Benefičnou aukciou fotografií B:A:F: 2016. Tohoročná akcia bola už štvrtým ročníkom a tradične sa uskutočnila v kultovej bratislavskej kaviarni Kafé Scherz. Fotografie venované do dražby (vrátane fotografie Alana Hyžu, ktorý jednu zo svojich fotografií Linke detskej istoty venoval aj na základe vlaňajšej spolupráce s Jenewein Group) dražili prítomní vrátane zástupcov Amropu pod vedením profesionálnej licitátorky Niny Gažovičovej z Aukčnej spoločnosti SOGA. Program obohatil Slavomír Repaský hrou na elektrické cello a moderátor Roman Juraško. Výsledkom dražby bolo 11 150 eur, vďaka ktorým Linka detskej istoty podporí deti, ktoré pomoc potrebujú. Aj týmto krokom napĺňame naše motto Pomáhajme pomáhať, ktoré nesie aj novoročný pozdrav vytvorený v spolupráci s Linkou detskej istoty.

  B:A:F: 2016...
  PF 2017...
 • Mikulášske posedenie
  Teší nás, že detí nám v Amrope (i vo Fipre) utešene pribúda, a tak aj tento rok na Štefanovičovu ulicu číslo 12 opäť prišiel Mikuláš. Spolu s anjelom potešil všetky deti, a tak mu s radosťou predniesli pripravenú pesničku či básničku, niektoré pridali aj žart či dva. Mikuláš mal pre všetkých pripravený sladký balíček. Keď odišiel za ďalšími povinnosťami, deti si spolu s rodičmi a príbuznými pozreli rozprávku a pochutnali na pripravenom občerstvení väčšinou z našej domácej kuchyne. Mikulášske posedenie nás vďaka nefalšovanej detskej radosti aj tento rok správne zladilo s čarovným adventným obdobím.

  Pozvánka...
  Fotogaléria...
 • Ako udržať a zveľadiť firmu v rukách rodiny
  Podniky v rukách slovenských rodín sú kľúčovou súčasťou nášho hospodárstva. Pretože domáci podnikateľ presunie svoj biznis od zahraničia za nižšími mzdami či mäkšími ekologickými normami s oveľa menšou pravdepodobnosťou ako zahraničný investor či investičný fond. S ambíciou podporiť slovenské rodinné podniky a zlepšiť priestor a podmienky na ich podnikanie a rozvoj sa Amrop opäť stal podporovateľom témy Rodinné podnikanie a partnerom ďalšieho z radu podujatí organizovaných pod hlavičkou TREND Fórum. Uskutočnilo sa 2. decembra 2016 v hoteli Kaskády v Sliači-Sielnici a pod názvom Ako udržať a zveľadiť firmu v rukách rodiny sa venovalo dvom hlavným témam: Zabezpečenie nástupníctva vo vedení firmy a Prevod majetku na novú generáciu. V rámci prvého bloku vystúpil aj Mario Fondati, partner a garant spolupráce s lokálnymi a rodinnými podnikmi v Amrope.

  Viac informácií...
  Pozvánka...
  Videozáznam...
 • Svätomartinská hus v Slovenskom Grobe
  Po vlaňajšom návrate k stáročným slovenským tradíciám sme sa aj tento rok v piatok 4. novembra 2016 zišli na hostine v Pivnici U Zlatej Husi v Slovenskom Grobe. Hus – od nepamäti symbol vznešenosti a nesmrteľnosti, sa totiž dostala nielen do erbov mnohých miest a šľachtických rodov, do rozprávok, legiend, prísloví a porekadiel, ale získala pevné miesto aj v našej firemnej histórii. Na pozvanie chairmana Martina Krekáča sme opäť strávili príjemné chvíle pri husacine, husacej pečeni, lokšiach, kapuste a kvalitnom červenom víne. Kto ďalej nevládal, zakončil obed digestívom, kto ešte mal miesto v žalúdku, doprial si makovú či jablkovú štrúdľu ako dezert.

