• 30. výročie Jenewein Group v grafikách od akad. sochára Milana Lukáča
  Ako špeciálny dar i ako spomienku na 30. výročie vzniku poradenskej skupiny Jenewein Group a spoločností Amrop Jenewein a Fipra v jej portfóliu akademický sochár Milan Lukáč vytvoril sériu ručne kolorovaných grafík FACE 2 FACE so štyrmi základnými motívmi. Originálne diela uzavretej kolekcie nápadito spájajú hlavné vizuálne prvky našej firemnej identity s umelcovými motívmi a stanú sa vzácnou pripomienkou ďalšieho míľnika na časovej osi Jenewein Group so začiatkom v roku 1990.

  Face 2 Face (Jenewein Group)...
  Face 2 Face (Amrop Jenewein 1)...
  Face 2 Face (Amrop Jenewein 2)...
  Face 2 Face (Fipra)...
  PF 2021...
 • Dvakrát TOP 10 umiestnenie v rebríčku Najväčší v biznise 2020
  V analytickom rebríčku Najväčší v biznise 2020, po zohľadnení váh jednotlivých kritérií, spoločnosť Amrop Jenewein dosiahla prvé miesto v sektore Executive Search spoločností a celá skupina spoločností Jenewein Group sa v rebríčku najväčších firiem v sektore Business Consulting ocitla na zdieľanom 8. a 9. mieste. Ročenku Najväčší v biznise vydáva The Slovak Spectator a denník SME v spolupráci so spoločnosťou Finstat. Nová slovensko-anglická publikácia obsahuje hodnotenia desiatich najväčších firiem a inštitúcií v päťdesiatich kategóriách. Každý z rebríčkov uvádza kontaktné údaje na najväčších hráčov, čomu sa na trhu venujú, z akej krajiny pochádza ich materská spoločnosť, kto je vrcholový predstaviteľ, koľko majú poradcov alebo zamestnancov a iné podrobnosti. Všetky dôležité informácie na jednom mieste umožňujú jednoduché porovnanie najväčších hráčov na Slovensku. Publikácia nadväzuje na tradíciu Book of Lists, ktorej súčasťou je skupina Jenewein Group od začiatku vychádzania v roku 1999.

  Piktogram pre Amrop Jenewein...
  Piktogram pre Jenewein Group...
  Viac informácií...
 • Počas Giving Tuesday sme vkladali lásku do škatúľ od topánok
  V rámci tohtoročného svetového dňa štedrosti a darovania Giving Tuesday 2020 sa poradenská skupina Jenewein Group a spoločnosti Amrop Jenewein a Fipra v jej portfóliu zapojili do celoslovenskej zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?. Zodpovednosť k tým, čo potrebujú pomoc, je totiž jeden z piatich základných pilierov našej spoločenskej zodpovednosti a firemnej filantropie. Uvedomujeme (a nesmierne vážime) si to, že sme dostatočne silní na to, aby sme mohli pomáhať slabším, predovšetkým tým, ktorí nemajú také možnosti ako my. Okrem podpory celej skupiny sme vyzvali aj všetkých našich zamestnancov, aby sa do tejto aktivity zapojili aj individuálne, prípadne s rodinnými príslušníkmi alebo so školami. Nádielku sme odovzdali symbolicky v deň ukončenia zbierky 6. decembra 2020, v sviatok sv. Mikuláša. Naše balíčky plné lásky putovali do zariadenia pre seniorov Gerium v bratislavských Podunajských Biskupiciach.

  Fotografia 1...
  Fotografia 2...
 • Trend: Amrop Jenewein odborným partnerom seriálu Rodinné firmy
  Amrop Jenewein rád zotrváva v osvedčenom partnerstve a opäť spojil silu svojej značky so seriálom Rodinné firmy – aj s jeho v poradí deviatou sériou, ktorej päť častí na sklonku roka uverejnil týždenník Trend. Toto spojenie má silné pozadie – je známe, že skupina Jenewein Group, ktorej je slovenský Amrop súčasťou, od samého začiatku vlastného (rodinného) podnikania v poradenských službách sprevádza úspešné podnikateľské rodiny pri strategickom rozhodovaní a pomáha im v kľúčových momentoch podnikania. Táto dlhoročná skúsenosť sa premietla aj do partnerstva so seriálom Rodinné firmy, v ktorom Trend predstavuje úspešné podnikateľské a rodinné príbehy i riešenia vedúce k úspechu rodinných firiem. Do odbornej spolupráce sme opäť vstúpili aj s členmi združenia Partneri Rodinných Firiem (PRF).

