Ing. Vladimír Homoľa vyštudoval Elektrotechnickú fakultu na Vysokej škole technickej v Košiciach so zameraním na elektronické počítače. Počas pracovnej kariéry zastával post vedúceho výpočtového strediska, ekonomického riaditeľa a regionálneho riaditeľa poisťovne. Od roku 2007 sa venuje tréningom a koučovaniu so zameraním na posilňovanie a rozvoj angažovanosti a interaktivity v riadení, rozvoji a vo vzdelávaní. Je absolventom viacerých vzdelávacích programov akreditovaných ICF (International Coach Federation): The Art and Science of Coaching a Coaching Team Thinking and Team Innovation, Erickson College so sídlom vo Vancouveri v Kanade. Ďalej Emotional Inteligence in Coaching and Leadership a Co-Active Coaching Fundamentals.

Ako kouč a tréner pracoval pre spoločnosti U. S. Steel, Bell Slovensko, a. s., ONYX, a. s., Elcom, s. r. o., Botex, s. r. o., EVASPORT, s. r. o. a LKT, s. r. o. Je profesionálny kouč a tréner koučovacích zručností, za ktorého hovorí jeho práca a dosiahnuté výsledky.

Od roku 2012 vedie vlastný program Myšlienkové mapovanie v riadení a vo vzdelávaní a od polovice roku 2014 aj programy Visual Coaching s iMAPou a iMAPa a zlepšovanie angažovanosti.

Životné krédo: Čas na nikoho nečaká.