  Fotografia 1...
  Fotografia 2...
  Fotografia 3...
 • Jesenný Coffee time with Amrop
  Po jarnom kole s témou Dynamika talentu a jej úspešnou implementáciou v praxi poradenská spoločnosť Amrop 27. októbra 2016 zorganizovala ďalšie z radu odborných diskusných stretnutí zo série Coffee time with Amrop. Pozvaní hostia – predovšetkým personálni manažéri, mali možnosť si pri šálke kvalitnej kávy vypočuť Zuzanu Polákovú, personálnu riaditeľku IKEA Nemecko – najväčšej IKEA organizácie s 51 obchodnými domami, 17 000 zamestnancami a obratom 4,7 miliardy eur za posledný finančný rok. Stretnutie, ktoré Amrop pripravil v spolupráci so Švédskou obchodnou komorou v SR, Slovensko-nemeckou obchodnou a priemyselnou komorou a Slovensko-rakúskou obchodnou komorou, sa nieslo v duchu motta We believe in people! a Zuzana Poláková na ňom priblížila dôležitosť ľudí v IKEA a ich podiel na úspechu firmy.

  Pozvánka...
  Fotogaléria...
 • Mario Fondati na oslavách 10. výročia ukrajinského Amropu
  Keď v roku 2006 vznikla ukrajinská kancelária pôsobiaca pod globálnou značkou Amrop, bola prvou globálnou top Executive Search spoločnosťou s plnohodnotným zastúpením v krajine. Odvtedy sa vďaka kontinuálnemu rastu zaradila medzi vedúcich lídrov v oblasti personálneho poradenstva nielen na Ukrajine, ale aj v celom regióne strednej a východnej Európy. V roku 2016 Amrop Ukrajina oslávila desiate výročie svojho vzniku a pri tej príležitosti zorganizovala pre svojich klientov a partnerov z iných kancelárií Amropu stretnutie, na ktorom sa popri ústrednej téme Corporate Governance do programu dostala aj spoločenská časť ideálna na nadväzovanie kontaktov ako základu ďalšej spolupráce. Za slovenský Amrop ukrajinským kolegom osobne zablahoželal Mario Fondati.

  Fotogaléria...
 • Jenewein Group partnerom koncertu M. Gombitovej
  Jedinečná osobnosť slovenskej populárnej hudby, speváčka a skladateľka Marika Gombitová oslávila v septembri okrúhle životné jubileum. Pri tejto príležitosti sa 12. októbra 2016 na štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave (vyše 10 000 lístkov bolo vypredaných do posledného miesta) uskutočnil slávnostný galakoncert Marika Gombitová a priatelia, na ktorom vystúpila elita českej a slovenskej hudobnej scény, aby ako gratulanti zaspievali vybranú pieseň z Marikinho repertoáru. Medzi účinkujúcimi zvučných mien nechýbali Marikini bývalí kolegovia či umelci blízki jej srdcu z Česka i zo Slovenska. Na koncerte zazneli skladby, ktoré vznikli počas Marikinej úspešnej 40-ročnej kariéry a právom patria do zlatého fondu slovenskej populárnej hudby. V podaní Pavla Hammela, Jitky Zelenkovej, Martina Chodúra, Beáty Dubasovej, No Name, Petra Nagya, Márie Čírovej, Josefa Laufera, IMT Smile, Heleny Vondráčkovej, Kandráčovcov a Lucie Bílej a za sprievodu skvelej kapely a symfonickej skupiny zazneli v neopakovateľnej podobe a atmosfére. Vrcholom koncertu bolo vystúpenie Mariky, ktorá zaspievala päť piesní z jej bohatého repertoáru. Záver patril duetu s Miroslavom Žbirkom a bodkou za koncertom bola pieseň Úsmev – tá pred nadšeným publikom za neutíchajúceho potlesku odznela tak, ako ju Marika Gombitová s Jankom Lehotským a Mekym Žbirkom na spoločnom pódiu naposledy zaspievali v roku 1980. Súčasťou programu bolo aj predstavenie prvého autorizovaného životopisu Mariky Gombitovej s názvom Úlomky spomienok. Jenewein Group sa stala jedným z partnerov tejto veľkolepej udalosti, pričom podpora pri organizácii koncertu je darčekom pre kráľovnú slovenskej popmusic a prejavom uznania voči jej tvorbe a jedinečnosti.