  Úspech v podnikaní je drina, ale dá sa mu pomôcť... (5. časť, rozhovor s expertmi PRF, Trend 47/2020)...
  Trend 47/2020 (5. časť)...
  Trend 46/2020 (4. časť)...
  Trend 45/2020 (3. časť)...
  Niektoré firmy skresali v dôsledku krízy výdavky na marketing o 50 až 90 percent... (2. časť, rozhovor s expertmi PRF, Trend 44/2020)...
  Trend 44/2020 (2. časť)...
  Trend 43/2020 (1. časť)...
 • Amrop Jenewein opäť partnerom online konferencie Skills of the Future
  Aliancia pre mladých CZ & SK – dobrovoľné združenie firiem, ktoré sa snažia aktívne podporovať a propagovať programy pre mladých ľudí, aj tento rok zorganizovala konferenciu Skills of the Future. Podujatie sa uskutočnilo online 11. novembra 2020 vďaka platforme Microsoft Teams a bolo určené predovšetkým pre stredoškolských študentov končiacich ročníkov s cieľom pomôcť im na ceste za vysnívanou prácou. Záštitu prebralo zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a v Českej republike. Táto aktivita nepriamo nadviazala na celoeurópsku iniciatívu VET week (Vocational Education and Training) na podporu odborného vzdelávania. Ako nosné v tomto ročníku zvolila tri témy: DIGITAL, ENVIRO a HR. Jedným z partnerov podujatia sa opäť stala spoločnosť Amrop Jenewein. Nedeje sa tak náhodou, keďže strategickým prístupom k získavaniu talentov sa vo svojej poradenskej praxi hlási k mottu konferencie Priprav sa na budúcnosť už dnes!. Okrem priamej podpory sa Amrop Jenewein v rámci odborného programu predstavil troma interaktívnymi prednáškami Mateja Taligu, Rastislava Mackaniča a Igora Šulíka.

  Pozvánka...
  Program...
  Tlačová informácia...
 • Film MEKY, 3CD a Songbook
  Hudobný dokument MEKY, ktorého je Jenewein Group generálnym partnerom, po letnom premietaní v kinách a amfiteátroch a veľmi priaznivých ohlasoch od divákov i recenzentov, mal 3. septembra 2020 v pražskom kine Lucerna ďalšiu slávnostnú projekciu, tento raz v spojení s krstom reprezentatívneho 3CD The Best Of Miro Žbirka a knihy Songbook, ktoré sú pokračovaním rekapitulácie viac ako štyridsaťročného úspešného pôsobenia Miroslava Žbirku na česko-slovenskej hudobnej scéne. Výber najväčších hitov na troch CD obsahuje 68 skladieb a kniha 180 textov piesní s gitarovými akordmi. Každý album má vlastný autentický príbeh, ktorý podľa Mekyho rozprávania napísal renomovaný český hudobný publicista Václav Hnátek. V Bratislave Meky uviedol 3CD a Songbook na autogramiáde 18. septembra 2020 v kníhkupectve Panta Rhei spolu s Kamilom Peterajom, ktorý presne v tento deň oslávil 75. narodeniny. Spolu s našimi partnermi a pozvanými hosťami sme si užili aj tieto časti veľkej česko-slovenskej šnúry.

  Krst CD a Songbook v médiách >>>
 • Firmy deťom. ĎAKUJEME! – tento rok možno podporiť Linku detskej istoty len behom na diaľku
  Druhú septembrovú nedeľu sme posledných desať (!) rokov trávili na behu 21 km pre deti – Bežíme deťom na pomoc, aby sme prostredníctvom iniciatívy Firmy deťom. ĎAKUJEME! podporili charitatívne podujatie Linky detskej istoty. V mene Amrop Jenewein sme oslovovali našich partnerov, klientov a verejnosť, aby sme ich nadchli a spojili pre dobrú vec. Okrem vlastného bežeckého tímu a podpory tímovej súťaže firiem sme sa dobrovoľníckymi aktivitami zapájali do prípravy a organizácie podujatia, ktoré malo športový, spoločensko-rodinný, no najmä charitatívny rozmer – všetky peniaze získané zo štartovného alebo z darov boli každý rok priamo použité na činnosť Linky detskej istoty. Tak ako mnohé iné, aj táto aktivita má tento rok inú formu. Spoločný beh sa neuskutoční, avšak na diaľku môžeme pomôcť aj v čase korony. Naša hlavná pozornosť sa preto presúva k behu na diaľku – už pár rokov bolo možné aj geografické rozšírenie behu z bratislavskej Partizánskej lúky – bežci sa k nám mohli pripojiť kdekoľvek na Slovensku alebo inde vo svete. A výlučne túto podobu bude mať pre pandémiu tento ročník behu 21 km pre deti – odbehnite si vaše kilometre a prispejte ľubovoľnou sumou na činnosť Linky detskej istoty. Po vypuknutí pandémie zaznamenala nárast volajúcich detí o viac ako 80 %!

  Viac informácií...
 • Amrop Jenewein na 1. ročníku kongresu rodinných firiem
  Prvý ročník Medzinárodného kongresu rodinných firiem sa z pôvodného marcového termínu ešte na jar tohto roka pre pandémiu ochorenia COVID-19 preložil na 9. september 2020. Pre mimoriadnu situáciu sa organizátor, ktorým je Inštitút Rodinného Businessu, v snahe správať sa zodpovedne k účastníkom, partnerom i sebe samému rozhodol o jeho presune do on-line prostredia. Hlavným mottom zostalo heslo V stávke je viac ako biznis, minimálne zmeny zasiahli aj naplánovaný program – vďaka moderným technológiám sa uskutočnili všetky workshopy a napriek absencii osobných stretnutí sa vytvoril priestor aj na networking. Amrop Jenewein ako súčasť Jenewein Group s viac ako tridsaťročnou rodinnou tradíciou a jeden z pionierov poradenstva v oblasti rodinného podnikania sa od začiatku stal jedným z tematických partnerov podujatia s vlastným workshopom. Jeho obsahom bolo hľadanie odpovede na otázku Komu zveriť vedenie rodinnej firmy? a kostrou tri hlavné okruhy. Na začiatku sa prihlásení účastníci dozvedeli, ako vyberať vhodných adeptov do vedenia rodinnej firmy. Igor Šulík a Matej Taliga opísali výhody, ale aj nástrahy, keď sa vedenia firmy ujmú členovia rodiny alebo niekto, kto členom rodiny nie je, resp. ich kombinácia. A do tretice priblížili, ako môže fungovať prepojenie troch pilierov ekosystému rodiny a jej rodinnej firmy: RODINA – VLASTNÍCI – MANAŽÉRI.

  Viac informácií...
  Workshop Amrop Jenewein...
 • Trend: Amrop Jenewein odborným partnerom seriálu Ľudské zdroje
  Udalosti z prvého polroka priniesli do biznisu ešte väčšiu neistotu a radikálnym spôsobom ovplyvnili fungovanie firiem a ich ľudí. Mnohé organizácie začali šetriť, aby prežili. Je však nesmierne dôležité, aby si zaradením úsporného módu neoklieštili možnosti rozvoja a využitia krízy ako príležitosti. V snahe inšpirovať pri hľadaní najlepších riešení týždenník Trend opäť do edičného plánu zaradil seriál Ľudské zdroje. V piatich pokračovaniach sa redakcia venovala zvládnutiu výziev, ktoré prináša pandémia, predovšetkým tomu, čo majú manažéri a lídri robiť, aké vlastnosti a zručnosti potrebujú na úspech a ako riadenie ľudí i procesov posilniť novými prvkami. Amrop Jenewein sa stal odborným partnerom seriálu, pričom Martin Krekáč a Igor Šulík prispeli svojimi skúsenosťami a odporúčaniami pri spracúvaní dvoch z piatich hlavných tém.