  Plagát...
  Plagát – partneri...
  Videopozvánka 1...
  Videopozvánka 2...
  Videopozvánka 3...
  Radio spot...
  Marika Gombitová o príprave narodeninového koncertu...
  Viac na marikagombitovaofficial.com...
  Fotogaléria...
  Koncert Marika a priatelia v médiách >>>       
 • Jaguar Land Rover Final Challenge 2016
  Jedným z troch hlavných partnerov záverečného golfového turnaja organizovaného v rámci golfových túr Jaguar Golf Tour 2016 a Land Rover Golf Tour 2016 sa stala aj poradenská spoločnosť Amrop, súčasť Jenewein Group. Turnaj sa pod názvom JAGUAR LAND ROVER FINAL CHALLENGE 2016 uskutočnil 6. októbra 2016 na ihrisku Heritage Course v exkluzívnom Penati Golf Resort v Senici, ktoré patrí do prvej stovky najlepších golfových ihrísk v Európe. V predvečer golfového turnaja sa hráči a ďalší pozvaní hostia stretli na Opening party v hoteli Sv. Ľudmila v Skalici, kde si o. i. mohli vyskúšať najnovšie modely automobilov značky Jaguar a medzi prvými byť svedkami slávnostného odhalenia nového modelu Land Rover Discovery. Celkovým víťazom turnaja sa stal Daniele Massaro, talianska futbalová hviezda – člen víťazného tímu FIFA World Cup v roku 1982. Účastníkom turnaja bola aj golfová legenda – historicky najúspešnejší taliansky profesionálny hráč a účastník súťaže Ryder Cup Constantino Rocca, ktorý sa do hry zapojil spolu s desiatkami hráčov – zástupcov top spoločností pôsobiacich na slovenskom trhu.

  Fotogaléria...
 • CEE stretnutie Amropu opäť v Grécku
  Každoročné stretnutie zástupcov Executive Search spoločností zo CEE regiónu (15 krajín + pozvaní hostia z ďalších 10 krajín) pôsobiacich na trhu pod spoločnou značkou Amrop sa rovnako ako vlani uskutočnilo v Grécku. Tentoraz však boli hostiteľským mestom Atény. V poradí desiaty ročník podujatia sa uskutočnil v dňoch 16. až 19. septembra 2016. Úvodným podujatím bola konferencia rešeršérov, na ktorú priamo nadviazalo hlavné stretnutie vyše stovky účastníkov zo všetkých úrovní (partneri, konzultanti, rešeršéri). Program bol rozdelený na pracovnú a teambuildingovú časť, pričom v rámci odborných workshopov bola nosnou témou tvorba obchodného konceptu Amropu, inovácie a trendy na súčasnom i budúcom trhu personálnoporadenských služieb. Počas formálnych i neformálnych rozhovorov sa tradične hovorilo aj o prehlbovaní spolupráce partnerských kancelárií, upevňovaní siete kontaktov, výmene skúseností a zdokonaľovaní praktík smerujúcich k poskytovaniu čo najkvalitnejších služieb. V rámci spoločenskej časti sa účastníci mohli venovať rôznym športovo-relaxačným aktivitám a najmä spoznávaniu gréckej metropoly. Za slovenský Amrop sa na stretnutí zúčastnil Mario Fondati a Marek Hradílek.
 • Festival svetla
  Inšpirujme, vzdelávajme a spájajme sa v globálnom meradle – tak znie motto Festivalu svetla, ktorý sa od 22. do 24. septembra 2016 uskutočnil v Bratislave. Aj táto myšlienka bola dôvodom, prečo sa jedným z jeho partnerov stala Jenewein Group. Projekt spája vedu a umenie a zároveň podporuje mladé talenty. Ambíciou organizátorov je vytvoriť trvalo udržateľný formát podujatia zameraného na verejnosť a mládež a kombinujúceho vyspelé technológie, súčasné umenie a moderné vedecko-technické riešenia s vysokou pridanou hodnotou. Neoddeliteľnou súčasťou festivalu tento rok bolo pripomenutie histórie Bratislavy so skrytými súvislosťami a zaujímavými miestami. Svetelné a interaktívne inštalácie sa každý večer po zotmení rozsvietili predovšetkým pri, resp. na významných stavbách a objektoch pochádzajúcich z dávnej minulosti či nedávnej histórie. Bratislavský Festival svetla úzko súvisí s medzinárodnými projektmi FP7 GoPhoton! a H2020 Photonics4all, ktorých cieľom je predstaviť a spopularizovať fotoniku ako novú a rýchlo rozvíjajúcu sa oblasť priemyslu a výskumu. V rámci týchto projektov sa uskutočnil celý rad podujatí v mnohých krajinách EÚ, kde sa široká odborná i laická verejnosť mala možnosť stretnúť so špičkovými vedcami, výskumníkmi a umelcami, a tak spoznať nové fascinujúce aplikácie, kde hlavnú úlohu hrá svetlo.

  Program a odporúčaná trasa...
  Partneri...
  Fotogaléria...
 • Firmy deťom. ĎAKUJEME! – tento rok súčasťou Európskeho týždňa športu
  V nedeľu 11. septembra 2016 sme opäť bežali deťom na pomoc. Amrop už niekoľko rokov aktívne podporuje jedno z nosných podujatí Linky detskej istoty, n. o. – beh 21 km pre deti. Už po siedmy raz sme oslovili partnerov, klientov a širokú odbornú verejnosť, aby sme ich pod logom Firmy deťom. ĎAKUJEME! spojili pre dobrú vec. Aj vďaka nám sa na bratislavskej Partizánskej lúke na štart jednotlivých behov (21 km, 7 km, 3 km a Rodinný beh) postavili takmer dve stovky bežcov povzbudzované kolegami, priateľmi a rodinnými príslušníkmi. V súťaži firemných tímov, do ktorej Amrop venoval hlavnú cenu, sme s podporou Jenewein Alumni obsadili štvrté miesto. Náš tím zaznamenal úspech aj v ženskej kategórii na trati dlhej 7 km a v juniorskej súťaži na tej istej trati – v oboch sme získali prvé miesto. K tomu treba prirátať opäť početnejšie zastúpenie v Rodinnom behu a tohoročnú novinku – rozšírenie behu aj mimo Bratislavy – Brigitte Arhold, COO globálneho Amropu, podporila Linku detskej istoty a trať dlhú 7 km odbehla v Berlíne. Veríme, že na budúcu jeseň bude mimobratislavských bežcov viac. Azda k tomu prispeje aj to, že tento rok sa iniciatíva Firmy deťom. ĎAKUJEME! stala súčasťou Európskeho týždňa športu, ktorý vyhlásila Európska komisia. Jej cieľom je mobilizovať čo najviac Európanov k aktívnemu pohybu, a tak ich motivovať k pravidelnému športovaniu a zdravšiemu životnému štýlu.

  Pozvánka...
  Bežecké propozície...
  Tlačová správa...
  Partneri...
  Viac informácií a výsledky...
  Fotogaléria...
  Facebook...
 • Good Idea Slovakia
  Jenewein Group sa spolu so spoločnosťou Amrop Slovakia, ktorá je súčasťou jej portfólia, pripojila ku konceptu a k implementácii „značky Slovensko“ s nosným sloganom Good Idea Slovakia. Ako spoločnosť, ktorá stavia na schopnosti inovovať a na schopnosti inovácie správne zavádzať najprv vo vlastnej spoločnosti a neskôr aj u klientov, ktorí následne preberú štafetu a tento princíp využívajú ďalej, sa chceme podieľať a pomôcť pri prezentovaní Slovenska ako miesta, kde sa rodia dobré nápady a idey. Aj my našu krajinu vnímame ako „dobrý nápad“ nielen ako turistickú, ale aj investičnú destináciu, ako zdroj zaujímavého exportu či ako liaheň zaujímavej kultúry a inovatívneho myslenia.

  Viac informácií...
  Video spot...
 • Svetová konferencia The Amrop Group
  Výročná konferencia The Amrop Group sa tento rok uskutočnila v dňoch 18. až 22. júna 2016 v hlavnom meste stredoamerickej Panamy za účasti viac ako stovky partnerov z celého sveta. Rešpektované fórum zamerané na upevnenie spolupráce a výmenu najlepších praktík globálnej siete líderských Executive Search spoločností bolo už tradične spojené s valným zhromaždením Amrop Partnership (v rámci tejto časti sa o. i. prijalo rozhodnutie o rozpočte, úpravách v správnych orgánoch a zmenách v členskej základni). K hlavným témam patrila dlhodobá stratégia rastu siete Amrop, prvý sled talentového programu a spoločné aktivity v oblasti marketingu. José Ignacio Leyún, globálny CEO a chairman Správnej rady predstavil novú iniciatívu smerujúcu k zmene modelu, v ktorom dnes funguje globálny Amrop, tak, aby reagoval na meniace sa prostredie a narastajúci vplyv digitalizácie vo svete biznisu. Táto novinka sa stala aj obsahom kreatívneho workshopu zameraného na digitalizáciu Executive Search procesu. Za slovenský Amrop sa na konferencii zúčastnil Igor Šulík a Mario Fondati. Ako hosť sa do časti programu zapojil aj Marek Hradílek. Účastníkom predstavil unikátny startup zo Slovenska, ktorého rozvoj sa globálny Amrop rozhodol podporiť. Vrcholom spoločenskej časti bolo predstavenie ľudovej kultúry z jednotlivých regiónov hostiteľskej krajiny a exkurzia k Panamskému prieplavu spojená s prehliadkou tejto jedinečnej stavby. Budúcoročná svetová konferencia Amropu sa uskutoční o rok v Aténach.
 • Keď prepúšťaš a si prepustený...
  Západoslovenský regionálny klub HRcomm a Kancelária HRcomm – Združenia pre riadenie a rozvoj ľudských zdrojov, ktorého je Amrop Slovakia členom, organizoval 23. júna 2016 v Potvoriciach pre svojich členov a ďalších hostí podujatie Keď prepúšťaš a si prepustený... V rámci odborného programu sa z viacerých strán hovorilo o okamžitom ukončení pracovného pomeru s manažérom – z pohľadu personálneho manažéra, prepusteného manažéra i personálneho poradcu. Pohľad headhuntera, v ktorého rukách riešenie tejto situácie často končí, predstavila Lucia Nacíková, konzultantka v personálnej spoločnosti Amrop.