  Trend 35/2020 (5. časť)...
  Trend 34/2020 (4. časť)...
  Top manažérov máme dosť, ale chýbajú im príležitosti... (3. časť, rozhovor s I. Šulíkom, Trend 33/2020)
  Trend 33/2020 (3. časť)...
  Trend 32/2020 (2. časť)...
  Koronakríza radikálne preverí schopnosti manažérov... (1. časť, M. Krekáč, Trend 31/2020)
 • Slovenská premiéra filmu MEKY v bratislavskej Starej tržnici
  V pondelok 13. júla 2020 večer sa v bratislavskej Starej tržnici uskutočnila slovenská slávnostná premiéra hudobného dokumentu MEKY o spevákovi Miroslavovi Žbirkovi. Ako pri tejto príležitosti napísal jeden z filmových kritikov, „režisérovi Šimonovi Šafránkovi sa podarilo poskladať dynamický portrét človeka, ktorý sa na československej hudobnej scéne výrazne vymykal z priemeru vďaka talentu, vlastnej inteligencii, ale i rodinným koreňom a obdivu k britskej kultúre“. Premiéru CZSK novinky v prítomnosti hlavného „herca“ a tímu tvorcov si nenechalo ujsť mnoho tvárí z hudobného a šoubiznisového sveta. Na pozvanie Jenewein Group sa na premiére zúčastnili viacerí pozvaní hostia aj zo sveta biznisu. Široká distribúcia filmu MEKY v slovenských kinách odštartovala 16. júla.

  Fotografia 1...
  Fotografia 2...
  Fotografia 3...
  Fotografia 4...

  SK premiéra v médiách >>>
 • Česká premiéra filmu MEKY v rámci prehliadky Tady Vary
  Keďže tento rok sa vzhľadom na mimoriadnu situáciu Medzinárodný filmový festival Karlovy Vary nemohol uskutočniť, organizačný tím sa rozhodol aspoň časť festivalu preniesť za svojimi divákmi. A tak vznikol ucelený filmový blok, ktorý počas deviatich dní (3. až 11. júla 2020) v rámci prehliadky Tady Vary premietali v bezmála stovke českých kín v takmer 80 mestách. Diváci mali možnosť vidieť nielen skvelé filmy, ale i zažiť kúsok tradičnej festivalovej atmosféry. Do exkluzívneho výberu 16 filmov zaradili aj hudobný dokument MEKY – jeho česká premiéra sa uskutočnila 8. júla 2020 v pražskom kine Světozor, pričom v ten istý deň bolo stretnutie s jeho tvorcami prenášané do ďalších 95 kín v celej Českej republike. Z Jenewein Group sme boli v CZSK zastúpení a s našimi pozvanými hosťami sme si naplno vychutnali prvé veľké úspechy – rekordnú návštevnosť (film MEKY počas prvých piatich dní v českých kinách videlo viac ako 10 000 divákov) i získanie ceny divákov Mall.TV ako najobľúbenejšieho filmu prehliadky Tady Vary.

  Fotografia 1...
  Fotografia 2...

  CZ premiéra v médiách >>>
 • Jenewein Group na predpremiére hudobného dokumentu MEKY
  Pôvodne mal mať hudobný dokument MEKY, ktorého je Jenewein Group generálnym partnerom, predpremiéru na Medzinárodnom filmovom festivale Karlovy Vary. Festival však pre pandémiu nového koronavírusu presunuli na budúci rok, a tak sa Miroslav Žbirka s manželkou Kateřinou rozhodli usporiadať predpremiérové premietanie priamo vo vlastnej záhrade. Privátna garden party sa uskutočnila 25. júna 2020 v Prahe a okrem Českým levom oceneného režiséra filmu MEKY Šimona Šafránka a prezidenta karlovarského festivalu Jiřího Bartošku sa na predpremiére zúčastnil aj Kryštof Mucha, vedenie Bontonfilmu, Českej televízie či hudobného vydavateľstva Universal. Medzi pozvanými hosťami, samozrejme, nechýbal Martin Krekáč, zakladajúci partner a chairman Jenewein Group s rodinou.

  Fotografia 1...
  Fotografia 2...
  Fotografia 3...

  Predpremiéra v médiách >>>
 • Forbes: Združenie PRF v júnovom vydaní uvádza tému Rodinné firmy
  Mnohé rodinné firmy prežívajú náročné obdobie, počas ktorého musia riešiť nielen každodenné povinnosti a často nečakané výzvy, ale aj budúcnosť. Aj táto skutočnosť sa celkom určite odzrkadlila v tohtoročnom rebríčku najväčších rodinných firiem, ktorý pravidelne zostavuje mesačník Forbes Slovensko. Slávnostné vyhlásenie výsledkov je pre pandémiu odložené na jeseň, avšak júnové vydanie časopisu zostalo rodinnému podnikaniu verné. Teší nás to o to viac, že partnerom tejto témy sa stalo združenie Partneri Rodinných Firiem. Sekciu Rodinné firmy predstavujúcu inšpiratívne príbehy rodinných podnikov či prehľad toho, s akými problémami sa v súčasnosti boria, otvára rozhovor s Michalom Kukulom z nebotra consulting a Rastislavom Mackaničom z Amrop Jenewein. Obaja zakladajúci členovia združenia sa zhodujú v tom, že mnoho rodinných firiem nemá premyslený plán a na náhlu krízu reagujú spontánne. Neskrátenú verziu rozhovoru si možno prečítať tu.