  Viac informácií...
 • HR pohoda
  Už druhýkrát poradenská spoločnosť Amrop Slovakia zorganizovala májovú slávnosť HR pohoda. Rovnako ako vlani sa uskutočnila v reštaurácii Pohoda v bratislavskom Horskom parku, tento rok v utorok 31. mája. Pozvanie Amropu smerovalo ku všetkým manažérom, špecialistom i odborným pracovníkom, ktorí sa profesijne pohybujú vo svete HR oddelení. Podujatie sa opäť zaradilo medzi skvelé a vyhľadávané párty – je jedinečnou príležitosťou zabaviť sa s priateľmi a kolegami z HR branže, porozprávať a spoznať nových ľudí bez odborných tém, prezentácií, partnerov a produktov. Ako hudobný hosť na druhom ročníku HR pohody zahral skvelý Business Leaders Band v exkluzívnom zložení: päť top manažérov (Miroslav Trnka, ESET, Michele Bologna, Slovenské elektrárne/Enel, Ján Orlovský, Nadácia otvorenej spoločnosti, Marek Gešo, Accenture a Richard Ďurana, INESS) a päť profesionálnych muzikantov so speváčkou Luciou Lužinskou. Atmosféra, ktorú vytvorili, bola neopakovateľná a doslova roztancovala a rozžiarila všetkých hostí. Opäť bola aj pripravená ochutnávka vína z rodinného vinárstva Vínko Klimko z Modry a slané i sladké pohostenie.

  Fotogaléria...
  Video...
 • Business Leaders Club: Rodinné firmy
  Hlavnou témou tohtoročnej májovej konferencie Business Leaders Club, ktorú magazín Forbes na Slovensku ako organizátor pravidelne venuje rodinnému podnikaniu, sa stalo Nástupníctvo v rodinných firmách. Uskutočnila sa 10. mája 2016 v Grand Hoteli River Park v Bratislave. Účastníci, priatelia a predplatitelia časopisu diskutovali o tom, ako v rodinnom podniku úspešne zvládnuť zmenu a zabezpečiť kontinuitu biznisu, kedy treba firmu odovzdať ďalšej generácii a ako riadiť proces odovzdania. Nastupujúce generácie prezradili, čo nové prinášajú do fungovania rodinnej firmy, ich pohľad na biznis a vízie do budúcnosti. Amrop s dlhodobou skúsenosťou v oblasti Family Business poradenstva sa stal partnerom podujatia a Mario Fondati, partner a garant spolupráce s lokálnymi a rodinnými podnikmi v Amrope bol jedným z prednášateľov, ktorých vystúpenia sa stali kostrou odborného programu konferencie.

  Leták...
 • European Retail Summit 2016
  Pri príležitosti 20. výročia konferencie o obchode a marketingu a nadchádzajúceho predsedníctva SR v Rade Európskej únie spoločnosť INCOMA Slovakia zorganizovala tradičné podujatie Slovak Retail Summit ako European Retail Summit 2016 s podtitulom Nie kov, ale dôvera. Program podujatia, ktoré sa uskutočnilo 25. a 26. apríla 2016 v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave, tvoril celý rad prednášok a diskusných fór, pričom vrcholom bol gala večer s vyhlásením ocenení Hviezda retailového neba za rok 2015. Poradenská spoločnosť Amrop sa aktívne podieľala na odbornom programe podujatia a stala sa partnerom diskusného bloku na tému Ľudské zdroje a obchod. Moderátorom diskusie bol Igor Šulík, partner v Amrope, ktorý spolu so štyrmi odborníkmi s účastníkmi fóra hovoril aj o tom, ako a kde nájsť správnych ľudí, ktorí zabezpečia prosperitu spoločnosti.

  Viac informácií...
  Fotografia...
  Fotografia 1...
  Fotografia 2...
  Fotografia 3...
  Záznam diskusného bloku...
 • Opäť sme podporili koncert Chyťme sa za ruky
  Poradenská spoločnosť Jenewein Group aj tento rok finančne podporila v poradí siedmy ročník benefičného podujatia Chyťme sa za ruky, ktoré sa uskutočnilo 24. apríla 2016 v Dome kultúry v Galante pre približne 600 mentálne a zdravotne postihnutých detí z 27 ústavov a zariadení pre osoby so zdravotným postihnutím zo západného Slovenska. Mentálne postihnuté deti a ostatní pacienti podľa vyjadrenia organizátora, ktorým je Občianske združenie Milan Štefánik pri ústavoch pre zdravotne a mentálne postihnutých, nemajú možnosť zúčastniť sa na hudobných koncertoch a podujatiach. Občianske združenie preto pre nich každý rok organizuje benefičný koncert, do ktorého sa aj deti samy aktívne zapoja s vlastným programom. Na koncerte bez nároku na honorár vystúpili viacerí speváci a skupiny vrátane hostí zo zahraničia – skupiny Zumba Siddy Leal (Francúzsko). Z domácich to bola Kristína, Le Payaco, Dara Rolins či Puding Pani Elvisovej. Koncert moderoval Slávo Jurko. Pripravené boli aj lekcie latinskoamerickej zumby či iných tancov, maľovanie na tvár i horúcim voskom na papier, prútikárstvo, tradičná lukostreľba či maľovanie na plátno. Cieľom podujatia je podporiť integráciu mentálne postihnutých do spoločnosti a my máme trvalú radosť, že sme tomu aspoň malou mierou pomohli.

  Viac informácií...
 • Trend: Amrop odborným partnerom seriálu Rodinné firmy
  Rodinné podnikanie na Slovensku naberá na vážnosti. Počtom podnikov už ekonomike dominuje a začína byť serióznym partnerom aj z pohľadu zástupcu zamestnancov. V snahe prispieť k rozvoju tejto oblasti týždenník Trend zaradil do redakčného plánu seriál Rodinné firmy, v ktorom sa v desiatich pokračovaniach plánuje venovať príbehom úspešných slovenských rodinných podnikov a témam, ktoré sú v oblasti rodinného podnikania v súčasnosti najviac aktuálne. Aj preto sa jedným z troch odborných partnerov tohto projektu stala poradenská spoločnosť Amrop. Súčasťou piatich pokračovaní seriálu bude jedna z odborných tém zo širokého portfólia slovenského Amropu spracovaná príslušným špecialistom z Family Business Practice.

  Seriál a jeho partneri...
  Trend 24/2016 (10. časť)...
  Stĺpček M. Fondatiho (O čom všetkom treba hovoriť)...
  Trend 23/2016 (9. časť)...
  Trend 22/2016 (8. časť)...
  Stĺpček M. Hradílka (Management Buy-In)...
  Trend 21/2016 (7. časť)...
  Stĺpček M. Fondatiho (Dôvera a lojalita sú základ)...
  Trend 20/2016 (6. časť)...
  Stĺpček M. Fondatiho (Nástupníctvo – interne či externe?)...
  Trend 19/2016 (5. časť)...
  Trend 18/2016 (4. časť)...
  Trend 17/2016 (3. časť)...
  Stĺpček M. Fondatiho (Špecifiká vzťahov vlastník – manažér – rodina)...
  Trend 16/2016 (2. časť)...
  Trend 15/2016 (1. časť)...
 • Jenewein opäť na Národnom behu Devín – Bratislava
  Náš firemný bežecký tím aktívne trénuje počas celej bežeckej sezóny (pre nás vyvrcholí v septembri iniciatívou Amropu Firmy deťom. ĎAKUJEME!) a pod hlavičkou Jenewein Group sa opäť zúčastnil na Národnom behu Devín – Bratislava. Už 69. ročník tohto medzinárodného podujatia určeného pre všetky vekové a výkonnostné kategórie sa uskutočnil 10. apríla 2016. Naši bežci zdolali trať A s dĺžkou 11 625 metrov so štartom pod hradom Devín, pričom v cieli v centre Bratislavy ich podporili fanúšikovia z radu súčasných i bývalých zamestnancov a externých spolupracovníkov značiek Jenewein – Amrop – Fipra – EPPP. Ešte predtým devínskym behom však naše štvorčlenné družstvo 3. apríla 2016 zabehlo 21 098 metrov na Johnson Controls štafetovom behu, ktorý je sprievodným bežeckým podujatím 11. ročníka tradičného behu ČSOB Bratislava Marathon.