  Forbes 6/2020 (Sekcia Rodinné firmy)...
  Mnoho rodinných firiem nemá premyslený plán a na náhlu krízu reagujú spontánne. Väčšinou nesprávne... (rozhovor s M. Kukulom a R. Mackaničom, Forbes 6/2020)...
  Jenewein.private...
 • Združenie Partneri Rodinných Firiem potvrdilo prémiovú expertnú pozíciu
  Združenie Partneri Rodinných Firiem (PRF), ktoré vzniklo koncom apríla tohto roka, potvrdilo skvelý rozbeh a expertnú pozíciu v poradenstve pre rodinné firmy. K zakladajúcim členom začiatkom júna pribudli ďalší dvaja seniorní experti. Igor Šulík, Managing Leadership Partner a Amrop globálny líder pre Leadership Services (rozvoj líderstva, nástupníctva a budovania firemnej kultúry) a Erika Matwij, majiteľka a CEO rodinnej firmy Human Inside (stratégia, riadenie a ľudské zdroje rodinných podnikov). Okrem vlastných poradenských aktivít sa PRF v apríli a máji prezentovalo v týždenníku Trend v rámci päťdielneho seriálu Rodinné firmy, ktorého odbornými partnermi boli poradenské spoločnosti Amrop Jenewein a nebotra consulting. V júni PRF vstúpilo do partnerstva s mesačníkom Forbes SK, kde vyšla špeciálna sekcia Rodinné firmy predstavujúca inšpiratívne príbehy podnikateľských rodín či prehľad toho, s akými problémami sa v súčasnosti boria.
 • Jenewein Group spojila oslavy svojho 30. výročia so značkou Meky
  Nie je to prvýkrát, čo skupina Jenewein Group spája výnimočné okamihy vo svojej histórii s osobnosťou populárnej hudby. Pri 11. výročí nám slávnostný večer v znamení jednotiek svojím vystúpením spríjemnili Marika Gombitová a Janko Lehotský. Inak to nebolo ani pri oslave 15. narodenín. Veľkej cti sa nám dostalo pri našej štvrťstoročnici, ktorú sme oslávili privátnym koncertom Mariky Gombitovej, a aj teraz, v roku nášho 30. výročia, keď sa prepojíme s česko-slovenskou legendou – Miroslavom Žbirkom cez jeho nový dokumentárny film MEKY (Miro Žbirka Zblízka), ktorého sme generálnym partnerom. Veľmi nás teší, že česko-slovenské narodeniny našej poradenskej skupiny sa stretli s rokom, ktorý je aj v Mekyho kalendári naplnený v maximálne možnej miere aktivitami v Českej republike a na Slovensku. Dokumentárny film, koncertné DVD, ďalšie diely hudobnej televíznej talkshow Doupě, kinoakustické turné Cinema Acoustic Tour 2020, spevník Songbook či výber najväčších hitov Best Of 3CD – to všetko si pre fanúšikov naplánoval na rok 2020. Spolu s našimi partnermi a pozvanými hosťami budeme spolu s Mekym prežívať jednotlivé časti tejto veľkej česko-slovenskej šnúry, ktorá sa začala 8. júla 2020 Karlovarským filmovým festivalom (KVIFF 2020) a potrvá až do konca roka.

  Plagát CZ...
  Plagát SK...
  HD Trailer...
  MEKY – She´s Out Of Control
  Viac na Zbirka.cz...