  Národný beh Devín – Bratislava – výsledky...
  ČSOB Bratislava Marathon – výsledky...
  Fotografia...
 • Podpora zamestnávania mladých ľudí
  Po minuloročných diskusiách so študentmi Trenčianskej univerzity a Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave poradenská spoločnosť Amrop pokračuje v napĺňaní cieľov projektu Podpora zamestnávania mladých ľudí, za ktorým stojí Nezisková organizácia EPIC. Lucia Nacíková, konzultantka v Amrope, sa 7. apríla 2016 tentoraz venovala piatakom z Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave, kde pre nich pripravila Simulátor pracovných pohovorov – špeciálne vytvorený tréning zameraný na úspešné zvládnutie pohovoru a získanie zamestnania. Cieľom tejto dobrovoľníckej aktivity Amropu je zvýšiť pripravenosť mladých ľudí reagovať na aktuálne požiadavky potenciálnych zamestnávateľov a uľahčiť im vstup na trh práce.

  Fotografia...
 • Coffee time with Amrop tentoraz v Trenčíne
  Od decembra 2011, čo znamená, že už šiesty rok, poradenská spoločnosť Amrop Slovakia organizuje odborné diskusné stretnutia Coffee time with Amrop, na ktorých sa niekoľkokrát do roka stretávajú pozvaní hostia – členovia správnych orgánov a vrcholového manažmentu, výkonní riaditelia, personálni manažéri či podnikatelia, aby pri šálke kávy diskutovali medzi sebou navzájom i s partnermi zo slovenského Amropu. Tohtoročná šnúra stretnutí sa začala 23. marca návratom k téme Dynamika talentu, ktorú Amrop takmer presne pred rokom predstavil ako nový program v neustále inovovanom portfóliu. Hlavným hosťom stretnutia bol Martin Hypký, generálny manažér spoločnosti TOMRA Sorting, svetového lídra v technológiách triedenia. Podujatím sprevádzala a diskusiu viedla Andrea Vadkerti, ktorá je držiteľkou celosvetovej licencie konzultanta Talent Dynamics. Partnerom jarného stretnutia Coffee time with Amrop bol trenčiansky hotel Elizabeth.

  Pozvánka...
  Dynamika talentu – viac informácií...
  Fotogaléria...
  Videozáznam rozhovoru s M. Hypkým...
 • ...takmer rodinné stretnutia o rodinnom podnikaní
  Family Business Practice slovenského Amropu spolu s RSM TACOMA Family Office v piatok 18. marca 2016 po úspešných vlaňajších stretnutiach vo Vrakúni a v Malej Ide zorganizovala v poradí tretí odborný seminár s nezmeneným názvom ...takmer rodinné stretnutie o rodinnom podnikaní. Obaja organizátori tentoraz takmer tridsiatku hostí privítali v príjemne zrekonštruovanom kaštieli v Gbeľanoch, kde vytvorili skutočne optimálne podmienky na výmenu odborných vedomostí a osobných skúseností majiteľov (v mnohých prípadoch aj ich nástupcov) rodinných firiem, ktoré v rámci Slovenska dosiahli pozoruhodný úspech. Odborný program už tradične obsahoval témy ako ochrana rodinného majetku, rodinná ústava a rodinné vzťahy či vytvorenie a správa rodinného holdingu. Mario Fondati, partner Amropu hovoril o nástupníctve, resp. identifikácii a výchove možného nástupcu a o nastavení vzťahov medzi majiteľom a externým manažérom. Pri voľnej diskusii a následných rozhovoroch účastníci ocenili aktuálnosť a príťažlivosť zvolených tém, a tak vo viacerých prípadoch prejavili záujem pokračovať v diskusii o konkrétnych individuálnych riešeniach. Úspech podujatia a spokojnosť hostí pozitívne ovplyvnila aj skvelá kuchyňa a príjemné prostredie.

  Pozvánka...
  Fotogaléria...
 • Marika Gombitová opäť s Jenewein Group a priateľmi
  Rovnako ako pred pätnástimi rokmi aj na konci roka osláv nášho 25. výročia sme pre našich priateľov pripravili nezabudnuteľný a najmä neopakovateľný večer v najlepšej spoločnosti. O jedinečnú atmosféru a príjemný umelecký zážitok sa opäť postarala hudobná ikona Marika Gombitová. Radosť z podujatia, ktoré sa uskutočnilo 3. marca 2016 v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton, je o to väčšia, že Mariku mohli počuť naživo a vidieť z bezprostrednej blízkosti na koncertnom vystúpení po pätnástich rokoch opäť práve naši hostia. Mimoriadne nás teší, že ako „veľmi príjemné chvíle v spoločnosti priateľov Martina Krekáča na oslavách 25. výročia jeho spoločnosti Jenewein Group“ opísala vystúpenie aj sama Marika. Predovšetkým vďaka nej dostala oslava úspešného príbehu líderskej poradenskej skupiny aj ďalší rozmer – bol to nielen silný umelecký, ale predovšetkým hlboko ľudský zážitok, ktorý si tri stovky hostí nepochybne zaradili do kategórie chvíľ, na ktoré sa v živote nezabúda.  Tlačová informácia...
  Fotogaléria...
  Koncert na marikagombitovaofficial.com...
  Marika pre Jenewein: zoznam piesní a videoklip >>>
        Hostia a médiá o slávnostnom večeri >>>
 • Jenewein Group opäť získala Pečať spoľahlivosti
  Spoločnosť Jenewein Group, ktorej súčasťou je aj spoločnosť Amrop Slovakia, podobne ako za minulý rok Národné informačné stredisko Slovenskej republiky vyhodnotilo ako „spoľahlivého partnera vo verejnom obstarávaní“ aj za rok 2015. Na základe tohto hodnotenia Jenewein Group v hodnotiacom informačnom systéme získala Pečať spoľahlivosti. Hodnotenie stopercentne spoľahlivý partner je potvrdením spokojnosti verejných obstarávateľov a poukazuje na serióznosť a odbornosť v prístupe a postupe pri realizácii všetkých projektov, do ktorých sa Jenewein Group zapojila. Skutočnosť, že v roku 2015 pečať spoľahlivosti z 15 925 dodávateľov verejných obstarávaní získalo 32 percent vysoko hodnotených podnikov, je potvrdením výnimočnej kvality Jenewein Group a jej prestížneho postavenia medzi spoločnosťami podnikajúcimi na slovenskom trhu.

  Certifikát NIS SR pre Jenewein Group...
 • Výročná EMEA konferencia Amropu
  Tradičná výročná EMEA konferencia The Amrop Group zostala aj v roku 2016 verná januárovému termínu. Uskutočnila sa v dňoch 20. až 22. januára v španielskej Barcelone. Viac ako sto partnerov a senior konzultantov Amropu z celého regiónu sa okrem pravidelných hodnotení uplynulého obdobia a stanovovania plánov na najbližšie mesiace zaoberala najmä témou Digitálna (r)evolúcia a jej dopad na oblasť riadenia ľudského kapitálu. V súlade s ambíciou zabezpečiť trvalý rast a neustále zlepšovanie účastníci absolvovali niekoľko inšpiratívnych stretnutí v rámci jednotlivých pracovných i sektorových skupín a vymieňali si skúsenosti z lokálnych trhov. Na výročnej EMEA konferencii sa za slovenský Amrop zúčastnil Managing Partner Igor Šulík a Senior Consultant Marek Hradílek. I. Šulík v rámci marketingového panelu s mimoriadnym úspechom a odozvou prezentoval unikátny koncept celoročných osláv 25. výročia, ktoré si Amrop Slovakia spolu s celou Jenewein Group pripomenul vlani.
 • Janko Lehotský a jeho mladšie ja
  Jenewein Group a spoločnosti Amrop a Fipra v jej portfóliu sa okrem hlavnej poradenskej činnosti dlhodobo snažia nezabúdať na spoločnosť a okolité prostredie. V súlade s hlbokým presvedčením, ktorého základom je chuť tvoriť a prispievať k tvorbe hodnôt inšpirujúcich nielen súčasnú, ale aj budúce generácie, sme sa hneď na začiatku nového roka tešili z podpory vydania nového CD Janka Lehotského – známeho speváka, jedného z najúspešnejších skladateľov slovenskej modernej populárnej hudby a lídra skupiny Modus. Janko Lehotský nový album nazval Moje mladšie ja a predstavil ho 14. januára 2016 v bratislavskej galérii Umelka. Prezentácia albumu bola súčasťou vernisáže rovnomennej výstavy výtvarných diel, ktorou Janko Lehotský pred verejnosťou premiérovo odkryl aj svoj výtvarný rozmer.

  Viac informácií...
  Obal CD Moje mladšie ja...
  Plagát k vydaniu CD...
  Pieseň Z lepšej strany...