  Film Meky v médiách >>>       
 • Trend: Amrop Jenewein opäť odborným partnerom seriálu Rodinné firmy
  Amrop Jenewein opäť spojil silu svojej značky so seriálom Rodinné firmy – jeho ôsmu sériu v piatich pokračovaniach uverejnil týždenník Trend. Jenewein Group, ktorej je slovenský Amrop súčasťou, od samého začiatku vlastného (rodinného) podnikania v poradenských službách sprevádza úspešné podnikateľské rodiny vo chvíľach ich strategického rozhodovania a pomáha im v kľúčových momentoch podnikania. Cez česko-slovenskú platformu Jenewein.private im poskytujeme servis a podporu v štandarde špecializovaného Family Office, v rámci ktorého sa opierame o odborné znalosti vo viacerých témach. Táto dlhoročná skúsenosť sa premietla aj do seriálu Rodinné firmy, v ktorom Trend predstavuje úspešné podnikateľské a rodinné príbehy i riešenia vedúce k úspechu rodinných firiem. V tohtoročnej jarnej sérii sme do odbornej spolupráce vstúpili so spoločnosťou nebotra consulting. Okrem prijatia pozvania na účasť v dvoch redakčných rozhovoroch sme v rámci spolupráce predstavili združenie Partneri Rodinných Firiem (PRF), ktorého zakladajúcimi členmi sú aj Matej Taliga, Tomáš Bereta a Rastislav Mackanič z Jenewein Group.

  Trend 20/2020 (5. časť)...
  Aj rodinné firmy potrebujú lídrov... (rozhovor s I. Šulíkom, Trend 19/2020)
  Trend 19/2020 (4. časť)...
  Trend 18/2020 (3. časť)...
  Trend 17/2020 (2. časť)...
  Kríza neúprosne preverí kvalitu riadenia firiem... (rozhovor s M. Taligom, Trend 16/2020)
  Trend 16/2020 (1. časť)...
 • Našimi témami a skúsenosťami sme podporili tri diplomové práce
  Zaradením pozície Happiness Manager do organizačnej štruktúry patrí Jenewein Group k priekopníkom zavádzania manažmentu šťastia v českom i slovenskom prostredí. Táto téma sa dostala nielen do reálneho života firiem a jej zamestnancov, ale aj do programu viacerých konferencií, workshopov či diskusných stretnutí. V školskom roku 2019/2020 sme poznatky v tejto oblasti pomohli rozvinúť aj na akademickej pôde, keďže manažment šťastia sa stal témou dvoch záverečných prác. Michaela Klocaňová, študentka Žilinskej univerzity v Žiline (študijný odbor Ekonómia a manažment), sa mu venovala v diplomovej práci Happiness manažment v podmienkach Slovenskej republiky a Diana Železná, študentka Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici (študijný odbor Ekonomika a manažment), v bakalárskej práci Manažér šťastia ako inovatívny prístup podnikov k zabezpečovaniu pracovnej spokojnosti zamestnanca. Okrem toho sme poznatkami a interným prieskumom poskytli odbornú podporu aj Zuzane Síbertovej, študentke Collegia Humanum – Szkola Glówna Menedžerska vo Varšave (študijný odbor Manažment ľudských zdrojov), ktorá sa vo svojej diplomovej práci Princípy age managementu vo firemnom prostredí venovala súčasnému chápaniu koncepcie problematiky riadenia ľudských zdrojov s ohľadom na vek a schopnosti pracovníkov. Všetky tri študentky sme podporili nielen teoretickými podkladmi, ale aj viacerými kontaktmi, overenými zdrojmi a možnosťou cez osobné stretnutia a dotazníky získať reálne skúsenosti a najlepšie praktiky overené v našej každodennej praxi.

  Happiness manažment v podmienkach Slovenskej republiky...
  Manažér šťastia ako inovatívny prístup podnikov k zabezpečovaniu pracovnej spokojnosti zamestnanca...
  Princípy age managementu vo firemnom prostredí...
 • Partneri Jenewein Group zakladajúcimi členmi združenia Partneri Rodinných Firiem
  Client Partneri Jenewein Group sú zakladajúcimi členmi združenia Partneri Rodinných Firiem (PRF). Plánovaný vznik združenia urýchlilo súčasné neľahké obdobie, počas ktorého musia mnohé rodinné firmy riešiť nielen každodenné povinnosti, ale aj budúcnosť. Aj preto naši experti spojili sily s poradcami z poradenskej spoločnosti nebotra consulting. Ich spoločnou ambíciou je prepájanie špecializácií a referencií, ktoré patria k najlepším v poradenstve pre rodinné firmy. Skupina Jenewein Group a poradcovia z jej spoločností Amrop Jenewein a Fipra sprevádzajú podnikateľské rodiny od samého začiatku vlastného (rodinného) podnikania. Prostredníctvom česko-slovenskej platformy Jenewein.private rodinným firmám poskytujú servis a podporu v štandarde špecializovaného Family Office. Dlhoročné skúsenosti z prepájania troch pilierov ekosystému rodiny a rodinnej firmy (rodina, vlastníci a manažéri) v PRF zastupujú Client Partneri skupiny Matej Taliga (strategické plánovanie a správa majetku, rozvojové a transformačné procesy), Tomáš Bereta (vzťahy s vládou a regulačné politiky) a Rastislav Mackanič (vyhľadávanie vrcholového manažmentu a poradenstvo v oblasti líderstva).

  Tlačová informácia...
 • Sme ohľaduplní k nášmu okoliu i k sebe samým
  Vzhľadom na aktuálnu situáciu s COVID-19 chceme aj my prispieť k zníženiu rizika nákazy. Preto zodpovedne od 16. marca naši partneri a konzultanti vrátane ich podporných tímov pokračujú v práci na projektoch z domu. Ak sa na nás potrebujete obrátiť, využite naše e-mailové adresy alebo mobilné telefóny alebo priamo kontaktujte Mateja Taligu, COO Jenewein Group (taliga@jeneweingroup.com, +421 908 888 396). Sme ohľaduplní k nášmu okoliu i k sebe samým.
 • Amrop Jenewein predstavuje By Role špecializácie
  Svet práce sa rýchlo mení: nožnice medzi dopytom a ponukou na pracovnom trhu sú v niektorých prípadoch čoraz roztvorenejšie a iné sú aj požiadavky na potenciálnych zamestnancov. Amrop vďaka jedinečnej 3D špecializácii (By Industry – By Ownership – By Role) veľmi dobre rozumie nielen špecifickým kontextom jednotlivých sektorov, vplyvu typu vlastníctva na potreby a fungovanie organizácií, ale aj poslaniu a vlastnej podstate typizovaných a špecializovaných pozícií. A práve By Role špecializácia sa stala podnetom na vytvorenie seriálu, v ktorom konzultanti Amropu postupne predstavia deväť pre organizácie zásadných pozícií a profil optimálnych kandidátov, ktorí na nich zaručene uspejú. Na prezentovanie jednotlivých častí smerom k odbornej verejnosti okrem vlastných webových stránok a sociálnych sietí využijeme aj mediálnu spoluprácu s časopisom InStore Slovakia, v ktorej rámci sa Amrop Slovakia stala exkluzívnym partnerom rubriky People.

  M. Lukáč: Operations Officers...
  M. Taliga: Chief Operating Officer...
  M. Hradílek: Chief Financial Officers...
  M. Jankovič: Chief Commercial Officers...
  L. Országhová: Chief Marketing Officers...
  I. Šulík: CEO & Board...
  M. Lukáč: Digital & Technology Officers...
  L. Nacíková: Human Resources Officer...
  L. Molnárová: Communications & Public Affairs Officer...
 • Jenewein Group strategickým partnerom platformy pre rodinné podniky
  Jedným zo strategických partnerov, s ktorými sa spojilo Združenie podnikateľov Slovenska pri tvorbe konceptu a založení platformy pre rodinné podniky, je poradenská skupina Jenewein Group. Víziou tejto spoločnej aktivity, ktorú oficiálne predstavili na tlačovej konferencii 15. januára 2020 v Bratislave, je stať sa v oblasti rodinného podnikania dôveryhodným, transparentným a dlhodobým partnerom pre všetky rodinné firmy na slovenskom trhu, a tak podčiarknuť význam rodinného podnikania. Jenewein Group ako súkromne vlastnená česko-slovenská skupina má svojimi hodnotami veľmi blízko k rodinným firmám. To nás stavia do pozície rovnocenného partnera chápajúceho výzvy, ktorým čelia rodinné a privátne firmy v oblasti riadenia a organizácie. V rámci dlhodobých partnerstiev založených na lojalite a dôvere napomáhame k ich úspešnému rozvoju a napredovaniu. Na tlačovej konferencii sa za Jenewein Group zúčastnil Martin Krekáč, zakladajúci partner a chairman, ktorú skupinu v platforme Združenia podnikateľov Slovenska pre rodinné podniky zastupuje. Martin Krekáč sa téme rodinné podnikanie ako poradca, gestor a propagátor venuje od založenia Jenewein Group v roku 1990, pričom stojí aj za vznikom česko-slovenskej platformy Jenewein.private a vyprofilovaní Amrop Jenewein špecializácie zameranej na Private & Family Companies.

  Tlačová informácia...